14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Honza 23.1.2010 15:07

No!

Jenom v Treblince nemci povraždili průmyslovým způsobem nejméně milion lidí. Lidí, kteří se neprovinili ničím. Němcům stačilo k oprávnění jejich zabití jen prostá existence těchto lidí, nepohodlná jejich německé nadlidskosti. Na konci války, když táhly esesácké jednotky přes české území na západ, v naději na  zajetí, vraždili po cestě české lidi bez nejmenších skrupulí pořád dál, jak byli zvyklí z Ruska a Ukrajiny. Počet obětí pochodů smrti, které němci hnali do svého vnitrozemí, vsílené z koncentračních táborů, těch byly statisíce.Táhli i Čechami, takže je naši lidé viděli v jejich pilné, a podle německého pohledu na svět i chválihodné, činnosti. To, co se jim po těchto zločinech dostalo od Čechů  v odplatu, bylo směšně málo.

Vládínek Smolík 21.1.2010 17:06

Potkal se jugoslávský a český partyzán po válce

a bavili se:"Co jste dělali za války?" ptá se Čech."Co by, stříleli jsme Němce!" "A co vy?" ptá se Jugoslávec."Bejvali bysme taky stříleli, ale vono to až do 9.května bylo zakázaný."

Pamětník 21.1.2010 13:14

Pochod smrti z Brna - pro Pergilla

Ten pochod Brno-Pohořelice se uskutečnil poslední květnovou neděli. Nešťastníky na pochodu chytila velká bouřka-průtrž mračen. Někteří staří lidé po cestě zemřeli. Někteří se snad opravdu utopili ve škarpě.

Byl to divoký odsun, byl to zločin!

Pepikk 21.1.2010 14:00

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla

No a co.

Izak Kohn 21.1.2010 15:45

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla

Pane pamětníku to vše nemuselo býti a chodilo by se na pochody  sportovní a zábavné do Vídně. Avšak díky "nešťastníkům",kteří vymysleli své pochody , došlo  i na ten z Pohořelic. A věřte, že v těch pochodech smrti průtrž mračen byla vítána , neb se aspoň naposled napili než je SS odstřelil .To byl zločin!! Klidný a spořádaný.

Pamětník 21.1.2010 16:08

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla

Takže některé pochody smrti jsou podle Vás spravedlivé a jiné ne?

Podle mě jsou opovrženíhodné všechny zločiny, ať už jsou páchány v duchu jakékoli ideologie.

Izak Kohn 21.1.2010 17:51

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla

Jaksi nelze takto rozlišovat. Jen asi je lépe vinný a nevinný. A také se dá rozlišit jít oblečen ,byť málo , ale i najezen s min. os. majetkem do jiné domoviny s nadějí na žití s pocitem vinny. A to v protikladu s pochodem tety z Flossenbúrgu  hladové,neoblečené bez naděje na přežití a vědomím nevinny. Jen té rasové. A kdo se jí omluví? Prosim jich pěkně ,německý národ ať raději ještě  sto  let mlčí.

Pamětník 22.1.2010 10:07

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla

Kohn, prosím jich, zkusej myslet s nadhledem.

Většina těch Němců z Brna byla také vinna jenom tím, že byli Němci.

Josef 21.1.2010 10:43

Fotografie

Z Postoloprt a Žatce existovaly a existují. StB se ovšem rychle v roce 1989 postarala před odtajením o jejich zmizení. Jsou o tom výpovědi jak prošli archivy a dokonce v muzeu Žatce jsou vystřižené fotografie pachatelů z denního tisku z roku 1947. Nabýzeli se dokonce v 90 letech pod rukou za vysoké ceny. Nikdo ovšem nebyl bohužel ochoten je zaplatit. Jsou tedy dnes v privátních archivech.

sociolog 20.1.2010 23:24

"svobodovci" anebo "pikovci"

