29.9.2020 | Svátek má Michal


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jozicka 19.6.2008 17:20

Re: Re: Smrt jako trest nebo jako pomsta

Jenomze o tom, kdo je "zabiak" a kdo je "slusny clovek" rozhoduje soud.  Az to bude rozhodovat BUH, budu taky pro trest smrti.... Do te doby jsem pro dozivoti..

Jirka 19.6.2008 17:50

Re: Re: Re: Smrt jako trest nebo jako pomsta

  Bůh to nebude rozhodovat nikdy. Vzpomeňte na tu Čapkovu povídku, kde před nebeským tribunálem vystupuje Bůh jako svědek a říká souzenému : "Protože o tobě všechno vím, nemohu být soudcem, ale jen svědkem."

pro death penalty 19.6.2008 17:12

Re: Smrt jako trest nebo jako pomsta

Odpurci trestu smrti, pseudohumaniste, AI a jim podobni oznacuji popravu vraha za "pomstu". Jenze: Jestlize je poprava za vrazdu pomstou je analogicky zrovna takovou pomstou "kradeni penez" pri udileni financnich pokut nebo "omezovani osobni svobody" pri uvezneni. Dotahnout tuto filozofii do dusledku ovsem znamena ze bude jakykoli zlocin nebo prestupek vlastne nepotrestatelny. Nebo snad ne? Proto je poprava vraha jen a jen spravedlivym TRESTEM a nikoli pomstou.

arivista 19.6.2008 20:31

Re: Re: Smrt jako trest nebo jako pomsta

Naopak - všechny tresty jsou pomstou - společnost si jimi zahojuje své pošramocené právní a spravedlnostní kolektivní vědomí. Kdyby k trestu nedošlo, kolektivní vědomí by totiž bylo uraženo ještě víc než samotným zločinným aktem. Společnost se zkrátka opravdu mstí - a diskuze je pouze o tom, kde je hranice, co si může dovolit.

Vlad 19.6.2008 23:52

Re: Re: Re: Smrt jako trest nebo jako pomsta

Obávám se, že se mýlíte oba. Není to ani trest, ani to není pomsta. Je to náprava křivdy.

Zavraždil jsi (úmyslně atd)? Zbavil jsi někoho života (úmyslně, ne v sebeobraně, atd)? Znemožnil jsi vědomě někomu další normální život? =Také zemřeš.

Při tom pořád ještě na tom bude zavražděný o hodně hůř, protože on to nevyvolal, nezačal si. A protože se z hlouposti bojíme usmrtit vraha tak, jak on usmrtil svoji oběť.

Co je nepochopitelného na tom, že vrah nemá lidské právo žít?

Moudrá Hlava 19.6.2008 16:30

Popravený vrah nikoho nezabije

Jasné: popravený vrah už nikoho dalšího nezabije. Všechno ostatní je méně důležité.

Jarda J. 19.6.2008 14:51

Jasná zpráva.

Bůh dal lidstvu, jmenovitě skrze Mojžíše Desatero přikázání. Na tomto základě by měl být postaven tresní zákon každého kulturního národa. Jsou to dobrotivé Boží rady, jak má lidstvo i jednotlivci žít, aby byli šťastni. Každý prohřešek proti tomuto zákonu přináší nezvratně karmu. Mojžíš řešil s nejlepším svědomím vraždy, homosexualitu, pedofilství a dokonce i cizoložství ukamenováním provinilce celou pospolitostí. Aby bylo dosaženo očistění národa a nevršení další karmy národa, je jistě zapotřebí v jednoznačných případech zavést znovu trest smrti.  A ufňukaní demokraté  nechť se zastávají  pedofilů , vrahů a jiného lidského odpadu, který nemá na zemi co  pohledávat. Kousek jejich viny ulpí i na nich.>-

gerontusinza 19.6.2008 14:54

Takže podle vás bych vlastně měl okamžitě přejít na islám .....Re: Jasná zpráva.

ovšem znásilnění dívky (panny) mě taky nejde pod kůži a vyhlásil bych džihád islámu......;-P

Jarda J. 19.6.2008 15:06

Re: Takže podle vás bych vlastně měl okamžitě přejít na islám .....Re: Jasná zpráva.

gerontusinzo, ani tu vaši značku nedokáži napsat. Z kterého afrického kmene pocházíte? Chybí Vám  základní vzdělání. Přečtěte si Starý i Nový zákon. Kdybych Vám měl skutečně, ale skutečně dobře poradit, tak bych opakoval slova pána Ježíše: "Čiňte pokání a věřte evangeliu." R^

gerontusinza 19.6.2008 15:16

Jardo J. věřte starý zákon je, byla a bude má oblíbená kniha....Re: Re: Takže podle vás bych vlastně měl okamžitě přejít na islám .....Re: Jasná zpráva.

