3.5.2024 | Svátek má Alexej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Moravan 2.11.2006 19:29

Re: Re: kanada

Ty blbe  čecháčkovskej nenávažej se do Moravy  kdyb ná snebylo tak tam pochcípáte  zimou a hlady !!!!!

čtenář 30.6.2006 13:08

Re: Re: Kdo proti komu

a pak že ODFS nemá fašizující voliče chm

janoryna 29.6.2006 14:06

Re: Kdo proti komu

žádný zákoník práce. zaměstnanec má makat a ne vykládat něco o bezpečnostních předpisech a zákonné pracovní době. a taky mu nic není do toho, proč ho zaměstnavatel vyhodil. prostě chtěl ho vyhodit. proto jsme volili ODS, aby se s tím bolševickým nesmyslem ZP skoncovalo. to je náš reálný cíl, hlasy jsme získali a teď už na věc! 

Stredocech 29.6.2006 8:56

Ti francouzští studenti se spíše vzbouřili, že je to tam

taková tradice. Jinak máte pravdu.

Stredocech 29.6.2006 8:54

Re: Re: Podnik s deseti tisíci zaměstnanci a třeba jediný v regionu

Co takhle Mostecká uhelná. Ona třeba Skoda Auto je tahounem ekonomiky, ale i ona se může dostat do problémů. JInak, podobné postavení má i řada MENŚÍCH podniků.

Mimochodem, můžete být třeba poměrně šikovným řemeslníkem, pokud lidi nebudou mít peníze, nebudete mít zakázky. Raději se to pokusí "zbastlit" sami.

Fafa 28.6.2006 23:18

To Gerontusinza:

krásnou nemoc z povolání (ani nemusíte to hned zjistit) asi bude kolem vás dost advokátů aby vás zadarmo zastupovali, že

No zadarmo zrovna ne, vetsinou to delaji za tretinu vysouzeneho odskodneho. Muzu poslat odkazy na jejich inzerci

pavel 99 28.6.2006 22:58

Re: Re: Re: Kdo proti komu

jistě. Až se ty firmy proberou, bývá obvykle pozdě.

Jinak o naší firmě jsem nepsal ani písmenko, tudíž Váš závěr vypovídá spíše o Vás. A jak bývá obvyklé - na odpověď na otázku jste se nezmohl.

Vilém 28.6.2006 22:28

Re: Re: Kdo proti komu

Sebevědomých firem se právě všechny tyto starosti vůbec netýkají.

Nevám jak vy osobně, ale vaše firma asi zdravá není.:-D:-D

Pavel 28.6.2006 22:14

Předpisy, normy, zákony

v tom jsme snad dokonalejší než Němci. Analogicky vypadá nový silniční zákon. Každý prd je pečlivě propracován a zregulován. Jen moudrý stát ví, kde máme jet třicítkou a kolik přesčasových hodin lze odpracovat. Já bych v tom neviděl spiknutí levice, ale obecnou neschopnost našich zákonodárců poučit se z anglosaského práva.

kmen 28.6.2006 21:43

Re: Re: Konkrétně

Aby to bylo v jejich prospěch, muselo by se změnit ještě dalších několie tisíc nablblých předpisů. Např. pro uzavření nájemní smlouvy na byt musí mít nájemník trvalou pracovní smlouvu atd.

Francouzské předpisy už stačili socialisté zaplevelit tak, že nám se o tom ani nezdá.

kmen 28.6.2006 21:39

Re: Zákoník nás chce vrátit do 19. století

DO 19. století nás chce vrátit zákoník, ne autor. Pařez by se měl naučit číst.

pavel 99 28.6.2006 21:23

Re: Re: Konkrétně

však tomu odpovídá i francouzská nezaměstnanost a vůbec konkurenceschopnost jejich průmyslu.

