22.9.2021 | Svátek má Darina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan Žižka 6.11.2008 17:04

Americké tajné služby opět selhaly-agent KGB presidentem!!!

Americké tajné služby opět selhaly-agent KGB presidentem!!!  Po velkém úspěchu s Billem Clintonem (ruská vojenská rozvědka GRU) zaznamenaly americké tajné služby další velký úspěch! Marx-leninská matka Obamy, jako agentka KGB a militantní feministka, rozvracela nejenom USA, ale pod krytím obránkyně lidských práv i Indonésii a jako špiónka KGB pomáhala v Indonésii k útěku komunistům po nepodařeném komunistickém puči. Hodně by nám o tom mohl vyprávět Jiří Dienstbier (GRU), který se na tomto neúspěšném puči rovněž podílel a napsal o tom knihu... Obamová, jako správná revolucionářka a feministka,  se o svého syna Baraka - na rozdíl od komunistů - prakticky vůbec nikdy nestarala, ale vychovávali ho její bílí rodiče. Ti špiónovali v Honolulu pro KGB největší americkou vojenskou základnu v celém Tichomoří (rodiče tam odešli z kontinentu pod záminkou, že tam její otec chce založit obchod s nábytkem, do kterého - v případě amerických námořních důstojníků - vkládalo KGB odposlechy.) Biologický otec Obamy pomáhal budovat jako marx-leninský ministr  socialismus v Keni, nakonec se téměř upil k smrti, ale zemřel v autohavárii. S druhým manželem, Indonésanem, nevlastním otcem Obamy, se jeho matka seznámila na kurzu ruštiny (!!!) v Honolulu, pak s ním jela zachraňovat komunisty do Indonésie, ale i  s ním se zanedlouho po svatbě rozvedla.  Vše lze nalézt v anglické verzi na internetu, ale v českých "svobodných a nezávislých" masmédich KGB se o tom nedočtete ani slovo. 

sasa01 5.11.2008 23:56

Dost výstižné

Fajn zformulované. Nejvíc byl ale požadavek autora na sdělovací prostředky (http://neviditelnypes.lidovky.cz/media-otevreny-dopis-0rw-/p_spolecnost.asp?c=A080129_102823_p_spolecnost_wag), že podle zákona mají uspokojovat i menšiny.  Tedy i myslící menšinu.

vodák 5.11.2008 23:20

přesné

S autorem naprosto souhlasím. Vyjádřl přesně co si myslím, tak jak bych to nedovedl. Jeden z nejlepších a podle mého názoru nejvýstižnějších článků, jaké jsem v poslední době četl. 

Zen 5.11.2008 22:21

Tak to jsem si oddechl!

Za volebni porazku mohou media, ne to, ze by ODS vladla-nevladla, vytvarela reformy-nereformy, jeji predstavitele meli tuny masla na hlave (ne, ze by to bylo u ostatnich stran lepsi, ale kdo je u moci, ten je videt), ...

Petr 5.11.2008 20:34

Protěžování ČSSD v médiích? Můžete uvést v kterých?

Kromě Práva neexistuje významnější deník, který by více "fandil" ČSSD než ODS. Právě naopak -redaktoři MfDnes, Lidových novin, Hospodářských novin i internetových periodik (např. Neviditelný pes) velmi často uvádějí, že jsou voliči ODS a pokud přímo nemobilizují proti ČSSD, pak minimálně naznačují, proč je lepší volit ODS. Celý článek je pláč nad rozlitým mlékem. Jestliže si ODS nechá v čele zprofanované politiky typu Topolánek, Langer a Řebíček s Dalíkovou vlivovou klikou v pozadí, pak si koleduje o další porážky.  

Mell 5.11.2008 18:38

Díky za zajímavý článek.

po dlouhé době slušná analýza.

xxx Kubeš 5.11.2008 17:45

Autorovi článku

článku se mýlí, když viní naše tři přední politiky za to, že udělali tlustou čáru za komunistickou minulostí. Byl to jen jeden a sice Havel..To, že většina našeho tisku je levicově zaměřena přičítám tomu, že v tisku pracuje příliš novinářů z dob komunismu, kteří tenkrát věděli, že levicovost budou mít v popisu práce.

