19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Absolutní buzerace všech

Ekologie, to je jistě správná věc. Já taky třídím odpad a nezasviňuji prostor odpadky. Jen se to nesmí zvrhnout v náboženství, kdy vše, co není eko (dle jejich názoru), je špatné a bojují proti tomu s použitím všech prostředků. Příkladů máme neúrekom (Greta apod.).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zika 3.8.2020 9:01

Ekologická faleš EU se plně projeví např. v hysterii s ekopalivy, která vedla ke zvýšení dovozu krmných plodin z Brazílie, kvůli kterým se tam kácí prales jak o život, aby bylo více sojy - tak dobře prodatelné komodity, protože na polích v Evropě se místo krmiva pěstuje řepka a jiné technické plodiny - do biopalivových stanic. Nikdy nepotřebovala Evropa díky řepce a slunečnici a lnu dovážet olejniny - najdete dnes výrobek bez palmového tuku a oleje? Kvůli čemu se vykácí nejvíc pralesů v Indonésii? Kvůli výsadbě dalších plantáží olejné palmy. Kdyby neměla odbyt, nebude se jí tolik sázet. Co brání EU zakázat dovoz palmového oleje? Co s elektroauty? kde se těží barevné kovy pro výrobu baterií? Co s nimi, až dožijí? Nikdo se tímto nezabývá, ale ekofanatismus tvrdí, že elektroauta jsou jediná cesta. O radikálním snížení spotřeby jako takové, z rozežranosti ke skutečnému trvale udržitelnému životu (děti zase pěšky do škol a do kroužků na kole - ne autem - domácnosti zahlcené spotřebiči na kde co, rukama už nikdo nic neudělá /kosa x sekačka, koště x fukar atd. atd.), znásobení spotřeby jednorázových plastů kvůli koronaviru - řeší někdo? Politici dnes jen slouží korporacím k většímu zisku a vytvářejí jim pro to klima strašením, zákazy, hysterií - to vše zabalené do rádoby líbivých hesel.. Hnus bez naděje na zlepšení, už to trvá příliš dlouho a šrouby se stále utahují . Ä většině ovcí ten konzum přeči tolik vyhovuje...

B. Lukáš 2.8.2020 17:25

Hnutí na ochranu přírody a vůbec ekologií jako vědu považovali budovatelé socialismu víceméně jako překážku v úsilí dosažení lepších zítřků. Propaganda tehdejších budovatelských vůdců neměla hesla prosazující šetrnost a ochranu přírody, ale bezohledně postupovali dle hesla: „ přes soustavné úspěchy, k úplnému krachu“. Proto tak dopadli a mám obavu, že současná pokroková generace plýtvajících konzumních budovatelů dopadne stejně. Jsem v pokročilém věku a ještě dovedu porovnávat. Postoj autora k ekologii je velmi povrchní a mimo planá klišé nenaznačuje nic, jak se lze pro zajištění kvalitního, ale neplýtvajícího způsobu života k přírodě chovat, abychom se vyhnuli zmíněné cesty k „úplnému krachu“.

L. Novák 2.8.2020 18:22

Ona ta propaganda komunistické strany v období totality má podobný tón, jako propaganda zelených komunistů Greenpeace počínaje a EU Green dealem konče. Nevede k rozumným výsledkům, jenom se naparuje, že jen ona má to správné a jedině správné řešení.

Úplným krachem bude uskutečnění nesmyslů hlásaných eurobolševickou a zelenou propagandou. Ale asi o nich víte velmi málo, jinak byste nemohl napsat takovýto komentář...

Viděl jste dokument Planeta lidí / Planet of the Humans (2019) ? Ne? Vřele doporučuji! Viz https://planetofthehumans.com (anglický originál s titulky) a nebo tentýž s titulky českými

https://www.fastshare.cz/13472435/planet-of-the-humans-2020-dokument-1080p-ac3-2.0-en-cz-titulky.mkv

K. Salajka 2.8.2020 23:07

Děkuji za upozornění - pošlete to k diskusi do otázek Václava Moravce. Kam se poděl film Planeta lidí ? Kam se poděl mlíkař ?

