18.6.2024 | Svátek má Milan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
hudry 29.7.2007 5:47

Re: Re: Chyba demokracie ? Nikoliv - její podstata!

... hovořil jsem o zmetcích-Češích. Vy jste Ind?

mlec 29.7.2007 11:22

Re: Re: Re: Chyba demokracie ? Nikoliv - její podstata!

nezáleží na barvě kůže, národnosti, sociální třídě ani náboženském vyznání, pokud člověk není blbej, což nácek, rasista ani komunista nesplňuje. Rv

Hrouda 28.7.2007 14:43

Autor uhodil hřebíček na hlavičku

Hodnocení poslanců, jako specifického davu ovládaného partajemi, je jednoznačně výstižné. Požadavek na státem placenou informační kampaň, která by nebyla jen reklamou na radar, též. Politici si příliš zvykli na to, že občan má šanci jim vyúčtovat jejich činy jen jednou za 4 roky. Díky tomu, je pro ně partajní kupčení s funkcemi přednější, než mínění voličů. Před volbami pak stačí přesvědčit voliče, že mu hrozí ze strany konkurence nebezpečí a chyby, přehmaty a nesplněné sliby jsou zapomenuty.

Roman 28.7.2007 13:54

Moudrý dav také vynesl Hitlera k moci

takže raději opatrně s davy. V této souvislosti byla také poučná včerejší diskuze Mr. radara s občany to bylo také pořádné SM skoro jako Chytilová

Jiří K. 28.7.2007 15:04

Re: Moudrý dav také vynesl Hitlera k moci

Z demokracie v diktaturu mu však svým hlasováním pomohli Německo přeměnit právě ti vybraní, k lepším informacím přístup mající a zodpovědnost za své kroky nesoucí zástupci onoho davu v tehdejším říšském sněmu.

nepolitik 28.7.2007 13:52

I "moudrý" dav může zvlčit a stát se nebezpečným

zvláště budou-li stát v jeho čele lidé jako Táňa Fišerová, Věra Chytilová, Erazim Kohák atd. atd. Rv

Kubeš 28.7.2007 13:58

Re: I "moudrý" dav může zvlčit a stát se nebezpečným

Naprostý souhlas s nepolitikem.

O´Hafra 28.7.2007 13:31

Moudrý dav

se možná může vyskytovat na dobytčím trhu, protože tam se v devadesáti procentech nacházejí lidé, zabývající se dobytkem. Silně pochybuji v moudrost českého davu, masírovaného televizí a tiskem. Viz např. mladou dámu v TV zprávách, horující pro stržení čapího hnízda v blízkosti svého domova, protože "až by měla dítě a chodila by s kočárkem kolem, mohl by na dítě spadnout bacil ptačí chřipky".

DUŠEK ANTONÍN 28.7.2007 13:20

DIVÍM SE, PROČ UŽ SE DÁVNO NEUŽÍVÁ MOŽNOSTI VÝPOČETNÍ TECHNIKY

Referendum není nic jiného zjištění stanoviska občana k věci celku.Tedy totálním průzkumem veřejného mínění. Nelze ovšem klást stejnou váhu hlasu opilce a zkrachovance vedle vzdělaného a zasloužilého a majetného občana. Proto již za Rakouska byly volební kurie. Dnes v době elektroniky nám nic nebrání provádět rozsáhlá referenda k čemukoli. Každý volič by měl mít hlasovací kartu, která ho zařadí do kategorie voliče podle vzdělání, majetku, druhu podnikání, zaměstnání, polit.názoru, náboženství, stáří atd. Počitačová technika tyto hlasy roztřídí do kategorií a výsledky hlasování se zveřejní. Tím pádem může odpadnout tato chaotická debata a diskuse dostane řád a věcný podklad. AŤ ŽIJE PŘÍMÁ DEMOKRACIE ! Pryč s nekompetentními dědky a bábami v parlamentu, senátu a v presidentském křesle. Vláda MUSÍ rozhodovat a moudrý president bude mít ODPOVĚDNĚ poslední slovo.   

jinec 28.7.2007 20:54

Re: DIVÍM SE, PROČ UŽ SE DÁVNO NEUŽÍVÁ MOŽNOSTI VÝPOČETNÍ TECHNIKY

Máte recht - a začneme referendem na téma "Jak vysoké daně má stát vybírat?" Jako druhé téma bych navrhoval "Kolik má stát půllitr piva a kolik litr benzinu?" Když přímá demokracie, tak naplno!!!