Jiří K. 5.11.2008 17:21

Autor žije v myšlenkovém ghetu...

...a není schopen vnímat realitu. Měl by se občas podívat i mimo promodralá média typu tohoto plátku, Virtually a já nevím, jak se všechny ty skvosty jmenují. Pro všechny ty mediální zločiny, které nám tu vůči ODS vyjmenovává platí, že proti ČSSD je to na stejném základě, ovšem to celé na druhou.

Autor nejspíše považuje za ideální stav médií, jaký tu byl v první polovině 90 let, kdy ODS byla adorována a její kritika nebyla přípustná. Považuje od těch dob média za dobytý prostor, který slouží k lepší prezentaci politiky ODS, k zašlapávání jejích protivníků a jakoukoliv, i sebeskromnější, odchylku od tohoto stavu má za skandální a trestuhodný zločin. Po tom se mu (nejen jemu) evidentně stýská a takovýto stav by rád znovu nastolil.

Však na tom už mnozí pilně pracují, například taková Dana Jaklová v radě Českého rozhlasu. Ten náhubek se již médiím, která nebudou dostatečně modrá, připravuje. Viz. tažení proti rádiu pro mladé Wawe a vyhození jeho ředitele - neuhlídal redaktora, který se otřel o Klause. Nikdo (kromě Kotrby v BL) se neozval. Vzpomínáte ale na ten povyk, když (údajně kvůli Paroubkovi) byl odejit redaktor ČRo, který neuhlídal prostořekou Přenosilovou? Inu, co je dovoleno Jovovi, ...

Autor není schopen vnímat realitu, že většina médií je silně propravicová a silně a systematicky zaměřena proti ČSSD, zejména proti Paroubkovi (tak, jako předtím proti Zemanovi). Taktéž většina do médií zvaných expertů má spíše pravicové vidění světa a nápadné to bylo v období vlád ČSSD.

To, že některá média někdy ODS nepodporují tak přímo, jako kdysi a jak by si to autor asi přál, je dáno také tím, že prostě to už mnohdy nejde bez ztráty květiny (integrity a pověsti novináře). ODS se tak zprofanovala (korupcí od měst přes kraje až po ústředí, porušením volebních slibů a hlavně Smlouvy s voliči, poklesky přemnohých jejích členů, neschopností sebereflexe a přiznání chyb, nesmyslnou eurofóbií ...) že mnohý z novinářů už toto podporovat nemůže, i kdyby sebevíce chtěl. To je vše.

Puck 5.11.2008 21:51

Re: Autor žije v myšlenkovém ghetu...

Ano, tak se věci mají. Ani media už nemohou vychvalovat pravicovou politiku tak jak by si ODS přála. Musí také koukat, aby někdo jejich noviny koupil, aby jejich komentáře někdo četl a aby se někdo na jejich zpravodajství díval. A ten někdo, i když se dá ovlivnit, přesto srovnává předložené se skutečností. A jsou skutečnosti, které se i při sebevětší dobré vůli nedají okecat tak, aby příjemce nepovažoval předkladatele za debila.

POV 5.11.2008 17:07

autorovi

na tom co píšete je jistě hodně pravdy. Jen mi trochu vadí, že to vypadá, jako by za všechno mohla media a ODS nic. ODS totálně podcenila osvětu a vysvětlování svých záměrů. Media se prostě chovají jako obchodník - prodávají ty informace, za které nejvíc dostanou. A když takové informace nejsou, tak tomu nějak pomůžou. Nemá smysl nad tím lamentovat, tak to prostě je. A nedá se s tím nic dělat, zkuste něco říct proti novinářovi. Už slyším ten řev o omezování svobody tisku. Řekl bychm že s médii je to jako s politiky - máme je taková, jaká si zasloužíme.