H. Kotaz 2.8.2020 19:56

Jakpak stavěli dopravní stavby v tom kapitalistickém světě po 2.sv. válce ?

L. David 1.8.2020 22:08

Ale, ale autore, opravdu chcete být tak zlý na strýčky a tetičky v Bruseli?

Vždyť pokud těm bruselským darmošlapům sebereme téma ekologie, už ji pak toho k naší buzeraci mnoho nezbude ! !

J. Svoboda 2.8.2020 7:20

Kromě ekologie vám tedy na bruselských nápadech vlastně nic nevadí ;-D

Pěkný den.

J. Jurax 2.8.2020 11:28

A Vám snad na bruselských nápadech něco vadí?

J. Jurax 2.8.2020 10:56

Bohužel zbude. Oni jsou v tomto punktu kreativní.

P. Kubáč 1.8.2020 18:56

Celé ekologické hnutí má dnes jediný cíl - přeměnit západní demokracie v despocie orientálního typu - takže rozumové argumenty o desetinkách procenta toho nebo onoho plynu jsou úplně mimo.

P. Rada 1.8.2020 22:07

Vyjadřujete se o ekologickém hnutí systémem kolektivní viny praktikovaným ponejvíce za totalitních režimů.

Dnes ale také jeden takový totalitní režim vládne a to mocí ničím nekrytých zato fantazijně všemocných peněz, všudepřítomné podmanivé reklamy a s toho plynoucí totální konzuní návykovosti.

Běda komukoli, kdo se jen pokusí závisláka o jeho oblíbenou drogu připravit - a to i v případě, že upřímě pravdivě referuje o nezbytnosti zásadních životních změn.

P. Han 1.8.2020 22:36

Takže také píšete o EU...

L. Novák 2.8.2020 3:29

Zelený komunista "Rada" se nám představil v plné parádě. Chorý mozek, choré myšlenky... ;-D:-P

R. Langer 2.8.2020 6:27

Je to lhář, podvodník a nebezpečný bolsevik.

V. Braun 2.8.2020 17:53

Pokud je to tak jak říkáte tak byste si měl s p,Radou, dle hesla svůj k svému, docela rozumět.

L. Novák 2.8.2020 18:27

Ne já, vy k němu přilnete nejlíp jako zde systematicky agitující zeleno-rudý (hnědý) pošuk. ;-)

P. Zinga 1.8.2020 18:34

Je sobota večer, v TV je prd, nabízím lepší využití času:

https://wattsupwiththat.com/2020/07/23/the-media-is-now-opinion-checking/

Potvrzení názoru autora přímo z Ameriky.

V. Chrastina 1.8.2020 17:26

Ze zeleného údělu se k naší nenapravitelné škodě začíná klubat krutá demagogická diktatura, kterou vyvolávají laikové, kteří mnohdy ani neskrývají svou neznalost skutečných problémů v ekologii, jako je např. nevzdělaná, nedospělá a ke všemu duševně postižená dívenka G. Proslýchá se, že ta prožluklá záležitost je o to horší, že se stala nastrčenou loutkou svých aktivisticky působících rodičů. Jde venkoncem o nečistou hru, která bude stát obyvatele zemí v EU nepředstavitelné výdaje za totalitní nadvlády nikým nevolených aktivistů. Je třeba se ptát, koho bude možné za tuhle zelenou diktaturu volat k zodpovědnosti?:-/

H. Kotaz 1.8.2020 18:08

Jedněmi z obžalovaných, by měla být média, která tento nesmysl podporují.

V. Šedivý 1.8.2020 23:02

Koho volat k zodpovědnosti?

Hm:

Kdo volil v referendu přimknutí k moudré bruseli?

Kdo volí politiky, kteří akorát poslouchají rozkazy?

J. Plzák 1.8.2020 15:21

Škoda. Jinak vynikající článek je uveden totální pitomostí:

"Já taky třídím odpad a nezasviňuji prostor odpadky..."

