25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

OSOBA BLÍZKÁ: Občanská sebeobrana proti dopravákům

Překročili jste rychlost a vyfotil vás u toho automatický radar? Nebo jste zaparkovali, kde nemáte, a pak na autě našli botičku či za stěračem lístek? Nechytili vás při tom policajti osobně? V obou těchto případech jste až do 19. ledna jako majitelé auta předvolaní k projednání přestupku mohli policajtům říct: "Odvolávám se na své zákonné právo nevypovídat a dále nemám, co bych k věci uvedl."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hančl 20.2.2013 23:27

Šetřme

Dovolávám se zrušení městské policie, neb je to pouze nástroj na vydělávání peněz pro obecní a vlastní pokladny. Dříve " šedý mor". Pokud tito rádipolicisté mají kvalifikaci a morálněvolní vlastnosti, tak ať nastoupí k policii. To jsou úspory........ 

J. Stejskal 20.2.2013 23:23

Nevím, školy nemám,

ale jak by to tedy mělo být když s vaším autem někdo (třeba) vy) zaparkuje na zákazu zastavení a dostane botu? Měl by říct, že osoba blízká a oni by zasalutovali a tu botu sundali? A co při odtahu? Osoba blízká a zaplatili by to policajti? Neměli by ty předpisy vlastně zrušit?

B. Hančl 20.2.2013 23:39

Re: Nevím, školy nemám,

Měli, protože ve spoustě míst jsou vymyšlené dopravní značky jen proto, aby se mohli vybírat pokuty. Příklady: dvouproudová silnice od Žlutých lázní ke stanici Kublov - stacionární radary v místě, kde není křižovatka, natož třeba přechod pro chodce. Navíc za radarem jsou světla pro chodce. V protisměru od Žlutých lázní je značka 70 km/hod - kde jsou vjezdy do loděnic, vjezd k benzínové pumpě a výjezd od této.  Proč zastánci bezpečí nenamontují radary ke školám, nemocnicím a třeba domovům důchodců. Protože normální člověk v těchto místech jede raději pomaleji i než předepsaných 50 km/hod, aby nedošlo i omylem ke kontaktu. Mám krásnou zkušenost z Přerova nad Labem - jedu na moto a koukám na krásné secesní domy rychlostí cca 40 km/hod. Zahnu směrem na Brandýs nad Labem. HNusné betonové zdi a přede mno cca 15 m cedule konec obce. Přeřadím a rozjedu se. 5m před cedulí, za betonovou zdí stojí policajt s radarem a naměří mi 63 km/hod. Pokuta 500,-Kč. To je služba bezpečnosti a společnosti - Pomáhat a chránit. Prd. Buzerovat a vybírat.    

H. Gene 20.2.2013 23:03

Autor by si ten zákon měl nastudovat

Článek sice správně kritizuje tuhle prasárnu, mimo prvního bodů ale nebudoú řešení fungovat,neboť povedou automaticky je stíhání provozovatele.

J. Dočekal 20.2.2013 22:18

Díky za výborný článek!

Jen pár postřehů

1. V diskuzi mi chybí oblíbený argument "I kdyby to jen jediný život zachránilo..." nebo "Počkejte až Vaše dítě srazí bezohledný řidič..." :-D

2. Další články na podobné téma najdete na http://www.dfens-cz.com/

3. Pro p. Čulíka a ostatní zastánce "úcty k zákonu": Mám představu, že přesně z podobných individuí jako jste Vy a vám podobní se za Protektorátu rekurtovali lidé udávající židovské sousedy. Aneb klidně udám manželku, zákon nade vše!

F. Vejr 20.2.2013 17:36

Trochu logiky

Článek chápu. Tady jde čistě jen o metodu. Ale to by se muselo začít od píky, já to vidím asi takto:  Každý rok zrušit polovinu zákonů, z té poloviny zase po roce polovinu, až by zůstaly jen  ty základní. Potom bych donutil policii, aby používaly více mozků, některým Humlům je případně vyměnit a bylo by po vtákách. Tady se jen vymýšlí automaty - s kamerami, což je čistě jen herna na prachy a proto ta policie potom  jde tak šejdrem.  Je to takový vřed jak byl u justice tak nyní zraje u policie. V. Klaus jeden vřed justici nařízl abolicí atd., někdo by ho měl ještě vymačkat a pak podobně takovou desinfekci, mačkání a léčebnou kůru udělat i u policie. Žádné štráfy. Tak hou - hou.

