17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
renegát 20.1.2010 21:14

Že to tam nepasuje tu už někdo prokázal. Vlk použil komunistickou propagační brožůru se sfalšovaným fotem.

Ivo 20.1.2010 23:06

Re: Že to tam nepasuje tu už někdo prokázal. Vlk použil komunistickou propagační brožůru se sfalšovaným fotem.

Zase opakovaně lžete. Ten dům z fotografie lze nalézt ještě dnes v Praze, jde o zadní trakt jednoho z domů v ulici Budějovická, směrem k ulici Humpolecká, někde u čp. 22 v té Humpolecké. Na internetu to jde najít, i když dnes před tím domem jsou již vzrostlé stromy, kulaté okno, tvar dveří a velikoast oken, včetně oken do sklepa, všechno sedí.

Jan Hájek 20.1.2010 19:09

princip mučení

Jedním z principů je vymýt mozek tak, aby mučený nabyl přesvědčení, že je pouze spravedlivě trestán - z naší nejmladší historie např. vystoupení "zrádců a zaprodanců" v procesech z padesátých let. A to je cílem tzv. sudeťáků i dnes - vymýt mozky tak, abychom nabyli přesvědčení, že my jsme kolektivně zločinci, zatímco sudeťáci byli vždy nositeli kultury a vzdělanosti mezi zaostalé a nevzdělané čecháčky a pokud snad někteří nebyli dostatečně na výši, tak jsou to pouze jednotlivci, zatímco čecháčci jsou zločinci kolektivně. A že se jim to daří - no např. Krystlík, Finrod Felagund a další historici, o Doležalovi nemluvě. Omlouvám se všem přesvědčeným o kolektivní vině čecháčků, zběsile toužících po nevinné krvi sudeťáků, jejichž nicky jsem neuvedl.

Jura Jurax 20.1.2010 19:14

Re: princip mučení

Přesné!!!

huhu 20.1.2010 19:19

Re: princip mučení

ano, tak je národu sugerováno že Hus, TGM či Beneš a svobodovci byli zločinci a Gottwald či Husák a prostý sudeťák  hrdinové. Že přítomnost ýbrmenšů byla pro Čechy štěstím a jejich odsun neštěstím

MPL 20.1.2010 21:20

Re: princip mučení

Z reakcí těch lidí, které uvádíte, na podobné články, mám často tento dojem: Pokud se děla zvěrstva v době války a prováděl je agresor (Němci), pak to vypadá, že to bez problému akceptují a zároveň bagatelizují (byla přece válka, ve válce se tyto "věci" běžně dějí). Pokud se ale stane totéž agresorovi (Němcům) v nesrovnatelně menším měřítku, ale pozor, je už těsně po válce, potom jsou tito lidé plni rozhořčení (bylo přece po válce - bylo to v době míru). Když už mě to hodně na...štve, tak mě občas napadne, co kdybychom se stali agresory a vyvolali vůči výše uvedeným válku, Ve válce je dle nich vše dovoleno. Ani v nejmenším nechci omlouvat zvěrstva po válce na Němcích, ale docela dokážu pochopit, že se někteří lidé nedokázali těsně po válce udržet.

Milan 20.1.2010 21:35

Re: princip mučení

... hlavne ti, co kolaborovali s Nemci, aby to umne prekryli.

J.Anděl 20.1.2010 23:45

Re: princip mučení

Ano, to sedí. Je tu i jiný článek, proč jsme nezrušili komunistickou stranu. Některý diskutující tam lituje, že to nebyla skutečně krvavá revoluce, jak se na revoluci patří.

Co by se stalo? By mezi katy by byli mj. ti nejbezksrupulóznější komunisté. A ti by nám dnes vládli.

Jaká by to byla změna :-). I když ba ne, bylo by to horší. S takovými činy v zádech by bylo nutné uzákonit, že to bylo správné, a pochybovače tvrdě trestat.

Vtipné na tom je, že pochybovači by měli také krušně komunistickou minulost.

Takže zloděj by kritizoval zloděje. A ostatní by se rozdělili do skupin Sparta - Baník a šli by si po krku, protože jinak by byla nuda.

strejda 20.1.2010 21:38

Re: princip mučení

Spíš jde o to, že je nutné si uklidit ve vlastním domě. Velké vraždy neomlouvají - mohou ale vysvětlit - velké. Chybou české strany byla a stále je nechuť tyto události řádně vyšetřit a poté široce publikovat. Padni komu padni. A tak neseme následky. Smutný obraz naší společnosti.

huhu 20.1.2010 21:47

Re: princip mučení

co tady pořád vnucujete ? Němci nebyli dodnes schopni vyšetřit zlomek zločinů z doby nacismu a osvobozují svoje zločince "pro nedostatek důkazů", protože oběti jsou mrtvy....