RL 5.11.2008 17:56

Re: autorovi

Vážený, mě teda nepřipadá, že by média postupovala jako obchodník. Meia jsou levicově naladěná a od roku 2006 jsou veřejnoprávní média jednostraně vysazená proti pravici.:-(

majolenka 5.11.2008 20:34

autorovi

obávám se, že media jsou čím dál tím víc spíš bulvárně naladěná, obávám se, že je požehnaně málo novinářů referujích události, mám snad stihomam, když věsměs vidím, že je mi předkládáno, co si o tom mám i myslet ?slyším trávu růst jenom já nebo i někdo jiný, faktem je, že pokud nevypluje na povrch nějaká skutečná "bomba" kauza, alias pedofilní Paroubek, udavač Kundera, či Moravec x Tlustý......je to jen a pouze okurkovou sezonou? nebo je to tím, že sledovat opravdové kauzy je pro skutečný novinářský profíky, kteří by měli obsáhnout mnohem víc, než třeba pan Kroupa ?a nejen sobě pokládám otázku, je zájem o takovou novinařinu ?budeme ji číst ?ostatně autor článku nejednou sám pranýřoval úroveň mnohých, jež se nechávají nazývat novináři .....tak odkud začít, v případě, že (skutečně ) existuje poptávka

Kresinka 5.11.2008 16:32

okamžitě

posílám přátelům, bude to vysvětlení toho, o čem jsem neuměle koktala a Vy tak přesně vyjádřil. Díky,  je to skutečně přesné

gerontusinza 5.11.2008 16:53

Prrfektní přátelé budou rádi......Re: okamžitě

vždyť přeci neprohráli oni ale kvůlizlolajným novinářům..... ;-D samozřejmě, pokud je to ta slíbená  sebereflexe, tak je to to nejlepší co může ODS pro KSČM udělat.....;-D;-D vzhuru do toho a račte se klanět k Brdům (co kdyby) zazpívat svůj chorál s Radarovou pěnicí a v porodnicích navrhnout vypsat pokutu za narození dítěte, jůlínek to jistě ocení....;-P

Jiří K. 5.11.2008 17:23

Re: okamžitě

Také jedna (jeden?) raněná slepotou.

milda 5.11.2008 15:45

Skvělá analyza

Bravo pane Hereit. Přes štěkání rudochů, kterých se vynořuje stále více, jak najednou vylézají z děr - velmi výstižný článek. Mluvíte mi z duše. To by se mělo kopírovat a vyvěšovat na nárožích. Díky.

Petr 5.11.2008 16:24

Re: Skvělá analyza

VYBORNA PRACE, JEN ME Z TOHO MRAZI V ZADECH A NABIZI SE OTAZKA?

CUI BONO????

ANEB KOMU TO SLOUZI?TO JOSU VSICHNI ZURMALISTE SLEPI, NEBO UPLACENI?

ASE 5.11.2008 15:06

pane autore,

plně s Vámi souhlasím. Je asi zbytečné dodávat, jak mne trápí tento stav společnosti lehce ovlivnitelne kýmkoliv, kdo jde proti jedinému nepříteli - ODS. Jako by u nás stálo na piedestalu všecko zlo, lži, nenávist a podlost, hlavně, když to splní ten jediný účel. Jeden příklad za všechny: vítězství Ratha, který je synonymem toho, co jsem výše uvedla, nad Bendlem, který sice není zrovna mým oblíbencem, ale evidentně je to vzdělaný, solidní, slušný, pracovitý hoch. A když se nenávistných řvounů o zločinnosti ODS zeptáte, co KSČ, jsou evidentně zaskočeni a ani nechtějí slyšet, zda a jak se tito hoši v tichosti tužej a mají z nás akorát p...l. Bude to asi tak, že všichni v hloubi duše vědí, že ODS - byť s mnoha chybami - je to nejlepší, co zde máme. A proto ten řev a ryk a nenávist - i po vyhraných volbách. Vítěz bývá velkorysý - nebo ne?

kamkam 5.11.2008 15:02

PANE AUTORE

smekám před Vaším úsudkem a sepsáním pěkného sumáře. Takhle nějak to také cítím, ale na papír bych to takto jednoduše nedal. Nehleďte na nenávistné reakce rádoby sociálně cítících levičáků, mají jen jednu pravdu a vše ostatní je přeci pomýlené a musí se vykořenit a pomýleného napravit - zatím naštěstí ne šibenicí. Bohužel zase nastává doba, že kterýkoliv rozumný názor bude uřván a smečkou domagogů zašlapán do země. Holt - vstanou noví bojovníci, já dodávám bohužel už vstali.

