5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Radek B. 24.8.2008 21:11

.

Velice kvalitní článek a díky za něj. R^Že by se začali lidé v této zemi konečně probouzet? Je už pomalu na čase. Národní stranu volím, neb jiné volby už není.

JM 23.8.2008 16:00

Kvalitní článek

Kvalitní článek, na Neviditelném psu posledních měsíců skoro až výjimka.

medvěd 17.8.2008 20:04

nebezpečím pro Evropu není rozdílnábyrva kůže ale rozdílné způsoby myšlení a chování některých etnik

nárovedcká hnutí často většinzvěcí zjednodušují tak aby je jejich většinově primitivnější členové  a příznivci jaksi lépe a názorně chápali.  Na barvě pleti či jiné etnické příslušnosti není samo osobě pochopiteně nic špatného.  ˇšpatné je ale to ,že velká část lidí z jiných ( )rozuměj nečeských etnik )  vyznáváí často  provětšinovou pro euroatlanticky a křesťansko či ateisticky orientovanou domácí populaci  pulaci nepřijatelné názory na  způsob života a na hodnoty které naše populace vyznává. . Jedná se zejména o vztah k práci a dodržovaní zásad veřejného pořádku- zde jsou nejvíce (a oprávněně)  na tapetě ROMOVÉ a  o oblast militantních náboženství ISLAMISTÉ . Tyto dvě skupiny jsou odsuzovány proto, právě proto, že vnášejí     do života společnosti  provětšinu lidí nepřijatelné vzorce chování a myšlení a v podstatě se ať vědomě či nikoliv  základy naší společnost  rozvrátit. U cizinců je proto nutné (jako to mají ve Švýcarsku a nejen tam vyžadovat prousazení v zemi  znalost češtiny , a  základů české kultury a historie  a  praktické ztotožnění se způsobem života zdejší většinové společnosti.  U romů je situace horší proto. že přes všechny šance kterých se jim dlouhodobě i za socialismu dostávalo se toto etnikum většinově   odmítá  akceptovat hodnoty života většinové společnosti   a programově si pěstuje modely života jak na většinové společnosti jen parazitovat a proti pak žije na jejím okraji a v jejímopovržení atak tomubude i nadále pokud se myšlení tohoto etnika nezmění (pokud je to ovšem ještě možné a pokud již u některých nejde  o určité geneticky  podmíněné změny .   Pokud mne za tyto názory někdo bude obviňovat z rasirmu , mýlí se je to jen vyjádření snahy o zachování základních  hodnot  způsobu života naší společnosti  na kterých se naše společnost a její prosperita  zakládá .    

EW 17.8.2008 23:00

Re: nebezpečím pro Evropu není rozdílná barva kůže

tedy ona ta kuze je jen jeden signalni znak, ze...

Mirek 23.8.2008 14:51

Re: nebezpečím pro Evropu není rozdílnábyrva kůže ale rozdílné způsoby myšlení a chování některých etnik

"většinově primitivnější " jste tak leda Vy, pane medvěde

Radek B. 24.8.2008 21:11

Re: Re: nebezpečím pro Evropu není rozdílnábyrva kůže ale rozdílné způsoby myšlení a chování některých etnik

Ani bych neřekl. V čem nemá pravdu?

Sýček 16.8.2008 17:20

Island

Islandské občanství nedostane nikdo, kdo se nenaučí jazyk,  historii a nezmění si jména na ostrovní. A nikdo je z xenofobie ani rasizmu neviní. Kéž by to u nás platilo také.

Karem 16.8.2008 17:55

Re: Island

...na islandu je tez (ci nedavno bylo) zakazano koupani ve verejnych bazenech osobam semitskeho puvodu - doufam, ze to jiz zrusili.....

Ji9nak souhlasim s autorem m v tom, ze nebezpecim pro evropu je neregulovany islam. Kazdy pristehovaslec by mel projit kursem vysvetlujicim ruzna nabozenstvi a jejich vztah ku statu a ostatnim nabozenstvim a mel by podepsat, ze se vzdava sireni tech nabozenskych bludu, jez jsou v rozporu s obcanskou spolecnosti. V pripade poruseni ze pak bere na vedomi mozne dusledky vcetne napriklad deportace do zeme puvodu...... 

