25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

OSOBA BLÍZKÁ: Občanská sebeobrana proti dopravákům

Překročili jste rychlost a vyfotil vás u toho automatický radar? Nebo jste zaparkovali, kde nemáte, a pak na autě našli botičku či za stěračem lístek? Nechytili vás při tom policajti osobně? V obou těchto případech jste až do 19. ledna jako majitelé auta předvolaní k projednání přestupku mohli policajtům říct: "Odvolávám se na své zákonné právo nevypovídat a dále nemám, co bych k věci uvedl."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Kelin 22.2.2013 18:05

Re: :-((

Máte svatou pravdu, pane Schwarzi! Jenže zbývá dodat, že každá společnost má právě takové politiky, jaké si zaslouží. Na mentalitu sluhů si stěžoval už TGM a další vývoj jen přispěl k "vylepšení" této mentality. Z bonmotu "kdo nekrade, okrádá rodinu" se stal životní styl. Takže se nám do politiky natáhli zvlášt ambiciózní zloději, respektive zvolili jsme si je ze svého středu. Možná mi něco uniklo a naši státníci k nám spadli z Marsu. To ale není moc pravděpodobné. Takže problém má základ ve všeobecné vyčůranosti, jak ilustruje autor článku i většina diskutujících.

B. Hančl 20.2.2013 23:39

Re: Nevím, školy nemám,

Měli, protože ve spoustě míst jsou vymyšlené dopravní značky jen proto, aby se mohli vybírat pokuty. Příklady: dvouproudová silnice od Žlutých lázní ke stanici Kublov - stacionární radary v místě, kde není křižovatka, natož třeba přechod pro chodce. Navíc za radarem jsou světla pro chodce. V protisměru od Žlutých lázní je značka 70 km/hod - kde jsou vjezdy do loděnic, vjezd k benzínové pumpě a výjezd od této.  Proč zastánci bezpečí nenamontují radary ke školám, nemocnicím a třeba domovům důchodců. Protože normální člověk v těchto místech jede raději pomaleji i než předepsaných 50 km/hod, aby nedošlo i omylem ke kontaktu. Mám krásnou zkušenost z Přerova nad Labem - jedu na moto a koukám na krásné secesní domy rychlostí cca 40 km/hod. Zahnu směrem na Brandýs nad Labem. HNusné betonové zdi a přede mno cca 15 m cedule konec obce. Přeřadím a rozjedu se. 5m před cedulí, za betonovou zdí stojí policajt s radarem a naměří mi 63 km/hod. Pokuta 500,-Kč. To je služba bezpečnosti a společnosti - Pomáhat a chránit. Prd. Buzerovat a vybírat.    

B. Hančl 20.2.2013 23:27

Šetřme

Dovolávám se zrušení městské policie, neb je to pouze nástroj na vydělávání peněz pro obecní a vlastní pokladny. Dříve " šedý mor". Pokud tito rádipolicisté mají kvalifikaci a morálněvolní vlastnosti, tak ať nastoupí k policii. To jsou úspory........ 

J. Stejskal 20.2.2013 23:23

Nevím, školy nemám,

ale jak by to tedy mělo být když s vaším autem někdo (třeba) vy) zaparkuje na zákazu zastavení a dostane botu? Měl by říct, že osoba blízká a oni by zasalutovali a tu botu sundali? A co při odtahu? Osoba blízká a zaplatili by to policajti? Neměli by ty předpisy vlastně zrušit?

H. Gene 20.2.2013 23:03

Autor by si ten zákon měl nastudovat

Článek sice správně kritizuje tuhle prasárnu, mimo prvního bodů ale nebudoú řešení fungovat,neboť povedou automaticky je stíhání provozovatele.

V. Kusý 20.2.2013 22:49

Re: Občanská sebeobrana proti dopravákům

Podporuji myšlenku, že naše policie nedělá co má, na rozdíl od německé.Že je německá kvalifikovanější, o tom není pochyb.A to kdyby? Kdyby bylo h.... cukr, tak si s...... do kávy.Ono totiž policii, která jedná slušně a racionálně se těžko odporuje, takže žádné kdyby, ale až bude dobrá, pak uvidíme.

