7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Medvi 20.3.2007 0:34

Jan Beneš

Pane Beneši, překvapil jste mne víc, než odhalem

ní Komorouse. Snad proto, že všicni agenti tajných služeb jsou vlastně mezi sebou obchodníci. Ale je tu jeden rozdíl oproti vám on se hlásil k obchodu s informacemi diktátorského režimu, ve kterém jste nežil celý svůj život. Chápu váš příspěvek jak profesionální deformaci, tohle jsem nečekal! Příště si dám bacha, pro koho nyní pracujete???

Jindřich 19.3.2007 14:20

Tandem Klaus (KGB) - Paroubek (GRU) nikdy nezklame!!! Dokud nepochopíme, že nejsilnější politickou stranou České republiky jsou tajné služby - a to navíc ne ty jejich domácí parodie - nepochopíme v dnešní PROTEKTORÁTNÍ "české" politice vůbec nic!!!

Petr Partyk 18.3.2007 17:59

Pravicový konzervativec vysokým policejním důstojníkem?

Pokud jde o Komorouse, říkám jednoznačně: Vyhodit! Ne za to, co napsal ve svých 26 letech, ale za to, co ve své surrealistické SMS napsal před několika dny. Za to, jak se okázale bratří s jedním zpěvákem (Daniel Landa), jehož teatrální vystoupení vždy obsahují pachuť xenofobie a rasismu, za nadstandardní vztahy s jedním poslancem z jedné politické strany (Jan Vidím, ODS), za jeho členství v obskurním spolku, který se nazývá "Ordo lumen templi" nebo podobně nesmyslně. Něco tak pateticky nabubřelého, něco tak zvráceně romantického se jen tak nevidí. Když si třináctiletí kluci zakládají tajné spolky, skládají děsivé přísahy, píší si šifrované deníky atd., je to v pořádku. Každý věk má své radosti. Ale dospělý svéprávný člověk by to už dávno měl mít za sebou. To vše zpochybňuje apolitičnost, která by u ozbrojených složek měla být samozřejmostí. Jak mohl autor slov nasvědčujících velikášství a krajnímu egocentrismu, projít psychologickými testy? Prý je to schopný odborník na boj proti drogovým mafiím. Možná, neumím to posoudit. Ale proč potom ve své SMS píše o svých údajných pocitech při otvírání expozice lágru Vojna nebo při návštěvě Muzea 3. odboje? Co je komu do toho, že se blíží jeho křest? Která nešťastná církev se toho aktu ujme? Proč se otírá o veterány z KPV? Divím se těm veteránům, že si to nechávají líbit, aby je takový kariérista zneužíval. Ať pan policista koná svou policejní práci a zdrží se politických komentářů, za to není z našich daní placen.

jenda 18.3.2007 9:39

Re: Zamýšlel jsem se, proč se na pana Beneše tak utrhujete, když říká pouhou pravdu.

Lepe bych to asi nedovedl napsat. Ano...i ke kvalite vetsiny  prispevku v tomto dialogu ke clanku Jana Benese. Benes vi co pise, nebot i ja (pozoruji jako starec z  dali) v akci proti plukovnikovi K. vidim cilenou AKCI - koho?? snad pridti JAB rozepise dukladneji.

pelikan 18.3.2007 9:28

Re: Re: KGB řídila KSČ a KSČ řídla Stb!

VELMI spravne a vystizne napsano. Piste casteji. Ja osobne (ostemplovan jako "nepritel delnicke tridy) zazil udobi drivejsi, ale vzdy se velice rad dovim, jak to za "normalisace" bylo. Pro mne jsou nezapomenutelne dny kolem unora 48 a leta padesata; dekuji Vam mlady muzi.

Pravá Míra 17.3.2007 22:46

pane Beneši,

popřel jste velmi  mnoho z toho, co jste dosud tak neúprosně hlásal. Ať byly a jsou motivy p.Komorouse jakékoli, pouhý fakt, že aktivně sloužil minulému režimu, ne to, že v sebeobraně kývl na tehdy existenčně nutné prasárny, jako každý druhý z nás, znamená, že se měl a má vzdát mocenských funkcí v režimu, jenž slove demokratický..nevím, já bych se do takových posic necpal...

