27.9.2022 | Svátek má Jonáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bokonon 15.3.2007 11:51

Pane Beneši

Koukám že stačí být členem ORDO LUMEN TEMPLI a estébák neestébák rozvědka nerozvědka nezbolševizovaná čeština jde do P R D E L E !!! ;-D;-D;-D

Zebra 15.3.2007 11:47

Tak jak to sakra je ?

Přešaltoval pan Beneš na myšlenkovou vlnu pana Pehe i.e. je nutné posuzovat individuálně, hodnotit v souvislostech a odpouštět (viz dnešní Doležal - Pehe) ? Nebo je prostě Komorous jen „náš“ parchant, a jeho vlezdokomunistickop*delní slinty jsou „jiná situace“ ? Co na to místní vyznavači a vykřikovači hesel o neexistenci bývalých komunistů stejně jako bývalých černochů ? Co na to ordinérní lemplové Landa a Vidím ? A Jan Tleskač ?

DM 15.3.2007 11:34

Re: Re: Zamýšlel jsem se, proč se na pana Beneše tak utrhujete, když říká pouhou pravdu.

Netahejte do toho Moravany a Slezany, tam KSC ziskala pouze neco pres 30%. Zato Cechacci a Prazaci zvlaste dali v roce 1946 komunistum temer 50% hlasu, stejne jako dnes dalsi totalitni strane, a to ODS.

Malý Aston 15.3.2007 11:33

KGB řídila KSČ a KSČ řídla Stb!

Je to úsměvné jak se zde mnozí snaží očernit ty,kteří jsou někde napsáni.To Husák prosadil po roce 1968 formulář,když něco chceš po režimu musíš podepsat že souhlasíš s internacionální pomocí a okupací.Stb byla přímo řízena KSČ a KSČ byla řízena z Moskvy pomocí KGB.Rok 1989 připravila KGB+Stb proti KSČ.Takže komouši byli odsunuti stranou a výkonná složka Stb se zapojila do řízení společnosti.Jenže Stb ani KGB nemůže fungovat jako politická strana,takže vznikla obrozená KSČM a dnešní ČSSD do které nalezli všichni bývalí komoušové.A tak jako dříve jsou tyto strany řízeny KGB s jedním cílem a to je destabilizace politické situace.Dnes nejde o žádné budování socialismu podle Jakeše nebo dokonce komuniusmu podle Lenina.To bylo v Rusku zrušeno.Tady jde zase jen o získání vlivu Moskvy jako imperiální velmoci ve všech postkomunistických zemích.Jen se podívejte kolem,všude je bordel počínaje Polskem a konče Maďarskem včetně bývalé Jugoslávie.Nic se neděje samo od sebe,všechno vždy někomu slouží.I ten Jirka z Václaváku je někým řízen.Ale jinak je to báječné,tolik informací které se na nás řítí tu již dlouho nebylo. Nastává lámání chleba.Musíme počkat kdo vyhraje.:-D

DM 15.3.2007 11:30

Re: Pan Beneš nepochopil...

Dnes se ti sami, co hajlovali na Heydrichove tryzne, vyrvavali: "psovi psi smrt", vstupovali houfne do KSC nebo aspon SCSP a kseftovali s ruskymi okupanty levny benzin, presunuli (s kratkou zastavkou u "Republikanu" M. Sladka) do tabora priznivcu ODS. A vetsinou je to na jejich prispevcich v diskusnich forech videt - vulgarni, bez myslenky nebo argumentu, ale patricne narvane, jako kdyz oni sami nebo jejich rodice psali do Rudeho prava petice typu "spagat" pro Miladu Horakovou nebo "kdo seje vitr, sklizi bouri".

oakman 15.3.2007 10:55

Re: Ano pane ten hňup ani neví, že ve vsi byla tak maximálně 2 radia a ještě vykuchaná z doby okupace Němců. Re: Re: Zamýšlel jsem se, proč se na pana Beneše tak utrhujete, když říká pouhou pravdu.

