9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

FEJETON: Spiklenecké teorie

Už je nás asi málo, kdo jsme pamětníci a dosud jsme se nevyjádřili k tomu, kde je zastihly události z 11. září 2001. Já tenkrát seděl – kde jinde – u počítače, když tu najednou zazvonil telefon.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Aron 16.9.2021 11:33

Taky spiklenecká teorie, že pane Neffe ?

Američtí zákonodárci z obou stran v pátek představili návrh zákona, jehož cílem je zmrazit na pět let financování výzkumu zaměřeného na zesílení funkčnosti virů (tzv. výzkum gain of function) (v rámci tohoto výzkumu se genetickou manipulací uměle zesiluje biologický účinek virů, např. přenosnost, okruh hostitelů apod., pozn. red.) z peněz daňových poplatníků.

Legislativu nazvanou Pausing Enhanced Pandemic Pathogen Research Act (Zákon o pozastavení výzkumu rozšířených pandemických patogenů) předložili republikánští kongresmani Mike Gallagher a Buddy Carter a demokrat Henry Cuellar.

Podle tiskového prohlášení zákonodárců je návrh zákona reakcí na nedávný článek serveru The Intercept, který naznačil, že Spojené státy financovaly v čínském Wuchanském institutu virologie (WIV) výzkum zaměřený na zesílení funkčnosti virů, který podle mnohých mohl vést k probíhající pandemii

https://www.epochtimes.cz/2021/09/15/zakonodarci-v-usa-chteji-zmrazit-financovani-nezodpovedneho-vyzkumu-ktery-se-zameruje-na-experimenty-s-viry/

B. Rudolf 15.9.2021 20:02

Pamatujete se na spikleneckou teorii o tom, že koronavirus unikl z laboratoře ve Wuhanu? A někteří "extrémisté" dokonce tvrdili, že to je uměle vyšlechtěný koronavirus.

Celá vědecká obec se postavila téměř jako jeden binární i nebinární jedinec proti této zrůdné konspirační teorii. Jenomže teď se ukazuje, že byla pravdivá a to dokonce ve své nejsilnější verzi:

‘Fauci lied’: New documents on lab leak theory released - YouTube

Tom Cotton demands Anthony Fauci be prosecuted for his lies - YouTube

Co to máme za vědeckou obec, která v zájmu zařazení se do stáda klidně píše a říká nesmysly?

Ś. Svobodová 15.9.2021 20:29

Krása dnešní datové doby spočívá v tom, že se nedá utajit skoro nic. Corona sama by zasloužila zřízení Kanceláře pro uvádění covidových příběhů na pravou míru.

V. Kopta 16.9.2021 9:08

tohle není pravda, to že virus unikl z laboratoře bylo bráno od začátku jako možnost, jen to byla možnost s menší pravděpodobností. A protože čína tají všechno tak to není ani dnes jasné. Jedno jasné je, že vědecká obec nic netajila, jediný kdo tu něco tají je čína...

P. Aron 16.9.2021 9:15

R^R^

P. Aron 16.9.2021 11:31

No a tady to vylézá na povrch : https://www.epochtimes.cz/2021/09/15/zakonodarci-v-usa-chteji-zmrazit-financovani-nezodpovedneho-vyzkumu-ktery-se-zameruje-na-experimenty-s-viry/

Ś. Svobodová 15.9.2021 19:29

Jak vůbec někoho může napadnout, že by ve vyspělé demokracii existovali zrůdy schopné vymyslet plány zahrnující masakry vlastních obyvatel. Jé, ono to opravdo někoho napadlo: Operace Northwoods

Š. Hašek 15.9.2021 21:25

Někdo Vám dodnes řekne, že přerod od "goethovské (vyspělé) společnosti" v dav Hitlerův, se vůbec nekonal.

Mezi napínáčkem na židli a masakrem je někdy jen třicet let.

Zkráceno!!!!!!!!!!

P. Král 15.9.2021 16:05

Základní otázka není jak to spadlo. Ve skutečnosti nezáleží ani na tom, že to spadlo a mohlo to klidně zůstat ohořelé polorozpadlé stát. Hlavní je, komu to prospělo? Komu nejvíc? Kdo získal mnohem víc moci a peněz než měl? A tam je odpověď jasná. Exaltovaní střelci do vzduchu z kalašnikovů to nejsou.

Š. Hašek 15.9.2021 17:18

Velice trefné. R^ Souhlas.

Vás bych tedy "nechtěl mít v komisi u maturity". Dával byste mi jednoduché, jasné, logické otázky. Vlastně chtěl.

Čas se posunul, a Vaše otázky jsou dnes spiklenecké, hnusné, nenávistné, neodborné, nehodnotové, .......

Přeji příjemný večer.