MPL 20.1.2010 22:49

Re: princip mučení

Jesli mě pamět neklame, tak se stále dokola píše asi o 4 místech, kde proběhl po válce větší konflikt s Němci. Jedná se o Přerov, Brno - Pohořelice, Postoloprty a Ústí n.Labem. O Postloprtech je článek a diskuse, v Přerově (dle Wikipedie) velitele masakru odsoudili, o pochodu smrti z Brna jsem se dnes v diskusi dověděl, že velkou úmrtnost by mohlo mít na svědomí ubytování Němců v barácích, které byly po zajatcích infikované skvrnitým tyfem. O masakru v Ústí n.L. dnes vím jen to, že mu předcházel nějaký větší výbuch, no a pak to bylo asi dost divoké. A nejspíš se to nevyřešilo, nevím. Ale mělo by, souhlasím. O dalších velkých konfliktech nevím, aspoň se o nich na NP nikdy nepsalo.

A. S. Pergill 20.1.2010 19:01

K legendě o Češích, "makajících pro Hitlera"

(1) Nebyla reálná šance se vykroutit z nasazení do zbrojovek.

(2) Zbrojovky byly prolezlé gestapem a jeho přisluhovači, velice často sudetskými nebo vnitrozemskýci Němci, schopnými pluvit perfektně česky bez akcentu (i proto byli čeští Němci Čechy milováni, protože řada z nich se "vyznamenala" naprosto nenahraditelnými službami gestapu).

(3) I za těchto okolností, kdy pracovníci bezprostředně riskovali životy své a svých rodin, odcházely ze zbrojovek zmetky, např. letecké bomby a torpéda neschopné exploze při zásahu.

(4) Míru "ochoty" pracovat pro Němce vykresluje i následující příhoda: Firma Křižík vyráběla mj. vysílačky do německých ponorek. Když dostali zadání na nový typ, poznali čeští inženýři, že ve schématu je chyba, způsobující, že vysílčka, i když byla vypnuta a vypnutě vypadala, vysílala dál nosnou vlnu (rádiový šum). Vědělo o tom snad několik desítek lidí, nikdo to nepráskl (přestože by vyzískal nemalé výhody), jen se to podařilo vysílačkou předat do Anglie. Kolik ponorek bylo na základě této informace potopeno, Angličané dodnes neodtajnili, ale stalo se to v době vrcholící "bnitvy o Atlantik". Takže i do ní zasáhla svým specifickým způsobem (a v rámci svých reálných možností) "smějící se bestie".

huhu 20.1.2010 19:24

Re: K legendě o Češích, "makajících pro Hitlera"

ano je to patologická úchylka těhle "bývalých" nácků a komunistů vysmívat se jimi znásilněným a obětem.

Tak se vysmívají plnému Václaváku nahnaných Čechů po smrti Heydricha, kdy alternativou bylo zastřelení i s rodinou za schvalování atentátu. A plnému Václaváku po smrti Stalina, kdy alternativou byla existenční likvidace

Petr H 20.1.2010 20:06

Je známo,

že v Národním divadle byla odsoudit atentát třeba herečka Anna Letenská,která byla v odboji a aktivně pomáhala parašutistům.Gestapo jí draplo přímo z natáčecího placu a popravili s celou rodinou v koncentráku.Ono dneska se to kecá.

Petr H 20.1.2010 20:02

A co obuv

z baťovských závodů pro Východní frontu?Ono dostat v té tvrdé zimě,nebo později v blátě, aušusový boty s děravou či odlepenou podrážkou - dej mi pokoj.

J.G. Pašek 20.1.2010 21:04

Heydrich údajně prohlásil . . .

Poláci jsou otevřeně vzpurní a jako klacek je snadno "zlomíš" přes koleno . . .  Češi jsou jako pružný proutek. Snadno se "ohnou" ale při první příležitiosti tě švihnou do huby . . . .

NevericiTomas 20.1.2010 23:30

Re: Heydrich údajně prohlásil . . .

Vsak svihli...Cechoslovaci!