Ten pán si neuvědomuje, že my občané máme předky, to pionýři nemají. To, co vy tu blinkáte je pravda pro malé děti. My dospělí se zeptáme, odkud to pán ví. Pán to ví z rodiny, jeden z mých předků byl ve dvacátých letech GŘ Čs. státních lesů v Podkarpatí. Pár známých odtamtud uteklo po válce přes Prahu do Ameriky, v roce 48 a 68 se tam přesunula i většina mé rodiny. Takže vaše bolševické průpovídky vždy končí na konkrétním svědectví konkrétních lidí - svědků. Vy sedíte na peci, čete Právo a prázdně tu mentorujete, zatímco já tahám z paměti reálné historky lidí, o kterých se 40 let nemluvilo. Vím, je těžké socialisticky generalizovat v konfrontaci s konkrétními ostnatými dráty, konkrétními zločiny na spoluobčanech vytěsněné socialistickou metodou kolektivní nepaměti a nevědomí. Zapíráte svou minulost jako malé děti....chcete řídit tento stát. No nevim, nevim....

Mirek F. 15.3.2007 10:53

Re: Re: SMS pana Komorouse

On pan K. někde 20 meditoval nad svými postoji a teprve teď se uchází o funkci? Nebylo to spíše tak, že po listopadu 1989 plynule přešel do služeb nového režimu, ačkoliv ještě DVA ROKY PŘEDTÍM velebil okupaci vlastní země!! Jeho názory by tedy s podivuhodnou přesnostív odrážely mocenské změny, což na nějaké vnitřní procitnutí moc nevypadá.  

gerontusinza 15.3.2007 10:38

Máte pravdu. Jenže řadě lidí prý údajně karierista nevadí.Re: Jsem stejně stár jako Komorous a v 80. letech do KSČ mohl vstoupit jen

Viz třeba vlastík Tlustých, který se tam cpal v letech 88-89. Šokující. A ODS na něm stavěla své volební plány. Jsem naiva, hledám ale v tomto státě poctivého politika. Sranda co asi pohádková postava.

Mirek F. 15.3.2007 10:33

Re: Re: Re: Zamýšlel jsem se, proč se na pana Beneše tak utrhujete, když říká pouhou pravdu.

...a vidět a slyšet, že smrtihlavové vražící do posledního okamžiku už jsou pryč právě díky oné armádě, jejíž excesy byly tehdy u nás nesrovnatelné s brutalitou, která se zde odehrávala šest let, a která by se neustále stupňovala, nebýt  Rudé armády. Tohle byl pohled těsně poválečný.

gerontusinza 15.3.2007 10:32

Ano pane ten hňup ani neví, že ve vsi byla tak maximálně 2 radia a ještě vykuchaná z doby okupace Němců. Re: Re: Zamýšlel jsem se, proč se na pana Beneše tak utrhujete, když říká pouhou pravdu.

Ten pán si ve svém mládí asi neuvědomuje že 50 let  je dlouhá doba a že v té době v řadě vsí nebyl telefon, autobus nejezdil a chodilo se na lokálku i 7 km. Pěšky i do školy, žádné školní autobusy a prodejní síť - běžně 3km tam a totéž zpátky. Noviny byli zvláštností. Auto, motorka? Ten kdo posuzuje tuto dobu dnešními měřítky je stejný idiot, jako ten kdo se diví proč existovala doba kamená když přece se jednodušeji pracuje s kovem. Ať si proboha uvědomí že (jak mu sděluje pan Svěrák) nebyla ve vsích ani elektřina. To je překvapení co, pánové. Sakra myslete a srovnávejte srovnatelné, jinak jste za blbce.

oakman 15.3.2007 10:28

Re: Re: Re: Re: Nevěřím svým očím!

