10.5.2024 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

PRÁVO: Kdo si v Česku může nahrávat koho?

K jádru věci - žáci z hodiny pořídili audionahrávku, za což prý učitelka požadovala potrestání autora. Ředitelka základní školy se ale tehdy za děti (pokud tak můžeme pubertální - osmáky nazývat) postavila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Diviš 1.4.2023 9:39

Ano.

L. Caslavka 1.4.2023 9:39

zachazet a pocitat. Zvlaste, kdyz uci vnuky a deti politiku a disentu... V postate by melo platit, ze politika do skol NEPATRI !!! Tak jako De Santis na Floride to ve skolach dekretem okamzite zakazal... Udajne se v nasem meste stalo, ze se dcera v DP po prichodu za skoly /1. tr./ modlila, aby uz ten Putin pane Boze umrel a byl klid.... Das ist HRUZA !!! ;-O

F. Kusák 1.4.2023 9:54

Ano, byl jsem navýsost šťastný, že jsem učil matematiku a fyziku. Museli by všichni ti zásadoví kritici pochopit, jak podivnou institucí je škola. Něco jako "Kafkův Zámek"

Z. Lapil 1.4.2023 21:50

Do škol nepatří konání politiky. Do škol PATŘÍ hovory o politice. Proč je tohle správně. Vlastně i polozakazane úvahy na téma Putin útočí, protože NATO útočí.

Jak řekl M. Orco Vácha v přednášce na tma eutanazie: já neznámému, co studentům vyjde. Já znamkuju, jestli korektně uvažuji.

P. Čech 1.4.2023 12:48

Ono jde zásadně o to, při hodině čeho toto učitelka prohlásila. Zde bylo řečeno že při hodině slohu, tedy českého jazyka. Je pravdou, že při hodině slohu není na místě vyučovat cokoliv o politické situaci. Za to by ji mohli kárat a ne za její názor na situaci v kyjevě.

Z. Lapil 1.4.2023 21:55

Učitel je mj. vychovatel. Jako takový má skoro až povinnost se zaky/studenty mluvit o, dejme tomu, společnosti. Od nechtěného těhotenství spolužačky až po velkou politiku.

V. Církva 1.4.2023 16:26

Tak zásadní chybu ta "učitelka" udělala, že čte/poslouchá ruskou propagandu a dokonce tomu věří.

Začínám částečně chápat smyl McCyrthysmu. Zaostalé vražedné a prolhané Rusko je pro primitivy už desítky let natolik atraktivní, že po dobrém realitu nepochopí.

P. Diviš 1.4.2023 9:38

Ano, mezi lidmi "alternativní" (čti ruské lži) názory nevadí, ale do výuky dětí je lépe takové věci netahat.

F. Kusák 1.4.2023 9:49

Já nevím, jak vypadají ruské lži. Zprávy z Ukrajiny nesleduji, logicky vzato, musejí být nutně zapleveleny různými a záměrnými dezinformacemi. Tak k čemu by to bylo. Ovšem pokud narazím na info, obvykle jen jakási tvrzení, pak se snažím posuzovat takové věci logicky a s přirozenou nedůvěrou. Nikomu nestraním. A i kdybych hltal všechny ty "úžasné" zprávy z Ukrajiny s absolutní důvěrou, nepostrčím tím frontu ani o milimetr na východ. Tak proč se vzrušovat nad něčím, co nemohu ovlivnit.

P. Čech 1.4.2023 12:53

Máte pravdu. Naprosto všechny "zprávy" jsou poplatné tomu, kdo je poskytuje a to bez výjimky. Média jsou totiž obecně prodejné instituce a informují přesně tak, jak si to jejich mecenáš zaplatí. Jediné relevantní a pravdivé zprávy ze zahraničí lze získat od lidí, kteří tam fyzicky byli a kterým lze věřit. Novinářům věřit nelze a to žádnému z nich.

V. Pokorný 1.4.2023 12:51

Velice poučný a vypovídající je dnes článek o školství na některých školách na Kosa nostra zostra.[UA]

V. Církva 1.4.2023 16:21

Třeba jde o to že jedna věc je propaganda a jiná realita. Realita je že na Ukrajině zemřelo desítky tisíc lidí. Imbecil se samozřejmě bude zajímat o propagandu jestli v Kijevě chodí lidi na procházku a jestli je nebo není blbost že letost Ukrajina vyhraje. A řešit kraviny.

Ta učitelka je naprosto vymytá ruskou propagandou. Realita těch desetitisíců mrtvých ji totiž naprosto míjí.

J. Jaroš 1.4.2023 9:08

Právo na ochranu osobnosti není bezbřehé. Pokud dojde k trestnímu stíhání učitelky bude st. Zástupce nucen doložit tvrzení ,,město hoří,, zřejmě vyhořelými čtvrťmi Kyjeva. Soud pak musí postavit najisto zda odpovídá pravdě tvrzení,,město hoří, oproti tvrzení , ,v Kijevje se nic neděje,, tedy která strana se stala objetí dezinformace a z jakých zdrojů protože na místě asi žádná ze stran nebyla.

B. Rudolf 1.4.2023 9:06

To, co mne zvedlo ze židle, nebyl exces ministra Jurečky, ale zpráva, že paní učitelka Martina B. "bude (jak se zdá) obviněna z toho, že popírala válku na Ukrajině". Když ji ředitelka školy vyhodila ze zaměstnání, tak jsem s jejím rozhodnutím souhlasil. Poslechl jsem si nahrávku a vytočila mne také.

