18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Amy 12.10.2008 20:11

Re: Resuscitace

Beru,ale vzhledem i k tomu,že patofyziologie není 100% dokázaná,že je zvažována i tato možnost vzniku,respektive po tomto úkonu je vyšší procento embolie,dokonce je to uveden i ve vašem odkazu (díky za něj) tak nemůžete zavrhnout možnost,že je vyvolána iatrogenně.

A už toho necháme...:-)

Zpět k resuscitaci...

MUDr Jiří Kilian 12.10.2008 21:34

Re: Resuscitace

Kristelerova expresse je zvažována jako podmiňující DIC.

MUDr Jiří Kilian 12.10.2008 20:09

Re: Resuscitace

Apropos - co toto má za souvislost s Vaším zájem výše defiinovaným  o resuscitaci dítěte doma ?

MUDr Jiří Kilian 12.10.2008 20:17

Re: Resuscitace

zkuste také www.resucitace.cz  , tam jsou pro laiky takové docela pěkné instruktivní letáky.

Amy 12.10.2008 18:10

resuscitace

Jsem tady,pokud bylo pozvání pro mě :-),pokud ne,mizím zpátky

MUDr Jiří Kilian 12.10.2008 18:34

Re: resuscitace

Pozvání bylo pro přispívající nickem tuším Terezie nebo tereza nebo tak nějak. A také pro všechny, které mají opravdový zájem o věc a ne o invektivy.

MUDr Jiří Kilian 12.10.2008 18:36

Re: resuscitace

Já moc nechápu, jaké na té Vaší diskusi je vlákno - sled příspěvků a jejich návaznost. Odpověděl jsem tak, že jsem kliknul na odpovědět a otisklo se to mnohem později.

Amy 12.10.2008 18:43

Re: resuscitace

V pořádku,Terezii už tu máte také....ale adresu jsem jí musela dát,není ještě zběhlá...a ještě maličkost,nepřišla jsem s invektivou,ale se zájmem...jinak bych tu nebyla

MUDr Jiří Kilian 12.10.2008 18:48

Re: resuscitace

Tak jste vítána , jak jsem i byl napsal.

Terezi 12.10.2008 18:48

Vlákno

Sled příspěvků na oné diskusi je opravdu těžko dohledatelný, názvy příspěvků a jejich obsah se často diametrálně liší, na diskusi o tom, co s sebou do porodnice se často dozvíte co s rýmou a opačně. Prostě taková typicky ženská diskuse (doufám, že nebudu šikanována za útok do vlastních řad). A co naše téma?   T.

MUDr Jiří Kilian 12.10.2008 20:02

Re: Vlákno

Tak snažíím se - ale musím odpovídat na doplňující dotazy. Sledujete to ?

martin TT 11.10.2008 15:12

Pane doktore

venku je tak pěkně, právě jsem přišel z jedné túry a vyrážím na druhou - škoda, že nemůžete taky, ale venku je nádherně, alespoň u nás.

Při čtení Psa jsem uviděl pokračování této diskuse, nic nového se tu neobjevilo. Když si představím ty chudáky, co mají tohle doma....leda by byli pouze připouštěni a pak vyháněni - pak by se to snad dalo i tu chvíli vydržet.

Vydržať! (-_-).

LJG 10.10.2008 8:29

Ta k jsem se podívala zpětně na skuzi v TV

Tedy na diskuzi porodníků a alternativních matek...

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/08.10.2008/208572230800027-21:55-1-mate-slovo.html

Zcela subjetivní dojem: Ty dvě aternativní matky jsou hrozné štěkny.

LJG 10.10.2008 8:37

Re: Ta k jsem se podívala zpětně na skuzi v TV

diskuzi

MUDr Jiří Kilian 10.10.2008 9:10

Re: Ta k jsem se podívala zpětně na skuzi v TV

Tak ona to moc diskuse nebyla, spíše hádka. Je to probloém takových pořadů, kde se zvolí příliš široké thema, pozve se více lidí a pak se přeskakuje od věci na věc, z každé trochu nakousnutého a zase hup jinam. Je to problém i v tom, že takové věci nelze řešit nějakým hlasováním, kterého smysl je počítat hlavy a nedbat mozků.

