Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MP

Nadpis článku: Pravda je to, čemu věříme ???

Test: Takže čemu věříte? Následují dvě možnosti:

1. Inovátor Elon Musk má prý již 12. potomka. Nejen, že Elon Musk je známý workoholik, pracující v několika firmách současně, ale je prý docela aktivní i v plození dětí (s různými ženami).

2. Video v jazyce anglickém (23 minut). Během těch 23 minut Elon Musk sice nepromluví ani jedenkrát, stále tam mluví jen jeden hlasatel, ale sekvence obrázků je tak šikovně seřazena, ze které prý vyplývá, že i Elon Musk tvrdí, že americká vláda lhala o Měsíci.

Elon Musk: "We Have Actually Been LIED About The Moon!" https://www.youtube.com/watch?v=bS17WcxPqjs

MP

Elon Musk je posedlý tím, abychom měli více dětí. (= Snaží se nás motivovat k "výrobě" většího počtu dětí.) Financuje a propaguje některé docela šílené teorie o nadcházejícím populačním kolapsu.

Elon Musk is obsessed with getting us to have more babies. He’s funding and promoting some pretty wacky theories about a coming population collapse.

TU

T50o81m40á69š 97U96c

23. 6. 2024 16:30

Bohužel jsme se vůbec nepoučili. Vrací se nám doba starého bolševika. Tehdy jedinná pravda bylo to, co psalo Rudé Právo. Vše ostatní byly dezinformace.

VN

O čem vlastně dumat? Pravda je přeci to, co si myslí a zde prezentují L. Novák, P. Diviš a jejich parta. ;-O

J93a26n 33Č25e73r83n75ý

23. 6. 2024 8:04

Hezky napsáno, prostě naši presstituti v akci.

Foto

To není jediný případ, kdy novinář událost namaluje a načančá a ještě načančá titulkem, aby si jeho článku někdo všiml. Kde jsou ty časy, kdy BBc každou událost ověřovala z nezávislých zdrojů. Ale, kdyby RFE ověřilo událost Zifčák, možná by ani k revoluci v 89 nedošlo. A tak i fejk může být prospěšný. Což je paradox, který vytváří život sám.

J13a98n 93Č59e23r74n20ý

23. 6. 2024 8:03

Nebojte ta revoluce byla naplánovaná ,tu nemohlo nic zastavit neb ji pořádala StB. A že vyšli lidé do ulic, tím lépe. Nakonec i stávkové výbory na VŠ v Praze organizoval Městský výbor SSM vedený pozdějším senátorem Mejstřikem.

RL

Ten článek už opravili, ale pro jistotu k němu zakázali diskusi, pravdomluvní demograti. ;-D

RL

... aha, tak hasiči tam furt zůstali, jak píšete, nějak jsem je přehlédl...

TK

Ano, když člověk něco zažil, nebo opravdu něco zná, protože v tom pracuje a pak o tom čte v médiích tak vidí to fantastické zkreslení. Média z toho vytváří "příběh", aby mu to lidi četli. To není nic nového. Když K.J. Erben chodil po venkovanech a oni mu vyprávěli příběhy, tak on to zpracoval do Kytice. Aspoň nepředstíral, že je to pravda, jako dělají média dneska.

Foto

Těžko generalizovat, ale zhruba stejně se k věci vyjadřuje tzv. Thomasův teorém (1923).

JJ

J76u51r24a 26J65u61r55a10x

22. 6. 2024 14:09

Inu, považovat média - jakákoliv - za relevantní zdroj pravdivých informací je archaická zpozdilost.

Více nebo méně z různých důvodů překrucují, nafukují nebo naopak bagatelizují, zamlčují a přímo lžou všechna. Z neznalosti, pošetilosti či špatné práce redaktorů, z vůle majitelů, na přání mocných, na politickou objednávku, potažmo kvůli politickým tlakům, na přání velkých zadavatelů reklamy, z důvodu politické korektnosti, na nátlak aktivistů a hlavně a v neposlední řadě pro prachy, s nimiž je všechno výše zmíněné provázáno.

A když někdy - snad omylem nebo i záměrně - zveřejní čistou, nefalšovanou, nezmanipulovanou pravdu, stejně zpravidla nemáme šanci to poznat.

PD

Co člověk nevidí či neslyší na vlastní oči a uši je více či méně nedůvěryhodné (a občas i to viděné a slyšené). Normální průběh, bylo, je a bude.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz