21.5.2022 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jarmich 17.12.2009 12:14

Re: Myslím si,

Až vám náhodný opilec někoho zabíje, v lepším prřpadě jen vážně zraní, tak budete mluvit jinak. A to i v případě, že opilec je někdo vám blízký. Rozumujte až po tom!!!!

Jan 17.12.2009 14:54

Re: Myslím si,

Sakra, to vypadá, jako by Vás přejel ožralej strejda;-)

Kolumbo 17.12.2009 9:42

Popravdě řečeno

ač abstinent mám raděj opilce než policajty, novináře a politiky - většinou to bezcharakterní a zákeřná individua. Celá ta jejich "starost o bezpečnost občana" je jen kolosální podvod. Žijeme v nejbezpečnější době z celé historie, a tahle banda nás v zájmu svých zisků přesvědčuje, že nám heozí smrt každou minutou jakoby jsme všichni trávili svůj čas ve válce pod palbou.

brk 17.12.2009 9:44

Re: Popravdě řečeno

a co takový opilec-novinář, či opilec-policista?? he??;-D;-D;-D

Jura Jurax 17.12.2009 9:46

Re: Popravdě řečeno

Nebo ožralý politik, co byl předtím novinář i policista? ;-D

krb 17.12.2009 9:49

Re: Popravdě řečeno

...tak to je smrtelná kombinace...;-D

skoro jako černá lesbička, žijící v Nepálu, věřící v Mohameda...;-D

Jakub S. 17.12.2009 11:41

Re: Popravdě řečeno

Chlapi - z těchhle dvou kombinací ani  jednu!!!

brk 17.12.2009 9:39

..zrušit dechové zkoušky

...mělo by se to pojmout jako v tý Emerice,,,chůze po čáře, holubička, dřepkins a takový podobný kabaretní veselosti, ta dechovka je nudná,,,,takhle by člověk zažil nějakou prču...a hlavně by mohl za střízliva potrénovat...:-DD;-D

John2 17.12.2009 9:39

Jádro pudla

Myslím, že jádro pudla a smysl článku p. staršího Vlka je v tom, že proč zrovna Dreger, kolik nás to bude stát a jestli onen zázrak reaguje pouze na alkohol v dechu. Jinak ale, že češi se chovají za volantem jako orientálci každý motorista potvrdí. Proč si tedy při kontrole dokladů a platnosti TK neproklepnout i samotného šoféra? Ovšem snížit zločinnost za volantem se tímto "opatřením" nepodaří, stejně jako jednorázovými Kryštofy. Hovado za volantem zůstane hovadem, pod vlivem alkoholu bude jen hovadem větším. Tím ale nechci říci, že se s tím nedá nic dělat. To by ale nače čacká policie nesměla být líná.

brk 17.12.2009 9:47

Re: Jádro pudla

...vždyť o píšu,,,žádné dechové zkoušky, tím pádem žádné drahé Dragery, nebo Liony,,,dřepkins, prstem na nos nebo do oka..;-D a navíc by to šlo provádět hromadně,,,třeba 30 řidičů...á teď všichni holubičku, třikráte zatočit atd...;-D člověk by se tak hezky uvolnil, pobavil,,,;-D

ver 17.12.2009 10:21

Re: Jádro pudla

po pěti kontrolách může rovnou na spartakiádu

vltava 17.12.2009 10:54

Jádro pudla není buzerace

Buzerace nic nespraví. Pokud budou policisti kontrolovat všechny, tedy i ty střízlivé, tak to bude jedině zdržovat a výsledek nula.

Dokud se policie nebude zaměřovat na ty, kteří svojí jízdou opravdu někoho ohrožují, tak se to nezlepší. To můžou zrovna zdobit nástěnky a pomůže to stejně.

vašek 17.12.2009 11:47

Re: Jádro pudla

Nevím jestli Egypt je už Orient, asi ne, ale tam řidiči jezdí tak, jak u nás ještě dlouho jezdit nebudou (uvolnění pro rychlejšího, umožnění vyjetí od chodníku nebo z vedlejší ulice je samozřejmostí). Jezdí rychle, troubí jak o Božím těle, ale viděl jsem jednou mírně odřené plechy. Takže orientální řidiče bych s těmi našimi nesrovnával (k alkoholu - v r. 2008 bylo pod vlivem alkoholu způsobeno 7,8 % dopravních nehod).