Hloupý argument?? Ale kdepak, jen jsem zaryl do beďáru!!!;-D Jak jsme mohli být těmi miliony, co nepodepsaly, když jsme přeci "museli" být těmi miliony, které to podepíšou!!! Jděte do (Y), pane

oakman 15.3.2007 10:25

Re: Re: Zamýšlel jsem se, proč se na pana Beneše tak utrhujete, když říká pouhou pravdu.

Pane, ve východní Evropě nikdo nepotřeboval SMS!!! Protáhla tam tudy Cobeckaya Armija!! Nebylo potřeba pouštět kabelovku, stačilo otevřít okno...;-P

myšák lišák 15.3.2007 10:23

Re: Bohužel je možná velká pravda potvrzena malou lží.

Ano, není to pravda. Já jsem byl přijat na VŠ (právnická fakulta UK) v roce 1981 a nikdo patolízalské prohlášení podobného typu po mně nežádal.

Ani máma ani táta nebyly v KSČ, prarodiče ze strany táty rozkulačení malorolníci (komunisti jim ukradli v roce 1949 přes 5 ha polí a luk a usedlost se stodolou) prarodiče ze strany mámy znárodnění živnostníci (v roce 1956 jim sebrali živnost-tj. ukradli jim všechny stroje v tehdejší ceně cca 2 mil. Kčs - ukradli tzn. že si to komunisti odvezli bez náhrady).

Samozřejmě tyto informace v kádrových dotaznících a oficiálních rozhovorech rodiče zatajili protože jinak by se v tomto státě žít nedalo.

Přesto jsem byl na PF UK přijat a dostudoval jsem. Ani do KSČ mne nikdo nenutil vstupovat, pracoval jsem jako běžný podnikový právník.

NU ANO,PROSTĚ JSME NIKDO V NAŠÍ RODINĚM - NA ROZDÍL OD KOMOROUSE - NEBYL BEZPÁTEŘNÍ KARIÉRISTA !   >-

Mac 15.3.2007 10:23

Re: SMS pana Komorouse

Ten dokument nebyl napsán pro dámy z MFD, ty dámy šíří kradenou věc, ale jistě mají svaté právo moralizovat a vykládat všem o morálce. Ten dokument byl napsán před 20 lety a za takovou dobu člověk zcela přirozeně mění svůj pohled a názor na svět. Názory se vyvíjejí v průběhu celého života, pokud není člověk omezený. Každý vychází z určitého prostředí, které má zásadní podíl na formování názorů. Všichni přeci chybujeme, pan Dokonalý ať se přihlásí, "ať hodí kamenem kdo je bez viny". Nejde tedy o zradu, ale o duchovní vývoj člověka, který možná narozdíl od Vás začínal svůj život v jiném bodě než Vy.

Za člověka mluví především jeho práce a proto je přinejmenším problematické jej v jeho funkci neponechat. Co funguje, se přece nemění - to vidím jako základní pravidlo. Mně přijde spíše podezřelý tento humbuk, kdy stačí něco vhodně předhodit davu a ten se pak už o špinavou práci postará. Holt každý používá svůj rozum tak, jak umí a v jednotě je přece síla, ne? Nesuď, nechceš-li být souzen.

R 15.3.2007 10:15

Re: Re: Re: Re: Re: Nevěřím svým očím!

Teda ja píšu jako nějaký odborník na tady toto a přitom jsem to reálu v pracovním procesu zažil jen necelé 4 roky.

R 15.3.2007 10:11

Re: Re: Re: Re: Nevěřím svým očím!