H. Gene 20.2.2013 22:48

Re: Bezpečnost?

Kolika - všech? Ja například nemám žádný...

H. Gene 20.2.2013 22:27

Re: Pane autore

Předpokládám, že když tedy pojedeš s členem rodiny, který právě spáchá přestupek, neprodleně ho nahlásíš!

J. Vintr 20.2.2013 22:25

Re: autore autore,

Jde o to, že lidi, kteří by měli být dávno bez řidičáku, mají často vlivné známé a zákony na ně jaksi neplatí ...

J. Dočekal 20.2.2013 22:18

Díky za výborný článek!

Jen pár postřehů

1. V diskuzi mi chybí oblíbený argument "I kdyby to jen jediný život zachránilo..." nebo "Počkejte až Vaše dítě srazí bezohledný řidič..." :-D

2. Další články na podobné téma najdete na http://www.dfens-cz.com/

3. Pro p. Čulíka a ostatní zastánce "úcty k zákonu": Mám představu, že přesně z podobných individuí jako jste Vy a vám podobní se za Protektorátu rekurtovali lidé udávající židovské sousedy. Aneb klidně udám manželku, zákon nade vše!

M. Stuchlik 20.2.2013 19:44

Re: Trochu logiky

Někdo by měl hlavně vymačkat vředy z Hradu

I. Brezina 20.2.2013 18:08

Re: Výborný článek?

Ale zjevne neumite pouzivat mozek, kdyz ani nevite jak se jmenuju:-)). A asi ani gramatiku, kdyz "ceskou klavesnici" pisete s velkym C:-))

F. Vejr 20.2.2013 17:36

Trochu logiky

Článek chápu. Tady jde čistě jen o metodu. Ale to by se muselo začít od píky, já to vidím asi takto:  Každý rok zrušit polovinu zákonů, z té poloviny zase po roce polovinu, až by zůstaly jen  ty základní. Potom bych donutil policii, aby používaly více mozků, některým Humlům je případně vyměnit a bylo by po vtákách. Tady se jen vymýšlí automaty - s kamerami, což je čistě jen herna na prachy a proto ta policie potom  jde tak šejdrem.  Je to takový vřed jak byl u justice tak nyní zraje u policie. V. Klaus jeden vřed justici nařízl abolicí atd., někdo by ho měl ještě vymačkat a pak podobně takovou desinfekci, mačkání a léčebnou kůru udělat i u policie. Žádné štráfy. Tak hou - hou.

A. Kohlschűtter 20.2.2013 17:20

Dobrý článek

Super článek, schvaluji. Cesta do pekel je lemována dobrými úmysly ...............

A. Holík 20.2.2013 17:05

Hm ..

Kdo jezdi rychle at plati .. to tady prezentujete jako vypalne ..

M. Martin 20.2.2013 17:00

Re: Výborný článek?

Pane Brezino nejsem ani dopravak ani novinář ale na rozdíl od vás umím používat Českou klávesnici.

P. Čulík 20.2.2013 16:34

Re: Pane autore

Na jednu stranu hájíte svá práva, ale co takhle se zamyslet nad povinnostmi, to je druhá strana mince. A vaše myšlení je asi dost odlišné od našeho. Rozhodně mne manželka nepovažovala za práskače, mezi slušnými lidmi platí, že za chybu se platí. Ale to je mimo vaše chápání, že, vy se staráte o svá práva a jak se vyhnout povinnosti. Tak si to užij!

P. Čulík 20.2.2013 16:28

Re: Komu to slouží?

Novinky pro vás, normální pro mne. Až si budete příště půjčovat auto, přečtěte si smlouvu, k čemu dáváte souhlas. Abyste se pak nedivil, jací to jsou ti Američani barbaři. V civilizovanějších zemích za přestupky platí a na nablblé obezličky si tam nepotrpí.