P. Král 15.9.2021 21:24

Děkuji, i já s Vámi v této diskusi souhlasil a často jste mne pobavil R^

Mimochodem, tyhle otázky jsem si kladl už když jsme všichni i s Astonem sledovali "LIVE" náraz druhého letadla a pád/největší demolici budov za provozu v dějinách a dost mě děsily domýšlené důsledky. No a teď v tom žijeme...

Fajn večer i Vám.

P. Aron 16.9.2021 9:19

Já jsem hned po pádu dvojčat, při sledování TV a projevu Bushe jr., kdy vyhlašoval válku teroristům jen vyhrknul : Ten útok se jim zatraceně hodil do krámu. A to mě v tu chvíli žádné konspirace nenapadaly. Pochyby přišly až po letech, když jsem zjistil, že stejným způsobem spadlo i WTC7, do kterého žádné letadlo nenarazilo.

P. Aron 15.9.2021 15:14

Nebo přeci byste nevěřili takovým spikleneckým teoriím,

že Američané zkoušeli na vlastním obyvatelstvu bakteriologické zbraně ?

https://www.idnes.cz/xman/styl/operace-seaspray-bakterie-civiliste-armada-san-francisco.A180220_173117_xman-styl_fro

P. Aron 15.9.2021 15:12

Jasně pane Neffe, je třeba bojovat proti spikleneckým teoriím. Někdo snad pochybuje, že tu vysílačku v Gliwicích přepadli agresivní Poláci ?Přeci byste nevěřili, nějaké spiklenecké teorii o tom, že to byli převlečení Němci.

Š. Hašek 15.9.2021 15:31

Rovněž Vám děkuji.

Spolu tedy čekejme, kdo sem (konečně) dá "ten Pentagon". A popíše možnost nošení občanky bez jediné známky opotřebení a jejího nálezu "po tom pekle pekelném". Ale suše, nekonspirativně uznám, že naděje tak asi 1 : 100 000 000 000 000 by tady přece jen byla.

P. Kubáč 15.9.2021 14:53

Ačkoliv téměř striktně věřím všemu, co říkají v telekvizi, protože "by nám přece nelhali" - s příkrým rozporem mezi velikostí letadla, které (údajně) nabouralo do Pentagonu a s nepatrným množstvím trosek, které se tam potom našly mám taky trochu problém.

Š. Hašek 15.9.2021 15:03

Děkuji.

Nenazval bych to "trochu problém".

Jest to "sakra problém"!!! Jest to "politicko odborná lež jako věž"!!!

Jest zároveň písemně, elektronicky doloženo, že minimálně dne 15. září 2021, před 15:00, to zajímá pouze 3 diskutující.

Ačkoliv vyrazit futra vrat Boeingem, jen to vočoudit a zmizet ...... Amerika je holt Amerika!

Š. Hašek 15.9.2021 15:11

Omlouvám se. Jsme čtyři. Hodně je tady nepozorných, co si v zadních lavicích hráli a hrají piškvorky. Neříkám hloupých! Jen málo pozorných!!!

Dále děkuji za "konstruktivní" poznámky panu Pivodovi a Braunovi.

L. Písařík 15.9.2021 15:42

Pane, zkuste si vygooglovat Boeing, výrobní výkresy, pak uvidíte, že celé letadlo je jen slupka, největší hmotu představují motory, pak palivo, zavazadla, cestující - možná podvozek. Plášť , křídla a vybavení představuje nejmenší hmotnost, to se roztříštílo při nárazu do stěny a těžší předměty proletěly do nitra budovy, proto nejsou vidět před budovou.

Š. Hašek 15.9.2021 17:29

A právě ta "slupka" vlítla (podle digividea) do ocelové budovy jak tank z legované oceli!!!!!!!!!!!!!!!! Jak kompaktní těleso, nůž v másle! Viděl jste animace od Zemana?

Ani kus "papírového" duralplechu se neuloupl o krajní ocelové sloupy a nepadal vně dolů. Zkuste si představit nehomogenní těleso, které vletí někam. Ten panelák byl asi z hobry.

Velice děkuji za Vaši poznámku, konečně někdo taky študuje konstrukci letadel. Je třeba taky vysokých budov.

To video mě zajímá až "ve druhém sledu". Mám programy na fotky. Udělali fajn představení. Mě zajímá zákulisí!!!

Mě zajímá zákulisí. A ty věci, kterým stejně Američané s návodem na pračku s upozorněním na koťata stejně nerozumějí.

Zkráceno.

R. Langer 15.9.2021 18:09

Do OCELOVÉ budovy? Viděl jste někdy, jak se staví barák? 8-o

A co je to "stavební" ocel? 8-o

Asi ne, co? ;-)

Š. Hašek 15.9.2021 18:54

Ale nějaký sloupy tam snad v tom vysokym baráku byly? Nebo néééé? Já je tedy tipuju jako vocelový, z hodně fajnový vocelový slitiny. Tomu koření k železu se říká legury. Jakože tam přidaj, k Fe, nějakej Ni, Cr, V, ...... (legování), já už to ze školy zapomněl, protože mě teďkonc hodně zajímaj přísady do tlačenky a piva.