Pravá Míra 17.3.2007 22:12

Re: Víte kdo byl Reinhard Gehlen ?

samozřejmě nemohl, tak inteligentního člověka tu nemáme

F.Vízek 17.3.2007 19:09

Statečnému anonymu OAKMANOVI

I za totality bylo několik občanů, ba i komunistů, kteří se nebáli a ve straně i mimo ni hlásili věci, které jim vynesli parádní  "odměnu":  někomu kotelnu, někomu kamenolom, někomu kriminál.  Málokdo z nich je nyní agresivním antikomunistou, těmi se stali spíše tehdejší "kejvalové".  Chcete příklady? Za všechny: kotelna - Jiří Dienstbier, kamenolom - František Vízek,  zeměměřič - Emil Zátopek,  kriminálník - Petr Uhl a další a další. Bylo jich tak O,O1% z populace.  99,9 procenta lidí komunisty volilo a utvrzovalo v tezi, jak "šťastný úděl máme dnes".    Antikomunistou lze být i nyní - ale dvacetileté zpoždění nelze vymazat,  milý anonyme Oakmane, že ? 

F.Vízek 17.3.2007 19:01

Re: Ona je to otázka peprná, že Vízku?

Není to tak složité pochopit, anonyme  OAKMANE:  Kdo je statečný, byl statečný vždycky a uměl vždy statečně nejen mluvit, ale i konat tak, jak mu velelo svědomí.  Pravda, bylo jich tak O,O1% populace. Mnozí skončili na šibenici, jiní na uranu, jiní zase v kotelnách a kamenolomech - jak se lišila praxe v letech 50. a poté 60., 70. a dalších...

Trvat na tom, že má být posuzována INDIVIDUÁLNÍ VINA v každém případě, je povinností každého člověka, který je demokratem.  Stalo se tak po roce 1945 v procesu s NEJHORŠÍMI  zločinci Hitlerovy Velkoněmecké říše v Norimberku, kde někteří  byli dokonce OSVOBOZENI, a mělo by to být samozřejmým a nezpochybnitelným  pravidlem i nyní uvnitř Evropské unie.   Za konkrétní viny - konkrétní zákonný trest.  Ale poštěkávat, že někdo je dnes komunistou, socialistou, liberálem, konzervativcem, republikánem, lidovcem ...?  Neporušuje-li zákony (a k posouzení toho máme policii, státní zástupce a soudy), ať je třeba Marťanem a pomáhá panu Paroubkovi...

A jestli u nás ve svobodných volbách vyhrají komunisté?  Inu: budou-li ostatní partaje pracovat hůře než oni, může se to stát.   Potom se premiérem stane třeba pan Filip. Ano, o tom je demokracie.  A poražená menšina to bude muset respektovat, že?  (Ostatně KSČM je zhruba stejně stará jako ODS a byla ve stejné době zaregistrována příslušnými úřady).

Dressler 17.3.2007 17:15

Re: Re: hele

Každý má právo  myslet, psát  a vyjadřovat se ke všemu, co uzná za vhodné. Má právo  i neodpovídat, zejména na výkřiky odvážných anonymů, OAKMANE.  Ten pan Vízek bojoval s komunismem za vlády komunistů přes 20 let a dostal za to dost!  O jeho charakteru to vypovídá dost.  Bytý antikomunistou ynní - to je snadné a v módě.

li 16.3.2007 9:03

JXD Autor: vobora | přidáno: 08:29, 16. 03. 2007

Soudruh Komorous nějak pozapomněl, že W. Churchil žil v pravicové Anglii, kde bylo levicové smýšlení na škodu budoucí kariéře, na rozdíl od komunistického Československa. I sv. Pavel, když se obrátil ke Kristu, riskoval ukřižování. Soudruh Komorous riskuje maximálně to, že bude vypadat jako sebestředný a nesoudný magor, což ale jistě nebude na škodu jeho příkladné kariéře. A tak jsou v České republice dva typy Stbáků: ti, jež ke spolupráci StB donutila mnohdy velmi nevybíravými způsoby, a ti, jež celou agendu s nadšením jako pracovníci StB vedli a byli za ni zodpovedni. Proč? Prostě proto, že si ji vybrali, jako Komorous, zcela dobrovolně. Dle pohledu českých médií, ti první zaslouží nejhlubší opovržení (viz. Tošovský a Nohavica), ti druzí jen dělali svou práci. Chápu, že JXD chce dál být hájený uživatel marihuany, ale tohle je fakt hnus...

li 16.3.2007 7:25

Benes je racista .To bělochů je břímě:

své syny vyšlete,  ať v cizích krajích slouží

těm, jimž prý pány jste;  ať obranný jsou pancíř

divochům divných ras, 

z nichž každý plaše zírá,  půl děcko a půl ďas.