Pan Vlk falzifikuje nase dejiny od sameho zacatku. a sice tim, ze nasi zahranicni csl. armadu nazyva "svobodovci". Vrchnim velitelem, ktery armadu v Moskve orgaizoval a spoustu Cechu, Slovaku a dalsich utecencu z Nemci okupovanych uzemi, byl od sameho zacatku totiz Benesem povereny general Pika. Svoboda byl totiz v dobe, kdy tyto zacatky nasi armady  az do poloviny roku 41, tedy skoro dva roky, boijkotovali ceti komuniste, citici se povinnovani lojalitou Stalinovi, ktery uzavrel se soudruhem Hitlerem pakt proti imperialistum,  Pikovi podrizen.. Stal se vrchnim velitelem  az po svem pozvolnem prechodu na komunisticke pozice v dobe tvoreni armady..

Aby se o techto historickych faktech po valce nemluvilo, byl general Pika jako jeden z prvnich povesen a ministr obrany Svobda pak jezdil v jeho aute, ktere mu Pika po valce propujcil pro reprezentativni ucely. 

To jen na okraj, abychom pochopili, co Vlkovi uchazi. Totiz, ze komunisticti provokateri v csl. armade pachali vedomne dle vzoru Rude armady zverstva, aby nas narod privedli v podruci  batusky Josefa Visarionovice. Vsechny pokusy vysvetlit tyto zacatky bolsevisace u nas, ktera probihala pod zastitou  Benesovyh Dekretu, zatim uspesne blokuji ruzni Vlkove a zakon o Benesovi coby budvateli (predkomunistickeho" statu.

Jde snad o kani se nad nasimi zlociny vuci bezbranemu obyvatelstvu, nejvetsi mensine nasi republiky? Anebo spise o pochopeni, jak se nas dosud vicemene slusny,  moralni a ve svete vazeny  narod naucil krast a zabijet, aby tak pokracoval v padestych letech a v devadesatych vynalezl pojem "tunel"?. Napr. justicni vrazdou posledniho cestneho cloveka v nejvyssich kruzich, totiz generala  Piky, ktery jako maloktery o nebezpeci horziciho z Vychodu vedel a Benese po celou valku marne varoval? Aniz by jeho katove byli kdy potrestani.. Vlk pracuje na zapomneni, potlaceni okolnosti, ktere umoznily prni vlnu naseho "znarodeni" pulky majetku v ceske kotline, ktere nas pan "odstatnilo" vsechny.

J.Anděl 20.1.2010 23:37

Re: "svobodovci" anebo "pikovci"

Nu, dobrá, na tom něco je.

Když do toho ale tak vidíte, jak se to má s tou fotografií? V tom pan Vlk také falzifikuje? Nebo tentokráte ne? Není to pak minimálně podezřelé a k zamyšlení se?

nosál 20.1.2010 23:41

Re: "svobodovci" anebo "pikovci"

Kde jsi tu sociologii proboha studoval? Vždyť nejsi schopen ani napsat souvislou větu.

zdenek 21.1.2010 10:33

Re: "svobodovci" anebo "pikovci"

Dobrý den, přečetl jsem si Váš příspěvek a nevěřím očím.Něco tak krásného, pravdivého a přesvědčivého jsem dlouho nečetl. Je škoda ,že toto prezentujete asi jen zde. Bylo by dobré toto učit na škole,nejlépe sociologie.Ať ta mladá generace zná skutečnou pravdu o svých rodičích příslušnících čs.armády vrazích a zrůdách. Jo  a slyšíte jak se obrací v hrobě?

