21.5.2022 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Martin 17.12.2009 13:27

Re: to je ještě půl bídy,

není to tak, že byste nesměl mít na čelním skle navigaci, ale neměla by vám dle litery zákona bránit ve výhledu, s čímž rozumný řidič může jen souhlasit. V praxi se správné/nesprávné umístění bude samozřejmě těžko obhajovat/prokazovat.

Nicméně je na to jednoduché, neoficiální a poměrně logické pravidlo - navigace nebrání ve výhledu tam, kde vám sklo nestírají stěrače.

Lapil 17.12.2009 11:21

Účelně vynaložené náklady

Tuhle otázku tu někde klade Jura Jurax. Je to správná otázka.

Zdá se, že většina diskutujících se shodne, že většině lidí za volantem nelze věřit a že tedy stojí za to si na vlastní bezpečnost připlatit.

Proto navrhuji, aby každý, kdo při silniční kontrole písemně a místopřísežně, jasně a při plném vědomí prohlásí, že nemá zájem, aby kontrolou právě jeho osoby byla zvýšena bezpečnost na silnicích, byl v souladu s jeho prohlášením považován za osobu o toto připlácení nestojící. Tudíž mu bude částka vynaložená na nákup jednoho testovacího přístroje zaplacená na daních vrácena. Protože nemůžeme po policejních hlídkách chtít tak nebezpečnou činnost, jako je přechovávání hotovosti, doporučuji příslušnou částku proplácet na účet.

A jelikož je převod mezi účty zatížen poplatkem, jsou na věci intenzivně zainteresováni bankéři, a to by bylo, abychom to neprosadili >->->-R^

Minutus 17.12.2009 10:35

No tntokrát nuda, pane Vlku

ovšemže máte pravdu s tou korupcí, jenže .. co s tím? narodí se nám lepší politici? Ryba totiž smrdí opravdu od hlavy.

vltava 17.12.2009 10:43

Změnit volební systém

Lepší voliči zvolí lepší politiky. Zaveďme poplatek u voleb, a většina neodpovědných voličů k volbám nepřijde. Nevím, koho zvolí ta odpovědná menšina, ale vím jistě že parlament bude vypadat úplně jinak. Pak bychom se možná dočkali i zákonů, které neměří dvojím metrem a práv která budou skutečnými nezcizitelnými právy.

JH 17.12.2009 11:47

Obávám se milá Vltavo, že

pojem "lepší volič" je příliš vágní, tedy nesmyslný. Vůbec se nezbýváte informovaností voliče, jeho inteligencí (trochu to souvisí) a jeho objektivitou. Proto jsem proti rovnému a všeobecnému hlasovacímu právu a proti referendům :-(

vltava 17.12.2009 12:31

Milý Vltavo

Průměrný volič je průměrně informovaný a průměrně inteligentní. Objektivní není nikdo. Rovné a všeobecné hlasovací právo je výsledek dlouholeté snahy, takže by snad mělo být zachováno. Ale k volbám by neměl přijít každý, nezodpovědné a neschopné udrží doma volební poplatek.

nosál 17.12.2009 12:38

Re: Milý Vltavo

Zdá se, že jsme zralí, pokud chceme přežít, aby naprostý  debilové a nemakačenkové nemohli volit. Takže ono by stačilo aby mohli vollit jen lidé,kteří PLATÍ DANĚ a nebo předtím platili-důchodci. Odpadl by problém  s kupováním cikánských hlasů a hlasů různých nemakačenků. A kdyby  se zavedl volební poplatek 30._ Kč, tak od socanů nepůjde volit nikdo.A bylo by vymalováno.

Marat 17.12.2009 13:04

Re: Milý Vltavo

Tak toto ctný nosále hlásám už více jak třicet let. Také jsem tím naštval jednoho "vlastenckého" vydavatele "exilového" občasníku v Toronto, neboť on také nikdy nevydělával, dokonce ani v kriminále,

Jak můžou volit lidi, kteří nikdy nic nečtou, o nic se nezajímají? I když čtou, jako ten vydavatel, ale nic nechtějí dělat a chtějí žít jen ze žvanění?

michal 17.12.2009 13:19

Re: Milý Vltavo

budu jízlivý: problém se čtením? nejde o práci, jde o placení daní, milý marate.

