8.5.2024 | Den vítězství


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
BOMBON 31.1.2008 15:18

Re: Re: Re: Re: Re: Morální a kulturní vyspělost národa

ale, mile trojite a, to jim nesmite verit, ze se o vas postaraji.... prectete si tady na webu ty pribehy, preptejte se v sousedstvi... pak se podivejte na pupky ministru a pracovniku ČSSZ... uz vite, kde konci vase penize?

spravne - at nas stat prestane dojit a my se o sebe postarame... rikejte to vsude kolem sebe, volte strany, tkere chteji co nejmin statu ve vsech oblastech a hlavne - neverte politikum, ze se o nekoho postaraji (krome sebe) :-/

Martin 31.1.2008 13:20

Typický příklad humanistického bezmozku

Věda v EU je na takové úrovni, že technicky dokáže poskytnout péči úplně každému dítěti, starému, nemocnému a tělesně poškozeným lidem. Jenže všechno něco stojí peníze a těch je ve společnosti konečný počet a tedy můžeme zaopatřit pouze konečný počet osob. Jenže tohle humanističtí bezmozci nechtějí slyšet a budou tvrdit, že se každý potřebný zaopatřit MUSÍ povinně a v tomto jménu zatěžují normální pracující osoby neustále se zvyšujícími daněmi a poplatky. Tohle samozřejmě není možné a jednoho dne se daňoví poplatníci naštvou a milé humanisty vykopou a například místo placení obrovských daní si budou odkládat na důchod.

marie 31.1.2008 13:39

Re: Typický příklad humanistického bezmozku

pláčete na špatném hrobě, koukněte se na to jak se ze státního rozpočtu "vesele sypou dotace" a nikomu to nevadí, každému vadí starej nemocnej chudinka, kterému stát "udrobí" pár peněz, ale milióny vyplácené v dotacích, téměř nefunčním tzv, "sociálním službám", aby se udržela zaměstnanost a socialistické zvyklosti, to nevadí nikomu, a máte představu, kolik je to milonů??

BOMBON 31.1.2008 14:57

Re: Re: Typický příklad humanistického bezmozku

ale vadi, marie, vadi...

a cela tato diskuse je tak trochu zbytecna, protoze konecny cil je asi pro vsechny hodne podobny, jenom skoro nikdo neni schopen jasne rici, jak k nemu dospet....;-(

ola 31.1.2008 9:47

otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

otázka zní, nezpůsobil si svůj invalidní stav dotyčný občan sám? Pokud hazardoval se svým zdravím ( strava, alkohol, kouření adren. sporty, úrazy apod) tak musel počítat s tím, že následky budou pak kruté. Samozřejmě nezaviněná invalidita z vlastní svobodní vůle je ještě více deprimující...

Pavla B. 31.1.2008 10:00

Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

No, snad by mohlo být autorce článku útěchou, že situace invalidních dětí je naprosto stejná a těch, které trpí např. metabolickými nebo autoimunitními chorobami, ještě horší (neboť příspěvek na péči se dává jen těm dětem,které nejsou schopny se samy obléct, najíst, vyčurat atd., což samozřejmě např. těžký astmatik nebo celiatik dokáže).... O vlastním zavinění invalidity v jejich příadě nemůže být řeč ani náhodou:-(

Stredocech 31.1.2008 12:32

Re: Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

Pavlo, je to dáno věkem. Jednoleté dítě by jinak splňovalo skoro všechny podmínky pro přiznání nejvyššího příspěvku pro dospělého, asi sama víte, že ty činnosti jsou tam vyjmenovány a píše se zvládá x nezvládá.

Dospělý který se nenají, neumeje a nedojde si na záchod, neřku li třeba nakoupit je už hodně postižen.

