2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

PRÁVO: Třetí den procesu Nagyová-Babiš

Zájem o kauzu Jany Nagyové a Andreje Babiše postupně slábne. Projevilo se to i na dnešním, třetím dnu jednání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hanzal 15.9.2022 8:56

Myslíte?;-D Vživotě jsem ANO nevolil, ovšem je to divadlo, tedy hodně špatný příběh pětilhářské kliky, která toto vyvolala s myšlenkou odstranění velmi zdatného politického protivníka!! Jako po americku, když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou!! V tomto případě PODLOSTÍ!! Tož tak:-)

J. Pšenička 15.9.2022 8:47

Pan Jemelík má svou čest, kterou si chrání svou nestranností. Celý soud je fraška a soudce se očekávatelně chová jako hovado. Jestli to vyznívá ve prospěch obžalovaných, tak to není vina pana Jemelíka. A abyste s tím neměl problém, tak Babiše jsem nevolil. Nicméně ta slabomyslná a bezobsažná antibabišovská téměř každodenní hysterie už mi silně krká a jen proto si přeju aby jeho právníci soudci natrhli konečník a zločinecká pětikolka sklapla zobák.

J. Hajský 15.9.2022 9:36

R^

P. Hatina 15.9.2022 9:42

Víte, možna pokud by jste sledoval články pana Jemelíka tady na NP, tak zjistíte, že on je vždycky na straně obžalovaných, a poukazuje (případně) na právní pochybení justice v procesech proti nim.

To se netýká jen Babiše, ale i dlouhé řady dalších.

Jen tedy pro vysvětlení , tady není otázka, zda Babiš fakticky provedl, to z čeho je obviněn. Ono to právo je mnohem složitější a má mnoho formálních podmínek, které musí, skutečně musí justice vůči němu dodržet.. A soudce musí dohlížet na to aby všechny splněny byly. A pokud by na tom zapomněl, tak pan Jemelík to určitě aspoň v médiích připomene.

P. Čech 15.9.2022 8:01

Slábne stejně jako všechny politické a novinářské kauzy. Jde totiž o trapné politické divadélko, které má ospravedlnit vládu a moc politických stran nad občany státu a zejména odstranit Babiše z politiky.

J. Bárta 15.9.2022 7:57

A Chovanec, který to celé vymyslel, se jenom směje.

M. Šejna 15.9.2022 8:55

Dobře, že jste to připomněl. I já jsem měl tehdy pocit, že kauzu Čapí hnízdo vyrobili lidé kolem ministra Chovance.

Tenhle pocit měla hromada tehdejších voličů ČSSD včetně mě. A protože nesnášíme sviňárny, tak jsme tu práci Chovance a jeho lidí náležitě "ocenili" v roce 2017 nevolením ČSSD.

V. Čermák 15.9.2022 11:53

R^

M. Grundmann 16.9.2022 0:58

Celá kauza byla evidentně politicky motivována. Byla však špatně vymyšlena, protože Babiš se podvodu ve skutečnosti nedopustil.

J. Sládeček 15.9.2022 7:37

Duševně nemocný svědek? 🤔

M. Šejna 15.9.2022 8:58

Ano, měl na to papíry. Vlastně už nemá. Když bylo potřeba trestně stíhat Babiše staršího, tak pravdoláskaři se postarali, aby se Babiš junior zázračně uzdravil.

J. Jirka 15.9.2022 10:39

To si pleteš, milé Šejno, A.B.jun. měl papíry na letadlo, ne na hlavu.

L. Frydryšek 15.9.2022 7:15

Zájem o senzaci desetiletí slábne.

Bodejď by ne.