nový zákon (evangelia) jsem četl také ale nenadchl mě..... nejsem schopen lehce odpouštět věci zvláště proti přírodě ( co jinéhom je zabití mláděte( jinak malého dítěte?)) takový jedinec nemá právo na život v jakékoli společnosti..... Takže raději zub za zub atd..... je to jasné.......? Tolik zničených osudů nezávislých na státu, ale mizerných zákonech nebylo snad ani u nás  za komunistů...... stálo by za to teď po 20 letech podtrhnout a sečíst mrtvé a zničené osudy...... proč mám pocit že jsme ty komunisty u nás už dohonili? (samozřejmě CCCP do toho netahejte, tam vládl sběhlý seminarista z Gruzie.... a o víře věděl své a o udržení moci také)....:-(

Gregory 19.6.2008 19:21

Re: Jardo J. věřte starý zákon je, byla a bude má oblíbená kniha....Re: Re: Takže podle vás bych vlastně měl okamžitě přejít na islám .....Re: Jasná zpráva.

Nevím jaké máte vzdělání . Asi žádné . Nevím kolik Vám je . Nevím jaké máte zkušenosti .  Ale vím , že jste hlupák a cvok . A to je nezpochybnitelný fakt .

StandaT 19.6.2008 14:06

Geronte!!!

Geronte, už jsem Vás dříve žádal, abyste vítězství ideologie nad soudností a zdravým rozumem nedemonstroval pod mými příspěvky. Svou zaslepenost, své frustrace i jiné projevy Vaší deprivantské duše si ventilujte pod jinými (pokud Vám to ještě někdo strpí).(Y)

gerontusinza 19.6.2008 14:15

Co s tím vy troubo naděláte.....Re: Geronte!!!

ať žije svatý radar, Topolánkové, Jůlínkové a Parkanové a Vondrové či ostatní ha@j@zlíci vaší mentality.... I ten Grossík se stydí, že se jmenujete jako on..... Mé frustrace zapomeňte, jistě vám k řešení stačí ty vaše......;-D:-/Hlupáku

Schumacher. 19.6.2008 13:59

Trestu smrti není třeba. Stačí přísné doživotí.

Doživotní. S   přísným režimem a bolestivými tělesnými tresty za jakékoli jeho maření. Tedy i za pokus sebevraždy, protože odsouzenému k trestu odnětí svobody je odňata i svoboda rozhodovat o svém životě. Doživotní odnětí svobody má trvat tak dlouho, dokud odsouzený nesejde přirozenou smrtí. Bez možnosti předčasného propuštění. Jedinou náplní života odsouzeného, který bude mít právo jen na uspokojení základních tělesných potřeb nutných k jeho přirozeně  dlouhému přežití,  má být práce, pokud možno vylučující jakoukoli zábavnost. Jakákoli zábava či cokoli co by mu mohlo přinést  radost ze života, mají  být z života odsouzeného zcela vyloučeny.  Strava budiž výživná, obsahující vše potřebné pro zachování života a zdraví, ale nanejvýš tak chutná, aby byla poživatelná. Jedinou písemností, kterou odsouzenému bude dovoleno číst, má být  jeho trestní spis.  Takovým trestem doživotního odnětí svobody, kterým odsouzenému při zachování holého života je odňato vše ostatní co odňal zavražděnému,  lze nahradit trest smrti.

Ypsilon 19.6.2008 14:41

Mám podezření,

že  už  jen při psaní tohoto příspěvku máte podivný pocit rozkoše. Představujete si jak jak jste vykonavatelem těch "bolestivých tělesných trestů"?(Y)

Schumacher. 19.6.2008 15:06

Ale fuj !

To by obstarala technika. Podstatou trestu je, že je nepříjemný pro odsouzeného. V případě doživotí je nepříjemný doživotně. Sice postrádá individuální prevenci,ale zůstává prevence generelní. Kdyby výkon trestu byl příjemný, vězení by byla tak plná, že svět by byl naruby. Pokud zločinec jinému (z pohnutky nízké a zavrženíhodné) odňal život, odňal mu především radost ze života. Proto je spravedlivé, zachováme-li odsouzenci život, odejmeme mu veškeré potěšení z něho jak jen je to možné.  

Ypsilon 19.6.2008 15:35

Tak tohle je už méně perverzní

Hmm, trest doživotí jako prevence? Myslím , že výše a podmínky trestu nejsou pro další možné pachatele až tak odstrašující. To spíše rychlost a vysoká pravděpodobnost dopadení. Co se děje po rozsudku, z tohoto pohledu asi není příliš podstatné.

Doživotní trest jako izolace sloužící k ochraně společnosti, s tím se dá souhlasit. Ostatní je už spíše akt pomsty, včetně "Strava budiž výživná, obsahující vše potřebné pro zachování života a zdraví, ale nanejvýš tak chutná, aby byla poživatelná", "práce co nejméně zábavná"...

Schumacher 19.6.2008 17:08

Rychlost a pravděpodobnost jsou nejvýznamnější.

Akt pomsty ? Spíš odplaty.  Odejmout pachateli všechno co odňal zavražděnému. Život je radost. Ponechme odsouzenému život, ale odejměme mu radost z něho. Je to kruté ? Ano. Jeho čin byl krutý. Připomíním, že má úvaha je v rámci alternativy k testu smrti.