Podstata celého problému porodů doma je trochu jinde, než jak byla pseudodiskutována v onom pořadu a než jak ji fanaticky  -  a tedy na škodu vlastní - presentují sympathisantky.

Michaela 9.10.2008 21:34

pane Kiliane, pořád Vám komolím to jméno, zřejmě

ve mně asociujete toho osla, co chodí dokola za tou mrkví....

Mmch myslím, že můžu "chodit" po "chatách", která sama uznám za vhodné, k tomu mám jako občanka této demokratické země právo volby R^R^R^>->->->- demokracii zdar a ve Vsetíně na dětském zvláště.

MUDr Jiří Kilian 9.10.2008 21:40

Re: pane Kiliane, pořád Vám komolím to jméno, zřejmě

no, to je docela možné, že máte patologické asociace, několikrát jste to předvedla. S tím Vám nepomohu já, ale kolegové z jiného oboru - akorát pochybuju, že doma nebo ambulantně, leda byste jim předhodila nějakou příručku.

O chození po chatách tu řeč nebyla. Právo volby máte, využívejte ho. Každý máme svá práva.

.

Michaela 9.10.2008 20:58

Jistě jste všichni vč. pana Kyliana

včera slyšeli MUDr. Hellerovou z MZ, která hovořila o tom, že ambulantní porod je v ČR běžnou praxí (do Vsetína to zřejmě ještě nedošlo) a z toho plyne právně ověřená a ověřitelná informace, že metodický pokyn MZ je právně nevymahatelný, takže 72 hodin hospitalizace je pouhým doporučením. 

MUDr Jiří Kilian 9.10.2008 21:14

Re: Jistě jste všichni vč. pana Kyliana

Jistě všichni šlyšeli , teda krom těch, co tu vaši taškařici nesledovali. Vám ale nedošlo, že jste slyšela pravou polovinu.  Nikdo ani zde nic nevymáhá, kvůli tomu sem nemusí nic chodit, Vy zejména :-)) 

Helena 9.10.2008 13:40

Nechápu?

Dle mého... je porod doma čisté rizoko, mám na to možná dost radikální názor...  je to sobectví rodičky, která na úkor svého pohodlí riskuje zdraví miminka... což je pro mně nepřijatelné.;-€

Jinak s určitými změnami v porodnictví souhlasím. Já mám jen ty nejlepší zkušenosti, ale chápu, že s některými se holt musí jednet v rukavičkách. byla jsem smířená, že to bude fuška a né fajn "večírek" ! Vybrala jsem si lékaře kterým důvěřuji a díky nim jsem komplikovaně porodila zdravého syna, nebýt jich, dnes tu nemusel být!

Lesi 9.10.2008 10:37

Arogantní doktoři?

Koukám, že i tady se debatuje o Jílkové. Já ho nesledovala, ale četla jsem na dvou maminčích servrech reakce na pořad a fakt mě překvapila ta masivní podpora pro sympatizantky přirozeného porodu i od žen, o kterých vím, že doteď se vymezovaly spíše proti nim. I z jejich úst padala slova o arogantních prolhaných lékařích a jak jsem tak zjistila, dojalo je zejména prohlášení, že dneska se přeci maminkám nedělám nic proti jejich vůli, jakož i tvrzení zástupkyně z MZ, že ambulantní porody jsou u nás standardní možností (hehehe, vzpomněla jsem tuhle diskuzi a dlouze se chechtala). Taky mě překvapilo, jak spontánně začaly psát stížnosti do televize už v době, kdy na uzavřené diskuzi sympathisantek jsme ještě pouze nevěřícně lapaly po dechu a ne a ne se vzpamatovat.