A. S. Pergill 20.1.2010 18:46

Češi byli na konci války ve specifickém postavní také tím,

že byli jediný okupovaný národ, jehož území bylo osvobozeno na samém konci války, dokonce po obsazení většiny území samotného Německa. Proto byli svědky naprosto nesmyslných aktivit na samém konci války, nebo dokonce po kapitulaci, kdy podobné věci neměly naprosto žádný vojenský význam. Povraždění příbuzní / přátelé / známí na samém sklonku války, nebo dokonce po podepsáné kapitulačního aktu, rozhodně nikomu lásky k Němcům nepřidali a ochotě vystupovat proti násilí na nich páchanému také ne. Právě v uvedených dnech se Němci jednoznačně ukázali jako národ krvelačných zločinců, vraždících do posledního dechu, i po obdržení smrtných poranění. A v souladu s touto zkušeností se s nimi bezprostředně po válce zacházelo. Pokud by se Němci civilizovaně vzdali v momentě, kdy bylo jednoznačně jasné, že je válka prohraná (IMHO nejpozději po kolapsu ofenzívy v Ardenách), tak by asi vztah k nim vypadal také jinak.

A. S. Pergill 20.1.2010 18:36

K "pochodu smrti Brno - Pohořelice"

Jedná se o 20 - 25 km po rovině (záleží na tom, jestli šli pořád po silnici, nebo si "řízli" některé zatáčky), respektive velmi mírně z kopce (pár metrů na celé trase). Pokud jste někde čatli "memoáry", jak se topili v řekách apod., tak jsou to naprosto jednoznačné lži, na celé trase až do Pohořelic je jen pár potoků, kde by se i zjara neutopil ani jezevčík.

(1) Němci dodnes nepochopili, že alternativou nebylo jejich setrvání v Brně, ale jejich postupné lynčování, kterému nebylo možno nijak zabránit (sověti se v takových případech minimálně "dívali jinam", pokud se - po zážitcích v článku popsaných takovýchto věcí neúčastnili nebo je dokonce neiniciovali). V Brně nebyla po nacistickém řádění síla, která by byla schopna zajistit jejich ochranu bez aktivní účasti sovětů. Druhá věc je, že do ochrany bestií, které se ještě před pár měsíci  hrdlovaly o lístky na veřejné "popravy" (=bezuzdné masové vraždění) v Kounicových kolejích, se málokdo nějak nadšeně hrnul.

(2) Zbrojováci, kteří celou akci provedli, byli prostě jediná konsolidovaná ozbrojená síla v Brně (zbraně ukořistili krátce před osvobozením). Přestože měli za sebou mnoho zážitků (jako vraždění spolupracovníků přímo u ponku gestapem, popisovala mi matka, která tam byla totálně nasazená), chovali se podstatně korektněji než okolní dav (a nebýt jich, tak by asi byli Němci zlynčováni), proto také i (neo)nacisté přiznávají zdokumentované 2 - 3 oběti, vesměs nacisty, co se pokoušeli prostřílet.

(3) To, že je jejich "soukmenovci" (Pohořelice jsou v zóně okupované po Mniochovu) nasadili do baráků po zajatcích, kteří tam pomřeli na samém konci války na skvrnitý tyfus (nápadný výskyt této nemoci v řadě podobných lágrů na konci války napovídá, že byla Němci záměrně šířena), to už není vina zbrojováků (je docela možné, že mezi pohořelickými nacisty byli tací, co o programu bakteriologické války věděli a cíleně nadělali soukmenovcům "mučedníky").

čm 20.1.2010 18:40

Re: K "pochodu smrti Brno - Pohořelice"

Patrně račte být členem, cituji bývalého člena, alkoholického spolku přátel tesilu a rybářských vest, že. Tak, a teď tu o Pragovácích z šedesátýhovosmýho.

A. S. Pergill 20.1.2010 18:49

Re: K "pochodu smrti Brno - Pohořelice"

Věcné argumentace, pochopitelně, schopen nejste, jako všichni (neo)nacisté.

Pokuste se vyvrátit na věcné bázi cokoli z toho, co jsem uvedl. Máte ovšem smůlu, proti vám budou stát zážitky očitých svědků i historické dokumenty.

čm 21.1.2010 9:38

Re: K "pochodu smrti Brno - Pohořelice"

Spíš ochoten. Co řikat taky člověku, kerej to označí všechno za takový menší Praha - Prčice. S obrovskym úsilím se mi podařilo přežít ve zdraví desítky let  těhle vašich bolšánskejch plků. Ještě pár let a ste v troubě resp. v hrobě. A bude pokoj. Vaše děti totiž na Vás kašlou a jen hrabou. Váš bývalý člen tu vaši bolšánskou sebranku  označil naprosto přesně. A to je prosím, pravý komunista.

Paměrník starejch dob 20.1.2010 22:15

Re: K "pochodu smrti Brno - Pohořelice"

Pane Pergille, on ten pochod trval několik dní skončil až v Rakousku. Zabezpečovala ho kromě Čechů také Rudá armáda.

Střelbu popravčích čet v Kounicových kolejím bylo samozřejmě slyšet i mimo ně. Němci také vyvěšovali plakáty se jmény popravených. A vraždili ještě po válce.