Aleš Procháska 28.6.2006 21:22

Re: Re: Podnik s deseti tisíci zaměstnanci a třeba jediný v regionu

Pardon, to mela byt reakce na předchozi odpověď ("Stredocech"), uklepl jsem se.

Aleš Procháska 28.6.2006 21:20

Re: Podnik s deseti tisíci zaměstnanci a třeba jediný v regionu

Příklad, prosím příklad. Proč mi tady dnes nikdo nechce říkat příklady ilustrující jeho tvrzení?

Aleš Procháska 28.6.2006 21:13

Re: Konkrétně

Jestli myslíš protest francouzkých studentů tak ti se vzbouřili asi jen protože jsou úplně pitomí. Ta úprava zákona totiž měla být v jejich prospěch, i když to tak na první letmý a nepoučený pohled nevypadalo. Mimochodem ten náš zk..... zákoník práce je ještě zlatý proti tomu francouzskému. Ten už je úplná snůška nesmyslů.

pavel 99 28.6.2006 19:48

Re: Kdo proti komu

Takže když chci například mít právo se zaměstnavatelem uzavřít smlouvu na dobu určitou na 3 roky, tak jsem neschopný? Nebo líný? Nebo pirát? Nebo je to nějaký "minimální standard mezilidských vztahů"? Když nechci, aby ZA MNE rozhodoval jakýsi odborář, jestli smím nebo nesmím dělat přesčasy, tak také? Cítíte se zdráv?

Jinak Vám asi unikla taková "drobnost" - firma může být jakkoli "sebevědomá", ale uspěje na trhu pouze tehdy, když budou zákazníci kupovat její výrobky - a těm je srdečně jedno co a jak "vybojovali" odboráři v kolektivní smlouvě. Mnoho takových"sebevědomých firem které věděly" bylo velmi překvapeno. Ostatně nezaměstnanost v Německu o něčem vypovídá.

Myslitel 28.6.2006 19:41

Reakcí většinové společnosti ovšem může být volba

"Vůdce," který nabídne "konečné řešení." Řadu nepřizpůsobivých navíc LZE, alespoň teoreticky, osdunout do země původu ať už jich samotných, nrbo jejich předků.

pařez 28.6.2006 18:24

Autor se chce vrátit do 19. století

kdy platilo, že "zaměstnanec ... nemá být než pouhou a na zaměstnavatelově moci “závislou” pracovní silou".

Ale do 21. století, kdy se klade důraz také na odstraňování dlouho přehlížených diskriminací na pracovním trhu (např. rovné příležitosti umožňující ženám důstojné postavení a nestigmatizaci těhotenstvím atd.), patří současný zákoník práce se "zapracováváním (i několikrát do roka) požadavků různých směrnic či nařízení EU, které taxativně upravují, co všechno se v pracovních vztazích dít musí a co všechno se dít nesmí".

Jiřik 28.6.2006 18:17

Konkrétně

Autore, byl byste tak laskav a hodil sem nějaké konkrétní argumenty, co konkrétně se vám na kodexu nelíbí? Místo obecného tlachání o konzervaci a resuscitaci ducha marxismu?

Mimochodem - nymýlím-li se, pak právě Marx prohlásil, že "proletář nemá co ztratit, jen svoje okovy". Jinak řečeno, seber někomu veškeré i minimální jistoty, práva i povinnosti - a budeš se divit, jako se divili Francouzi nebo Slováci, když se tamní socky vzbouřily proti státu... Protože člověk, který nemá vůbec žádnou perspektivu, protože nemohl vystudovat dobrou školu, protože neměl pozitivní příklady, protože byl ghettizován, protože nemá žádnou šanci na zaměstnání, protože prostě NEUMÍ žít a chovat se tak jako "my, normální domorodci" - takový člověk totiž už nemá co ztratit - zdraví, práci, peníze a tedy ani svobodu (protože co to je svoboda, když si ji nemůžu užít? Co to je za život, když není k žití?), bude se zákonům vysmívat, krást, zapalovat, znásilňovat, rabovat atd.

