22.9.2021 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

FEJETON: Spiklenecké teorie

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 15.9.2021 11:39

Konspiračním teoriím nahrává utajování nehodících se informací a naopak okamžité vydávání spekulací za informace. A je celkem jedno, jestli se to týká atentátů, katastrof, očkování nebo hospitalizace Zemana. Proto ta hesla: Chceme znát pravdu. Ano, že něco stalo, to vidí všichni. Ale proč, kdo a jak, to ví jen pár zasvěcených, kteří následně rozehrají svoje hry.

Š. Hašek 15.9.2021 11:46

Trefná, obecná Vaše poznámka k věci.

Dvacet let je kratičká doba. Krom technických souvislostí jsem vynechal souvislosti politické. Ale tam si tolik netroufám. Světová politika je totiž značně "nematematická, nechemická, nefyzikální, nestavební". Značně herecká, filmovací, drzá a lživá.

V. Braun 15.9.2021 13:06

Konspiračním teoriím spíše nahrává přesvědčení, že za vším je pár zasvěcených, kteří rozehrávají své hry. Jak píše pan Neff, je to v hlavách, na vnější okolnosti to nesvádějte, ale třeba vám to dopravní podnik dělá naschvál, že.

Ś. Svobodová 15.9.2021 18:39

Nepochopil jste. Ne ZA vším, ale U všeho. Mít informace znamená peníze a především moc. Dělit se o informace je kontraproduktivní. Platí to jak na burze, tak v politice.