28.1.2021 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
nosál 20.1.2010 12:18

Re: rada

Finrod Felagund ´= mladý Rusčák

A. Ruščák 20.1.2010 12:27

Re: rada

Však se za to dnes Norové často stydí, protože to taky slušné nebylo. Nicméně je zajímavé, že Vás nikde nevidím v diskusi polemizovat věcně s mými argumenty, opět útok ad hominem a opět bolševické tykání... Zkuste nějak rozumně reagovat níže, argumentů tam máte víc než dost :) určitě to dokážete :)

honzak 20.1.2010 12:35

Re: rada

Nevím jak dneska, ale před 10 lety se Norové nestyděli! Byli jsme vedením  cyklozájezdů poučeni (stejně jako na Korsice) abychom při použití němčiny zdůraznili, že nejsme Němci, ale Češi. A fungovalo to. Zvlášť když tázaný Nor byl odměněn pikslou gambáče!

. 20.1.2010 13:05

Re: rada

Toto platí i ve Francii. Musíte zdůraznit, že nejste Němec, jinak vám potají do kafíčka plivnou a s úsměvem a úklonou vám pak to kafíčko naservírují. Němce nemá v Evropě snad nikdo rád. Marka byla svého času kvalitní měna, tak se lidé pro ten peníz přetvařovali.

honzak 20.1.2010 13:11

Re: rada

Korsika je francouzská -:)! Když jsem se svojí lámanou němčinou pídil po vodě, která mi došla a řekl jsem , že jsem Čech tak k bidonu vody byla i dvojka místního bílého!

Bereniké 20.1.2010 14:08

Re: rada

To samé nám řekli na Korfu - v žádném případě nepoužívejte němčinu, pokud umíte jiný jazyk, a kdo umí jen německy, musí zdůraznit, že je Čech a ne Němec.

Petr Benes 20.1.2010 13:50

Re: rada

covece, vy tady Ruscakovi nabouravate propagandu, jak se vsude hodnym Nemcum vsichni omluvili a odskodnili je, jen ti zatvrzeli Cesi furt nic. :-)

Pražan 20.1.2010 13:18

Re: rada

S Vámi se polemizovat nedá. Vy jste totiž demagog a zručný manipulátor. Vnesl jste sem do této diskuze pochybnost o autentičnosti fotografie. V.Vlk zde upozornil na to, že foto nepochází z Postoloprt, ale z Prahy 4. Tuto pochybnost jste se svým nahrávačem rozvinul tak, že lidé uvěří, že se nejedná o pražský dům. Ono se ale jedná o dům v ul. Obětí 5.Května. Máte smůlu. Spoléhal jste se na to, že nikdo buď nebude pátrat, natož aby bydlel poblíž.  Vy jste totiž gauner, pane. Nehorázný gauner.

Dr. Chocholoušek 20.1.2010 13:48

Re: rada

Zajímavé, zřejmě to tam znáte? Jaké číslo je to domu a ta fotografie zachycuje dům zepředu nebo zezadu? Děkuji za odpověď.

honzak 20.1.2010 13:53

Re: rada

vzhledem k chodníku a tvaru vstupních dveří tipuji uliční stranu. Srovnávat dvě fasády po 65 letech (s gůglfotkou) je poněkud zpozdilé.

Dr. Chocholoušek 20.1.2010 14:19

Re: rada

Tak si ji projedte googlem a uvidíte...

Petr Benes 20.1.2010 14:11

Re: rada

nedivte se, studuje prece politologii. tam je z demagogie a manipulace snad i zkouska. :-) nakonec Dolezal je taky politolog. :-)

keloh 20.1.2010 15:05

Re: rada

Promiňte ,ale jméno ulice je 6.května  .najde se  Za Zelenou Liškou, zde je i pomníček.

Jája Koon 20.1.2010 11:59

Podle některých novodobých "historiků" by se snad

měl někdo omluvit i za ty, kteří zahynuli ve válce, za ty, kteří byli zavražděni v koncentračních táborech a také ti, kteří si dovolili jakkoli potrestat pravé viníky. Jak oni jenom ti němci, chudáci, trpěli v zajetí a ve vyhnanství, jak se báli o svůj život a museli utíkat ze svých domovů...

