2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zk 3.6.2009 10:04

Re: Otázka

Ano, on v květnu 45 čs. stát byl plně konzolidovaný, vše fungovalo, nebylo tady plno různého vojska, navrátilců z koncentračních táborů, a hned se vědělo o všech událostech, které se na území tehdejšího Československa děly.

Mejla 3.6.2009 9:09

Autor v článku semlel páté přes deváté bez ladu a skladu.

.

J.G. Pašek 3.6.2009 9:06

Jsem rrád, že jsem nebyl na světě 1938-45 . . .

a narodil se, až když ze sběrných lágrů už nakládali Němce do vagonů . . . a nemusel jsem prožívat každodení hrůzu a strach žít coby Čech ve svévlasti v době protektorátu . . . .o co vím o té době je z vyprávění a knížek . . . . v 1945 brácha už nedostal ve 4.třídě vysvědčení.  Táta se vrátil domů z Pankrácké věznice a za 9 měsíců jsem se narodil já.

Sudeťáci si nemají na co stěžovat. Měli by děkovat každý den Pánu Bohu a Čechům, že je vyhnali, že nemuseli žít v komunistickém blbákově Československu . . . 

M. Zima 3.6.2009 9:14

Já jsem s Vámi rád, protože jinak byste nám tu asi psal stejné pitomosti, jako pan Vlk.

hafusak2 3.6.2009 8:43

Ateď si představte,

že by se s každým sudeťákem, který byl členem SdP, aktivně se podílel na rozbití republiky, přijal německé občanství a bojoval za AH dělal soud pro velezradu /podle prvorepublikových zákonů/ - těch trestů smrti by bylo takové kvantum, že ani ty fantasmagorické cifry SDL takové nemají. Odsunem se vše vlastně smazalo a těch několik excesů v rámci divokáho odsunu je minimum proti tomu, co se stát mohlo.

j 3.6.2009 8:59

Re: Ateď si představte,

a sedlákum sebrali statky aby je osvobodili od té strašné dřiny, Čiňané osvobodili Tibeťany od feudalismu atd

hafusak2 3.6.2009 9:18

Re: Ateď si představte,

Ten zbytkový alkohol je svinstvo , že?

j 3.6.2009 9:20

Re: Ateď si představte,

Proto nepite

zk 3.6.2009 9:25

Re: Ateď si představte,

a vy už nepijte:-/:-D

Petr 3.6.2009 8:39

NEVIDITELNÝ PES SE STAL STŘEDISKEM NĚMECKÉ - SUDETÁCKÉ PROPAGANDY.

Goeblels by ze zdejších autorů  měl radost !

ok 3.6.2009 8:43

Re: NEVIDITELNÝ PES SE STAL STŘEDISKEM NĚMECKÉ - SUDETÁCKÉ PROPAGANDY.

Víte, problém je v tom, že pan Vlk tentokrát prokazatelně lže.

zk 3.6.2009 8:57

Re: NEVIDITELNÝ PES SE STAL STŘEDISKEM NĚMECKÉ - SUDETÁCKÉ PROPAGANDY.

V čem?

Prorok 3.6.2009 9:01

Kdežto místní sudeťáci takto lžou neustále.

Jestli oni se nebojí, že se na ty jejich lži lépe uvidí až se budou rozplétat údajné lži páně Vlka.

ok 3.6.2009 8:37

Pane Vlku, zajeďte si do Postoloprt!!!

Demagogický pane Vlku, jde jen o to, že ti mrtví lidé v Postoloprtech dodnes nemají pomík. Oběti pochodů smrti pomníky mají. Pane Vlku, zajeďte si do Postoloprt, a pohovořte s pamětníky, ještě žijí - viz článek v aktuálně. A pokud pane Vlku nevěříte, že kriminálníci české národnosti po válce vraždili německé civilisty, ujišťuji Vás, že členové naší české rodiny byli svědky jednoho takového "menšího" masakru českých Němců, byli to obyčejní civilisté, krimnálníci české národnosti tam ubili železnými tyčemi obyčejnou německou ženu, další obyčejní čeští Nemci byli za pochodu do sběrného tábora zastřeleni na silnici. Místní čeští lidé-pamětníci dodnes o těch českých kriminálnících (posléze aktivních komunistech) mluví s opovržením !!!!!!

Vlk nechápe, že pravda je jen jedna.

