7.10.2022 | Svátek má Justýna


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
oakman 15.3.2007 9:18

Re: Re: Nevěřím svým očím!

Proč nikoho nezajímá důvod, proč většina technických pracovníků v severomoravském kraji podepsala? Oni dobř věděli, že kdyby odmítli všichni, komouš by neměl náhradu za tisíce lidí. Takhle pohodlně vyměnil těch pár desítek, co si zachovaly morální důstojnost. Češi jsou jako ovce - vždy běží za první hysterkou...

třetí 15.3.2007 9:16

Re: Zpravodajská hra.

Nikoli PN, ale NP.

třetí 15.3.2007 9:15

Zpravodajská hra.

S panem Benešem souhlasím. Tady nejde o Komorouse, ale o přiložení polínka pod kotel mravního úpadku společnosti, všeobjímající špatnosti, neschopnosti ,korupce a hlavně vzájemné nesnášenlivosti. Jen se podívejme kolik je na PN lidí, kteří šmahem odsuzují celé skupiny, kteří by bez rozmyslu zavírali, tentokrát "komouše" bývalé i současné jak sami říkají.  Naše společnost je morálně nemocná a média pomocí řízených kampaní odvádí pozornost od současného marasmu nejlépe k minulým "zločinům". Vše se děje v zájmu úzké vrstvy politiků a zbohatlíků mistrně manipulijících celou hloupou společností.

Inžinier Buľa 15.3.2007 9:15

Re: Civilizace, kterou dokáží podlomit drogy si nic jiného než zánik nezaslouží

Naprosto souhlasím. Jen slovo "léčba" bych nahradil slovem "odvykání". Narkomanie totiž není nemoc ale materializace vlastní blbosti.

Sam Křepelka 15.3.2007 9:13

nic není černobílé

Pan Beneš dnes bude rozmetán do všech koutů světa. Ono asi totiž Vaňka a spol. nejvíc rozčiluje, že Komorous se za tu dobu své činnosti u vnitra projevil jako schopný člověk, který vybudoval protidrogovou centrálu uznávanou i v zahraničí, když měl být jako stará struktura naprosto neschopný !! Jenže, Komorous nikdy u Stb vlastně nebyl, svoji minulost nijak netajil a tak nic nebrání tomu, aby byl dál šéfem.  Jeho životní příběh jenom ukazuje složitost pochopení tehdejší doby. holt nic není jenom černobílé !

Mejla 15.3.2007 9:03

Do KSČ už v 80. letech nikdo vstupovat nemusel a dokonce šlo i vystudovat VŠ,

byť ne komunistická "práva" či jinou prominentní školu. Odmítl jsem opakovaně vstup do KSČ a nakonec mě nechali na pokoji, i když jsem, pravda, nedostal pořadník na byt ani lepší plat. Ale vystudoval jsem ČVUT, kde protikomunistické cítění bylo zcela otevřené mezi pedagogy i studenty.

Mirek F. 15.3.2007 9:02

Re: Re: Re: Nevěřím svým očím!

Fungovalo to, co říkáte, ještě v roce 1987 ?

Mejla 15.3.2007 8:58

Jsem stejně stár jako Komorous a v 80. letech do KSČ mohl vstoupit jen

fanatik anebo kariérista, a to už vůbec nemluvím o "náklonnosti" obyvatel k StB a KSČ. V 80. letech už i velká část komunistů socialismu plné zuby.

Mejla 15.3.2007 8:55

PRO KOMOROUSE NENÍ OMLUVY. V 80. letech už běžně byly k sehnání publikace

dokumentující komunistická svinstva a dokonce část z nich i veřejně, viz např. tehdejší sovětské tiskoviny vycházející v ČR v češtině i ruštině.

jerry 15.3.2007 8:52

Ale umí si ten Komorous poradit v každém režimu!

To jeho předstírání boje proti drogám s neprůhledným hospodařením je geniální.:-)

Prokouk 15.3.2007 8:47

Pane Beneši souhlasím s Vámi

Ano, je nutné se ptát, komu tato rádoby aféra slouží.  Pan Komorous má výsledky v  boji s šiřiteli drog a je to velice nebezpečné zaměstnání.

whaler 15.3.2007 8:35

Re: Pane Beneši,ve stejné logice je Paroubek také neškodný nenahraditelný ekonomický odborník ?

Omyl, pane. Mícháte hrušky s jablky. Paroubek v žádném případě není nepostradatelný a už vůbec ne ekonomický odborník i podle stejné logiky pana Beneše.

R 15.3.2007 8:29

Re: Re: Nevěřím svým očím!

Jako technický pracovník ze severomoravského kraje potvrzuji, že prohlášení v tom smyslu museli podepsat všichni, kdo kdy se vzmohl na nejméně jednoho podřízeného nebo kdo dělal na nějakém důležitějším a viditelném místě.  Kdo nepodepsal, záleželo na komunistech, co posuzovali. Mohli ho poslat k lopatě ale taky ho mohli zahrabat na dobu okupace někde do nejzadnějšího skladu šroubků ve fabrice.  Skutečného odborníka nechali občas dělat svou práci jako samostatného THP pracovníka, kterého všichni ostatní, kdo do oddělení přišli, přeskakovali a kterému nedovolili si vychovat nástupce.