Gandalf 17.12.2009 13:06

Re: Milý Vltavo

To se pletete. Socani by těch 30 korun propláceli. :-D (Samozřejmě ne ze svého, ale z našich daní.) Už v tom mají zkušenost.

HonzaV 17.12.2009 23:08

Re: Milý Vltavo

to schéma bylo jinak, na Psu to zaznělo snad třikrát a neméně tolikrát na d-fensovi:

- s volebními lístky občan obdrží platnou bankovku v hodnotě 1000 Kč

- při návštěvě volební místnosti a registraci (doklad) tuto bankovku (resp.stejný obnos) odevzdá a tím se jeho hlas stane platným, může jít za plentu a k urně.

Kdo si bude chtít ten litr nechat, dokáže tím, že není hoden rozhodovat o budoucnosti státu, v němž žije. A za ty peníze by to, věřte, stálo :-D

omar 17.12.2009 13:37

Re: Změnit volební systém

tak to už tady (a poměrně dlouho) bylo - volit mohli jen ti, co měli nějaký majetek (hlavně půdu) resp. platily daně v předepsané výši, a to na základě celkem logické úvahy, že o penězích mají rozhodovat ti, od nichž přišly. Až dnešní osvícená doba (tedy, je už to víc než 100 let) tuto historií prověřenou modrost předků zrušila.

Minutus 17.12.2009 16:11

Tohle není cesta

Těch, co by nešli k volbám kvůli 30 Kč je menšina. Komouši by přišli všichni, to si pište, cestou je přesvědčit ty rozumnější a slušnější, aby k volbám přišli. A to se podaří buď v případě jejich radikalizace, když se pořádně naštvou, anebo, když je politici přesvědčí, že je koho volit. Slušný člověk totiž nemá moc na výběr.

Ludva 17.12.2009 10:19

Střízliví nebourají ?

Že máte v sobě malé pivo, ještě neznamená, že jste nebezpečnější než střízlivý agresívní řidič. To dýchání všech je jen další buzerace slušných lidí a mrhání prostředků na testy. Snad by stačilo, aby příslušníci sami posoudili, kdo by měl dýchat.

vltava 17.12.2009 10:46

Střízliví nebourají ? Ale ano.

Já jsem měl dosud 2 nehody, vždy jako poškozený, a viník byl vždy střízlivý.

Marat 17.12.2009 13:12

Re: Střízliví nebourají ?

Něco tak pitomého nevymysleli ani v USA a že i tady dokáží různí hodnostáří vymýšlet také krávoviny. Za téměř čtyřicet roku ježdění v USA mne nikdy, ani jendou nezastavil policista aby mě kontroloval. A pro pár piv pokud jede řidič bezchybně, nikdo řidiče nebude obtěžovat . Policie zastavuje jen ty, kdo svou jízdou upozorní policistu, že je něco s řidičem v nepořádku a toho potom testují. Kormě toho, řidiči ani nemusí chodit do žádné autoškoly, každý může učit jezdit jiného.

Ludva 17.12.2009 16:20

Re: Střízliví nebourají ?

To je výborný námět s tou domácí autoškolou. Snad by taky stačilo jen vykonat zkoušky. A zřídit nějaká místa, kde by bylo možno cvičně jezdit. Nebo aspoň volit rozsah výuky podle schopností - pro některé je to zcela zbytečná ztráta času. Ale jak známo, u nás vždycky rozhoduje papír, nikoliv schopnosti.

Forstmeister 17.12.2009 10:17

Prevence, profylaxe, represe...