Prostě se mi zdá, že určité odplatě, která někdy postihla i nevinné nebylo možno zabránit. Do velké míry by k tomu ovšem nedošlo, kdyby naše území osvobodili Američané. Bylo v moci Hitlera toto zařídit, on ale namísto toho vrhl své poslední rezervy proti Američanům v Ardenách, takže se se svými stesky musí Němci obracet na něj.

A. S. Pergill 20.1.2010 22:29

Re: K "pochodu smrti Brno - Pohořelice"

Nemáte pravdu.

Němci byli vyvedeni do Pohořelic, předáni místní sovětské posádce a místním Němcům, a dál už Češi nic neorganizovali. Němci potom byli v těch Pohořelicích několik dní, snad i týdnů (to by se dalo dohledat), protáhla přes ně epidemie skvrnitého tyfu (důvod zmiňuji), nicméně počet obětí je nejasný - Němci se zuřivě brání exhumaci hromadného hrobu, který je oznašen jako "hrob obětí pochodu smrti" - asi vědí proč, já osobne jsem přesvědčen, že tam leží dosud nezvěstní zajatci z tábora v Pohořelicích, povraždění na konci války.

Důležité ovšem je, že vše, co se dělo s Němci po příchodu do Pohořelic, bylo zcela v rukou sovětů a místních Němců, toho se Češi nijak neúčastnili. Ti jen vyvedl Němce z Brna, protože tam by je čekal  lynč.

A v těch Kounicových kolejích se možná i někdy střílelo, ale hlavně se tam věšelo pomalým vytahováním odsouzeného za krk, takže se k velkému gaudiu obecenstva zmítal až desítky minut, než zemřel.

honzak 20.1.2010 18:01

Obětí 6. května, Praha 4

je podle MAPY.CZ ulicí mezi dvěma řadovými PANELÁKY! Je to jasné z fotomapy - rovné střechy.  Stará letecká mapa z 50 let není pro tuto oblast k dispozici. Budu hledat dál.

Nicméně se domnívám, že se v roce 45 jednalo o jinou ulici v té lokalitě.

NevericiTomas 20.1.2010 23:35

Re: Obětí 6. května, Praha 4

Zkuste googl street view...uvidite ze jsou to pavlacove cinzaky ze 30. letch...pomerne zname stavby...

Stanley 20.1.2010 17:04

Ano

Ano, pane Vlku, souhlasím s Vámi, takoví byli, jsou a budou příslušníci "herrenvolku", tzv."übermenschové". Sami se tak titulovali, zvláště sudetští Němci. Co od nich jiného čekat? Nikdy nesmíme zapomenout !

AeroKarel 20.1.2010 18:21

Re: Ano

A  na vrahy české národnosti také ne.

Hodně z nich potom vraždilo i v žoldu a dresu KSČ.

strejda 20.1.2010 21:41

Re: Ano

Četl jste někdy jak se o Němcích vyjadřovala třeba Milada Horáková? Patrně ale v KSČ nebyla.

alena 20.1.2010 17:03

móda

Stalo se dnes módním hitem ledacos, jedním z největších je pláč nad ubohými Němci, tolik strádajícími po 2. světové válce!

Díky tomu, že už byl v té době film, máme dokumenty i my, co jsme se narodili později. Vidím - vzpomenu si z těch x dokumentárních filmů vždycky jenom na jeden záběr (na ty z koncentráků se raději nedívám - podle některých "obránců" dokonce i to jsou falešná svědectví?) -vesnická žena tak v 8. - 9. měsíci těhotenství, zabalená ve vlňáku, Ukrajinka či Ruska, nese na jedné ruce menší dítě, na druhé ranec, za šaty se jí drží chlapec snad pětiletý. Zima, sníh. Vyhnanci. Matka, která ztratila přístřeší, oporu svého muže, své rodiny, která někam jde, která zachaňuje svoje potomky - co se dělo po tom, kdy ji a děti kamera nafilmovala, netuším. Našli přístřeší? Porodila aspoň někde ve chlévě, jako Panna Maria? Nebo ve sněhu někde v lese? Umřela přitom? Uumřely ty děti? Nejspíš ano. Nejspíš jim nikdo nepomohl - protože nemohl pomoci ani sám sobě.

Jistě neměli lehký život ani tam kde žili - ale být vyštván, utíkat ze svého domova, zachraňovat holý život, který stejně v té válečné hrůze nelze zachránit - pak se mi "poválečný odsun Němců" a pláč nad jejich utrpením jeví jen jako pouhý důsledek toho, co se dělo předtím a nechápu, proč se o tom furt dokola kecá!