Ostatně v současných zejména romských ghettech už k tomu bohužel pomalu spějeme - v tomhle byl socialismus svým způsobem pozitivem. Každý musel pracovat, tím pádem musel komunikovat s jinými a ne jen se svou komunitou - a tím (což bohužel není moc uznáváno) nepřímo přispíval jak k určité kvalitě života jinak v podstatě (omlouvám se za ten výraz) "bezcenných" lidí, jednak velmi účinně předcházel možným společenským výbuchům...

U nás v obci byly tři cikánské rodiny. Rdiče pracovali zčásti v JZD, zčásti ve fabrice. Ekonomické změny způsobily, že tito lidé většinou práci zratili, novou si sehnat nedokázali, zčásti žijí z dávek, zčásti (ti slušnější) si našli novou práci - díky tomu, že se nesegregovali od ostatních! - a část je v base za krádeže Rv

pavel 99 28.6.2006 17:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo za koho.

Tak proč ten ZP o těch "neexistujících objektech" píše? Konkrétně jim zajišťuje roční "nepropustitelnost" (pokud budou ve funkcích po pár týdnech rotovat, jsou nepropustitelní všichni) a další výhody? Nebo to je předzvěst paroubkových marťanů?

Vilém 28.6.2006 17:26

Kdo proti komu

Sebevědomá firma, která ví, že je schopná na trhu obstát, získává schopné zaměstnance a sama od sebe dodržuje minimálně ony standardy mezilidských vztahů, které ZP předepisuje.

Rozhodně nehodlá šetřit odíráním zaměstnanců na odstupném, jejich ždímáním za minimální mzdu, nepoškozuje jejich život nesmyslným prodlužováním pracovní doby v naději, že až se strhnou, zbaví se jich, najde za ně stejně bídnou náhradu.

Je snad v zájmu ekonomiky ČR, zaměstnanců, nebo slušných firem, aby se zrušil ZP? Nikoli, zrušení zákoníku práce a takzvaná liberalizace tedy může sloužit pouze neschopným, líným, pirátským zaměstnavatelům.

ok 28.6.2006 17:21

Re: Re: Re: Re: Kdo za koho.

Jste naivni clovek bez zkusenosti z realneho zivota. Muzu vas ujistit, ze diskriminace kvuli veku skutecne existuje, a s nejakym Zakonikem prace to nema nic spolecneho. Je to psychologicka zalezitost. Proto je bohuzel zcela bezne, ze starsi clovek hleda praci radu mesicu, a to i v Praze !!

V Praze obzvlast, protoze je tu velka konkurence mladych lidi ze vsech regionu republiky a starsi pak ma prakticky nulovou sanci. Takze ty 3% v Praze tvori i starsi sikovni Prazaci, kteri jsou ve srovnani s mladymi z regionu vnimani jako "mene vykonni", nejsou totiz tak dobri ve sqashi jako ti dvacetileti.

ok 28.6.2006 17:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kdo za koho.

Co ma funkcionar spolecneho se zekonikem prace? Kolik takovych funkcionaru jste videl? Ti existovali pred 15 lety. Nejak jste zaspal. ;-D

kanuk 28.6.2006 17:11

Re: kanada

Damiane, ono to tak úplně není. Zákony regulující pracovní vztahy v Kanadě jsou jak fedrální, platné pro celou Kanadu, tak provinciální, platné jen v jednotlivých provinciích. Takže na základě federálního zákona se ty provinciální podstatně lišit nemohou. Detaily nevím, ačkoliv tady žiju skoro 40 let.

Jediný podstatný rozdíl mezi provinciemi je, že v Albertě se neplatí provinciální daň, protože Alberta má z poplatků za vytěženou naftu tolik peněz, že neví co s nimi. V ostatních provinciích je provinciální daň asi polovina daně federální.

ok 28.6.2006 17:10

Re: Kdo za koho.