Georgg 15.3.2007 8:21

Re: Re: Nevěřím svým očím!

v r.81 jsem promoval a na pracovišti v Ostravě v technické pozici jsem nic podepsat nemusel..., je sice pravda, že mne nutili vstoupit do KSČ, ale odolal jsem a přesto jsem pracovně postupoval a během dvou let jsem byl zástupcem vedoucího úseku...,pak ovšem následovala emigrace... 

Jan Novák 15.3.2007 8:00

Re: Nevěřím svým očím!

Ještě v osmdesátých letech museli podporu politiky KSČ a tím i souhlas s internacionální pomocí z roku 1968 podepsat všichni techničtí pracovníci a učitelé v Severomoravském kraji. Kdo nepodepsal, šel do manuálního zaměstnání. Jak to bylo v dalších profesích a v jiných krajích, nevím. Je to nesmírně smutné a ponižující, ale bylo to tak.

U Komorouse je trapné, že šlo o jeho vlastní iniciativu. Ale ví se o tom celou postkontrarevoluční dobu (po roce 1989), ani on sám to nikdy nepopíral a najděte si prosím jeho včerejší vyjádření.

Nakonec zůstane jen otázka, kdo a proč to znovu medializuje teď. Já nevím, jen se ptám.

Král 15.3.2007 7:51

Pane Beneši-proboha?

Máte pocit, že relativisujících psavců je v Čechách málo?

body 15.3.2007 7:46

Vůbec nechápu...

...co vás pane Beneši k napsání takového článku přimělo. Úplně se mi to rozchází s tím, jaký obraz jsem si podle vašich článků utvořil o vás. Škoda slov! Život je plný všelijakých zklamání a přesto běží dálRv

S/kepti/cus Max/i/m/us 15.3.2007 7:15

Civilizace, kterou dokáží podlomit drogy si nic jiného než zánik nezaslouží

Ostatně alkoholu se to za tisíce let nepodařilo, takže zbytečná panika a vyhazování peněz daňových poplatníků na léčbu, kterou si má každý toxikoman platit sám a preventivně v podobě speciálního pojištění.

Anděla 15.3.2007 7:06

Já také nevěřím svým očím

I když je samozřejmě pravda, že v těch archivech se skrývají další jména, které by bylo potřeba zveřejnit. To nijak neumenšuje vadu na charakteru pana Komorouse.

Kolda 15.3.2007 6:45

Nevěřím svým očím!

Pane Beneši, vy se opravdu domníváte, že vyslovit "souhlas s internacionální pomocí", který ve zmíněném dokumentu vlastnoručně napsal příslušník SNB Komorous, bylo běžné? "Podobné prohlášení dávali k disposici, pokud vím, žadatelé o jakékoli studium. " píšete. To počátkem 80 let už nebyla pravda, od běžných občanů to nikdo nežádal.

Ale když někdo chtěl vstoupit mezi STB, jo, to už byla jiná. Avšak to běžný občan (ani žadatel o běžné studium) nedělal. Takže na Vaše "pokud vím" odpovídám: Nevíte.

To, co udělal Komorous, se velmi vymyká chování běžného občana. Proto si myslím, že tam, kde dnes je, nemá co dělat.

Čtu Vaše texty rád. Vždy z nich cítím svobodu a jisté morální zásady, které vyznávám také. Váš dnešní článek je pro mne však velkým zklamáním.

honzak 15.3.2007 6:32

nabízí se

jednoduché řešení - zjistit v materiálech ostatních posluchačů stejného ročníku, zda hláška o schvalování internacionální pomoci se nalézá u všech, či jen u Komorouse.

vi 15.3.2007 1:28

Re: Re: Takhle nějak

Neověřil si všechna fakta.

Honza 15.3.2007 1:27

Pane Beneši,ve stejné logice je Paroubek také neškodný nenahraditelný ekonomický odborník ?

vi 15.3.2007 1:27

Bohužel je možná velká pravda potvrzena malou lží.

Podobné prohlášení dávali k disposici,POKUD VÍM, žadatelé o JAKÉKOLI studium. To bohužel není pravda. Takže p. Beneše omlouvá pouze nevědomost. Jinak nevím, proč i p. Beneš cítí potřebu lhát.

NevericiTomas 15.3.2007 0:47

Re: Takhle nějak

No ale vidite ze tu praci najit si nektera fakta si dal pan Benes. Novinari jen opapuskuji co jim kdo podstrci...

pomi 15.3.2007 0:43

Takhle nějak

si představuji lobbing. Účel je vždy stejný, odstranit člověka, který je mi nebezpečný a nahradit ho někým, koho se nemusím bát.