29.9.2020 | Svátek má Michal


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pro death penalty 19.6.2008 9:10

Re: Jistě, a Dr. Horáková nebo Heliodor Píka byli popraveni právem, že ?

Jasne jsem uvedl trest smrti za VRAZDU (ne politicke duvody!) v civilizovanych zemich, cimz jsem myslel takove, kde funguje demokraticky system. 

gerontusinza 19.6.2008 8:43

Paní Bobošíková, mluvíte mě z duše.........

R^R^R^Souhlasit je nutno se vším Vámi vyřčeným

IH 19.6.2008 8:32

Trest pro paní Bobošíkovou

Paní Bobošíková, docela bych Vám přál, aby jste se dostala shodou okolností nebo bylo na Vás záměrně nastraženo, k soudu z obvinění z vraždy. Soudila by Vás soudkyně Slepičková (viz kauza Mlynář) a ta pro neschopnost nebo, aby se "ukázala" , nebo pro jinou úchylku, Vás odsoudila k trestu smrti. Vy by jste seděla ve vězení a čekala zda se náhodou ukáže spravedlnost. Myslím, že by Vás přešla chuť psát podobné odporně populistické články.

gerontusinza 19.6.2008 8:51

Betrpíte tak trochu stihomamem íháčku.....Re: Trest pro paní Bobošíkovou

tadáma na rozdíl od vás ví o čem hovoří a vy se snažíte krýt ve své omezenosti evidentní vrahy..... taky řešíte problém doma když vám žena leze s cizím chlapem do postele a zhasnou, výrokem "...zas ta trapná nejistiota...";-D

novaz 19.6.2008 8:21

Bobošice už netrpí nemocí šílených krav, už je z ní lidský odpad,

který je schopen kvůli svému vlastnímu zviditelnění použít jakékoliv špinavosti. Volání po trestu smrti je slyšet z těch nejnižších pater společnosti, zřetelně zaznívá na diskuzích komunistických Novinek. Ovšem, jsou to potenciální voliči a proč se nesvést na laciné populistické vlně, že Bobo. V daném případě by stačilo, kdyby ošetřující lékař, ke kterému měl pedofil Novák ambulantně docházet, nahlásil včas policii, že se nedostavuje a porušuje tím nařízení soudu. Odpad jménem Bobošíková hraje na posvátné a nedotknutelné rodičovské city a hned by popravovala lidi, zaštiťujíc se demokracií. Bobošice je morální a duševní mrzák.

sumo 19.6.2008 8:46

Re: Bobošice už netrpí nemocí šílených krav, už je z ní lidský odpad,

novazu, vždyť jste blbej, nebo pedofil.Rv

Ava 19.6.2008 8:20

Sládek v sukních

mirek 19.6.2008 8:03

Superlaciná volební kampaň s pomocí tragédie

Myslím si, že to už Bobošíková drasticky přehnala, ještě více, než rudé šaty a náušnice ve tvaru třešní na návštěvě u komunistů. Trest smrti je v celé EU vyloučen z trestního práva, není šance v horizontu desetiletí to změnit (pokud Evropu nedobude fundamentální islám, pak to bude bez ptaní a hned) a Bobošíková to moc dobře ví. Avšak to nebrání tomu, znova se díky novinářskému článku připomenout voličům, aby byla zvolena. Kdyby radši uveřejnila platný program své strany-nestrany Politika 21 a napsala do něj i pasáž o prosazení trestu smrti, včetně postupu, jak tohoto bodu dosáhnout.....

Parazitovat na smrti malého dítěte je nakonec stokrát horší, než si drze říct o post ředitele České televize. 

karel1 19.6.2008 8:15

Re: Superlaciná volební kampaň s pomocí tragédie

Ty jsi jen obyčejný blb, mohl bys hodnotit jednou téma a ne člověka ?