Omar 17.12.2009 13:57

Re: Jádro pudla

řídil jsem v Egyptě i ve většině arabských zemích (a v dalších ještě daleko řidičsky vyžívnějších místech) Není to tím, že by byly ohleduplnější (to ba právě naopak), ale že každý spíše počítá že okolojedoucí může udělat naprosto cokoli a tímžto pádem jedou všichni naopak daleko pomaleji než v Evropě (i když v tom bordelu vám tak možná nepřijde) a dávají si většího bacha . Taky to umožnění vyjetí z chodníku je jedině důsledkem použití tzv. arabského triku, tj. najedeš do jakékoliv díry, která se ti mezi auty naskytne (tento řidičský prvek je ale občas vidět i u nás)- na druhé straně, jinak se v těchhle zemích řídit nedá. Jiná věc je, že v řadě divočejších zemí např. kamiony uhejbají na krajnici abyste je mohl předject. Egyptskou specialitou je zase jízda bez světel, (či na 1 parkovačku) což mění řízení po setmění a ve zvířeném pouštním prachu (a s duševně labilnějím spolujezdcem) na zažitek doporučitelný milovníkům adrenalinových sportů. Ale s těmi mírně odřeným plechy jste to trošku přehnal, spíše tam nelze najít nenabourané auto

JS 17.12.2009 9:36

Kdo ví, odpoví

Představte si situaci:

Jedete jako občan Evropského společenství po Evropě svým autem, dodržujete dopravní předpisy, vše je v pořádku. Pak minete takovou budku u silnice a je z vás zločinec, aniž byste hnuli prstem, protože tam, odkud jedete, je povoleno 0,3 promile, dál už nic.

A teď otázka:

Je v zemích, kde je minimum alkoholu povolemo, opravdu tak strašná nehodovost v porovnání s námi, že musíme takhle vyvádět?

Ludva 17.12.2009 9:36

Dva rozsudky

V Anglii dostal muslim za zbití zloděje, který se mu vloupal do domu a svázal ženu a tři děti trest 2,5 roku. Lupič nedostal trest žádný. U nás teď dostal Vietnamec 10,5 let za zabití zloděje nožem plus vyhoštění. Je to jasný signál. Napadený je člověk bez práva na obranu. Naopak zloději a lupiči mají práva všechna. Můžete to okecávat ze všech stran, ale se spravedlností nemají ty rozsudky vůbec nic společného. Totiž kdyby ti pachatelé nelezli na cizí majetek, tak by se jim nic nestalo. A chtít po napadeném člověku. aby v prvé řadě myslel na to, že nesmí lupiči ublížit, je hloupost volající až do nebe. Ten chudák Vietnamec zřejmě jednal podle zvyků své domoviny. Kdyby věděl, co jmu hrozí, jistě by si připravil věrohodné zdůvodnění, třeba, že ho zloděj napadl kamenem a on se jen bránil. Jak běžně dělá řada žen, co zapíchnou manžela a pak ještě po něm dědí.

Jura Jurax 17.12.2009 9:44

Re: Dva rozsudky

Znalci práva říkají - ovšem jaksi mimo záznam - že pokud na lupiče či násilníka vztáhnete ruku, pak je nejlépe, když ho zabijete. Mrtvý už nebude tvrdit, že do Vašeho bytu jen zabloudil na procházce, jsa roztržitý (kteroužto roztržitost jeho obhájce doloží tuctem svědků), nebo že se Vás chtěl v temné uličce akorát zeptat, kolik je hodin a vůbec žádnou břitvu v ruce neměl.

Ludva 17.12.2009 10:14

Re: Dva rozsudky

Tomu našemu Vietnamci to moc nepomohlo. Ale ten zásadně chybný princip tzv.přiměřené obrany je v tom, že ono se to mnohem lépa krade, loupí a vraždí, když víte, že zákon je na vaší straně a postižení se nemohou účinně bránit.

liberal shark 17.12.2009 12:18

Re: Dva rozsudky

Co jsem tak četl, tak to bylo trochu jinak. Oni ty lupiče přemohli, svázali je a pak do nich řezali až je málem umlátili. To už nebyla sebeobrana ale lynč. Proto je soud pozavíral, zatímco lupiči ještě leží na JIPce. Můžete se bránit, můžete bránit svůj majetek, ale tím to končí.