M. Stuchlik 20.2.2013 19:44

Re: Trochu logiky

Někdo by měl hlavně vymačkat vředy z Hradu

A. Kohlschűtter 20.2.2013 17:20

Dobrý článek

Super článek, schvaluji. Cesta do pekel je lemována dobrými úmysly ...............

A. Holík 20.2.2013 17:05

Hm ..

Kdo jezdi rychle at plati .. to tady prezentujete jako vypalne ..

M. Martin 20.2.2013 15:51

Výborný článek?

Jenom to že tento článek napsal známý hovinářský vrhač hnoje Březina hovoří za vše. Nechtěl byste pane Březino vyučovat v našich kriminálech jak by vězni mohli ochcat vyšetřující. Třeba byste si mohl k novinařině něco přivydělat.

I. Brezina 20.2.2013 15:53

Re: Výborný článek?

Vzhledem k tomu ze ani nevite jak se spravne jmenuju, budete asi dopravak, ne?:-))

M. Martin 20.2.2013 17:00

Re: Výborný článek?

Pane Brezino nejsem ani dopravak ani novinář ale na rozdíl od vás umím používat Českou klávesnici.

I. Brezina 20.2.2013 18:08

Re: Výborný článek?

Ale zjevne neumite pouzivat mozek, kdyz ani nevite jak se jmenuju:-)). A asi ani gramatiku, kdyz "ceskou klavesnici" pisete s velkym C:-))

J. Kadeřábek 20.2.2013 15:11

Výborný článek, ale ten závěr?

Pokud bych viděl špatně parkovat soudruha Humla velmi rád bych ho nabonzoval policajtům. Ale ti řadoví poldové nemohou za to co exoti v parlamentu schválili a také nemohou za svého bývalého kolegu Humla. Za toho může hlavně Bárta. Nasadil si 5. kolonu do VV a vytáhl je k moci. I tak bych Bártu netrestal.

Jinak diskutujícím jako je třeba pan Javůrek bych doporučoval přestěhovat se do Severní Koreje. Tam nějaká listina práv a svobod je cárem papíru jak si pan Javůrek přeje.

A. Javůrek 20.2.2013 14:03

autore autore,

je mě za Vás stydno. Obhajovat lidi co neznají, nebo schválně nedodržují, dopravní předpisy a v případě přistižení se trapně VYMLOUVAJÍ na osobu blízkou, to si vyžaduje hodně nízkou hladinu morálky v krvi.

a obhajovat to tím, že přistihnete policajty jak sami porušují předpisy, tak to jste fakt dobrý demagog.

Jen doufám, že Vás nebo někoho Vám blízkého nesejme někdo, kdo měl but dávno bez řidičáku, ale díky VÝMLUVĚ na osobu blízkou si vesele řídí a ohrožuje ostatní.

Ono totiž nejde jen o špatné parkování (i tím můžete zablokovat sanitku, hasiče ... ), ale třeba o nebezpečnou rychlost .....

I. Brezina 20.2.2013 14:39

Re: autore autore,

Pane Javurku, co kdybyste si muj clanek poradne precetl?

J. Skotnica 20.2.2013 15:54

Re: autore autore,

Jo, jo, jsou lidi,kteří se rádi oběsí na provázku, který zbyl ze salámku svobody.

J. Vintr 20.2.2013 22:25

Re: autore autore,

Jde o to, že lidi, kteří by měli být dávno bez řidičáku, mají často vlivné známé a zákony na ně jaksi neplatí ...

J. Hajský 20.2.2013 13:52

Podobný případ

Nejsem právně vzdělán, proto bych rád věděl, jak by bylo postupováno v situaci, která je podobná jak vejce vejci situaci v článku popsané.

Jsem majitelem nebo nájemcem bytu v panelovém domě s více partajemi. Pozvu si do bytu kamarády (půjčím jim ho - sám nejsem přítomen) a oni budou v noci dělat nepopsatelný brajgl, budou třískat do nábytku, troubit na trubku, bubnovat do hrnců a pod. Budou zamknuti, takže nikdo se k nim do bytu nedostane, aby věděl, kdo konkrétně brajgl dělá a nad ránem odejdou. Příští den budu pozván na příslušný odbor Městského úřadu (policii?) a pokutován pro rušení nočního klidu (veřejného pořádku?) Budu se moci odvolat na to, že jsem v bytě inkriminovanou dobu nebyl, ať si honí Japonce Masemeno Nasaku a jeho kamarády, nebo nesu zodpovědnost za to, co se v mém bytě děje.