P. Čulík 20.2.2013 16:22

Re: Píšete hlouposti.

Ale tak si to vyřiďte s tím, kdo přestupek spáchal s vaším autem, když nesouhlasí s tím, že to vyřídí sám.

P. Čulík 20.2.2013 16:19

Re: Bezpečnost?

Svatá prostoto! Tak vy se divíte, že za přestupek se platí! A co takhle se nad sebou zamyslet?

J. Hajský 20.2.2013 16:01

Re: Právo odmítnou výpověď proti sobě a svým blízkým

Děkuji za odpověď. Samozřejmě nejsem žádný "bytový kraválista", jen mne napadla podobnost situací.

J. Skotnica 20.2.2013 15:54

Re: autore autore,

Jo, jo, jsou lidi,kteří se rádi oběsí na provázku, který zbyl ze salámku svobody.

I. Brezina 20.2.2013 15:53

Re: Výborný článek?

Vzhledem k tomu ze ani nevite jak se spravne jmenuju, budete asi dopravak, ne?:-))

M. Martin 20.2.2013 15:51

Výborný článek?

Jenom to že tento článek napsal známý hovinářský vrhač hnoje Březina hovoří za vše. Nechtěl byste pane Březino vyučovat v našich kriminálech jak by vězni mohli ochcat vyšetřující. Třeba byste si mohl k novinařině něco přivydělat.

J. Kadeřábek 20.2.2013 15:34

No konečně jeden normální člověk

co to vidí jak to je a ne jak by si soudruh Huml a spol. představovali.

J. Kadeřábek 20.2.2013 15:27

Re: Bezpečnost

Protože se za ním tvoří kolona a řidiči v té koloně jsou nuceni ho předpisovou devadesátkou předjíždět. Předjížděcí manévr je jeden z nejnebezpečnějších. Pokud jede kolona plynule a dostatečně rychle nikdo nepředjíždí a provoz je relativně bezpečný.

J. Kadeřábek 20.2.2013 15:23

Píšete hlouposti.

Vy za nikoho pokutu neplatíte. Humlův zákon mluví jasně. Pokud využijete svého práva nevypovídat proti sobě nebo své rodině zaplatíte 10 tis., neboli toto právo je zpoplatněno a ten jen v tomto případě. Pro vrahy, násilníky a zloděje to však neplatí. Ti mohou nadále odmítat výpověď bez sankcí. O tom, že se nejedná o přenesení sankce na držitele vozidla svědčí i to, že body vám nepřidělí.

J. Kadeřábek 20.2.2013 15:16

Právo odmítnou výpověď proti sobě a svým blízkým

je zpoplatněno pouze u dopravních přestupků zaregistrovaných automatickým zařízením a u parkování. Takže v případě přestupku rušení nočního klidu můžete vyšetřujícímu orgánu namítnout, že jste v bytě nebyl a pouze je zapůjčil. Kupodivu Vám nikdo poplatek deset tisíc za "držbu" hlučného bytu nedá. Pokud ovšem na radnici nebude sedět Huml nebo jiný soudruh z bývalého uličního výboru.

J. Kadeřábek 20.2.2013 15:11

Výborný článek, ale ten závěr?

Pokud bych viděl špatně parkovat soudruha Humla velmi rád bych ho nabonzoval policajtům. Ale ti řadoví poldové nemohou za to co exoti v parlamentu schválili a také nemohou za svého bývalého kolegu Humla. Za toho může hlavně Bárta. Nasadil si 5. kolonu do VV a vytáhl je k moci. I tak bych Bártu netrestal.

Jinak diskutujícím jako je třeba pan Javůrek bych doporučoval přestěhovat se do Severní Koreje. Tam nějaká listina práv a svobod je cárem papíru jak si pan Javůrek přeje.

P. Vass 20.2.2013 15:01

Re: Bezpečnost?

Jasné, nemusíte udávat, sebe ani blízké, jen to zaplatíte. Vlastně se tedy nic neděje... Svatíá prostoto...