RoCa 28.7.2007 12:30

obrané zařízení

Na světě je celá řada obranných pevností, které byly z námahou a draze postaveny, ale nikdy nebyly v akci. Přesto se nedá ve všech případech tvrdit, že by byly úplně zbytečné (alespoň ty dostatečně promyšlené a důkladné). Jistě v řadě případů už jejich existence odradila případného útočníka. Dnes nikdo nemůže dokázat, co by se bývalo stalo, kdyby západ neměl A-bombu. Není možné, že právě ona odradila Visarionoviče okupovat jeho mohutnou armádou nejdříve západní Berlin a pak i Francii? Ostatně tím že ji měly obě strany, nikdo si ji netroufl použít, ani Segjejevič v době jím vyvolané kubánské krize. Každý si mohl spočítat, co by to znamenalo. A co pro občana značně nepříjemná a drahá protiteroristická opatření skoro na celéms větě. I takto jsou teroristi provokování pro jejích útoky?

pavel 99 28.7.2007 10:49

Obávám se, že autorem uváděné příklady

nesplňují elementární požadavek pro statistické vyhodnocení - tedy "neutrálnost" výběrového vzorku. Pokud bychom se přidrželi autorova příkladu s váhou býků (většina dotyčných za sebou měla zkušenost desítky výsledků podobných odhadů) tak by o radaru rozhodoval "dav" velitelů protiraketových vojsk, kteří rovněž mají dostatek zkušeností z podobných instalací. (Nejlépe aby byli mezi nimi velitelé, kteří zabezpečovali likvidaci raket, dopadajících na Izrael - ti mají jakés takés praktické zkušenosti.)

Rolen 28.7.2007 11:38

Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

Opět znova - nejde o to kdo zná konstrukci radaru či letové charakteristiky raket!!!!!! Jde o to jestli existuje tak silná hrozba, abychom potřebovali cizí vojska (na jak dlouho vlastně?) na našem území!!!!!! Není ta hrozba stejně lichá jako byly Saddámovy nukleární zbraně?Hrozba aktuálně neexistuje, to nikdo nepopírá. Bude tedy existovat v budoucnu? Opravdu? Proč tedy nepočkat na budoucnost?

pavel 99 28.7.2007 11:42

Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

co to je hrozba? Kdy bude existovat? Až raketa poletí? Nebo pár minut před startem? Víte kolik let se bude obranný systém vůbec stavět? A jak bude (doufám, že odpovíte přesně) v té době vypadat vývoj raketových technologií v "problematických státech"?

Rolen 28.7.2007 11:50

Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

A vy to víte? Takzvaní experti to ví? Podle teorie předběžné opatrnosti, kterou tu asi navrhujete, bychom se měli jistit např. proti tornádům nebo pádu asteroidu (ostatně asteroid my připadá nebezpečnější než Irán). Ostatně, co když radar naopak útok přiláká? Je to všechno o pocitech A PROTO I O REFERENDU!!!!!!

pavel 99 28.7.2007 11:58

Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

můžete mi vysvětlit, jak radar "přiláká útok", když nebezpečí takového útoku neexistuje? (Tvrdil jste tuším, že jste o věci informován, nebo snad ne?)

Mimochodem - je mnohonásobně pravděpodobnější odpálit raketu, která dopadne "někam" na území Evropy, než zacílit ji přesněji na radar, který je při startu vypnutý.

O Vašich obavách s asteroidu se asi netřeba šířit. Jiní lidé mají obavy z výtahů, uzavřených prostor atd. - to nejspíše nebude kvalifikace, že?

Rolen 28.7.2007 13:05

Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

Obavy z asteroidu nejsou pochybnější než obavy z neurčitého útoku balistickými raketami. Právě naopak, jsou mnohem racionálnější. Vemte následující rovnici Riziko = pravděpodobnost x následek !!! A taky cena za odstranění rizika....a právě o to tu jde!!!!!! Riziko dopadu asteroidu je  mnohem větší...především hrozí zánik celé civilizace. Přesto tu nikdo nehoruje pro výstavbu obranného komplexu proti asteroidům!!!!!! Zkrátka ve vašem případě hodnotíte rizika nesprávně (nejezdíte náhodou po D1?). JINAK ŘEČENO: za odstranění minimálního rizika napadení ČR  zaplatíme příliš vysokou cenu: pobyt cizích vojsk po neomezenou dobu, zatažení do geopolitiky jedné či více mocnostíRv