Asi stavěj do 300 m z vepřovic a na výstuhu tam dali fošny z borovice.

A pak natočili hezkej film. A hodili tiskové konference do CNN.

Stavební ocel existuje, ocele se dělí na sto přihrádek, aby se z toho průmyslováci, skladníci a ti na ČVUT nepomátli. To máte stejný jako se šroubkama ve Vaší domácí dílně.

Rovněž :-):-);-);-)

Zachovejte mi přízeň. Krom Šumavy a kůrovce to je s Váma dobrý.

R. Langer 15.9.2021 19:07

Jo. Sloupy tam byly. Bezpochyby. :-(

Vy si myslíte, že se na výškové budovy používají vysokolegované oceli? 8-o

Š. Hašek 15.9.2021 20:57

Nikoliv. Tutově hřebíkové. Taky je to vocel. Já tam nepsal přesná procenta, ty víte asi Vy, na mg.

Proč si pomáháte hloupou obezličkou se složením soustružnického (staro)nože (Kolben, Škoda), učili jsme se o rychlořezné oceli. Dnes to je samozřejmě Juditin most. Nebo ten skalpel hned montujete na stojiny? Říká se tomu stojina, bez toho by to křuslo zedníkům hned pod rukama. Víte, co je krakorec? Víte, co je kleština? Víte, co je moment setrvačnosti?

Nebo se Vaší domény zmocnila -sohorova-???

L. Písařík 15.9.2021 23:29

Viděl jsem celý případ skoro v přímém přenosu, seděli jsme tehdy před 20ti lety v jídelně a loupali padaná jablka. Nejprve jsem to celé považoval za součást akčního filmu, později to byla čistá hrůza. Dodnes jsem nepochopil, že zřícení několika zasažených pater budovy může způsobit destrukci spodních, požárem nezasažených pater a následkem toho destrukci celé budovy a v zápětí i té druhé. Nechce se mi věřit, že namáhání ocelové kostry budovy bylo na hranici únosnosti konstrukce již před incidentem, tak snad by bylo možno vysvětlit úplnné sesypání stavby. Pentagon - to je přísně tajná budova a jsem přesvědčen, že neukázali všechno. Finish.

J. Jurax 15.9.2021 20:17

No, B767 200R má maximální vzletovou hmotnost cca 180 tun, z toho je něco přes 70 tun palivo. Prázdná hmotnost konstrukce je cca 82 tun. Jeden narazil do jedné věže rychlostí 790 km/h, druhý do druhé 950 km/h. Věže absorbovaly energii nárazu (podle filmů celkem málo trosek proletělo skrz) a pak každá požár desítek tun paliva.

V. Braun 15.9.2021 18:06

Tak zřejmě tam ty trosky dovezli včetně částí těl posádky, že. Vy jsate ale hlava, pane Kubáči.

https://www.popularmechanics.com/military/a5659/debunking-911-myths-pentagon/

Š. Hašek 15.9.2021 19:04

Všechny piloty/rychlopiloty těch čtyř letadel našli úplně v cajku. Poňádž jsou vohnivzdorný. Některý s občankou.

Akorát motory (částečně i z vanadu, niklu, chromu, wolframu, oceli, .....) shořely, jak třísky u mě na chalupě.

Hledáte si místo v ČT09, jako vypravěč Večerníčka?

P. Aron 15.9.2021 14:46

Jistě pane Neffe. Politici, mocní tohoto světa jsou všichni čestní lidé. Oni by přece nějakých spiknutí nebyli schopni. A znalost zřejmě nějakých paralelních dějin vám pane Neffe asi říká, že nikdy žádná spiknutí nebyla, že ne ?

Problém je v tom, že vy a spousta dalších lidí si nechcete nechat ten krásný obraz západního světa jak, jste o něm před 32 lety snil. Vy odmítáte vidět realitu.

Něco jiného je, že lidé jsou schopni skutečně spřádat nejrůznější nesmyslné teorie a řada lidí je tomu ochotna věřit. A vy to pak použijete jako argument a odmítáte se zabývat myšlenkou, že by něco co nezapadá do vašeho myšlenkového schématu mohlo být třeba pravdivé.

A stává se to kupodivu zejména intelektuálům. Proč ? Protože oni žijí především ve světě idejí. A je to jejich celý svět a když jim je někdo zpochybní jejich svět se hroutí.

M. Pivoda 15.9.2021 13:42

Jedna česká spiklenecká teorie říká, že čeští občané v listopadu 1989 popadli své klíče, a tak dlouho s nimi zvonili, až ten český politický režim uzvonili.