28.1.2021 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ok 20.1.2010 11:46

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Jasi, ten Vlkův článek je prolhaný od první věty po poslední tečku.

Najděte si informace samostatně z více nezávislých zdrojů.

Minutus 20.1.2010 12:08

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Vy nevíte ani kdo byli Vlasovci, tak chvíli mlčte a poslouchejte, a´t se přiučíte.

ok 20.1.2010 12:10

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Vy zas nevíte, co konkrétního Vlasovci dělali v posledních dnech války. Já to vím od očitých svědků, někteří stále žijí.

Minutus 20.1.2010 15:18

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

a jak to souvisí s témetem "Češi/Němci vraždili?"

emil 20.1.2010 13:58

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Jasi, hlavně nehledejte materiály u blba ok, protže tak velký hlupák nemá obdoby.

A. Ruščák 20.1.2010 11:48

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Níže jsem dal k dispozici informace, již několikrát zveřejněné, například dr. Josefem Kalvodou o Benešově rukopisu pro svého tajemníka Nečase, v němž v srpnu 1938 Nečase posílá za Hitlerem aby vyjednal odstoupení Sudet výměnou za to, že to bude poslední ústupek a že Beneš bude moct zůstat prezidentem. Nečas měl ty dokumenty zničit ale nezničil, bál se toho, že by byl jednou obviněn z vlastizrady. Stejné jednání vedla o měsíc později (během září) Hodžova vláda, proto byl také Mnichov "o nás bez nás", bralo se to tak, že pražská vláda s odstoupením Sudet souhlasí (souhlasila asi 14 dnů před Mnichovem) a proto se v Mnichově nerozebíralo JESTLI se provede odstoupení, ale pouze technicky JAK. Chcete zdroj? Přečtěte si Feierabendovy paměti, (Feierabend, Ladislav Karel, Politické vzpomínky I. (Atlantis Brno 1994) str. 175)

Tohle jsou objektivně doložitelné, přesto hromadně ignorované informace.

JaS 20.1.2010 11:54

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Když je něco sporné, tak je potřeba těch zdrojů co nejvíc a pak ještě skupina lidí, kteří to zpracují poctivě a ne v zájmu předem stanoveného výsledku, kdy se zdůrazní to, co se hodí, a zatají to, co se nehodí (tak jak je to například kolem globálního oteplování).

Mirek F. 20.1.2010 11:59

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Fakt chtěl Beneš odstoupení CELÝCH Sudet?

A. Ruščák 20.1.2010 12:01

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

To není známé, protože se žádné materiály nedochovaly. V dopise, který po Nečasovi Hitlerovi poslal, však mluví o odstoupení území kde žije cca 2 miliony Němců s tím, že místní Židé, sociální demokraté a další by se přesunuli do Československa. Velikostně mi to na území odstoupené po Mnichovu sedí.

Mirek F. 20.1.2010 12:07

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Jak už jsem psal, já to znám jinak, odstoupit území  nedůležitá pro obranu a přidat k tomu dobrovolný transfer obyvatelstva.  A po Mnichově zůstalo z více než tří milionů čs. Němců v okleštěném státu asdi 250 tis., takže mně ta velikost území pro změnu nesedí? 

A. Ruščák 20.1.2010 12:12

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Nepočítáte totiž s velkým počtem Němců žijících v pozdějším protektorátu. Tedy v Praze, Brně, na Jihlavsku a jiných menších enklávách zejména v dnešním Středočeském kraji. Tam se ztrácí další zhruba milion lidí.

Mirek F. 20.1.2010 12:13

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Viz má druhá věta.

Minutus 20.1.2010 12:09

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Takže kdoví, jak to bylo, že?

děteněkam 20.1.2010 11:52

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Tak přiznejte - konečně - své chyby

a jděte se oběsit!

Mirek F. 20.1.2010 11:54

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

O zločinech komunhistických se sice v roce 1945 nemluvilo, ale má to znamenat, že zločiny nacistické, které tehdy neustále vycházely najevo, byly vymyšlené?

Ale co je ještě nechutnější způsob argumentace, je neustálé podsouvání myšlenky, že za Mnichov a potažmo i za druhou světovou mohou Češi, protože v roce 1918 měli lhát atd.. .

Záludnost tohodle přístupu tkví v tom, že se jím dá ospravedlnit snad všechno, včetně třeba útoku na WTC (prostě se poukáže na to, že i Američané také nejednali vždy správně). Události se posuzují nesouměřitelně bez ohledu na jejich závažnost, a pak sk nastupuje logika, že stačí, aby jedna strana udělala byť sebemenší chybičku či špatný čin a jejich protivník je tímto oprávněn doslova ke všemu. Například, nezáleží na tom, že české hranice jsou víceméně stejné tisíc let a že jsme sudety Německu neanektovali, nýbrž tam přišli už po vzniku českého státního útvaru, pak platí, že se prý lhalo a Henlein s hitlerem mají tím pádem volné ruce...

A. Ruščák 20.1.2010 11:59

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

To, co se dohodlo v Mnichově separátně s Hitlerem vyjednala Hodžova vláda (viz Feierabendovy paměti) a potají Beneš (viz Benešův rukopis). Hitlerovi generálové byli připraveni udělat proti Hitlerovi puč, kdyby jim přikázal na ČSR zaútočit, jenže Beneš s Hodžou naservírovali ČSR Hitlerovi rovnou na talíř. Tak to holt bylo a že se tím po válce Beneš nechlubil je vcelku logické.