Pavla B. 31.1.2008 14:29

Re: Re: Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

Nevím, jestli jste mě pochopil - pětileté dítě, které se sice samo nají, umyje a dojd  na záchod, možná dokonce i nakoupit nějakou maličkost, může být hodně postiženo. Některá postižení nejsou vidět a přesto tyto děti vyžadují permanentní péči (rodičů, protože školka si je na triko nevezme).

Stredocech 31.1.2008 15:29

Re: Re: Re: Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

Pavlo, já to chápu. Tady jde ale vlastně o definici postižení. Nevím jak to posuzovat u dětí předškolního věku, protože do školky děti tak jako tak mnohdy nemohou a postarat se o ně někdo musí (je to prodloužení ze 3 let věku na 6 let a s tím se může počítat).

Jenže u dítěte, kterému je 15 a normálně by zvládalo skoro vše jako dospělý je to zase o něčem jiném.

Jura Jurax 31.1.2008 10:25

Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

Probůh, co je to nezaviněná invalidita z vlastní svobodní vůle ?

A hazardovat se svým zdravím může přestat akorát ten, kdo neprodleně spáchá sebevraždu. Jinak hazardujete vždy - více či méně.

Lída 31.1.2008 10:45

Re: Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

To je sice pravda, ale jistě uznáte, že mnohem víc hazarduje třeba ten, kdo provozuje "andrenalinové" sporty. Třeba invalidita způsobená skokem ze skály do mělké vody nebo po vybourání na motorce jedoucí 150km/h je rozhodně aspoň částečně zaviněná.

Jura Jurax 31.1.2008 10:58

Re: Re: Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

V tom máte pravdu. Vždyť píšu více nebo méně - a tohle je holt to více.

A to nemluvím o jedincích, kteří hazardují i když se jen postaví na lyže, natož aby se rozjeli, nebo kousek pěšky popoběhnou - mně se při popoběhnutí ku zdraví druhdy povedlo zlomit si nohu opacknutím na viklavé dlaždičce standardního chodníku ne přemrštěně hrbolatého :-D

IS 31.1.2008 12:43

Re: Re: Re: Re: Juro, to chce neclastat tuzemák !

Kiki 31.1.2008 10:52

Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

Milá Olo  buď jste hloupá a nebo naivní. Invalidou se můžete stát ze dne na den. Stačí špatně šlápnou nebo nešťastně upadnou. Navíc  můžete  z čista jasna náhle oslepnou. Nikdy nevíte jak v životě dopadnete a to i v případě že žijete zdravě a řádně o sebe pečujete.

Lída 31.1.2008 11:06

Re: Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

A Ola snad píše, že se to stát nemůže?

ok 31.1.2008 11:40

Re: otázka a vlastní zopověnost za svůj stav.

Ola, vy jste ale .... naivní.

JK 31.1.2008 9:46

Nehodlám diskutovat

se spravedlivými argumenty autorky. Bohužel neznám situaci. Ale řeknu vám příklad, který to minimálně znevěrohodňuje. V ulici, kde bydlím, byly původně 2 vyhrazené parkovací místa pro invalidy. Dnes je jich 12!! Všechny lidi znám, osobně bych ty místa nechal jen těm původním dvěma.

Chci tím říci, že když zvýšíme příspěvky nad určitou hranici, najednou budeme všichni invalidi a kdo vlastně potom bude dělat?

Majkl 31.1.2008 9:15

Pan ministr

je mimo realitu. Nemám mu to za zlé, jen mne občas vytočí jeho silácké výkřiky na tiskovkách. Nemohu mu to mít za zlé, protože on je typická skleníková květina - nikdy neměl opravdové existenční starosti a jen obtížně si je může umět představit. Vyrůstal v zajištěné rodině, vystudoval s pomocí rodičů a za přispění státu, nikdy nepracoval v opravdovém zaměstnání, protože od roku 89 je stále ve vysokých politických funkcích. 2000 Kč pro něj znamená drobné kapesné a vůbec nemá šajnu o tom, co znamená pro rodinu, která má průměrné příjmy taková starost, jakou je vážné onemocnění jejího člena, kolik to stojí peněz a odříkání. Přitom odložit takového člověka někam do ústavu je nepoměrně dražší. Jsem pravicově založený člověk, ale k tomu, podle také patří schopnost reálně pouzovat životní realitu.