To vás neučili ve škole, že čím více se něčeho vyrábí, zpracovává, tím to může být levnější?

Seriová a hromadná výroba je vždy lacinější než kusovka a malovýroba. To platí i u zpracování odpadu.

Dík třídění odpadu a jeho svozu se živí nepředstavitelné množství darmošlapů, dříve nazývaných příživníky a zavíraných do kriminálů.

L. Novák 1.8.2020 17:05

Hlavně ten separovaný sběr přináší další problémy, co s tím? Plasty (obaly a spol.) je rozhodně vhodnější spálit ve spalovně s využitím tepla než recyklovat za drahé peníze s pochybnou kvalitou výsledného produktu, který nikdo nechce.

Odpad ve firmách se separuje hlavně kvůli splnění hloupých předpisů a zbytečně se zvyšují náklady. Přitom firmy si samy dokáží využitelné a ekonomicky smysluplné třídění zajistit tam, kde to má ekonomický význam, aniž by je k tomu někdo nutil.

R. Polášek 2.8.2020 10:16

No ona separace ve firmách má mnohem větší smysl. Pokud se jedná o výrobní odpady, obvykle není problém zajistit, že výsledné posbírané plasty jsou jednoho druhu a navíc nezestárlé a ničím neznečištěné. Ve většině případů se tak mohou prakticky bezproblémově a beznákladově vrátit na začátek výrobního cyklu do výroby plastové suroviny a v součtu ten plast tak použít na výrobu téměž úplně ze 100 % a dosáhnout tak prakticky bezodpadové technologie. Zvláště když se jedná o technické plasty, které už často přímo ve své specifikaci mají možnost do určitého procenta využít při výrobě recyklát stejného plastu.

Jak už ale to je plast z popelnic, směs všemožného plastu různého druhu, stáří a znečištění. je to problém.

L. Novák 2.8.2020 11:26

Přesně!

H. Kotaz 1.8.2020 18:14

No, hlavně by se firmy měly starat o to, aby těch obalů = odpadu bylo co nejméně. Zatím to vypadá tak, že dostávají " prémie " za co nejvíce budoucího odpadu, od firem z odpadového hospodářství.

L. Novák 2.8.2020 3:27

Firmy používají obaly takové, jaké v daném okamžiku nejlépe vyhovují (i předpisům) pro konkrétní zboží, dokáží je chránit před poškozením a (v maloobchodním balení) zaujmout zákazníka, aby si je koupil. Staré známé "obal prodává" stále platí a s tím nehnete, i kdyby to někdo chtěl násilím zakázat.

Příkladů, jak "úsporné" balení vede k likvidaci zboží ještě před tím, než je nabídnuto zákazníkovi v obchodě, už jsem viděl v životě dostatek.;-)

V. Braun 2.8.2020 17:51

Význam obalu coby nástroje prodeje klesá (téměř) přímo úměrně růstu podílu nákupů přes internet.

L. Novák 2.8.2020 18:29

Naprostá blbost! Co od vás taky čekat jiného, že? :-P

P. Moravčík 2.8.2020 10:52

Presne tak. Nedávno som si kúpil kameru. V papierovej krabici s nalepenou plastovou výstelkou bola kamera v zabalená v kúsku penovej hmoty, to bolo vložené do bublinkovej fólie (to jediné malo zmysel), a potom som ťahal von 7 vrecúšok s rôznymi prídavnými dielmi. Najviac ma dojala starostlivosť o jazykové mutácie návodov na používanie, ktoré boli tiež zatavené vo fólii, (aby sa nerozbili?). Podobne s hromadou plastového odpadu skončíte pri vybaľovaní testovacích súprav a kompletovaných injekčných prípravkov v medicíne a laboratóriách. Inde to zrejme nebude iné. Má to pôsobiť luxusnejšie alebo dôveryhodnejšie?

L. Novák 2.8.2020 11:30

Chcete snad tvrdit, že výrobce tak činí jenom z plezíru? ;-)