EW 16.8.2008 18:01

Re: Re: Island

Nejspis to zrusili, zatimco v Evrope se zavadeji islamske koupaci dny pro zeny, kdy se pripadne sklenene steny plovarny museji zastrit zaclonami a muzsky personal ani navstevnici ani neislamske zeny v plavkach tam ten den nesmi.  Co z toho je pro Evropu horsi?

M. 17.8.2008 13:23

Re: Re: Re: Island

jasnej rasismus a diskriminacééééé, někdo by měl mít cojones napadnout tyhle islámské dny soudně, případně požadovat černošské, židovské, árijské či čínské koupací dny. stejně to celé směřuje k větší a větší fragmentaci a segregaci ve společnosti - kultury k sobě nemají nikde tak daleko jako v multikultuře. po dlouhá staletí ostatně praktikováno v Osmánské říši.

cynicky vzato, segregace je dobrá pro občanskou válku, čím víc jsou strany segregovány, tím menší collateral damage a tím menší šance, že se v zápalu boje střetnete na život a na smrt s vlastním švakrem či bratrancem

EW 17.8.2008 17:22

Re: Re: Re: Re: Island

Arijske v zadnem pripade ne. A vubec - nic specificky belosskeho se nepovoluje, neb to je podezrele. Zato vsechna ostatni etnika a uskupeni jsou primo nabadana, aby si ten svuj pisecek pestovala.

jm0 17.8.2008 22:54

Re: Re: Re: Re: Re: Island

Jen tak volně k tématu: zahlédl jsem nedávno v nějakém obskurním článku článeček o Miss Roma. Akci poctil návštěvou sám primátor P7, kt. si pochvaloval, jak soutěž pozvedne "pozitivní etnickou identikaci" zúčastněných.

Tak jsem si zkusil představit, jak by to dopadlo, kdyby to měla být soutěž výhradně pro - jakkoli jsem si vědom existence určitých obtíží v identifikaci - Češky. A jak by skončil člověk, kt. by tam pindal o etnické identifikaci.

Pozitivní entická identifikace, tyyyjo!

EW 17.8.2008 23:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Island

Hrebicek na hlavicku. U& belosskeho naroda se zadne etnicke pozitivni identifikace nepodporujou. Tam jde vyhradne o zaprdene cechackovstvi, pripadne jiny zaprdeny etnocentrismus.

ost 17.8.2008 6:10

Re: Island

Jsem pro v případě, že se všichni Rusové s občanstvím přezkouší z češtiny!!!!

František 16.8.2008 17:15

Skutečně je hodno k zamyšlení, co je to národ

Mnohokrát mne tak mimoděk napadlo: co je to vlastně národ?

Skutečně, když bude totální svoboda, tak národ je zbytečný.

Ve hře je tedy je otázka: jaká má být svoboda?

Opravdu nechci nikoho omezovat, ale totální svoboda se mi nelíbí.

Povědomí nějakých pravidel, zákona či morálky vymírá i s národem, s rodinou atd.

Emil XX 16.8.2008 18:45

Františku, totální svoboda je nesmysl a tak je tam

"svoboda do té míry, dokud se nestřetne se svobodou druhého." V reálu jsou lidé rozděleni na skupiny a národ je přirozená a proto většinou dobře fungující skupina. A občanské války jsou považovány ya největší zlo.

Svá území si brání nejen lidské skupiny, ale dokonce i některá zvířata. Je to dáno schopností dané lokality uživit omezený počet jedinců a je to tudíž přírodní zákon.

vládík 17.8.2008 9:47

Re: Františku, totální svoboda je nesmysl a tak je tam

"Národ je přirozená skupina ....". Od kdy? Před třemi stovkami let nikdo nic o národu nevěděl. Je to tedy opravdu přirozená skupina?  A jsme národ jeden nebo dva či tři? Proč?

Papouch 17.8.2008 11:26

Re: Re: Františku, totální svoboda je nesmysl a tak je tam

doporucuju naklednou do nektere z kronik (Kosmas, Dalimil...) a presvedcit se, ze o narodech se vi podstatne dele nez trista let

EW 17.8.2008 17:12

Re: Re: Re: Františku, totální svoboda je nesmysl a tak je tam

Ano, jak Dalimil pekne pise (diakritika in...)" Raději se chci s českú sedlkú snieti, nežli královnu Němkyni za ženu mieti...Vřeť srdce každému po jazyku svému."