Zdejší politická scéna stojí za starou belu a já skutečně nemám koho volit. Není jiná alternativa, než si vybírat ze dvou zel. K tomu je tento stát nastaven tak, že poctivě a usilovně pracující příslušník středních vrstev si nikdy nevydělá tolik, aby si zajistil důstojný život ve stáří a nemoci. Protože nechci za pár desítek let živořit a nemám náturu se pokušet pomoci třeba politickou angažovaností, zvolil jsem cestu třetí - "emigraci" do Irska. Tam jsou také politické problémy, ale pro mne osobně to znamená obrovský skok v ekonomickém zajištění rodiny a mého stáří. Chci sým dětem dát maximum do života a postarat se o ně. Možná se jednou vrátím, jako bohatý důchodce, ale možná ne.

Jura Jurax 31.1.2008 10:51

Re: Pan ministr

K tomu je tento stát nastaven tak, že poctivě a usilovně pracující příslušník středních vrstev si nikdy nevydělá tolik, aby si zajistil důstojný život ve stáří a nemoci.

Samozřejmě, protože toho lze nejlépe obrat na všelikých berních - vydělává už dost, aby mu nebylo ulevováno, ale nevydělává dost, aby se dokázal obmyslně berní zbavit - ostatně takových je tak málo, že i kdyby se berní nezbavili, stejně to nevytrhnou. A z něčeho je nutno platit flákače a nemakačenky, rozbujelé úřednictvo, čacké zákonodárce; z něčeho je nutno kupovat před volbami voliče a přeplácet státní zakázky, aby peníz šel do těch správných kapes ... a tak dál a podobně.

A vůbec - ať platí bohatí - a podle socanů je bohatý ten, kdo si vlastní pílí vydělá tolik, že nepobírá socdávky a podpory. A ani modří ptáci to nemají sílu změnit (s kudlou lidovců a zelených v zadech) - tedy chtějí-li vůbec. Nejsem si tím chtěním jist - řeči se kecají, ale peníze nesmrdí a furt je před volbama a stejně zvolíme buď ty, nebo ony, protože nabídka je omezená..

Varan 31.1.2008 12:13

Re: Re: Pan ministr

Smutné, leč hluboce pravdivé. R^

Witch 1.2.2008 10:51

Re: Pan ministr

Paušalizujete. Příspěvky činí podle postižení a potřeby pomoci od 2000,-(to člověk chodí a je skoro samostatný) do 11 000,- (ležící).

Alenka Šklíba 31.1.2008 8:19

administrativa je spojená s nárokem na příspěvky od státu?

No a co? To je daň za to, že se nemusíte starat o své vlastní příbuzné za své vlastní peníze.

jepice 31.1.2008 8:17

Vláda přijala zákon o poskytování příspěvku

bezmocným lidem a představovala si, že si mnozí z těch, co by jinak putovali do ústavu, budou platit osobní asistentky anebo služby pečovatelky přes agenturu. Jenže zjevně netušila, kolik bezmocných starých lidí žije v rodinách, a to po celá léta a bez jakékoli pomoci státu. Tyhle rodiny teď vstoupily do hry a využily nabídku zákona, aby si aspoň trochu přilepšily. Vždyť rodinní příslušníci musejí zpravidla pracovat na snížený úvazek, aby to zvládli, a kdo tuší, kolik například stojí pomůcky při inkontinenci a mnoho dalších nezbytností, rozhodně nebude tvrdit, že je ten příspěvek vysoký. Jak už bylo řečeno, lůžko v ústavu přjde stát na podstatně víc. Doufám, že Nečas jen mapuje situaci. Kdyby chtěl příspěvky, se kterými hospodaří rodina pečující o bezmocné, očesat, byla by to dost velká sprosťárna.