Policajti vždy ríkali, prevence, profylaxe a v poslední řadě represe. Tak nyní začali s aktivní prevencí. Nic proti tomu, že budou otravovat, hlavně aby měli aseptické náhubky na fukadla. A z jiného soudku, městští vechtři a měření rychlosti. Prevence, zavedla se povinnost jimi měřené úseky označovat značkami "měření rychlosti". Nyní bědují, že jsou pro smích, že tam nikoho nenačapají a neinkasují, že všichni jezdí předepsanou rychlostí. Tak se ptám, zdali toto opatření bylo z hlediska bezpečnosti silničního provozu preventivně účinné? Dle ryku "plnitelů městských a obecních kešení" asi ano, to by ti vechtři obcí asi neryčeli, že nemají důvod tržit. Halt jim nevoní realizovat činnost, ke které byli původně zřízeni, tedy veřejný pořádek. Oč lépe je s radarem číhat za bukem a inkasovat, než bdít nad mými měděnými okapy (obec mne pucuje na dani z nemovitosti, takže bych očekával i reciproční služby), nebo se honit za zlodějem kol. A poslední úvaha. Hladinka do 2 prodecimile (1 promile je jeden miligram C2H5OH+999 mililitru krve) je fyziologická. V EÚ je pak obecně tolerance 5 prodecimile. Něco je však jiné v dechu a jiné v krvi. Hovoří se o alkoholu v krvi, nikolivěk v dechu. Takže... Rád se nechám poučit.

michal 17.12.2009 9:54

na mně neplatí ani fyzikální zákony, asi

jistě si pamatujete vyhlášku o zákazu telefonování za jízdy bez handfree. Vono i telefonování s handfree odvádí pozornost od řízení.  Dennodenně vidím snad každého třetího řídit a tisknout mobil na ucho zároveň. Když jim ukážu tři prsty případně roztaženou dlaň, tak kroutí hlavou.

Ano, nesvéprávní na silnice (na chodníky tedy taky) nepatří. Škoda, že totéž nemohu prohlásit i o parlamentu. právo být volen má v ČR každý.

j 17.12.2009 10:19

Re: na mně neplatí ani fyzikální zákony, asi

a co prohlížet si mapu za jízdy či jíst? To zakázané není.

-pp-) 17.12.2009 10:52

Re: na mně neplatí ani fyzikální zákony, asi

Dovolil bych si podotknout:

Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen...

b) věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích...

jarmich 17.12.2009 9:44

Myslím si,

 že řidičů s jedním ,dvěma a více pivy je na silnicích více, než řidičů po hádce s manželkou. Naprosto souhlasím s tímto nařízením a ještě bych přitvrdil. Bral bych jim řidičáky na místě, a nechal je odejít pěšky. Kolaři to samí. Píchnou jim obě kola a po ftákách. Arogantní a sobečtí zmetci, kteří si myslí, že můžou úplně všechno na silnici nepatří. A pokuty? Minimálně třetina jejich platu. Akdyž nemají plat, tak ať je živí ti co z nich vychvali takový zmetky. No to by bylo aby nebylo..........

Jura Jurax 17.12.2009 9:45

Re: Myslím si,

... že řidičů s jedním ,dvěma a více pivy je na silnicích více, než řidičů po hádce s manželkou. ...

Jak dlouho jste ženat? A jak dlouho řídíte?

gerontusinza 17.12.2009 10:10

Správná otázka......Re: Myslím si,

a ještě bych připoměl, co řidičů jezdí se spolujezdkyní - manželkou, která nejlépe ví, že ostatní řidiči jsou geniální a jen ten její blbec..... a kecá a kecaá a vyhodit to nemůžete i kdybyste chtěl....8-o8-o :-/ A za  jízdy nelze ........;-(

Sunny 17.12.2009 13:07

Re: Myslím si,

R^;-D

Forstmeister 17.12.2009 9:49

Re: Myslím si,

Jarmichu, nenechte prchlivostí lomcovat svým majestátem. Přišel by ste o ŘP.

Kolumbo 17.12.2009 10:09

Re: Myslím si,

Jó, i cyklisty! A propíchnout jim kola! A proč ne i chodce? Zlámat jim hnáty! A vůbec - proč ty hnusné opilce rovnou preventivně v hospodách netrávit? A propos - hospodách - kdybysme dali hospodské postřílet a hospody změnili na dětské školky - to by byl ráj! A jedním rázem bychom vyřešili i problémy s důchodovou reformou - nebylo by jí v naší bezalkoholové rostoucí populaci třeba. Vivat imperátor jarmich!

ver 17.12.2009 10:16

Re: Myslím si,

rovnou je střílet , šmejdy

Ludva 17.12.2009 10:21

Re: Myslím si,

R^

Hugo 1 17.12.2009 11:07

Re: Myslím si,

Zlámat jim hnáty, to snad ne, ale vzít jim boty, to by snad šlo.