27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

FEJETON: Spiklenecké teorie

Už je nás asi málo, kdo jsme pamětníci a dosud jsme se nevyjádřili k tomu, kde je zastihly události z 11. září 2001. Já tenkrát seděl – kde jinde – u počítače, když tu najednou zazvonil telefon.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 15.9.2021 13:13

No, jak tak čtu diskuzi, tak pozoruji, že spiklenecké teorie zde bují. Vzbuzuje to ve mně skepsi nad funkčností některých mnoha lidských mozků.

Prostě místo Gagarina letěl magnetofon a jeho nad místem přistání vyhodili z Antonova dvojky, Armstrongův velký skok pro lidstvo natočili v Hollywoodu a dál to pojali jako seriál a dvojčata odpálili semtexem, přičemž éra do nich narážející byla pouhou iluzí, na jejíž provedení angažovali Davida Cooperfielda.

Š. Hašek 15.9.2021 14:58

Ale no tak ......

K tomu spiklenectví: Jedna známá tvrdí, že smrky je možno naučit krátké básni. Není spiklenkyní, protože zvolila takovou kreteninu, že jsou mnozí štajf a dokonce to pouštěj dál. Herečky dojetím pláčou.

Nehádám se o tom, že to spadlo!!!

Moje otázky zní: Jak? Proč? Proč jsou mezery v poutavém vyprávění? Proč se něco nenašlo a jiné našlo za deset hodin a evidentně nebylo ani minutu v nějaké "teroristické" náprsní kapse? Že zrovna vojenské letectvo čerpalo náhradní volno, stíhačky podložený klínama? Vobčas jsem rozespalej, ale teď je odpoledne.

Nikdo mi neukázal to "něco" - 300 tun kovu, lidí, paliva, které vyrazilo a vočoudilo vrata v Pentagonu. Zkuste si to najít.

Argumentačně je nedostatečné mi podsouvat účast na jiných "konspiračních akcích" domovnic o "někdy zkažené šunce, zjeveních Panny Marie a paprscích života".

Věřte, že jsem to hodně zkrátil.

Ś. Svobodová 15.9.2021 19:06

No ve mně vzbuzují skepsi všechny neověřitelné teorie, od té Velkého třesku přes Mnohovesmíry po tu Oteplovací. Po té mi všechny konspirační připadají jako vcelku neškodná pohádka.

Ś. Svobodová 15.9.2021 11:39

Konspiračním teoriím nahrává utajování nehodících se informací a naopak okamžité vydávání spekulací za informace. A je celkem jedno, jestli se to týká atentátů, katastrof, očkování nebo hospitalizace Zemana. Proto ta hesla: Chceme znát pravdu. Ano, že něco stalo, to vidí všichni. Ale proč, kdo a jak, to ví jen pár zasvěcených, kteří následně rozehrají svoje hry.

Š. Hašek 15.9.2021 11:46

Trefná, obecná Vaše poznámka k věci.

Dvacet let je kratičká doba. Krom technických souvislostí jsem vynechal souvislosti politické. Ale tam si tolik netroufám. Světová politika je totiž značně "nematematická, nechemická, nefyzikální, nestavební". Značně herecká, filmovací, drzá a lživá.

V. Braun 15.9.2021 13:06

Konspiračním teoriím spíše nahrává přesvědčení, že za vším je pár zasvěcených, kteří rozehrávají své hry. Jak píše pan Neff, je to v hlavách, na vnější okolnosti to nesvádějte, ale třeba vám to dopravní podnik dělá naschvál, že.

Ś. Svobodová 15.9.2021 18:39

Nepochopil jste. Ne ZA vším, ale U všeho. Mít informace znamená peníze a především moc. Dělit se o informace je kontraproduktivní. Platí to jak na burze, tak v politice.

V. Novák 15.9.2021 10:39

1) Kdyby to bylo jinak, už dávno by se to provalilo.

2) Kdyby to bylo jinak, žádný z konspiračních teoretiků by nepřežil zveřejnění své "teorie" ani o den.

Š. Hašek 15.9.2021 10:46

1. Dvacet let není dlouhá doba. A provalilo se toho dost. Občas i s brutálním černým humorem.

2. Vy si myslíte, že je nutné vraždit řadové občany, kteří si myslí, řeknou, že "král je nahý"?

R. Langer 15.9.2021 18:11

No, u nás se po osmi letech provalilo, že prý za výbuch ve Vrběticích může Čuk s Gekem.