Ludva 17.12.2009 13:00

Re: Dva rozsudky

Nic jste nepochopil, možná kdyby vám před očima znásilnili dceru a manželku, tak by vám to došlo.

gerontusinza 17.12.2009 9:29

Ale že vás to vzalo pane Vlku, co?.....

mě sice taky, ale po vydýchání jsem si řekl, že tento idiotismus nevybočuje z běžných současných mezí obvyklých v ČR, tak se hochu uklidni.....;-) vy jste se tak rozhorlil, že jste ani nepostřehl že ten koloťuk je od válu dost dlouho a tohle jsou dítka ODS pana Langra.....;-D Ale to nic, blbce má ve svém středu každá partaj, jen je škoda že se dostanou tak vysoko nebo dokonce do vlády a nedej bože i do sdělovacích prostředků.. Mimochodem už jsem u zpráv víc sprostej, jak jsem byl před 89......;-D a to  je pokrok skutečně až nečekaný...;-P

Jan 17.12.2009 15:03

Re: Ale že vás to vzalo pane Vlku, co?.....

Geronte, měl jste bohaté rodiče a koupili Vám proto dlouhé vedení. Langer už dost dlouho není ministrem,, na tom místě teď sedí jakási Paroubkova prcina...

novaz 17.12.2009 9:27

uždibují svobodu jednotlivce kousek po kousku

V politických šarvátkách a následných debatách o státním rozpočtu, k nimž se cítí povolán téměř každý Čehůnek, nám všem tak trochu uniká to, na co pan Vlk upozorňuje stále. Stát a jeho represívní složky začínají nám pomalu, plíživě, ale neustále a čím dál více zasahovat do života. Také odsuzuji alkohol za volantem, ale aby při každé silniční kontrole každý řidič měl povinnost dýchnout do přístroje, to už hraničí s policejním státem, se svévolí a šikanou. Čehůnkové si od státu nechají dělat na hlavu. Od toho státu, jehož představitelé lžou, podvádějí a kradou. Hodným ubečeným ovečkám, těm se vládne...

Jura Jurax 17.12.2009 9:31

Re: uždibují svobodu jednotlivce kousek po kousku

No, nejde ani tak o tu povinnost, ale o to, nakolik jsou to účelně vynaložené náklady. Protože každou státní  buzeraci si úplně platíme sami - aspoň my, kdož platíme daně.

Sunny 17.12.2009 13:16

Re: uždibují svobodu jednotlivce kousek po kousku

O to je to smutnější....

LV 17.12.2009 9:03

návrh příznivcům kontrol

Pro ty, kteří se zmíněnou "preventivní" kontrolní hovadinou souhlasí mám další podnětné návrhy:

1) což takhle kontroly kapes a kabelek? Třeba i Vaší manželky. Jen tak jí občas úředně před obchodem obstoupit policajty a prošacovat kabelku, zdali nekrade. Preventivně, samozřejmě...

2) Což třeba kontroly spodního prádla? Tak pěkně občane, no vy, vy tam,  ukažte trenky..! Co kdyby na nich měl někdo hakenkrajc a propagoval fašismus..?

Ať žije prevence. A svobodný stát svobodných občanů, v němž žijeme. Nebo ne?(Y)(Y)

Jura Jurax 17.12.2009 9:09

Re: návrh příznivcům kontrol

Jo a co kdyby dokonce měl na těch trenkách rudou hvězdu se srpem a kladivem! R^R^R^

rolandszewczyk 17.12.2009 9:26

Re: návrh příznivcům kontrol

sakra ,co ted,mně se ty hnědý fleky na červených trenýrkách,zvlášt po sezení,tvarujou jak runy ss,a propo,ta kontrola proběhne ze předu či ze zadu?

Sunny 17.12.2009 13:47

Re: návrh příznivcům kontrol

8-oJéžišmarjá, to máte průšvih. Honem si jděte převlíct trenky;-D

Předseda 17.12.2009 9:24

Re: návrh příznivcům kontrol

Hakenkreuz v trenýrkách a ukradenej rohlík v kabelce zabíjí lidi na silnicích?