Jana Orlíková 5.11.2008 13:48

MÉDIA : Mechanismus vítězí

Myslím, že je přesně vyjádřena podstata věci. Také naprosto souhlasím s Vaší chrakteristikou Ro 6.

Problémem je, že se ODS nepodařilo získat žádné kvalitní novináře. Není to však podle mého názoru jen věc ODS, ale také obecné nálady v "intelektuálské" obci. Pro začátek by stačilo jen důsledně požadovat stejný čas ve stejně významnou dobu jako ČSSD.

Zároveň musím vyjádřit svůj názor, že je nespravedlivé vinit z nedostatku komunikace jan pana Topolánka. Vždyť krajské organizace ODS, včetně hejtmanů měli právo a dokonce i povinnost podpořit svoji vládu a vysvětlovat její kroky. Pokud s nimi nesouhlasili, měli to řešit nejdříve na stranickém fóru. Distancovat se před volbami od politiky stranického vedení je neuvěřitelně krátkozraké a neslušné.

Konstatování je bohužel málo, ale co dělat ?

Rak 5.11.2008 13:56

Zeman měl pravdu

Problémem je, že se ODS nepodařilo získat žádné kvalitní novináře? Ne, oni totiž žádní kvalitní novináři nejsou.  Musím souhlasit se Zemanovým výrokem o novinářském hnoji !

gerontusinza 5.11.2008 16:54

Re: Zeman měl pravdu

R^

JaS 5.11.2008 15:59

Re: MÉDIA : Mechanismus vítězí

Dneska "kvalitní" novinář je ten, kdo sbírá senzace. No řekněte - jaká senzace je mluvit o normální poctivé práci? Není daleko senzačnější kohokoliv shazovat?

JaS 5.11.2008 16:02

Re: MÉDIA : Mechanismus vítězí

Protože "kvalitní" novinář vydělává peníze svému listu. Populace, která kouká na Novu a kupuje si Blesk, nemá zájem o povídání o práci. Protože je většinová, tak dává víc vydělat těm, kteří hledají aféry a senzace.

marie 5.11.2008 16:49

Re: MÉDIA : Mechanismus vítězí

Problém je ten, že stejné metody používají i redaktoři vežejnoprávních médií, které si platíme z daní a koncesionářských příspěvků.

rafp 5.11.2008 18:30

Re: MÉDIA : Mechanismus vítězí

to je omyl. blesk a jiný bulvár přece podle vašich pouček čtou jenom ti pitomci co makají za šest až osm tisíc.

fh 5.11.2008 21:09

Re: MÉDIA : Mechanismus vítězí

Konstatování je bohužel málo, ale co dělat ?

Co udělat pro nápravu nevím, ale pro zachování duševního zdraví možná pomůže omezit sledování politiky na polovinu a uspořený čas poslouchat hudbu, kterou máme rádi.V

MR 5.11.2008 13:44

Až na pár výhrad

souhlasím také a o tom, že je v tom članku hodně pravdy svědčí ty reakce "gerontusinzů" nebo co to mají za přezdívky.

Pohodlnější je být nalevo a tam taky většina novinářů je. Bohužel i ti, co se považují za "pravicové" do nich mají hodně daleko (není potřeba nekritický obdiv). Pravdou jsou také ty paradoxy - vzdělaná inteligence (herci, umělci, spisovatelé apod.) nakonec podporuje ty největší socialistické hulváty! Přátelé našich socialistických a sociálně cítích představitelů se na párty přetahují o to, kdo má u sebe více tisícovek! Opravdu soutěž hodná lidumilů. Atd.

gerontusinza 5.11.2008 16:56

Jak úsměvné.....Re: Až na pár výhrad

;-D;-D;-D

rafp 5.11.2008 18:36

Re: Až na pár výhrad

no jenom doufám,že ožnačíte ta levicová média.já si myslím,že ani nevíte o čem píšeted.halt pravicovej blb.