Záleželo, jak dalece byl horlivý neboli hloupý příslušný komunista, co o tom rozhodoval.  Chytřejší komunisté si uvědomili, že podmínkou souhlasu s okupací se zbavují schopných lidí, kteří jim budou chybět. Proto kde to bylo možné,  nahradili podpis tvrdého souhlasu s okupací, který by jim hodně lidí nepodepsalo, nějakou obecnou formulací, jako že ten člověk nepracuje jen pro sebe, ale stará se i o jiné a pracuje nezišťně i pro celou socialistickou společnost a podobné kecy, se kterými by souhlasil téměř každý. Nebo rovnou nahradili podepsaný souhlas nějakým kladným posudkem napsaným bez vědomí toho člověka nějakým  spolupracovníkem nebo šéfem komunistou, kde se ten souhlas předpokládal, ale nikdo se toho pracovníka raději nezeptal.

pavel 15.3.2007 9:50

Re: Re: Re: Nevěřím svým očím!

to je ovšem velmi hloupý argument, pravděpodobně znáte tu tobu jen z večerníčků a titulků MFD.

J.Mach 15.3.2007 9:50

Pane Beneši,

četl jste Komorousovu SMS? A máte i po jejím přečtení pocit, že je Komorous normální a že nebere nějaké drogy? Vždyť ta SMS je přímo ukázkový příklad pozměněného vědomí. A to prý je ještě členem nějakého úchylného řádu. Opravdu je to člověk na svém místě?

Mirek F. 15.3.2007 9:49

Re: Pan Beneš nepochopil...

Je to smutné, zvláště když si uvědomíme, že všude jinde v rudém bloku stáli občané jako jeden muž a jedna žena 40 let nepřetržitě na barikádách v nekompromisní válce s režimem. A tohle se přece děje v každé diktatuře, všude jinde nikdo s bojem neváhá ani na okamžik, jen u nás je to jiné, proč asi?

jirka.s. 15.3.2007 9:49

Re: Re: Zpravodajská hra.

Ano Mirku F. To tady sám uvidíte, co se strhne, když Vám sdělím, že soudruh "třetí" má sám máslo na hlavě coby milicionář. (Sám se s tím zde na NP ve slabé chvilce pochlubil.) To uvidíte, jak bude řvát, že se šmahem odsuzují celé skupiny lidí, kteří v podstatě neprovedli nic jiného, než že jenom přísahali, že budou klidně střílet do lidí. Že právě on je v této skupině zrůd, to je jenom takové maličké nedopatření!

pavel 15.3.2007 9:45

Re: Zamýšlel jsem se, proč se na pana Beneše tak utrhujete, když říká pouhou pravdu.

kolik vám bylo, pane, v roce 1946, že tak dobře víte, co musel vědět každý v nejzapadlejší české vesnici o Rusku, v době, kdy se Evropa jen těžce sbírala z válečných let. Možná si myslíte, že každý se přeci mohl podívat na večerní zprávy v TV, pročíst si zpravodajství na netu, nebo si nastavit zasílání zpráv SMSkou, popř. v každém domě byl někdo, kdo si tam v létě zajel na dovolenou.

Přiznám se, že jsem v této době nebyl na světě. Ale protože si občas o historii něco přečtu, dovedu si představit situaci s informovaností, nebo neinformovaností v roce 1946. Osočováná celých generací před vámi, že to byli samí blbci, a vy byste tu zeměkouli tehdy zachránil, je směšné.

oakman 15.3.2007 9:44

Pan Beneš nepochopil...