Z pohledu historické zkušenosti naší české rodiny je pan Vlk lhář, manipulátor a demagog. Styďte se pane Vlku, opovrhuji Vámi. >-

Mirek F. 3.6.2009 8:44

Re: Pane Vlku, zajeďte si do Postoloprt!!!

No, nevím, zdá se mi spíše, že autor volá po bližším objasnění celého případu, než že by tvrdil, že se určitě žádné zločiny z české strany nestaly.

Prorok 3.6.2009 8:44

Na co potřebujete pomník

Aby se veselá chasa až půjde z hospody měla na co vychcat?

Mimochodem ti ubití a zastřelení sudeťáci byli jistě nejobyčejnější a nejnevinnější lidé na celém světě, tedy hned potom, co si umyli ruce od české krve.

j 3.6.2009 9:01

Re: Na co potřebujete pomník

Prorok to musí vědět

Prorok 3.6.2009 9:03

Nemusí, ale ví.

j 3.6.2009 9:16

Re: Nemusí, ale ví.

Vy asi nebudete ten vzdělanec co řekl vím, že nic nevím

zk 3.6.2009 9:29

Re: Nemusí, ale ví.

Tím budete asi vy, že?:-/

Prorok 3.6.2009 9:36

On to ten "vzdělanec" totiž neřekl.

Za prvé to nebyl vzdělanec. Za druhé to o něm jen podobný nevzdělanec jako jste Vy prohlašoval.

zk 3.6.2009 9:01

Re: Pane Vlku, zajeďte si do Postoloprt!!!

Ano všichni to vlastně byli obyčejní Němci, kteří by neublížili mouše. Vy jste je všechny znal, že? A proč jste tedy vy místní lidé, kteří toto všechno viděli a věděli, jste jim ten pomník nepostavili? Proč jste minimálně 20 let po 89 mlčeli?

ok 3.6.2009 9:06

Re: Pane Vlku, zajeďte si do Postoloprt!!!

Ten pomník už stojí několik let, vážený pane. Nikdo z místních proti němu neprotestoval.

Zato v Postoloprtech je pomník dodnes problém.

zk 3.6.2009 9:08

Re: Pane Vlku, zajeďte si do Postoloprt!!!

Měl jsem za to, že se bavíme o Postoloprtech, tak kde tedy ten pomník stojí a kde nestojí?

ok 3.6.2009 9:17

Re: Pane Vlku, zajeďte si do Postoloprt!!!

V Pstoloprtech pomník nestojí, v jedné malé středočeské vsi pomník ubitým místním Němcům stojí, a místní Češi ho berou za svůj, oni totiž ty místní Němce skutečně dlouhodobě znali a věděli, že to byli normální poctiví lidé.

zk 3.6.2009 9:28

Re: Pane Vlku, zajeďte si do Postoloprt!!!

Hm, ale tady byla řeč o případě v Postoloprtech. To, o čem mluvíte, je jiný případ, o kterém pravděpodobně víte dost podrobností. Jestli víte tolik podrobností o případu v Postoloprtech, můžete vyvracet informace z článku pana Vlka a nevykřikovat, že lže. On nemluví o případu z jedné malé středočeské vsi, ale o Postoloprtech.

Haui1 3.6.2009 9:06

Re: Pane Vlku, zajeďte si do Postoloprt!!!

Jste zábavný. Mícháte jabka s hruškami a podsouváte panu Vlkovi i dalším diskutujícím své domněnky. Nikdo se tady nezastává kriminálníků, kteří se vyžívali na v té dobe už bezbranných Němcích. Ti měli být potrestání se vší přísností. Mimochodem, kolektivní vinu uplatňují nebo spíše uplatňovali třeba Rakušáci, když psali v obchodech cedulky "Češi,nekraďte". Z pohledu historické zkušenosti naší rodiny jste zkrátka zloděj.

jepice 3.6.2009 8:27

Je milé,

že jste se zmínil o Židech, kteří byli na základě toho, že mluvili německy, za I. republiky připočítáni k Němcům. Ty totiž, pokud přežili holocaust, čekal odsun.

Už v roce 1944 se v naší exilové reprezentaci prosadila zásada: S Židy, kteří mluví německy, se musí jednat jako s Němci. Nelze připustit likvidaci národního a slovanského charakteru republiky.

Hezké dědictví, co?

Prorok 3.6.2009 8:45

Trapná lež.

honzak 3.6.2009 8:49

Re: Je milé,

to je ale kravina, že? Nebo snad soudruzi z NSDAP jednali s česky mluvícími lidmi jako s Čechy?