Ale myslím si, že ztráta zaměstnání byl pro tu paní trestem více než dostačujícím. Kam až proboha ve svém rozhořčení chceme zajít? Paní učitelka blábolila ve výuce nesmysly, takže ztráta zaměstnání, budiž. Ale soudní proces? To jsme se opravdu zbláznili? Co to tady budujeme za systém, ve kterém si člověk nemůže čas od času beztrestně ani zablábolit?

P. Čech 1.4.2023 9:15

Co to tady budujeme: Dikttaturu! Diktaturu politických stran a hnutí. Rozhodně nikoliv tu tolik omílanou demokracii. Demokracie je totiž vládou občanů a ne vládou politických stran a hnutí jako u nás. Když k věci připočteme volební systém podle zásad poměrného zastoupení v němž n e j s o u voleni zástupci občanů ale zástupci politických stran a hnutí je to hned jasné. Žádná politická strana ani hnutí nemůže být zástupcem většiny občanů protože prakticky v takových volbách nikdy nedosáhne potřebné nadpoloviční většiny hlasů voličů. A systém, aby mohl být nazýván demokratickým, m u s í produkovat vládu a moc většiny občanů, vládu a moc jejich většinové, demokratické vůle. Žádná jiná moc, ani ta naše tedy není a nemůže být demokratická.

P. Diviš 1.4.2023 9:42

Pes jitrničku sežral ... :-P

J. Kulheim 1.4.2023 10:12

A měl z toho průjem.

S. Sádovský 1.4.2023 10:53

R^:-)

P. Čech 1.4.2023 12:55

Je nutno to neustále opakovat a to tak dlouho, až se to dostane lidem do podvědomí. Zejména proto, aby přestali věřit žvástům politiků, zástupců politických stran a hnutí.

P. Diviš 1.4.2023 9:41

Jo, asi tak.

Beztrestně zablábolit si můžeme, jak zde mnoho "diskutérů" dokazuje dnes a denně, ale ne z pozice učitelky ve škole.

Vyhodit stačí.

R. Langer 1.4.2023 10:22

Ano, soudruzi. S tím máte zkušenosti. :-P

B. Rudolf 1.4.2023 18:46

Paní učitelka byla za své bláboly už vyhozena ze zaměstnání. To by snad mělo stačit!

P. Hák 1.4.2023 11:41

Odpověď na otázku v závěru: Budujete tady diktaturu.

Už vyhazov ze zaměstnání je tím budováním, protože za jiné blábolení by se jí nestalo buď vůbec nic nebo by byla pochválena nebo by přinejhorším přišla o OSOH. Které blábolení má být odměněno a které je trestáno vyhazovem se posuzuje podle politického klíče. To je typický znak diktatur.

I. Kučerová 1.4.2023 12:13

!!!

I. Kučerová 1.4.2023 12:28

Paní učitelka M.Bednářová:

"Většina hodiny se nesla v duchu debaty, což prý nahrávka dokazuje. Jenže oficiálně se na veřejnost dostal !zmanipulovaný! útržek.

„Seznam Zprávy tu osmnáctiminutovou nahrávku sestříhaly a vybraly z toho nejhorší fráze. Určité pasáže byly navíc uměle zesíleny, což mi přijde naprosto zrůdné,“ ...

https://1url.cz/8rY0f

J. Kulheim 1.4.2023 9:00

"Obviněná údajně při hodině slohu osmákům tvrdila, že se v Kyjevě nic neděje. Když namítali, že ve zprávách veřejnoprávní České televize viděli hořící město, kontrovala, že citovaná televize je prý zaujatá."

Nevím co se v Kyjevě děje. Nebyl jsem tam. Ani tam doufám nepojedu. Ale, nejde mi na rozum, že tam létají státníci celého světa na krátké, víkendové pobyty a všichni se zatím vrátili domů. Jsem z toho docela zmatený. Půjde do kriminálu učitelka nebo ti, kteří říkají, že v Kyjevě hoří?

V. Mokrý 1.4.2023 9:03

R^R^R^

P. Čech 1.4.2023 9:07

U nás, zdá se, půjde do kriminálu ta učitelka, protože si dovolila říkat něco, co neříkám že je pravda, ale něco, co není oficiálním názorem vládnoucích politických stran a hnutí STAN. Obecně vzato, kdyby ten Kyjev hořel, žádný státník by tam nejezdil.

J. Kulheim 1.4.2023 10:10

Je to tak a mám z toho obavy.

Narodil jsem se v průběhu 2. světové války. V mnohých ohledech je to horší jak za vlády kremelských komunistů. Tito to posunuli na vyšší úroveň.

P. Čech 1.4.2023 8:56

"namítali, že ve zprávách veřejnoprávní České televize viděli hořící město"???

Žádné hořící město vidět nemohli protože žádné město nehořelo. Zdá se, že novináři opět neví, jak vypadá hořící město. Tak vypadaly třeba Drážďany po náletu spojeneckých letadel. Rozhodně ne tak sem tam hořící dům v Kyjevě. Kdyby tam hořelo město, už dávno by Kyjev neexistoval. Veřejnoprávní televize tak lže a trestána by měla být ona za šíření poplašné zprávy a ne nějaká učitelka, která jen uváděla věci na pravou míru.