Ale jestli tomu věříte... ;-)

Š. Hašek 15.9.2021 21:21

Není sice k věci .....

Jsem přesvědčen, že bombu do Vrbětic sešroubovali Klaus, Zeman, Putin. Němcová Vám doloží, že tam tehdy byla večer na procházce a viděla svícení baterkou. Všude cítila Becherovku a No 1, to je vodka, dobrá.

Vy máte jiný náhled?

Dobrou noc.

J. Jelínek 15.9.2021 10:08

Vidím to tak, že čas od času pan Neff šťouchne do mašíblů a pak se dobře baví při čtení jejich příspěvků. Nevěřím, že konkrétně tyto reakce nečte, to si přeci nemůže nechat ujít. Já osobně se bavím královsky. Pište bardi, konspirujte, Dikobraz hadr.

R. Langer 15.9.2021 10:24

Já se bohužel moc nebavím, příliš si u toho v diskusích uvědomuji úroveň obecné vzdělanosti, a dost mě to deprimuje. :-(

Š. Hašek 15.9.2021 10:27

Omlouvám se, že jsem se přidal. A kazím Vám den.

Š. Hašek 15.9.2021 10:26

Já se taky bavím, barde.

Pan Neff je dobrej ve foťácích. I jinak. Ale občas ho popadne to, že foťák co má v ruce, je nejlepší na světě. Což snad i Vy vytřídíte jako blbost.

Totéž to je s tím, když foťáky vymění za politiku.

Až poletíte velkým Airbusem na dovolenou, budete "mít štěstí" na blbé počasí a dobré piloty - tak se držte a sledujte!

Mně se to přihodilo párkrát, ale ti piloti byli ruští, zřejmě bývalí bojováci z Afghánistánu, žádní elévové z pilotního školení pro manželky majitelů letadýlek. Slušné aerolinie berou pouze "vostrý bojováky". Aeroflot tutově.

A už jen tak, pro legraci. To, čemu věří tlusté Američanky, věřím málo. Nebo vůbec.

J. Jelínek 15.9.2021 11:12

Není nic horšího, než bojový pilot se svými návyky, posazený za řízení velkého dopravního letadla. Není nic horšího, než pilot Airbusu, rekreačně si poletující v ultralightu.

Š. Hašek 15.9.2021 11:20

Ale já se nehádám!!!

S Airbusy mají létat skladnice/prodavačky hračkáren. Nejlépe z oddělení letadýlek.

Chirurgovi stačí vidět myš s vyhřezlými střívky v klapací pastičce. Ale třikrát!

Ale stejně si myslím, že si děláte prču.

J. Jelínek 15.9.2021 11:28

Nedělám si prču, také nic netvrdím o skladnicích a chirurzích. To si ovšem nepochybně děláte srandu Vy.

Š. Hašek 15.9.2021 11:48

Omlouvám se, že jsem nepochopil Váš první příspěvek. Vo tom Airbusu. Trefná ironie.

Š. Hašek 15.9.2021 9:28

Stejně jako pan Vychodil vidím kolem ""perfektní trefy relativně těžkopádného velkostroje do budovy"" velice hodně otazníků!

Nejen kolem té trefy. Zajímavé je i to okolo, předtím a potom. Finančně to zajistit a sehrát není tak drahé a složité. A neměli tam hlupci najít tu fungl novou občanku "pilota". Když všichni tvrdili, že se tam vypařoval i wolfram z motorů. Herci nejsou vždy techniky, že?

Dodám, že jsem vystudoval a zajímám se celoživotně o něco krapet jiného než "volný čas dospělých či management úřadů brusele ve vztahu ku klecově chovaným slepicím".

A do toho Pentagonu křusl tak maximálně Zlín Z-42. Je mi celkem egál, že všichni političtí šíbři si odhlasovali Boeing. Sranda je, že ten váží 300 t, rozpětí 60 m. A nikdo ho tam neviděl a nepocuchal žádnému divákovi vlasy, když přitancoval do té vrátnice.

Zkráceno. Zdar!

V. Kolman 15.9.2021 9:56

Zřejmě jste pane Hašku vzdělaný (bez ironie!) člověk. Ale o aerodynamiku jste se patrně příliš nezajímal a pilotní průkaz na jakýkoli létací aparát nevlastníte a ani jste nikdy nevlastnil. Je to tak?