Emil XX 17.8.2008 12:20

Re: Re: Františku, totální svoboda je nesmysl a tak je tam

Omíláte komunistické teorie o tom, že národ vzniká nastolením kapitalismu. Znáte třeba termín SPQR (Senát a národ Římský). Řekové měli spoustu států ale pojem"barbar" neměl původně hanlivý význam a značil toho, kdo nemluví řecky (mimochodem, stejný původ má slovo Němec - ten, jehož řeči nerozumíme).

EW 17.8.2008 17:14

Re: Re: Re: Františku, totální svoboda je nesmysl a tak je tam

No - za komunistu jsme se ucili, ze moderni narody vznikly s rozvojem kapitalismu. O tom, ze by predtim "narod" neexistoval se nerikalo nic.

jm0 17.8.2008 22:45

Re: Re: Re: Re: Františku, totální svoboda je nesmysl a tak je tam

hm .. a jakej je rozdíl mezi národem předmoderním a moderním? já jsem asi tenkrát chyběl ..

EW 17.8.2008 23:04

Re: Re: Re: Re: Re: Františku, totální svoboda je nesmysl a tak je tam

Bohuzel, taky si na ten jemny rozdil uz nevzpominam, ale v zadnem pripade neslo o to, ze by snad pred kapitalismem narody neexistovaly, akorat to prej nebyly ty moderni, no.

EW 17.8.2008 23:15

Barbar?

Puvabny protejsek reckeho barbar je jihoafricke (zuluske?)  makwerekwere. Takto jsou oznacovani ekonomicti imigranti z jinych africkych zemi (napr. Zimbabwe). Znamena to "ti, kteri vydavaji zvuky jako kobylka".

Znechuceni jihoafricti cernosi davaji odpor k ekonomickym imigrantum najevo tak, ze jim nasazuji tzv. nahrdelnik (ano, je to ta stara znama pneumatika naplnena benzinem, nasazena kolem krku obeti se svazanyma nebo rovnou useknutyma rukama a zapalena). Pri 40% nezamestnanosti se jim nelze az tak divit.

RIKI 16.8.2008 15:59

Pocit nepatřičnosti

Čddasto mám pocit nepatřičnosti a vyloučení z vlastní společnosti. A to vždy, kdy je mi předkládáno, abych se styděl za to, že nejsem Rom, že nejsem gay, že nemám pochopení pro islám a muslimy, že mluvím česky a ne internacionálním ptydepe. Asi jsem zabedněný nacionalista vlastenec.

EW 16.8.2008 18:03

Re: Pocit nepatřičnosti

Jasne, koukejte se stydet za to, ze jste (zatim) majorita. Majorita, zvlaste evropskeho puvodu, je fuj uz z definice. Co na tom, ze i jina etnika rovnez vesele zabijela, zotrocovala a opanovavala, kdyz se prilezitost naskytla...

Emil XX 16.8.2008 18:51

Pro některá etnika není nutno užívat minulého času,

viz. Darfůr ale i některé další oblasti v Africe. V Sudánu otroctví dosud ani NESKONČILO.

EW 16.8.2008 19:02

Re: Pro některá etnika není nutno užívat minulého času,

Kdyz jim to vyhovuje - proc se do toho plest. V Darfuru je to cernossko-arabsky konflikt, ale to se jaksi nenosi, a protoze se to pri nejlepsi vuli neda hodit belochum na hlavu, tak se za nej zastupne aspom pranyruje Cina, ze se sudanskou vladou obchoduje - to je jak u blbejch na dvorku.

Jenda 16.8.2008 20:46

Re: Re: Pro některá etnika není nutno užívat minulého času,

On je to taky muslimsko krestansky konflikt. Jenom nejak bojovnici za bozi pravdu tam tahnou jen ti z jedne strany.

EW 17.8.2008 0:55

Re: Re: Re: Pro některá etnika není nutno užívat minulého času,

I kdyz ono to africke krestanstvi ma hodne spolecneho s puvodni virou v mistni buzky a totemy. Primarne je to v Darfuru etnicky konflikt - nabozenstvi je celkem vedlejsi. Sudansti Arabove tam na jihu vzdycky lovili otroky, to je staleta tradice.