tich@dohoda 15.3.2007 23:45

hele soudruhu Oakmane alias "stara dubova kuro" :

s panem Vizkem nemam nic spolecneho a spousta jeho nazoru je mi naprosto cizi. Vadi mi jen, ze se do nej tady obouvaji lide co sami s bolseviky vzorne kolaborovali a dnes jsou to modri komunisti. Co se tyka te prvni republiky, byla to podobna svoloc co dnes, tedy Agrarnici, Narod. Socialisti a vubec vsichni, staci se podivat poradne do dobovych novin a zjistite se to byla stejna sebranka, korupce,  skandaly ,hrabivost a kompromisy za koryta. Nemam rad fanatiky a pozery co si porad na neco hraji, zijete ve virtualni realite "dubova kuro" jen si neco namlouvate. Cest :-)

mik 15.3.2007 23:45

Re: Re: Opakuji dennodenně:

R^

mik 15.3.2007 23:39

Re: Re: Re: Takhle nějak

novinari asi zadne

Linduška 15.3.2007 23:38

Malé lži, velké lži...

Paropupek, Čunofix a RoboTop - úžasné galerie fotek!!!!! eu ra bie. bl og. cz

oakman 15.3.2007 23:22

Pane Vízek!!

V mé rodině jsou dvě generace emigrantů - jedni odešli po úmoru, aby přežili a zachovali si sebeúctu, ti po srpnu, aby nezblbli a uplatnili se, teď utíkají ti kteří se už jen uživí. Pátral jsem po jejich zápiscích a našel jsem zápisky z doby poválečné. Parafrázuji: Když jsme přiletěli, byly naše modré mundůry v Praze obdivovány, po roce na nás hledí mnozí jako na zlé svědomí, v uniformě se stávám nepřítelem,. Přátelé čelí tlaku Noskovy policie, každý agrárník si může být jistý jen tím, že jednou přijde na řadu. Otec je opět ve vazbě, musí dokazovat komunistům v policii, že v Dachau nekolaboroval, jako každá swynje sedlácká. bratr ho z toho snad dostane, partyzánů se komunisti snad ještě trochu bojí. Říkal, že ho asi stejně kvůli otci vyhodí. Už prý jdou po Sochorovi a to je Hrdina Sov. Svazu Ten 35 jim Klement nezapomene a Beneš  neodpustí. Tolik z jednoho dopisu, psal se březen 47!

oakman 15.3.2007 22:51

Ona je to otázka peprná, že Vízku?

Co s těmi zasloužilými práskači (Filip a všichni od Rudé Krávy), poctivými bachaři jako Vondrouška, vrahy jako Grebeníček senior, nojo jak teď žít, když jejich oběti chcíply v bídě a ponížení a oni vám tu teď pláčí na sako a vyprávějí o těch příkořích, která jim budoucnost připravuje. Vyžraní, zpocení hrůzou, že budou souzeni za oddanou službu Gottwaldovi, Bacílkovi, Barákovi a spoustě jiných lidských zrůd.Takoví poctiví soudruzi vrahové a ta pakáž muklovská už zase něco kuje, že jsme je nepobili hned tehdá, co??? Komunismus zacházel s lidmi hůře než nácek, bylo to systematické terorizování po dvě generace a to, že při tom plebs poznal, že může krást, jen když je jich hodně, je socialistický návrat k pěstnímu klínu.

oakman 15.3.2007 22:39

Vízku, něco jsem se ptal!!! Nechci hesla, ale odpověď!

oakman 15.3.2007 22:35

Re: hele soudruhu Oakmane alias "stara dubova kuro"

Netahej mne kam jsem nikdy nepatřil, když už jsi četl tak poctivě jak říkáš, tak jsi se jistě dočetl o jaké pravici mluvím. Kandidát Klaus a jeho parta, to je jen recyklace soustruhů, co si nevrzli za perestrojky. Neomlouvejte Vízka za to, že ho vyhodili -měl by jim poděkovat, dostal alibi. Pane, komunismus tu začal s koncem války, pravice byla třídně "vyřešena" jednou pro vždy na uranu a od tédoby tu vládne generace lidí, kteří nic jiného než různé odstíny rudé nezná. Proto je ODS ze všech nových mutací bolševika v současné vládní generaci tou nejméně, ale přece škodlivou. Jako jediná (a zelení) se neúčastnila toho nechutného divadla Ve složení Beneš, Gottwald, Masaryk jr., Drtina, Šrámek, Fierlinger. Pan Vízek už zapomněl na Fierlingera, ale musel ho osobně zažít..... takhle málo si pamatovat, to je Parkinson... nebo Altzheimer? Už nevim, ale normální to není. 68 je generální výmluva na svinstva v 50. Pan Vízek pamatuje obé, ale stále tu mluví za oranžovou půlku KSČ.