ps 28.7.2007 14:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

Jak to, že ne?  Astronomové varují před takovou možností, a požadují aby se sledovaly aspoň tzv. NEO (near earth objects). A co s týče technologiích na odchýlení asteroidu, tak  se alespoň zpracovávají teoretické koncepce, které by byly reálné a zrealizovatelné. Jednou z takových koncepcí je výkonný laser na obježné dráze jehož základem by mohl být letounový laser, který má být součástí protiraketové obrany. Takže odmítáním protiraketové obrany vlastně zvyšujete riziko zničení civilizace asteroidem, protože se může stát, že včas nebude hotová technologie na jeho odvrácení, a to jen kvůli primitivnímu antiamerikanismu.

Rolen 28.7.2007 15:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

Co takhle budovat protiasteriodovou obranu přímo, místo abychom tvrdili, že k tomu možná přispěje radar v Brdech. Viděl jste někde v mé argumentaci antiamerikanismus? Vy jste proamerikanista?

ps 28.7.2007 17:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

Slyšel jste někdy rčení o Římu, který taky nebyl postaven za den? Stejně tak, v blízké budoucnosti nevznikne ani žádná globální protimeteorická obrana. Politici se nebyli s to (a to mluvím jen euroatlantickém prostoru) dohodnout ani na tak potřebné a důležité věci jako byla likvidace režimu Saddáma Husajna. Jak by se mohli dohodnout na něčem co by museli společně financovat a řídit?  Takto se v této věci dělá alespoň něco, i když jaksi mimochodem. Přesněji řečeno američani dělají a zbytek světa jim, jako obvykle, hází klacky pod nohy.

Milaz 28.7.2007 12:02

Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

Zbavme se rychle všech zbraní - může to přilákat útok. A vlastně útok koho - vždyť  Vy o reálné hrozbě nevíte.

Stejně jak je důležité zabezpečit dveře svého bytu zámkem a petlicí, je důležité reagovat na deklarovanou agresi nepřítele vybavením se obranými prostředky.

Cruton 28.7.2007 13:42

Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

Rolen má pravdu. Neexistuje důkaz, že hrozba íránského raketového útoku je v současné době reálná. Navíc je málo pravděpodobné, že navrhovaný systém by proti této hrozbě byl dostatečně účinný.

Sami Američané tvrdí, že Írán může raketu s dostatečným doletem vyvinout nejdříve v roce 2015. Je však také zapotřebí poznamenat, že nejsou důkazy, že Írán takovou raketu vůbec vyvíjí. Vybudování protiraketového systému včetně jeho vývoje (!) trvalo 5 let. Dá se tedy předpokládat, že jeho prosté rozšíření na Evropu bude ještě kratší - dejme tomu 4 roky. Potom máme čas na analýzu této hrozby nikoliv minuty, ale řádově roky!

pavel 99 28.7.2007 17:19

Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

bude dostatečným důkazem to, až nám raketa spadne na hlavu? Když čtu Vaše příspěvky, tak pochybuji.

Cruton 28.7.2007 17:58

Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

Krucinál, tak KDE je ta raketa? Kdokoliv, kdo vyvíjí raketu musí provést řadu zkoušek - musí postupně vyzkoušet jednotlivé raketové stupně, ověřit chování těchto stupňů za letu, ověřit systémy řízení rakety apod. Írán je v současné době přímo pod satelitním a radarovým drobnohledem řady států a stále NEJSOU žádné důkazy o tom, že vyvíjí raketu s dostatečně velkým dosahem. Navíc Írán veřejně oznámil, že ICBM raketu vyvíjet nebude. Íráncům věřit sice nemusíte, ale máte snad americké, ruské, britské a francouzké zpravodajce za naprosté hlupáky, kteří nedokáží dělat svoji práci?

pavel 99 28.7.2007 18:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

"...Navíc Írán veřejně oznámil, že ICBM raketu vyvíjet nebude...." - tak to je vážně argument. (Nechcete si nalistovat, co všechno svého času prohlašoval jistý Adolf Hitler (a taky mu to někteří oslové věřili, že?))

Ad zpravodajci - Vy podrobně víte, co tito zpravodajci hlásí v utajovaných zprávách? Jste si jistý, že je to totožné s tím, co se prezentuje veřejně?