tour 31.1.2008 9:25

Re: Vláda přijala zákon o poskytování příspěvku

To vladanetusila to je fakt.Nikde neni seznam nemocnych aby nic po vlade nechteli !!!!!!!!!

jarmich 31.1.2008 8:07

Kolik je ve vašem okolí bezmocných lidí,

potřebující stálou peči, jsou doma a nemají žádného člena rodiny který by jim mohl pomáhat. Myslím tím hodně nemocné, nebo přestárlé sirotky. Pokud jsou čerpány soc. dávky lidmi, co mají zdravé děti, vnuky či ještě sourozence, tak je to špatně. Dobře fungující rodina soc. dávky nepotřebuje. Ale potřebují je právě ti, co jsou úplně sami. A ti je rozhoně nezneužijí.

Jsou li v tomto státě politici, kteří říkají, "my vám zaplatíme za to, že  se budete starat o své blízke", a tím mzískavají politické body, tak je to hnus.

Jura Jurax 31.1.2008 11:02

Re: Kolik je ve vašem okolí bezmocných lidí,

Dobře fungující rodina soc. dávky nepotřebuje. To ano. Ale je-li pilná a pracovitá, platit na ně berně musí - a to v takové výši, že když přestane fungovat, nemá rezervy stejně jako ta nepilná a nepracovitá. Celé se to nazývá solidarita. :-/8-o

Stredocech 31.1.2008 12:10

Re: Re: Kolik je ve vašem okolí bezmocných lidí,

R^R^R^R^

aaa 31.1.2008 11:25

Re: Kolik je ve vašem okolí bezmocných lidí,

Nemáte pravdu. Dnešní stát totiž nedovoluje normálně fungující průměrné rodině,  zodpovědně se připravit na mimořádné okolnosti - nebo i nemimořádné, jako např. stáří - tzn. nastřádat si, zabezpečit se, .... Místo toho jim povinně odebírá velkou část vydělaných prostředků na tzv. státní pojištění - chápu to teda tak, že v případě potřeby má i stát zodpovědnost se starat! Dnešní stav je bohužel takový, že rodina, která má a řádně vychovává děti je ve velké nevýhodě vůči bezdětným. A děti, které se chtějí postarat ve stáří, nebo nemoci o rodiče jsou zase v obrovské nevýhodě proti těm, kteří se na rodiče s prom. vy@erou.

jarmich 31.1.2008 12:45

Výchova dětí začíná narozením jejich matky.

Jestliže se děti na své staré rodiče vykašlou, a ponechjí je jejich osudu nebo státu, tak je to vina těch rodičů. Co do nich zeseli to sklízí. To je prazáklad všeho lidstva. A do výchovy dětí spadá i solidární přístop ke komukoli, ne jen k vlastnímu.

Jak píšete, zě stát nám nedovoluje se normálně a zodpovědně připravit na mimořádné okolnosti, nebo na stáří, tak vubec nemáte pravdu. Protože stát nám v tom vůbec nebrání. Začněte hledat způsoby jak se zajistit, a nehledejte argumenty, proč se nemůžete zajistit. To je pouze vaše rozhodnutí, a ne státu.

EVa 31.1.2008 6:59

Příspěvek za bezmocnost

stát pravděpodobně poskytuje až tehdy, pokud se bezpečně ujistí, že žadatel do 3 měsíců zemře. Moje matka (87 let) naprosto nepohyblivá, vyžadující 24 hodinovou péči čeká na vyřízení žádosti ji 11 měsíců. Již 2x se ztratilo vyjádření ošetřujícího lékaře, vyřízené podklady cestují z jedné kanceláře do druhé, všichni uznávají, že má nárok na příspěvek v plné výši, ale průtahy jsou zjevné.Prostě čeká se, až umře. Takové příspěvky si stát může vstrčit za klobouk.