Alarien 23.1.2010 11:34

Re: "svobodovci" anebo "pikovci"

Proboha, když už máte, sociologu, potřebu psát o historii, tak si nejprve zjistěte fakta. Heliodor Píka byl od konce dubna 1941 šéfem československé vojenské mise v Moskvě a z tohoto titulu se jako voják-diplomat nepochybně podílel na jednáních o vzniku 1. čs. praporu v Buzuluku. Byl to však voják-diplomat, nikoli frontový velitel. Jednotce od počátku velel Svoboda, který byl operačně podřízen sovětskému velení. V květnu 1943 se 1. prapor stal v Novochopersku jádrem 1. čs. samostatné brigády. Velitelem byl opět Svoboda, který zůstal v jejím čele i po zformování 1. čs. armádního sboru v červenci 1944, jehož velitelem byl jmenován generál Jan Kratochvíl. V průběhu karpatsko-dukelské operace, vlastně hned po prvních neúspěších v září 1944, byl Kratochvíl z rozkazu Koněva zproštěn velení sboru a nahradil ho opět Svoboda, který velel sboru až do svého jmenování ministrem národní obrany košické vlády, kdy ho počátkem dubna 1945 nahradil v čele sboru Karel Klapálek. Blábol o propůjčeném autě ministru obrany od zástupce náčelníka generálního štábu, kterým Píka po válce byl, nestojí ani za komentář.

renegat 20.1.2010 21:53

Jelikož je jasné, že na to nepřijdete, musím vám to zase říct já:

To foto nejspíš není z popravy, ale z exhumace v Postoloprtech, konala se krátce po masakru. (Kdo nařídil masakr i exhumaci, atd. bylo vyšetřováno '47 a je lehce dostupné) Tomu odpovídá celá scenérie, i ten Opelblitz. Exhumováno bylo, aby mohli ta těla spálit a zamést stopy. To foto se komoušům líbilo, použili ho s novým textem a na ten naletěl Vlk, který, jak všichni víme, bystrostí skutečně neoplývá.

Patrik 20.1.2010 22:36

Re: Jelikož je jasné, že na to nepřijdete, musím vám to zase říct já:

rychle si vem prášek,Helmute

Ivo 20.1.2010 22:56

Jelikož je jasné, že na to nechcete přijít, musím vám to zase říct já:

Fantazii se meze nekladou, zlým úmyslům by ale měly. Najděte si prosím na internetu v prohlížeči ulic a domů v Praze ulici Budějovickou poblíž metra. Souběžná je ulice Humpolecká. Když se z ní dokážete "podívat" na zadní trakt domů podél Budějovické ulice, někde v prostoru č.p.22 v ulici Humpolecké, přestože jsou tam dnes vzrostlé stromy, je patrné, že ve frontě domů podél ulice Budějovická ten dům z oné inkriminované fotografie je. Kulaté okno, tvar a velikost dveří, okna do sklepů, všechno sedí. A souběžně o ulici dál je jiná, pojmenovaná Oběti 6.května, právě na paměť místní události z května 45, kdy na tom místě Němci zabíjeli bezbranné civily - Čechy. Ta fotka je z exhumace, to máte pravdu, ale právě těch zavražděných Čechů v Praze. A Váš blábol o Oplu Blitz na fotografii jen dokládá ubohou úroveň Vaší argumentace. To auto jste asi nikdy neviděl, jinak byste tak hloupě neplácal, je evidentní, že to Blitz prostě není. Daleko spíše je to nějaký ruský válečný Gaz. Bohužel Vy jste typický příklad pro úvahu, že kdo chce, ten se o pravém stavu věcí může přesvědčit, kdo chce prskat jedovatou slinu, bude tak činit i nadále, bez ohledu na reálnou skutečnost. Řekl bych, že i ve Vašem případě zase spíše platí ono známé "komu ku prospěchu".

Dr. Chocholoušek 20.1.2010 23:31

Re: Jelikož je jasné, že na to nechcete přijít, musím vám to zase říct já:

Obdivuji váš orlí zrak, já tam přes tu vegetaci nic nevidím. Budu si tam muset zajít osobně.

strejda 20.1.2010 21:32

Kde se stala chyba?