Schumacher 19.6.2008 17:09

Pro šťouraly

r

BuBu 19.6.2008 13:51

A ta Kráva mléko dává . . . .

Je neuvěřitelné - kam až lze populismem a touhou po penězích dospět !!!!!!

To, co zde plácá je pouze a jen její odpověď na fakt, že nyní by pro trest smrti byla většina národa !

Kdyby však průzkum veřejného mínění byl opačného názoru - i s. Bobošíková by byla proti !

Špičková hyena, křížená mrchou  - jen co je pravda !

gerontusinza 19.6.2008 14:05

Vy jste a byl a nesporně i budete Re: A ta Kráva mléko dává . . . .

až k nebesům dosahující blbec......;-D

gymno 19.6.2008 16:48

Re: A ta Kráva mléko dává . . . .

Vaše příspěvky ke všemu jsou prokazatelnou  nenávistí a zlobou ke všem lidem.Měl by jste se sebou něco dělat, minimálně ... a nic myslím, že je zbytečné Vám cokoliv říkat.

JH 19.6.2008 13:42

Politická hyena Bobošíková je

úspěšná oportunistka (česky: vy..caná sv..ě :-). Na základě srovnání publikovaných dat z ÚVVM a našich/EU zákonů a předpisů najde mezi tím největší rozpor a přivine se k hlasu lidu a snaží se z toho demagogicky vytřískat hlasy pro další volby. Je tu ale jediná vyjímka: nikdy se nepřipojí k nespokojenosti lidí s královskými gážemi EU poslanců-termitů.  Jen žvaní a nic nedělá.

Martin 19.6.2008 13:36

Naprosto s vámi souhlasím

popsala jste to přesně.A teď jim Pospíšil bude dokonce vyměňovat nábytek a snad i plazmové televizory,to už je výsměch všem poctivým lidem.;-O

Jan 19.6.2008 13:33

Právní nevědomí

Jak známo, nevědomí je něco jako stoka, právní nevědomí paní Bobošíkové je jaksepatří hnusná zvrácenost.

Honza 19.6.2008 13:42

Re: Právní nevědomí

No však,právě ta právní stránka pohledu na ubohého poškozeného - mrtvého - zmrzačeného a na toho,kdo to spáchal.Ten totiž by neměl mít právo na nic,jen život o chlebu a vodě,nic víc.Jinak ten trest nemá žádnou cenu.!!

Jan 19.6.2008 13:48

Re: Re: Právní nevědomí

Reagoval jsem na zvrácenost paní  Bobošíkové, které by nevadil justiční omyl a klidně by ho přijala jako součást demokracie.

gerontusinza 19.6.2008 14:03

Mě zas vadí zvrácenost vaše (že by recidivista?) Re: Re: Re: Právní nevědomí

když se stále zastáváte hyen a nevinné oběti vás nezajímají a vůbec nikoho, okradení, zmzačení, většinou doživotně, následky a nemožnost plného života vás absolutně nezajímá a z vašeho pohledu i systém mrtvý prd ví......:-/ V USA platí je-li oběť nějakým způsobem ohrožena či poškozena, okamžitě je u jen podezřelého obstaven majetek a proveden jeho soupis proto, a by bylo z čeho pak čerpat  náhrady....... Ale tady ....? tady je zmetek, který zabil prokazatelně 9 lidí a má ještě drzost tvrdit že je nevinej a o jeho rodičích ani nemluvím....... jen skutečně silný žaludek má tu drzost se podívat pozůstalým do obličeje a tvrdit že když požadují nejvyšší trest, že jsou nespravedliví.....lituji:-/ Nesouhlasím s vaší zvráceností...... Mimochodem váš IQ proti  milé bobo snad musí být i záporný.... asi cítíte, že byste u této ženy neuspěl ani náhodou....;-D Ona totiž na rozdíl od vás pozná blbce při prvně vysloveném slově no a já bohužel taky....;-P

hulwat 19.6.2008 14:53

Re: Mě zas vadí zvrácenost vaše (že by recidivista?) Re: Re: Re: Právní nevědomí

Geronte, už jsi na ni starý a ktomu ještě debyl. Ta by si o tebe neopřela nani kolo. ;-D

gerontusinza 19.6.2008 15:02

Myslíte?, i když asi sotva......Re: Re: Mě zas vadí zvrácenost vaše (že by recidivista?) Re: Re: Re: Právní nevědomí

vy nejste jenom radoby hulwat ani to neumíte pořádně;-D ten koho se zastáváte je vaše konkubína? z vás mluví nenávist k ženám jako takovým což? Inu přihřátý a ještě i špatný hulvát..... ;-Dvšechno děláte špatně;-D i to nadávání..... musel byste trochu přidat abyste mě trochu, skutečně trochu vyvedl z míry, ale vy a váš míra ani náhodou.................;-D;-D;-D