Karla 19.6.2008 9:16

Re: Re: Superlaciná volební kampaň s pomocí tragédie

blb jste vy. Tady bylo právě hodnoceno téma. Ale to pravděpodobně nepochopíte.

mou 19.6.2008 8:02

nesouhlasím

Ano, nesouhlasím s Vašimi závěry. ( I když vím, že se to nikdy nedozvíte a i kdyby, bylo by Vám to jedno. ) Trest smrti nikdy neměl odstrašující vliv na pachatele trestných činů.  Nikdo totiž v okamžiku jeho páchání nepřemýšlí o tom, že ho dopadnou. Za druhé, trest smrti je moc ( v případě pochybností a s rizikem justičního omylu či justičního záměru ) nebo málo. Jak to myslím ? No jednoduše - pokud by byl člověk, či lépe tvor, který spáchal opravdu ohavný čin odsouzen na doživotí a byl opravdu nucen si na své uvěznění a třeba i na zaplacení nákladů řízení a odškodnění vydělat prací, bylo by to pro něho jistě horší. A riziko justičního omylu by bylo eliminováno. Píšete, že by snad bylo lepší, kdyby někdy došlo k justičnímu omylu, než aby mezi námi běhali nebezpeční pachatelé. To je opravdu příšerné pomyšlení ! Myslíte to vážně, nebo je to jen "řečnický obrat" ?Dovolte otázku ? Myslíte si, že je úplně vyloučené, aby se v průběhu času či nějakou právnickou kličkou nerozšířil počet trestů za které by bylo možné člověka popravit i např. o politické či jiné trestné činy ? Já si tím jistý nejsem. Z historie, kterou jistě znáte, má tento národ své neblahé zkušenosti. Nevěřím příliš české justici a už vůbec ne vládnoucí politické oligarchii, ať už pochází z jakékoliv strany. Toto prohlášení není anarchismus, vím, že vláda být musí, ale bohužel, do ní se u nás dostanou pouze ti schopní - schopní všeho, napříč politickými stranami. Je v podstatě jedno, která strana je či bude u moci. Jen v ní musí být mravní a poctiví lidé. A to bude v Česku problém.

Možná, pokud by prošlo Vaše volání po obnově trestu smrti a pokud by se to hodilo v té době  vládnoucí partaji, mohl bych být odsouzen - za názor - čin rozvracející republiku a pohrdání jejími představiteli.

brok 19.6.2008 9:09

Re: nesouhlasím

Argument, že trest smrti nemá odstrašující účinek vychází pouze z hluboké neznalosti princiou pravděpodobnosti. Ročně je spácháno cca 200 vražd (nevím kolik, je to odhad), ročně byl v posledních letech před zrušením trestu smrti popraven, nejvýše dva pachatelé. To je jedno procento. Teprve od 30% začne mít jakákoliv skutečnost význam. Pak by jistě k odstrašujícímu efektu došlo. V USA byla popravena většina vrahů.

arnal 20.6.2008 1:34

Re: Re: nesouhlasím

V USA je ročně spácháno asi 17 tisíc vražd. Zároveň tam ročně popraví 50-100 lidí. Ten váš efekt bude tedy stejný nebo menší než VČeskoslovensku před rokem 1989.

JH 19.6.2008 13:16

Ale pane -mou- jste naprosto omezený, jen nevím

zda je to úmyslné, nebo to vyplývá z vašich dispozic. Tvrdíte, že trest smrti neměl nikdy odstrašující vliv. Jak jste na to přišel? Z jaké a jak kvalitní (=oponované) studie? Vůbec nerozlišujete vraždy plánované, z afektu a v sebeobraně. Ale vaše omezené uvažování  vůbec nenapadl obrácený důsledek: neexistence trestu smrti uvolňuje zábrany při vraždění: působit jako terorista v Evropě je bez životního rizika! Jediné malé riziko je umožnit vězni útěk se zbraní a následné zastřelení. Smutné je, že kromě jediného diskutujícího nikoho, ani policii, soudce a zákonodárce nenapadlo, že trest smrti musí automaticky platit pro doživotně odsouzené, zatím mohou beztrestně vraždit dozorce a spoluvěžně :-(

karel1 19.6.2008 7:57

Absolutní souhlas

V téhle naší pravdoláskovské blbé tzv demokracii je zločinem postižený jen prašivým psem a všichni tzv demokrati se mohou pos.at, aby zločinec měl zajištěná svá práva. Proč má mít stejná práva jako normální lidé, kteří dodržují zákony ? Když vidím,jak si naše SPRAVEDLIVÁ společnost neumí poradit s případem zavlečené Věry Sosnarové-Malkinové, chce se mi zvracet.

