26.1.2021 | Svátek má Zora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Wotan 20.1.2010 20:44

Re: Ať je to jak chce.

 Od června do srpna 1945 proveden "divoký odsun" 700000 sud. vyhnáno, spojenci,

 už jen konstatovali, a potvrdili "trasfer"- tak se tomu říkalo. Měl být podle spojenců,

 prováděn humánně a lidsky! taková je pravda:

Mirek F. 20.1.2010 15:47

Re: Ať je to jak chce.

V době konání postupimské konference byla většina SN ještě v Československu. Kropm toho, kdyby západní spojenci nesouhlasili s odsunem a  zamítli odsun do svých zón, ČSR by neměla páky, jak je k tomu donutit.

Pametnik starejch dob 20.1.2010 23:08

Není pravda - v květnu 1945 proběhl tzv. "divoký odsun" části Němců, zpravidla

z iniciativy místních za podpory Rudé armády. Organizovaný odsun, většího rozsahu, začal až po konferenci v Postupimi.

P. Lubomír 20.1.2010 15:16

Logické přemety

Němci a jejich zastánci říkají, ano, páchali jsme zvěrstva, ale vy Češi jste je páchat neměli, chcete-li být civilizovaným národem.

Tímto nabádáním se sami postaví do role civilizovaného národa a hned se cítí lépe.

Někde jsem četl, že Němci nemají historickou paměť, která je podmínkou fungujícího svědomí. Nevíte, proč to někdo napsal?

Leoš 20.1.2010 16:03

Re: Logické přemety

Němci si již 60 let sypou popel na hlavu a omlouvají se na všechny strany, takže si myslím, že svědomí jim funguje dobře.

huhu 20.1.2010 16:21

Re: Logické přemety

vždy konkrétně, jak kteří. Nezapomínejte, že před nacisty a henleinovci řada Němců utekla už před válkou. Ovšem ti většinou jsou už mrtví a s těmi "usmiřovači" nemají nic společného

. 20.1.2010 17:15

Re: Logické přemety

Leoši, pro okolní svět si Němci sypou popel na hlavu jen naoko. K této jejich falešné póze je svět přinutil. V hloubi duše však každý  Němec trpí pocitem křivdy za jejich prohranou válku.  Dej si s nimi pár piv, aby ztratili zábrany a uvidíš  , že žádné svědomí nemají. Ba právě naopak. 

Izak Kohn 20.1.2010 18:12

Re: Logické přemety

Jaký popel má pán na mysli? Ten z mé rodiny?

hlava22 20.1.2010 14:46

Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

Podobným způsobem se chová každá armáda, pokud se dostane do konfliktu s nepravidelnými jednotkami. Likviduje a mstí se na civilním neozbrojeném obyvatelstvu. Dělali to Britové v Búrské válce, dělali to Francouzi v Alžíru a Indočíně, dělali to Rusové a Poláci dokonce dlouho po válce, dělali to Japonci v celé Asii, dělali to Američané ve Vietnamu, dělali to samozřejmě Němci v obou válkách. Žádný voják nemá rád, když ho někdo napadne ze zálohy.

huhu 20.1.2010 15:11

Re: Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

z vás je na blití. Vy nejste schopen rozlišit dobu a okolnosti. Esesáci ty lidi vytáhli ze sklepa, kde byli prostě jen schováni....opravdu nejste schopen rozlišit od toho, když civilista střílí v civilu a ze zálohy ?

hlava22 20.1.2010 15:23

Re: Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

tak ještě jednou. Ve Vietnamu měli Američané ve zvyku postříkat dědinu napalmem a bylo vymalováno. Ani se moc nezajímali, jestli tam je Vietkong. Tohle je vždy doprovod k patizánské, teroristické nebo jak to nazvat válce. K takovým excesům nedochází, pokud je jasně řečeno, kde se nachází nepřítel. Nemíním to obhajovat, ale bohužel děje se tak vždycky. Možná i v Avganistanu.

Mirek F. 20.1.2010 15:29

Re: Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

Pokud je jasně řečeno, že se nepřítel nachází v nějaké vesnici, tak 99% lampasů na tu vesnici jako celek brát ohled nebude.I když tím nepřítelem budou klasičtí uniformovaní vojáci. Platí, že odpovědnost má ten, kdo vesnici použil jako válečné stanoviště.