Marat 20.1.2010 12:40

Re: Podle některých novodobých "historiků" by se snad

To doufám že myslíte i ty, kteří zahynuli v Čsl. koncetračních táborech, věznících, ve vyšetřovách STB, ti nevině popravení, ti postřílení na hranicích a roztrhaní psisky. Jistě také myslíte ty desetitisíce sedlaku vyhnaných z domova čeaskými komunisty. Prostě české mordy a jejích české oběti už před 48 rokem a v létech padesátých?

Víte jaký je rozdíl mezi popravenými nacisty  a komunisty? Ti gestapácí zatkli ty kteří se provinili jejích zvrhlým zákonum, ale nikdy nenutili neviného, aby se přiznal k něčemi co neudělal a o čem neměl tušeía také nikdo nebyl na základě mučením vynuceného přiznání popraven. To bylo specialitou Csl. bezepčnosti a soudu. To nechce brát na vědomí ani šovinista a neřád V.Vlk Sr.

Mirek F. 20.1.2010 12:42

Re: Podle některých novodobých "historiků" by se snad

Obhajuje tady někdo komunistické zločiny, ty m*gore? Přečti si laskavě, ke kterému tématu diskutuješ.

honzak 20.1.2010 12:44

Re: Podle některých novodobých "historiků" by se snad

"ale nikdy nenutili neviného, aby se přiznal k něčemi co neudělal "

ty jsi marate vůl!!! Nebo máš nějaký výklad k popravám za "schvalování atentátu na heydricha"?

Marat 20.1.2010 12:56

Re: Podle některých novodobých "historiků" by se snad

Vůl jsi ty. Ti kteří nacisté popravili za schvalování atentátu na Heydricha, je skutečně popravili ale mučením je nedonutili aby se k tomu přiznali. Popravili je pro výstrahu jiným. Jistě, i to byli neviné obětí, ale k ničemu se přiznávat nemuseli. Víš vole?

Opravdu se divím, že vás tak bolí ti popravení nacisty a ti vyhnaní po záboru Sudet Německem ale že vás vůbec nebolí ti popravení Čechoslovíáci v době hlubokéhjo míru a ti vyhnaní z domovu  za kolektivisace vesnice.

honzak 20.1.2010 13:10

Re: Podle některých novodobých "historiků" by se snad

Bohajeho, co to meleš? Páté přes deváté! "Schvalovači" tedy byli popraveni zcela správně a Němci mají kladné body zato, že je předtím nemučili. A jak to víš? Tys tam byl? Asi na druhé straně, když jsi přežil..

A jak jsi přišel na to, že mi nevadí oběti stalinismu a kolektivizace? Vymyslel jsi to sám, nebo ti někdo radil?

Petr Benes 20.1.2010 13:53

Re: Podle některých novodobých "historiků" by se snad

Marate, zde se diskutuje o 2. sv. valce a udalostech tesne po. ja vim, ze zijes ve svym vlastnim svete, ale nas do nej netahej. svoje komplexy si muzes lecit jinde a pod odbornym dohledem. :-)

zdenek 20.1.2010 21:34

Re: Podle některých novodobých "historiků" by se snad

Mám prosbu. Nepodělil byste se se svými zážitky z vyšetřování na gestapu a posléze na vyšetřovačce stb u nás v mateřské školce? Víte o tom asi hodně a ty děti by Vám i věřily,ty snad jo.

Ryba 20.1.2010 11:48

Pan Komárek je nepřítelem národa, protože uráží národ

něčím, co osobně neprožil a na co nemá jasné důkazy. Ale není sám.

Jeden historik, kterému bylo v roce 45 asi 7 let a žil v Kolíně, udělal kariéru na tom, že tvrdil a dosud tvrdí, že Škodovku v M.Bolelslavi bombardovali 9. května Rusové. Mám svědka, který to všechno viděl dalekohledem a který dokazuje, že ta letadla měla německé znaky.  A na to, že nevybuchlé bomby byly německé a anglické, odpovídá "historik", Rusové už mleli z posledního a házeli všechno co ukořistili.  Jako by se bomby skládali do pumovnic jako brambory. 