Sid 19.6.2008 7:44

A co vy Bobo?

Co uz jste pro to, krome psani v novinach, udalal vy, pani Bobosikova na pude Evropskeho parlamentu?

pizi 19.6.2008 7:35

dozivoti

pokud jde autorovi opravdu o to zamezit opakovanym recidivam po propusteni, staci dozivotni trest. Izolace jedince od spolecnosti. Tahle spolecnost je dostatecne bohata aby si mohla dovolit zivit takove jedince. Diskutovat je mozno o tom jaky minimalni komfort jim ma spolecnost v izolaci zajistit.

gerontusinza 19.6.2008 8:57

Nestačí......Re: dozivoti

současné vězeňství je natolik "humání" k vrahům a lidem bez skrupulí, že čekám kdy začnou staří bezdomovci páchat zločiny, aby si zajistili "perfektní stáří" i s dohledem....... Pak se začnou někteří bezdomovci (ne právě pitomci) ptát .. na co důchody, necháme se zavřít a bude o nás postaráno.....;-D

brok 19.6.2008 9:14

Re: dozivoti

Za středověku měl vězeň nárok na půl libry chleba (kolik tehdy byla libra nevím) a džbánek vody denně. V celách se samozřejmě netopilo a nesvítilo. Za takových podmínek by možná nebylo nutné o trestu smrti diskutovat.

rampepurda 19.6.2008 9:24

Re: Re: dozivoti

Zato dnes se za mnoho milionů budou u nás vězňům vylepšovat cely futuristickým nábytkem v optimistické oranžové barvě (viz zprávy před pár dny). Já to platit ze svých daní nechci, vy ano??

Karel 19.6.2008 6:44

Bobo politikem

Paní Bobošíková použije pro své zviditelnění vše. Příležitostí je volby presidenta, stejně jao ohavná vražda. Skryté poselství zní - zvolte mě znovu a já se zasadím o to, že svět bude krásnější. Toto poselství se ale neliší od žádného jiného posleství úspěšného i neúspěšného nebo i zkorumpovaného politika.  Ona je taková vrána, která ozobává kosti a kráká. Čeká jen na příležitost chytit se někoho a nastrčit jako to maso z ohlodané kosti věřejnosti a je jedno, jestli tím masem je paní Topolánková nebo zavražděné dítě. A kromě toho, že je to krákavá a pod sebe hrabající vrána, je ještě teflonová, snad politicky rozená Sládková.

Netřeba 19.6.2008 6:52

Re: Nepindej

a řekni:  trest smrti obnovit nebo ne?

Karel 19.6.2008 6:55

Re: Re: Nepindej

pro Bobo asi jo

Netřeba 19.6.2008 7:18

Re: Re: Re: Nepindej

Takže její poslední přání bude mezi krákáním si ohlodat kost?

Frank 19.6.2008 6:56

Re: Bobo politikem

Není tak důležité, kdo, ale o čem mluví. Bobošíková možná kráká, ale vy hloupě žvaníte ale to je pro fanatiky příznačné.

Frank 19.6.2008 6:56

Re: Re: Bobo politikem

před "ale" přijde samozřejmě čárka.

gerontusinza 19.6.2008 9:00

Upozornění.....Re: Re: Re: Bobo politikem

zásadně po sobě své příspěvky nečtěte, budou původnější a hlavně srozumitelnější a razantnější....;-)

Emigrant 19.6.2008 6:23

Kdo s cim zachazi, tim take schazi.

Trest odneti svobody je sance k naprave a pokani, trest smrti je vendetou!

Netřeba 19.6.2008 6:50

Re: Kdo s cim zachazi, tim take schazi.

Koho a jak chcete napravovat? To budete muklům mezi jejich šunkou k snídani a kaviárem po obědě vysvětlovat úchylákům, že znásilňovat a vraždit malé kluky je ošklivost? Bak bak!

Myslíte si, že zvednou oči od videa?

to asi ne, 19.6.2008 10:22

Re: Re: Kdo s cim zachazi, tim take schazi.

ale doufal jsem, že naše společnost už je tak vyspělá, aby neměla potřebu se mstít za narušení svého právního vědomí (protože o ty pozůstalé jde jenom málokomu). Zkuste si nastudovat Durkheima a jeho pojetí trestu.