Ale záměrné hromadné popravy civilistů, bojovník nebojovník, zločinem bylo, je a bude.

hlava22 20.1.2010 15:44

Re: Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

starou belu, tak ve válce, zvlášť nepravidelné žádný voják nemyslí. Pokud má jen stín podezření, že v té dědině je lump, který mu odpráskl parťáka, tak je vosolí. A že je to zločin vím taky, ale vím, že se to děje bez ohledu na národnost. Psychika vojáka je holt svinstvo.

Mirek F. 20.1.2010 15:49

Re: Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

Takže si ani moc neodporujeme, že?

Wotan 20.1.2010 21:10

Re: Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

Každý civil ,který v době válečné vezme do ruky zbraň, musí počítat s tím, že když bude

 zajat bude s ním naloženo jako s banditou a jako takový popraven, tak postupujou

 v době válečné, všechny armády!

huhu 20.1.2010 15:45

Re: Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

jen potvrzujete jaký jste idiot. Ještě uveďte jako příklad to, že vojáci ozstříleli dům, ve kterém kromě komanda na ně střílejícího bylo spousta dětí a žen.  Zodpovědnost vždy nese ten, kdo tenhle živý štít používá.

Libor.w 20.1.2010 15:12

Re: Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

Jistě neupřete civilistům právo jednat obdobně.

sofiv 20.1.2010 15:14

Re: Barikádníci v Praze XIV postřílení nacisty

Něco v tom spisku máte špatně

EM 20.1.2010 14:37

I v případě Srebrenice...

...používají dneska Srbové stejnou rétoriku jako pan Vlk v případě Postoloprt: "Kdopak to vlastně v těch hromadných hrobech leží ? A jak vůbec přišli o život ? Viděl někdo ty vraždy ? A pokud došlo k vraždám, nezasloužili si to ty oběti náhodou ?  Je pravdou, že pár tisíc srebrenických mužů někam zmizelo, ale co dokazuje, že jsou v těch nalezených hromadných hrobech ?" ap.

Podobně ostatně 50 let mlžili i Rusové v případě polských důstojníků...

Ostatně jde i o argumentační metodu popíračů holokaustu...

zk 20.1.2010 15:01

Re: I v případě Srebrenice...

Hm, nějak jste ten článek nepochopil. Měl byste si ho přečíst znovu a pomaleji...

Mirek F. 20.1.2010 15:01

Re: I v případě Srebrenice...

On se srebrenický případ odehrál po konci celoevropské války, kdy každá země měla plno svých vlastních starostí? Já měl dojem, že tehdy měla celá Evropa čas sledovat strebrenickou tragédii skoro v přímém přenosu, i proto, že komunikační technika v kapacitě i technických možnostech značně pokročila. Přesto ale, dokud se nějaký případ neuzavře, jsou všechny vámi nadhozené otázky legitimní. Toto zkoumání chce i autor článku, což beru jako fér.

 Trapně průhledná je snaha lidí jako vy zabránit diskusi a plnému objesnění případu tím, že dokonce zneužijí i holocaust. což chce silný žaludek.

EM 20.1.2010 17:28

Re: I v případě Srebrenice...

Nevím, jak jsem zneužil holokaust. Jenom jsem poukázal na určité analogie v technice argumentace.

Že v Postoloprtech bylo povražděno minimálně několik set lidí, o tom existuje už docela dobrá dokumentace. Zda byl Žatec hnízdem nacismu, jak se chovali esesáci na Ukrajině, co se dělo při pochodech smrti ap. je v této souvislosti irelevantní. Relevantní naopak je, že se tak stalo PO SKONČENÍ VÁLKY, že šlo o civilisty a válečné zajatce, kteří nekladli odpor, a že nešlo o lynč nějakých "divokých gardistů", ale o akci armády. Stejně jako v případě toho přerovského případu.

Mirek F. 20.1.2010 17:46

Re: I v případě Srebrenice...

Dle vaší logiky každý, kdo v jakémkoliv případě žádá plné objasnění, jedná vlastně analogicky s popírači holocaustu. Jste dobrej komik.

Ale kde sranda přestává, je vaše vypichování, že se tak stalo poskončení války. Jaký to je sakra rozdíl, když k vraždě dojde za války nebo po válce? Přesně takhle argumentují náckové, očividně přesvědčeni o tom, že za války je dovoleno vše. S takovou morálkou se laskavě odeberte kamsi.