.. že v národě, který za minulé století sedmkrát měnil historii, čítanky, otrokáře (s vyjimkou pokusu o dospělost za první republiky), peníze a pasy, v národě, který ví, že prachy jsou omluvou pro svinstva všeho druhu, kde motivace karierou je omluvou pro prohlášení bezbřehé loajality nepříteli každých 20 let - někteří stihli hajlovat pro pět režimů za život - je sebúcta přepych, svědomí hovadina a morálka buržoazní přežitek. Osvobozené masy s naučily, že nejlépe s proudem, od Hitlera počínaje to bylo Die Arme hoch, und mitgemacht!  - odevzdali své děti socialistickým sirotčincům, své rodiče socialistickým starobincům (proč se starat o rodinu, když strana volá) a vyrazili žít svůj celoživotní pionýrák, ve kterém soustruh vedoucí každyý rok řekne, co se myslí a hýká a my budeme prázdně opakovat různé mántry a myslet si své o díře v zadku. To je místo, kde morálně trávíme své životy, abychom dosáhli na luxus doby - barevnou televizi, bony do Tuzexu, pořadník na Škoda 130 GLS (S pětikvaltem!!) a výjezdní doložku za strejdou na západ. Odměnou za morálku skotu, zradu vlastní identity doháněnou "mírnou revolucí" při hokeji s Rusáky a pivním heroizmem v polích (aby nikdo neslyšel§§) byla potom klamná iluze materiální rovnosti s předválečnou buržoazií a naprosto maloměšťácké poměry v socka vyšších kruzích. Oni češi i pod Husákem dokázali udržet tu maloměstskou morálku a žít si svůj mikroživot v iluzi normality. No a s tímhle "materiálem" teď dobýváme svět.

Mirek F. 15.3.2007 9:44

Re: Zamýšlel jsem se, proč se na pana Beneše tak utrhujete, když říká pouhou pravdu.

Ve vašem případě se zas lehko dospěje k názoru, že vám jde jen o záminku pro obvyklou moralistní tirádu ve stylu zaseknuté gramofonové desky. Jestli je 40% nadpoloviční většina, anebo jaký měli oficiálně komanči program před zmíněnými volbami, o jisté bezvýznamné epizodě jménem WW2 nemluvě, to by byla již x-krát opakovaná fakta.  

A je velice zajímave, že když to vypadá, že by se mohlo mluvit a jednat o bývalých dobrovolných zájemcích o službu v represívních složkách totalitního režimu, najednou se začne kázat ,že vlastně div ne celý národ.... tohle zase já beru jako odvádění pozornosti od skutečných konkrétních aktivistů bývalého režimu. Nějaký mýtus o jen několika lumpech těžko může  existovat, natož aby každý pamětník doby si pamatuje, že aktivních pomahačů bylo bohužel odst a dost, aler právě tise  s oblibou snaží rozprostřít vinu na všechny, aby oni sami mohli pokračovat v kariéře dál.

Mirek F. 15.3.2007 9:36

Re: Zpravodajská hra.

Hm, tohle je logika typu "já kradu, ale on krade taky". Je strašně zajímavé, že kdekdo běduje, jaká je spoječnost špatná, prohnilá, ale jakmile by se začalo mluvit o konkrétních případech, hned se spustí povyk, že se tím odvádí pozornost od případů jiných. Tím pádem se nic ani zlepšovat nemůže, protože podezřelé případy by se tak vzájemně úspěšně blokovaly, případ A se vyřeší až po případu B, ale ten bude poukazovat na nevyřešenost případu A.....

R 15.3.2007 9:33

Re: Do KSČ už v 80. letech nikdo vstupovat nemusel a dokonce šlo i vystudovat VŠ,

Můžu se zeptat, jak se to prokomunistické cítění projevovalo? Jako že jste v noci na pokoji debatovali u flašky, že se to u nás musí změnit? Nebo na kolejích kolovala kopie Vokna a nikdo ji neodevzdal příslušným orgánům? Nebo že někde v klubu Nohavica při koncertu ryl do komunistů před 50 studenty a nikdo to nebonznul?

A. 15.3.2007 9:27

Zamýšlel jsem se, proč se na pana Beneše tak utrhujete, když říká pouhou pravdu.