Prosim o poučení.

A. Javůrek 20.2.2013 14:04

Re: Podobný případ

pouření zní: nepujčovat byt nepřízpusobyvím

J. Kadeřábek 20.2.2013 15:16

Právo odmítnou výpověď proti sobě a svým blízkým

je zpoplatněno pouze u dopravních přestupků zaregistrovaných automatickým zařízením a u parkování. Takže v případě přestupku rušení nočního klidu můžete vyšetřujícímu orgánu namítnout, že jste v bytě nebyl a pouze je zapůjčil. Kupodivu Vám nikdo poplatek deset tisíc za "držbu" hlučného bytu nedá. Pokud ovšem na radnici nebude sedět Huml nebo jiný soudruh z bývalého uličního výboru.

J. Hajský 20.2.2013 16:01

Re: Právo odmítnou výpověď proti sobě a svým blízkým

Děkuji za odpověď. Samozřejmě nejsem žádný "bytový kraválista", jen mne napadla podobnost situací.

V. Plocek 20.2.2013 13:51

Občanská sebeobrana proti dopravákům

Děkuji za hezké vyjádření, kterému bohužel nerozumím. Protože pokud jsou dobře nastavena pravidla hry,  platí jak pro občana tak otroka. Ale to jsme někde jinde , ne u problému vymáhání práva v dopravě.

R. Szewczyk 20.2.2013 13:33

ještě k tématu

včera byly v televizi krimi zprávy nebo jak se to jmenovalo,bylo to o těch URNA,vypovídal tam jeden takový týpek,jestli to byl herec nebo fakt policajt se nedalo poznat bo měl tu kuklu,ale řekl:Pokud jste něco udělali jsem tu já a  můj zásah bude bolet,,,,,,k tomu není co dodat,psychopatia v té nejčiští krystalické podobě,takže potřebujeme ešče jednu nějakou urnu,co bude hlídat tu první aby dodržovala zákon,páč ináč špatně zaparkujete a onen mladíček vás hodí do bláta na zem tvář vám zaboří okovanou botou do onoho bláta,ruce vykloubí na zádech a ešče vás pocáká svým ejakulátem protože se přitom udělá,bo tak končí ty salámové metody hi hi hi.

V. Plocek 20.2.2013 13:23

Občanská sebeobrana proti dopravákům

Pane Ševeček. Bohužel nemáte pravdu, Nikdy jsem nebyl ve vámi uvedeném postavení. A nyní si dokonce užívám postavení   totálně svobodného důchodce, který se může na věc dívat svým pohledem. A byl bych velmi rád, kdyby to  byl pohled s nadhledu, nezatížený "běžnostmi" denně uváděnými  mediích a jinde. Ale nevím jestli se daří protože  jsem v častém rozporu například  v těchto diskuzích. Zdravím.

R. Szewczyk 20.2.2013 13:37

Re: Občanská sebeobrana proti dopravákům

jasně,postavení otroků v starém římě bylo mnohdy lepší než u občanů,své otroctví pro hojnost statků si neuvědomovali

V. Plocek 20.2.2013 13:19

Občanská sebeobrana proti dopravákům

Pane Kusý, nevím jestli svým názorem podporujete myšlenku, že si např. ve zmíněném Německu nikdo nedovolí nějak policistům oponovat, s tím, že její jednání asi bude kvalifikovanější, nebo máte na mysli něco jiného. Ale co?   U nás si myslí, že i kdyby se policie chovala "superpředpisově", stejně by Češi hledali švejkovskou výmluvu, proč oni ne. A tento princip mám na mysli já. Ale nemusíte souhlasit.

V. Kusý 20.2.2013 22:49

Re: Občanská sebeobrana proti dopravákům

Podporuji myšlenku, že naše policie nedělá co má, na rozdíl od německé.Že je německá kvalifikovanější, o tom není pochyb.A to kdyby? Kdyby bylo h.... cukr, tak si s...... do kávy.Ono totiž policii, která jedná slušně a racionálně se těžko odporuje, takže žádné kdyby, ale až bude dobrá, pak uvidíme.

P. Khail 20.2.2013 13:01

Tleskám,

pane Brezino. Kdyby nás bylo víc co tohle dokáží, mnohé by se asi zlepšilo.

P. Khail 20.2.2013 13:03

Re: Tleskám,

Tím reaguji na jeho akce 1 a 2.