Inu koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Minutus 20.1.2010 12:01

Novináři jsou v drtivé většině

prodejné děvky a nedá se jim věřit ani nos mezi očima. Mají ho totiž mezi půlkama. Ne svýma, samozřejmě.

Jiřina 20.1.2010 11:42

Komu prospěje přepočítávání mrtvých?

Co tím přepočítáváním mrtvých chcete v dnešní době dokázat, komu to prospěje? Mladí jsou dostatečně informováni o tom, kdo válku rozpoutal, kdo za ní nejvíce zaplatil.....Kdo z ní těžil, a kdo na ní vydělal, se ví už méně. Na toto téma se mnoho nediskutuje. Nové generace mají v dnešní době šanci, své spory  si vydiskutovat, ne se postřílet....Revanšistické výtky z obou táborů válkou postižených,  zasévají sémě nenávisti do mladých lidí, za válku nezodpovědných. Dejte jim možnost žít ve vzájemném respektu a toleranci, pokud si nepřejete, aby jednou dopadli jako vy....

ok 20.1.2010 11:37

Vlku, vy lžete!!!

Až budou tyto diskuse definitivně zcenzurovány, můžete si tu lhát až se vám bude od huby prášit, prolhaný Vlku !!! Pro pravdu pak už nebude na psu místo !!!

Postoloprtský masakr je historický fakt, neinformovaný Vlku. To, že esesáci i  německá armáda páchali válečné zločiny neznamená, že Svobodovci měli právo páchat válečné zločiny také - právě v tom byl rozdíl mezi nacismem a armádou demokratického Československa !!!

Členové naší rodiny byli svědky masakru, který spáchali Vlasovci na naprosto nevinných němckých civilistech (na českých Němcích), které Ćeši vedli do sběrného tábora. Vlasovci jen jeli kolem, a ty Němce do jednoho postříleli. Čeští svědkové dodnes žijí, zabití Němci mají pomníček. Takže masakry na Němcích byly, ne že ne, neinformovaný Vlku !!!

Ti Češi, kterí vraždili jiné německé civilisty, byli obyčejní kriminálníci, kteří poté vstupovali do KSČ a ničili životy obyčejným Čechům. Ti vrazi byli KRIMINÁLNÍCI, pokud se jich zastáváte, pane Vlku, jste kriminálník také. V demokracii je každý vrah kriminálník, i kdyby zabil vraha. V demokracii soudí zločiny výhradně SOUD, neinformovaný Vlku !!!

JaS 20.1.2010 11:48

Re: Vlku, vy lžete!!!

Je vidět, že ok má všechno jednoduché a jasné. A jestli v demokracii soudí zločiny výhradně soud, tak potěšpánbůh (když se podíváme, jak soudí naše soudy). U soudu přece není důležitá pravda, ale dobrý advokát! Pravdu mohou odhalit jedině poctiví historici. Dokud se lže, tak se proti lhaní dá akorát protestovat.

ok 20.1.2010 11:50

Re: Vlku, vy lžete!!!

Nic jste nepochopil. Pravda je základ.

Jája Koon 20.1.2010 12:02

Re: Vlku, vy lžete!!!

Pravda je jen jedna, že válku prohráli ti, kteří ji vyvolali a kteří za to zaplatili spravedlivou daň. Jiná není a nebude. Válka byla, je za námi a byla náležitě vyhodnocena. Žádný novodobý "badatel" nic nevybádá, ani kdyby se Havel jmenoval!

Marat 20.1.2010 12:51

Re: Vlku, vy lžete!!!

Válku nevyvolali jen ti Němci, ale také SSSR, kterým jste lezli řitním otvorem až do slepého střeva, prý osvoboditelum. Vůbec nevidíte, že jen druhý okupant nahradil toho prvního. To tedy byla svoboda. Nu otroci i takové otroctvý můžou považovat za sviobodu.

Mirek F. 20.1.2010 13:37

Re: Vlku, vy lžete!!!

Byla to komunistická diktatura, ale alespoň už nehrozila likvidace celého společenství  jako za vlády tvých oblíbenců. Dokonce i nekomunističtí odbojáři preferovali raději SSSR coby menší zlo. Jestli komunistům podlézala tvoje rodina tak všechny do toho netahej.