V Postoloprtech je česká vláda 65 let. Za celou tu dobu nebyly místní události řádně vyšetřeny a zdokumentovány ani zpřístupněny veřejnosti. A tak VŠE jsou jen řeči, bláboly, mýty atd. Ovšem na čí straně je chyba je zcela zřejmé. NA ČESKÉ. Majkot, je snad normální, že se nevinný brání a pokud se nebrání, má patrně máslo na hlavě. V roce 1990 se to dalo svádět na bolševika. V roce 2010 stěží. A Martin Komárek, pisálek německého (nic proti tomu, je to jen fakt) listu zpívá jak je placen. Proč by měl psát jinak? Vždy tak píše, o čemkoli.

huhu 20.1.2010 21:43

Re: Kde se stala chyba?

především za 65 let nebyly vyšetřeny všechny německé zločiny z WWII.  Proč ? bolševika neměli...

Jara London 20.1.2010 23:09

Re: Kde se stala chyba?

Strejdo, logicky - když není co vyšetřovat, není ani co vyšetřit.

Dr. Chocholoušek 20.1.2010 23:33

Re: Kde se stala chyba?

Asi to byla nějaká provokace ala Neda, vzpomínáte? Podle vašeho tvrzení, ehm...Jak se jí daří mimochodem?

Lomikar 20.1.2010 23:58

Re: Kde se stala chyba?

On totiž Martin Komárek ze skopčáckých novin MF je docela obyčejný dobytek.

Český Honza 21.1.2010 9:03

Re: Kde se stala chyba?

Co se týká pana Komárka, ta k to naprosto sedí.

Svobodomyslný 20.1.2010 20:32

Pane Vlku,

kdysi jsem četl Váš článek ohledně statistického sčítání ohledně předávání osobních dat. Hodně jste mi otevřel oči. Co říkáte na registraci? Napíšete něco? Nebo možná radši ne, nerad bych o Vaše příspěvky přišel!

renegát 20.1.2010 21:05

Tyhle reakce si píše Vlk sám.

Pan Vlk vychází z publikace:

Autor: M. Z IP: 80.140.173.xxx Datum: 20.01.2010 18:16

Svazu protifašistických bojovníků, z doby, kdy se oficiálně žádný masakr v Posteloprtech  nekonal. Tam hrají rozhodující roli kasárna a kasárensky ty domy vypadají, takže to spíš vypadá, že pan Vlk naletěl na starou komoušskou publikaci a k tomu ještě mlží a ignoruje výsledky vyšetřování z '47, ...

NevericiTomas 20.1.2010 23:22

Re: Tyhle reakce si píše Vlk sám.

Kasarna s kulatym oknem. Vem si prasek clovece...

Svobodomyslný 20.1.2010 20:30

Pane Vlku,

kdysi jsem četl Váš článek ohledně statistického sčítání ohledně předávání osobních dat. Hodně jste mi otevřel oči. Co říkáte na registraci? Napíšete něco? Nebo možná radši ne, nerad bych o Vaše příspěvky přišel!

honzak 20.1.2010 19:45

zatím jsem se

proklikal na mapy 1:75 000 ze serveru www.opevneni.cz. Když si zobrazím Prahu - Pankrác tak tam žádná ulice podobná hledané není. Takže musela být postavena po vzniku té mapy. Stejně jako v Postoloprtech - tam podle mapy rovných ulic téměř nebylo.

Jestli je někdo šikovnější než já (což je velmi pravděpodobné), tak najde letecké mapy z let 1952 - 57.Ty by řekly víc. Kdysi jsem je viděl, patrně při nahlížení do katastru, ale dneska se mi to nedaří.

Han 20.1.2010 20:27

Re: zatím jsem se

Jestli jsem pochopil hledáte Úsobskou ulici na Pankráci.

Dnes Obětí 6. května. Domy v této ulici jsou cihlové a hlavně postavené před válkou.