Autor neříká, že v Postoloprtech žádní Němci zabiti nebyli. Vyslovuje pouze důvodné podezření, že obětí v daném prostoru bylo více a ty další padají na vrub německé strany.

Pokud chceme pochopit důvody zabití i vraždy- nikoliv k nějakému automatickému pardonu, nýbrž k prevenci pro příště - tak musíme znát situaci, ve které se odehrála. Proto autor poukazuje na to, že čs. vojáci prošli peklem války a mnoho z nich ztratilo svoje příbuzné povražděné nacisty

EM 21.1.2010 13:19

Re: I v případě Srebrenice...

Předně si dovolím ohradit se proti tomu, že mi podsouváte tezi, že za války se vraždit může a po válce nikoliv. To jsem neřekl ani nenapsal, ovšem vraždit civilisty, (kteří se nebrání) PO válce pokládám za přitěžující okolnost. Naopak pokládám za morálně poněkud úchylné tvrdit, že pokud náckové vraždili civilisty za války, tak "svobodovci" jsou tímto oprávněni vraždit civilisty po válce. Nezdá se Vám ?

Kromě toho, v Postoloprtech a v Přerově (např.) nevraždili nějaké tlupy čs. vojáků, kteří se dočasně vymkli kontrole, ale jednalo se o organizovanou armádní akci (na rozkaz).

Wotan 20.1.2010 21:21

Re: I v případě Srebrenice...

11. 5. 1945 bylo v Rovensku pod Troskami popraveno vždy po 5 ranou do týla

 365 něm. zajatců acivil. uprchlíků ze Slezska, napřed si museli vykopat hrob, pamatuji

 to, bylo mně tehdá 8 roků a to se nezapomíná!

Wotan 24.1.2010 8:16

Re: I v případě Srebrenice...

 V 90 letech tuto vraždu projednával Hradecký soud, ale jelikož se to událo 11 5.1945,

 tudíž po válce, nebylo to klasifikováno jako válečný zločin, ale pouhá vražda a ta je po 20 letech promlčena!

Hexin 20.1.2010 14:25

Smysl článku

Zde mnozí diskutující nepochopili. Pan Vlk se ozývá proti tomu když se z čechů za pomocí manipulace s fakty dělají krvelačné poválečné bestie a autoři těchto článků taktně opomíjejí fakta  která se jim nehodí, poválečný kontext  a tak se zvolna pokouší přesvědčit především českou veřejnost o tom že německých obětí odsunu bylo víc než českých obětí protektorátu a války. A proč  se tak děje, nakonec si časem odhlasujeme , že je němcům za rozpoutanou a prohranou válku třeba zaplatit reparace, tedy odškodné vyhnaným sudetským němcům. Ovšem podle stejných pravidel bychom jim měli naúčtovat nejen škody za protektorátu ale i 40 let budování komunizmu, když už sem wehrmacht ty bolševiky dotáhl:-)

čm 20.1.2010 15:47

Re: Smysl článku

Cha cha, to sou teda lumpové, tyhle kdejací " aktivisté"!!!To je úplná operace White Lines II. Ten Vlk je hnedle jak  Jirka Hradec , co ? Nebo spíš major Kalina?

Hexin 20.1.2010 16:40

Re: Smysl článku

co takhle něco k věci, krom sdělení že máte rád majora Zemana?

Dr. Chocholoušek 20.1.2010 14:25

Kde je odkaz na Youtube???

Pan Vlk napsal:

"Pan Loebl a mnozí naši rodáci Spolek Saaz a Žatec - mají vůbec zajímavé vzpomínky na druhou světovou válku. Na jejich stránkách najdete třeba odkazy naYouTube, kde si můžete prohlédnout např. videa - Ostfront Juni 1943 GRH Kampfgruppe Schlesien, obrázky či The Bloody East a podobné skvosty. Kdo by si rád nezavzpomínal na ten slavný Wehrmacht, co byl tak, ale tak lidský proti těm vrahounům z československé armády, že jo?!"

Prošel jsem onu stránku(http://www.saaz.info/) a odkaz na Youtube nenašel. Buď neumím hledat, anebo měl pan Vlk před očima vlčí mlhu. Nebo to našel někdo z vás?