Dospěl jsem k závěru, že Vám boří mýtus o tom hodném a slušném protikomunistickém národě, který zotročilo několik černých ovcí. Lžete si do vlastní kapsy klidně dál.  Ale fakta jsou taková, že český národ byl snad jediný v Evropě, který si komunizmus dobrovolně a s nadšením sám zvolil ve svobodných volbách roku 1946. Pokud někdo tvrdí, že nemohl vědět, že je komunistická ideologie zločinná a co provádí v Rusku, pak je buď nesvéprávný blb nebo vědomě lže. Pokud někdo tvrdí, že zázračně prozřel až v roce 1948 nebo dokonce 1968, pak si plně zaslouží, aby komunizmus pokračoval v tomhle absurdistánu dál. A když tu zrůdnost volí ještě v roce 2006 téměř polovina národa, vypovídá to něco o národě. Nikoli o panu Benešovi nebo Komorousovi.

Jaroslav Lachman 15.3.2007 9:24

SMS pana Komorouse

Dnes jsem četl SMS pana Komorouse, kterou uveřejnila MFD. Nechci moralizovat, ale na vyjádření pana Komorouse jsou některá zarážející fakta.

1) On odpouští "oněm dvou dámán z MFD" zveřejnění dokumentu, který napsal sám, bez jakéhokoliv cizího nátlaku. Napsání dokumentu byla volba dospělého muže. "Dámy z MFD" konaly jen svoji práci, za kterou jsou placeny. "Dámám z MFD" není co odpouštět. V jeho SMS není ani náznak pokání, on sám sebe považuje za oběť a zveřejnění dokumentu za nevděk. 

2) Vidím pana Komorouse, který je příliš zahleděn do sebe. On sebe ve své funkci a svou práci považuje za to nejdůležitější. Činnost jím řízeného útvaru je samozřejmě důležitá a jako laik si myslím, že pan Komorous dělá svou práci stejně jako většina příslušníků jím řízeného útvaru dobře. Ale na představitele takovéhoto útvaru musí být i jiné než jen odborné profesionální požadavky viz 1).

3) Zaráží mě i názor pana ministra vnitra, který nevidí problém s postavou pana Komorouse v jeho funkci. Pan Komorous zradil své názory na život z let před rokem 89 a zradí znovu ty dnešní, pokud nějaké vůbec má. V jeho případě jde jen o novou motivaci a nemyslím si, že motivací musí být peníze. Myslím, že on bude vždy motivován především svým postavením, viz 2).

4) Myslím, že ponechání pana Komorouse v jeho nynější funkci je přinejmenším problematické, viz 3).

R 15.3.2007 9:24

Mnoho povyku pro blbost

Souhlas s okupací byla tehdy oficiální komunistická ideologie, na které byla založena jejich vláda.  To si jako myslíte, že by komunisti pustili na nějakou významnější funci a práci někoho, kdo by byl oficiálně proti? Myslíte si, že dneska by někdo, kdo veřejně říká, že ekologická energie je blbost mohl být dlouhodobě významný zaměstnanec ve firmě Bursíka nebo Pávka? Nebo kdo vychvaluje větrníky a fotovoltaiku mohl být zaměstnanec ve firmě třeba Římana? Myslíte si, že manažeři firem nepodepisují memorandum, ve kterém se ztotožňují s cíli firmy nebo se o nich aspoň nepředpokládá, že s těmi cíli souhlasí? Je to úplně stejné. Rozdíl je jen v tom, že nyní může ten člověk, který nesouhlasí, odejít  z firmy a začít pracovat o barák vedle v jiné firmě. Za komunistů byl celý stát jedna jediná firma, takže všude to bylo zhruba stejné a s odejítím mimo stát byly známé problémy.

tatina 15.3.2007 9:24

vyjímka potvrzující pravidlo.

Tak to určitě sedí na pana Komorouse.

Plzák 15.3.2007 9:21

Re: Do KSČ už v 80. letech nikdo vstupovat nemusel a dokonce šlo i vystudovat VŠ,

To je ono. Naše vysoké školy, přesněji fakulty, bychom měli rozlišovat. ČVUT bylo ve zmíněné době "politicky" rozhodně něco jiného než některé fakulty University Karlovy a už vůbec nemluvě o Vysoké škole ekonomické.