Takže i když jsem pořad nesledovala, ptž už podle upoutávky mi bylo jasné, že z toho Jílková udělá šarádu, tak se zdá, že jsem pořad poněkud podcenila a že doktorům se svým vystupováním podařilo proti sobě poštvat řadu lidí, kteří do té doby stály na jejich straně. Tak teď ještě aby to naštvaté maminy dokázaly dotáhnout do konce a stěžovaly si nejenom na diskuzi, ale i na patřičných místech R^

Andrea 9.10.2008 12:59

Re: Arogantní doktoři?

Vážená paní, jak se můžete vyjadřovat k něčemu,co jste ani nezhlédla??? Osobně vám doporučuji se na pořad nejdříve podívat na internetu a pak napsat omluvný příspěvek, protože takovou blbost jakou jste zde vyplodila 8-o

např. Zástupkyně MZ neřekla, že jsou u nás ambulatní porody standartní,ale že je už dost žen, které odešlo na reverz hned po porodu domů.

Pokud je podle vás diskuzní pořad veden inteligentní moderátorkou šaráda, tak v tom případě toho moc v televizi sledovat nemůžete.

A opravdu bych chtěla vidět jedinou maminku, kterou by ty nesmysly od zúčastněné PA a domarodících maminek přesvědčily

Mě tedy jejich argumenty neustále se obracející na jakousi příručku přišly spíš k pláči

Zuzini 9.10.2008 13:11

Re: Arogantní doktoři?

Andreo, jaké nesmysly? Vždyť jim nebylo umožněno pořádně dokončit větu Rv. Jaké konkrétní nesmysly máte na mysli? A čím Vás konkrétně přesvědčili Ti lékaři?

Zuzini 9.10.2008 13:13

Re: Arogantní doktoři?

Na jakou jakousi příručku, ony chtěly své tvrzení podložit výzkumem. Nebylo jim to dovoleno, dokonce gynekolog veřejně tvrdil,že taková studie nexistuje. Jak může lhát před tolika lidmi? Co si mám pak o něm myslet?

Andrea 9.10.2008 13:29

Re: Arogantní doktoři?

No myslete si,co chcete. Když někdo na otázku čím je pro něj konkrétně klystýr škodlivý odpoví,že na to nemá vlastní názor ale opírá se o poslední výzkumy, tak to mluví za vše. Ty ženy nedokázaly smysluplně dokončit jedinou větu, ano paní Jílková určitě nebyla nestranná,od začátku pořadu bylo jasné na čí straně je a oni jí tím svým výstupem opravdu nemohly přesvědčit. Já jsem skutečně neslyšela jediný argument....

Andrea 9.10.2008 13:31

Re: Arogantní doktoři?

Jinak mě ti lékaři konkrétně přesvědčili především svým kultivovaným vystupováním a projevem. navíc mě přesvědčovat nemusí,mám za sebou porod v porodnici a můj lékář bohužel již několik domarodiček ošetřoval, stačí když se zmíní.....

Zuzini 9.10.2008 14:31

Re: Arogantní doktoři?

Ano? kolik?

Zuzini 9.10.2008 14:32

Re: Arogantní doktoři?

Andreo a jaký je váš názor na klystýr?

Andrea 9.10.2008 16:26

Re: Arogantní doktoři?

Zuzini přišla jsem do porodnice s Yal gelem,nakonec si dala normální klystýr, protože jsem věděla že mě to fakt nezabije a nechci porodit své dítě do výkalů. Nehledě na to, že by mě to i v porodu posléze ovlivnilo, jelikož jakožto člověk dodržující běžné hygienické návyky opravdu nestojím o to aby lékař či PA po mě museli uklízet.......je to nepochopitelné?????

Andrea 9.10.2008 16:27

Re: Arogantní doktoři?

a jaký je váš názor na klystýr?