AeroKarel 15.3.2007 22:34

Re: Opakuji dennodenně:

Já zas moc nedůvěřuji těm, kteří komunismus nejdřív budují a potom, když jejich verze nevyhraje, předstírají odpůrce komunismu. Že, soudruhu Vízku?

AeroKarel 15.3.2007 22:32

Ať jsem třeba kádrovák,

bez lidí s minulostí Komorouse bych se docela dobře obešel, a konec konců, i bez lidí se současnou činností jako dotyčný. Tvrdá represe, kterou umanutě prosazuje slouží jen policajtů a dealerům ke zvýšení zisků. Ostatním škodí.

Kdybych měl za bolševíka někde podepsat, že souhlasím s okupací jako podmínkou vlézt někam, nelezl bych tam. Cena pro mne příliš vysoká. Pro Komorouse ne. Pro mne symptomatické.

oakman 15.3.2007 22:22

Re: Opakuji dennodenně:

Navrhuji aby česká levice změnila symbol na kondom, protože to lépe vystihuje její funkci ve společnosti! Kondom umožňuje lehkomyslnost, cyklické opakování téhož, snižuje produkci, ničí příští generace, chrání bandu pinďourů a ostatním dává klamný pocit bezpečí, když jsou jebáni!!

clandestino 15.3.2007 21:21

Podlomení civilizací?

Může autor článku uvést, které civilizace konkrétně "podlomila" droga? Předkolumbovské civilizace uměly narozdíl od naší užívat drogy s mírou. Byly pro ně náboženskými prostředky. Např. Aztékové měli mnoho posvátných rostlin, zejména kaktus Lopohophora williamsii - peyotl - jehož zneužití bylo trestáno smrtí. Amazonští Indiání užívají mnoho látek, které by Evropan ounačil za "drogy". Jejich užívání je ale řízeno šamany, takže závislost je prakticky neznámým jevem. Z autorova vyjádření čiší rasisitická nadřazenost, autor naznačuje, že do Ameriky museli doplout Evropané, aby Indiány "zcivilizovali" a naučili "životu bez drog" - životu v otročení, životu s alkoholem a neštovicemi.

Eva D. 15.3.2007 20:56

Re: Jane Beneši

No, pokud se za drogu považuji kafe a sem tam dvě decky vína, máte v mém případě pravdu. Rv

Eva D. 15.3.2007 20:54

Re: Tohle pane Beneši nikdo z nás do CV nepsal čtěte

Ježkovy voči, to jste si vymyslel, ne? 8-o

F.Vízek 15.3.2007 20:48

Opakuji dennodenně:

Nelze mít důvěru k dnešním o dvacet let opožděným bojovníkům  proti komunismu, zejména když nejen verbálně, ale i fakticky dokazují, že jsou připraveni a ochotni - byť pod jiným praporem - dělat totéž (ba hůř!), co již bylo odsouzeno  (a hodné leda studu).  Například bojovat s politickou stranou nikoliv POLITICKÝMI, ale MOCENSKÝMI   prostředky: nedovolit, umlčet,  zakázat, zavřít !  Copak musí trvale platit, že z dějin plyne jediné poučení, totiž : že si lidstvo nebere z dějin poučení ?

F.Vízek 15.3.2007 20:36

Re: Re: OAKMANE i další ...

Já jenom, milý OAKMANE, nemám důvěru k dnešním o dvacet let opožděným bojovníkům  proti komunismu ...  Jsou totiž zralí (a připraveni) dělat  pod jiným praporem totéž, ba i hůř... 

Všímejte si toho, protože co se stalo, nemůže se odestát, ale POUČIT SE - to je aktuální ... !

tich@dohoda 15.3.2007 20:32

hele soudruhu Oakmane alias "stara dubova kuro"

nejak jste v tom vyjmenovavani xindlu opomel modrou komunistickou stranu, fungujici pod zkratkou ODS. Ja jsem zapomel, u vas v partaji, tam jsou jen ti poctivi, slusni, neuplatni, kdepak modrej komous a xindl. Vas problem modri soudruzi je ten, ze kdyby pan Vizek po listopadu/sametu navlikl modry hubertak, to by dnes byl geroj a mucednik, jenze on kamizolku neprevlik, tak je zradce a spina chlap. On totiz Vizek ani kamizolku prevlict nemoh, z KSC jej vyhodili nekdy v roce 1970, na rozdil od Straskych, Kocarniku, Tlustych, Dlouhych, Komorousu  a spousty dalsich poctivych internacionalistu. Cest soudruhu :-(

LadaHaksna 15.3.2007 20:31

Re: Re: Re: Re: Tohle pane Beneši nikdo z nás do CV nepsal čtěte

No aspoň by nebyl placen z mých daní