Byl očekáván doživotní trest a zabavení majetku, to v té nejzazší verzi, při slabosti prokurátora a soudce pouze 10 let a zabavení majetku a ono nee. Návrh činí tři roky podmíněně na 5 let a 10 milionů pokuta, což je zisk při zdražení potravin(Kostelecké uzeniny, toustový chléb, chlazená a mražená kuřata)po sobě jdoucích dvou měsíců.;-D;-D

R. Meišner 15.9.2022 7:13

celé je to nesmysl- každý podnikatel se chová prakticky stejným způsobem jako Babiš, a on sám to má po právnické stránce nepostižitelné. můžeme si něco myslet o morálce, ale to je asi tak všechno, co můžeme. takže tak.

V. Pavelka 15.9.2022 21:07

Morálka se nesoudí u soudu ! To ideologické smečky všech tipů se holedbají morálkou A cpou to do soudních místností ..V Bruselu se schyluje k podobným procesům jako v komunistickém bloku v Padesátkách !!

F. Navrátil 15.9.2022 7:00

Podle médií je Babiš sprostý obžalovaný, který se ještě cuká, a podle milionověchvilkových aktivistů sprostý odsouzený. Babiš prostě musí za každou cenu z politiky. Pokud nevyjde soud, je tu Rakušanova verze lustračního zákona a pokud neprojde ani ona, je tu ještě korespondenční hlasování.

R. Langer 15.9.2022 7:35

To korespondenční hlasování je silně nebezpečný a zneužitelný prvek. Podle jeho podpory poznáte pravé moderní bolševiky. ;-)

S. Hejda 15.9.2022 6:55

Pan autor má Babiše rád. To je jasné. Jen nevím, proč to nenapíše jednou holou větou... 😝

L. Frydryšek 15.9.2022 7:18

Vy ke sdělení k tomu potřebujete věty holé dvě.;-D

R. Langer 15.9.2022 7:34

No, a vy ho rád nemáte. To jste také mohl napsat jednou větou. ;-D

T. Kohout 15.9.2022 7:35

Býti objektivním a nefanatickým znamená pro Vás co?

T. Kubín 15.9.2022 6:19

Díky

T. Vodvářka 15.9.2022 5:28

Líbí se mi, pane autore, že vůbec, ale vůbec ani na vteřinu nefandíte obžalovaným.

L. Machala 15.9.2022 6:50

Přesně tak, dříve se pan Jemelík snažil vypadat jako objektivní kritik nešvarů v justici, to co ale vyplodil nyní, je nefalšovaná červená knihovna - "Den ozvláštnil příchod manželů Babišových, vedoucích se něžně za ruce. Pohled na ně působil jako příjemný protiklad k nepříjemným momentům v průběhu procesu. Všiml jsem si, že paní Monika Babišová a obž. Jana Nagyová si jsou typově blízké.";-D

T. Vodvářka 15.9.2022 7:41

Souhlasím, jde téměř o poesii v próze.

R. Langer 15.9.2022 8:33

Ano, některým fanatickým odpůrcům Babiše to tak možná může připadat.

P. Sura 15.9.2022 10:13

Mně spíš připadá, pane doktore, že pan Jemelík KONEČNĚ začal něco brát s humorem. To líčení, jak přicházeli svědci a odmítali vypovídat, aby obž, nepřitížili, když je naprosto, ale naprosto nevinný je nepřekonatelné. A líčení, jak Faltýnek s tím nemá nic společného a ten z Agrofertu, který zbytku Babišovy rodiny prodal farmu o ničem nevěděl, to je humor jako to sprosté slovo na "p".

T. Vodvářka 15.9.2022 10:19

Děkuji. Asi nemám podobný styl humoru, i když nevylučuji rafinovanost autora pana Jemelíka jakožto propagátora zcela nového literárního směru. Mne na jeho líčení zaujala ta vzájemná něha manželů Babišových a podobnost fysiognomie paní babišové s paní Nagyovou. Prostě - zásadní věci při soudní při. Ale třeba pan autor dychtí po Magnesia litera, kde by nebyl bez šance. Přeji hezký den.

T. Vodvářka 15.9.2022 10:19

paní Babišové, samozřejmě...

R. Langer 15.9.2022 6:54

Nefandí. Ale někteří jedinci to tak nějak nechápou. ;-)