Jinak Vám prozradím jedno tajemství - některé technologie či výsledky vývoje se občas podaří koupit či "ukrást" a pak se jeden (co je nepřipraven) nestačí divit, jak rychle se podaří realizovat něco, co vůbec nemohlo existovat.

p.s. - to co tak porůznu padá kolem Japonska, to určitě nejsou rakety, to budou nejspíš dětské modely. (Nechápu, proč se Japonci tak čílí).

Cruton 28.7.2007 18:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

1) Neříkal jsem Vám, že musíte Íráncům věřit.

2) Informace o vývoji raket protivníka nemá smysl utajovat. Protivník totiž ví, že díky satelitní a radarové technice tyto informace mít musíme.

3) Raketové technologie je možné koupit, ale tento trh je přísně hlídaný - právě z důvodu, aby se tyto technologie nedostaly do nesprávných rukou. Totéž se týká možné krádeže uvedených technologií.

4) To co padá okolo Japonska jsou rakety, které KLDR zkouší. Právě tyto testy potvrzují, že vývoj raket beze zkoušek není možný a že jej tedy není možné provést skrytě.

pavel 99 28.7.2007 21:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

ad 1) v tom případě nechápu, proč to uvádíte.

ad 2) do fáze letových zkoušek není patrné nic. A pokud bude řídící systém koupen/zcizen (viz. dále) tak pak už zařízení bude fungovat

ad 3) rovněž trh s jadernými technologiemi a komponenty je přísně hlídaný (dokonce přísněji a snáze se kontroluje) a k jadernému reaktoru se dopracovala "KLDR", Irák a Irán. Jenom z bývalých sovětských vývojových středisek odešlo mnoho techniků a odhaduji (podle jiných oblastí) že se ztratila kvanta dokumentace a celých komponent. Dále je ve hře v podstatě nekontrolovatelná Čína. Spoléhat na "kontrolovaný trh" je snad ještě naivnější, než věřit na bod 1.

ad 4) Sev. Korea skutečně musí sama vyvíjet. Jednak je poměrně "chudá" a druhak se sama tak důkladně izolovala, že jakékoliv kontakty s vnějším světem jsou problematické. Ani jedno z toho např. pro Irán neplatí.

Cruton 28.7.2007 22:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

1) Protože to je také informace.

2) Vývoj rakety trvá roky a letové testy se musejí dělat průběžně po jednotlivých krocích. Sami Američané odhadují, že Írán může raketu s dlouhým doletem vyvinout nejdříve v roce 2015. (Kapitola The Threat, 2. odstavec)

3) To, že kontrola raketových technologií funguje, je potvrzeno skutečností, že Írán vyvíjí rakety již více než 20 let a stále se ještě nedostal od kapalinových raket k moderním raketám s tuhým palivem.

4) Viz bod 3.

pavel 99 28.7.2007 23:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

ad 1) pokud je vysoká pravděpodobnost její nepravdivosti, tak spíše informuje o opaku

ad 2) je zvláštní, že co se hodí, tak se američanům věří, tom ostatním se samozřejmě mýlí

ad 3) doplnil bych "zatím" a "možná", neboť Vy určitě nevíte, zda není v íránských laboratořích něco čerstvě uniklého. Jinak se za posledních 20 let svět hodně změnil -* kupříkladu se do popředí dostala ona zmiňovaná Čína, ale také Indie. O tom jak to bude fungovat v následujících letech nemůžeme dovodit vůbec nic.

Cruton 29.7.2007 9:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obávám se, že autorem uváděné příklady

1) Proč by měla být vysoce nepravdivá? Před nedávnem Írán zadržel několik britských námořníků a tvrdil, že se nacházeli v jeho výsostných vodách. Britové toto rozhodně popírali a tvrdili, že Írán lže. Dnes Britové připouštějí , že mají špatné mapy a že Íránci MĚLI pravdu. Když měl Írán pravdu v tomto případě, proč by neměl mít pravdu v jiných případech?

2) Dětinská argumentace - že se nestydíte! Můžete nám tedy laskavě sdělit od KOHO informace jsou pro Vás důvěryhodné?

3) Stále nás jen strašíte. Stále jen "možná", "co když", ale žádná fakta. V praktické politice musíte vycházet z faktů a nikoliv z přání nebo přeludů.