Zapominate na levnou pracovni silu z vychodu. V takove konkurenci vitezi ten levnejsi, i kdyz je nesikovny na prvni pohled. A vase vedomosti a nadprumerne schopnosti nikoho nezajimaji.

Jste nadprumerny? No tak to budete ai hodne drahy, vidte? Dekujeme, nashledanou, koupime si nekoho levneho, ten nas nebude obtezovat svym sbevedomim a schopnostmi.

Tak to funguje. Bohuzel.

pavel 99 28.6.2006 17:05

Re: Re: Re: Vážený pane, pro managery polostátních firem, přirozených

Ono to asi nejde zobecňovat - přesněji u státní sféry, konkrétně NAŠÍ státní sféry to bohužel zobecnit lze, ale u velkých korporací bych byl opatrný. Nevidím důvod, coby většinový akcionář (jakože jím nikde nejsem), abych do "topmanagementu" firmy nehledal skutečně špičkové managery, kteří se pak schopných podřízených neobávají a tak dále na nižší místa. Asi to bude rozdílné firma od firmy - v některých vidím velmi razantní služební postupy opravdu těch lidí, kteří se mi jeví jako velmi schopní, jinde zase  nikoli. Rozhodně nevidím přínos v tom, že by ZP něco nařizoval či přikazoval/zakazoval. Schopní lidé se jednoduše prosadí jinde i bez "berličky" ZP.

pavel 99 28.6.2006 16:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odbory pracovní místa nevytvářejí

Jistě - a co s tím? Nejjednodušší by bylo těmto lidem přidělit opatrovníky. Úplně nejhorší je podle těchto lidí přidělit "opatrovníky" všem ostatním - resp. jim zákonem zakazovat, přikazovat co mají či nemají (smí či nesmí) dělat i ve svém volném čase. A dohlížet na to budou odboráři.

Stredocech 28.6.2006 16:47

Re: Re: Pane vy jste trouba. Re: Re: Re: Re: Re: Kdo za koho.

Ono to v té Americe je tak, že ten žalující do toho často nemusí dát žádné VLASTNÍ peníze, pokud jeho advokát soud nevyhraje nemá honorář žádný. Ovšem zastupování za pevnou sjednanou částku je také možné. Pokud advokát jede na procenta, bere 30 % když vyhraje už v prvním stání, 40% když vyhraje až na odvolání.

Mimochodem, řada českých advokátů by do toho takto na vlastní triko nešla ani za takovýto honorář.

pavel 99 28.6.2006 16:40

Re: Podnik s deseti tisíci zaměstnanci a třeba jediný v regionu

Propánakrále co to je za region? Tam lidi nepotřebujdí stavět? Nepotřebují instalatérské, topenářské truhlářské a další práce? Běžné služby? Při běžné struktuře výroby zboží a služeb a navíc se zaměstnanými desetitisíci lidí v nějaké velké fabrice nemůže být jediná práceschopná ruka volná.

Stredocech 28.6.2006 16:39

Re: Re: Vážený pane, pro managery polostátních firem, přirozených

Máte samozřejmě pravdu, jenže právě ten výběr je součástí všeobecného marasmu. U státní sféry ale také velkých korporací to není vlastně nikde vyřešeno, proto se také říká že "socialismus nefunguje." 

Obrovská výhoda malé soukromé firmy je v tom, že majitel si může na manažerské pozice vzít lidi, schopnější, než je on sám, protože oni ho na jeho postu neohrožují, naopak, mohou mu přinést zisk (pokud ovšem není až tak hloupý, aby se nechal od nich okrást). Ředitele velké firmy často už podřízení ohrožují.

V nejobludnější podobě to realizoval Stalin, lidi kolem sebe pravidelně likvidoval a nahrazoval novými, kteří ještě nebyli v té nejvyšší pozici zorientovaní.