Š. Hašek 15.9.2021 10:16

1. Pilotní průkaz nevlastním.

2. O aerodynamice něco vím. Byť tedy pouze z vlastnoručně postavených létajících aparátů.

3. Prokecli se, že ten den dělali dolejvání voleje u vojenských hlídacích letadel (pro jistotu), tedy tam mohlo lítat nekonečně mnoho všelikých létacích aparátů.

4. Na nalezení (všech) prakticky nezničitelných motorů jim již nezbyl fištrón, vyčerpal se na hledání občanky.

5. Na oficiálních záběrech je to "jako nůž do másla". Ani "měkký, lehoučký" konec křídel nezačal plachtit někam jinam! V těch křídlech je palivo. Ta křídla řezala ocelové sloupy jak kosa travičku. Prej.

6. V tom Pentagonu to vyrazilo futra a rozbilo jedno akvárium, mělo to ale být od letadla o váze 300 tun. Nikdo ho tam neviděl ani nenašel.

7. V tom Jorku bych nebydlel, budovy si tam padají jak chtějí.

Chybičky se vloudí, že? Podobné provokace se konaly už dávno. Stačilo převléknout uniformy, tři granáty. Dneska je na to všechno víc peněz. A zájem je "vyšší".

Blbý ovšem je, když někteří občané nežerou oficiální věstníky o fyzice letu, fyzice hořlavin, konstrukci letadel, budov a politice, co? Já teda televizi nežeru.

V. Braun 15.9.2021 13:10

Ta křídla řezala ocel jako travičku - no svého času shodilo lanovku z ocelového lana v Itálii vojenské letadlo, pilot si toho prý ani nevšiml.

Š. Hašek 15.9.2021 15:17

Viz průměr jednoho tažného lana lanovky a soubor/les sloupů/nosníků vysoké budovy.

Tedy jestli Vás to doopravdy zajímá. Zabere to všechno hodně času!

Jestli si někdo něčeho (prý) ani nevšiml - na to bychssewissráál.

V. Braun 15.9.2021 18:57

Nejedná se jen o tažné lano, ale zejména o lano, po kterém ta lanovka "jede", to má nosnost desítek až stovek tun. Pilot si toho asi všiml, to přiznávám, ale letadlo bylo poškozeno minimálně.

https://www.history.com/this-day-in-history/marine-jet-severs-ski-lift-cable-in-italy

Š. Hašek 15.9.2021 21:41

Omlouvám se Vám. Bylo to nosné lano, jak správně uvádíte. Posádka ihned zahájila nouzové přistání, prorože si byla vědoma, že jssouuvprdeeli.

Pouze poznamenám neměřitelnou souvislost (!!!) definovaně "bláznivého letu" stíhačky v Itálii s velice nejasným letem čtyř velkých strojů nad vzdušným prostorem USA a smrtí tisíců lidí. Atd.

P. Aron 15.9.2021 14:49

R^R^R^

J. Ziegler 15.9.2021 9:26

Ti, co věří v nesmyslné konspirační teorie kolem 11: září a teroristického útoku na USA jsou magoři a spojenci islamistických teroristů. O žádné řízené demolice v New-Yorku nešlo, tomu věří jen totální idioti.

P. Vychodil 15.9.2021 9:29

hrdino...obzválště pak WTC7...zkus mi to vysvětlit...

V. Kuhaj 15.9.2021 10:05

Pane Vychodile, i mně trvalo určitou dobu vzít na vědomí, že se radikální muslimové cíleně rozhodli zničit američanům symbol jejich úspěchu, a američani jim v tom prostě nedokázali zabránit. Opravdu neexistuje velmoc, na kterou by tímto způsobem nešlo úspěšně zaútočit, to mi věřte.

Víte, kdyby si někdo dal tu práci, a u teroru náklaďákem na Riviéře posbíral všechny videozáznamy a svědectví, určitě by našel "zajímavé" záběry, třeba že ve chvíli, kdy pachatel kradl náklaďák, jelo "náhodou" kolem policejní auto, že chlápek, který se věšel na dveře toho náklaďáku ho ne a ne otevřít, ačkoli okýnko bylo otevřené...ze všeho se dá udělat konspirace. Malý příklad: nikdy nic, a tohle léto mi vletěli do kuchyně tři sršni. Naštěstí je to jen hmyz, ale představte si, že bych měl místo toho tři dopravní nehody. Slabším náturám by fakt nikdo nevysvětlil, že je to jen prostá náhoda, nic víc.