Mirek F. 20.1.2010 12:11

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Nedělejte z historie  frašku. Němečtí generálové chtěli eliminovat ČSR stejně jako Hitler. Pouze se báli války na dvou frontách, takže puč by udělali jen  v případě, kdyby nás Západ podpořil. Ale Chamberlain i Daladier se mohli přetrhnout, jak Ádovi vyhovět.

Stejěn se ale divím, že vám nedojde logická díra ve vašich tvrzeních. Kdyby Beneš už v srpnu nabízel Hitlerovi celé Sudety, proč by bylo nutných těch bezpočet politických tanečků se zaangažováním Francie a Británie? Ponechávám stranou, proč by to Beneš dobrovolně dělal.

A. Ruščák 20.1.2010 12:14

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Proč? Chtěl si zachovat tvář, aby mohl říct "to ne já, to ta zlá Anglie a Francie nás k tomu donutily..."

Mirek F. 20.1.2010 12:19

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Ale proč by vůbec území dobrovolně odstupoval? Chápete tu šílenost, proč by to měl jen tak z plezíru dělat?

Petr Benes 20.1.2010 12:36

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

a mobilizace byla taky jen zasterka, co?  :-)

Minutus 20.1.2010 12:12

Je to celé nesmysl

Beneš ani Hodža neměli sami mandát něco takového udělat. Můžete se prokázat odkazem na usnesení parlamentu?

nosál 20.1.2010 12:24

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Chlapče, ty jsi skutečný idiot. Asi neumíš číst a nebo zámerně lžeš. Jednání o Sudetech vydávat za to, že Beneš připravil Mnichov, to ukazuje na duševní poruchu. neschopnost pochopit přečetené a vyhodnotit to.No a nebo za obyčejné zámerné lhaní. Aby byl autor "zajímavý"

A. Ruščák 20.1.2010 12:05

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Navíc nikdo soudný nacistické zločiny nepopírá, ovšem to, že se tehdy kryly zločiny spáchané RG či komunisty, to se kryly. Nacisté byli zločinci co se chovali hůř, než zvířata, nicméně jejich chování není omluvou pro nikoho jiného, aby se choval podobně. Pokud někdo bude celý život krást auta a ukradne auto i mně a já pak, rozhořčen tímto půjdu a ukradnu auto sousedovi (když může ten zloděj, proč ne já, a on jich ukradl tisíc a já jen jedno ...), tak jsem přeci taky zloděj bez ohledu na to, že jsem byl i oběť. A stejně to funguje v případě válečných či jiných zločinů.

JaS 20.1.2010 12:15

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Máte pravdu - ještě abychom se dobrali toho, jak to opravdu všechno bylo...Někdy se to úplně nepodaří. Pak je ovšem poctivější říci "nevím" než machrovat něčím, co se nedá prokázat.

Minutus 20.1.2010 12:16

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Nacisté tady za podpory většiny sudetských Němců vytvořili atmosféru takové nenávisti a nestability, že krvežíznivá část českého obyvatelstva dostala možnost vendety. Za standardních podmínek by se Němcům nic nestalo. Je tedy nabíledni, že i za vraždy Němců těsně po válce odpovídají nacisté a všichni Němci, kteří je podporovali, tedy povětšinou oběti samy. Čest vyjímkám, ale i ty si musí stěžovat především na Němce a vědí to.

Libor.w 20.1.2010 12:17

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Docela jste trefil hřebíček na hlavičku,jen bych neukrad auto sousedovi ale asi bych Vám přerazil čelist.Vaše přirovnání kulhá.Češi neodsunuli Poláky ani Nory ale jen ty zloděje Němce.

Libor.w 20.1.2010 12:20

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Promiňte,pakliže Vy byste byl ten zloděj.

Mirek F. 20.1.2010 12:18

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

"Hmm, hlavně že v roce 1945 nebyla svobodná média, takže jste se tehdy dozvídal zmanipulované informace" Vaše slova. Nespecifikoval jste to na embargo, co se zločinů RG a jiných týče, vzal jste to obecně, že nic z toho, co se tehdy publikovalo, nebyla pravda.

A už je fakt únavné poslouchat přednášky o tom ,jak jsou poválečné zločiny nepřípustné. Jistěže jsou, o tom se debata nevede, to je jen oblíbený trik spojit souhlas s odsunem se schvalováním zločinů při odsunu. Ale je dobré dozvědět se, koho co k těmto poválečným zločinům vedlo, kdy to bylo zesurověním válkou a zločiny spáchanými na jeho rodině ze strany nacistů a kdy se jednalo pouze o luzu, která za války k odboji ani nepřičichla.  

Kolma Puši 20.1.2010 12:20

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

Finrode, upřímně řečeno, nějak si nedovedu představit, že by se mohly vyskytovat skutečně OBJEKTIVNÍ informace o dění v roce 1945, už proto, že svědky těchto událostí byli lidé, kteří byli součástí dění v závěru války a těsně po válce - prostě byli členy národů, kterých se válka dotýkala...

Petr Benes 20.1.2010 12:34

Re: Kdo byli vlastne vrazi?

pokud je mi znamo, tak hranice byly vysledkem nejakeho jednani a byly uzavreny nejake dohody se kterymi souhlasily obe strany. pokud mel nekdo namitky, mel je uplatnit tam. v Mnichove jednala jen jedna strana s nezucastnenymi. cili neplatna od pocatku.