12.4.2021 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Absolutní buzerace všech

Ekologie, to je jistě správná věc. Já taky třídím odpad a nezasviňuji prostor odpadky. Jen se to nesmí zvrhnout v náboženství, kdy vše, co není eko (dle jejich názoru), je špatné a bojují proti tomu s použitím všech prostředků. Příkladů máme neúrekom (Greta apod.).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zika 3.8.2020 9:01

Ekologická faleš EU se plně projeví např. v hysterii s ekopalivy, která vedla ke zvýšení dovozu krmných plodin z Brazílie, kvůli kterým se tam kácí prales jak o život, aby bylo více sojy - tak dobře prodatelné komodity, protože na polích v Evropě se místo krmiva pěstuje řepka a jiné technické plodiny - do biopalivových stanic. Nikdy nepotřebovala Evropa díky řepce a slunečnici a lnu dovážet olejniny - najdete dnes výrobek bez palmového tuku a oleje? Kvůli čemu se vykácí nejvíc pralesů v Indonésii? Kvůli výsadbě dalších plantáží olejné palmy. Kdyby neměla odbyt, nebude se jí tolik sázet. Co brání EU zakázat dovoz palmového oleje? Co s elektroauty? kde se těží barevné kovy pro výrobu baterií? Co s nimi, až dožijí? Nikdo se tímto nezabývá, ale ekofanatismus tvrdí, že elektroauta jsou jediná cesta. O radikálním snížení spotřeby jako takové, z rozežranosti ke skutečnému trvale udržitelnému životu (děti zase pěšky do škol a do kroužků na kole - ne autem - domácnosti zahlcené spotřebiči na kde co, rukama už nikdo nic neudělá /kosa x sekačka, koště x fukar atd. atd.), znásobení spotřeby jednorázových plastů kvůli koronaviru - řeší někdo? Politici dnes jen slouží korporacím k většímu zisku a vytvářejí jim pro to klima strašením, zákazy, hysterií - to vše zabalené do rádoby líbivých hesel.. Hnus bez naděje na zlepšení, už to trvá příliš dlouho a šrouby se stále utahují . Ä většině ovcí ten konzum přeči tolik vyhovuje...

J. Nevrkla 3.8.2020 6:57

Myslíte, že čističky se u nás začaly stavět po roce 2003? To já mám delší paměť.

K. Salajka 2.8.2020 23:07

Děkuji za upozornění - pošlete to k diskusi do otázek Václava Moravce. Kam se poděl film Planeta lidí ? Kam se poděl mlíkař ?

R. Tichý 2.8.2020 20:38

Zapomnel jste pridat vetu, ze zalezi na rozptylovych podminkach.

Treba proto, ze tim lepe vynikne skodlivost udajne ekologickych vetrnych elektraren, ktere brzdi proudeni vzduchu?

H. Kotaz 2.8.2020 19:56

Jakpak stavěli dopravní stavby v tom kapitalistickém světě po 2.sv. válce ?

L. Novák 2.8.2020 18:29

Naprostá blbost! Co od vás taky čekat jiného, že? :-P

L. Novák 2.8.2020 18:27

Ne já, vy k němu přilnete nejlíp jako zde systematicky agitující zeleno-rudý (hnědý) pošuk. ;-)

L. Novák 2.8.2020 18:22

Ona ta propaganda komunistické strany v období totality má podobný tón, jako propaganda zelených komunistů Greenpeace počínaje a EU Green dealem konče. Nevede k rozumným výsledkům, jenom se naparuje, že jen ona má to správné a jedině správné řešení.

Úplným krachem bude uskutečnění nesmyslů hlásaných eurobolševickou a zelenou propagandou. Ale asi o nich víte velmi málo, jinak byste nemohl napsat takovýto komentář...

Viděl jste dokument Planeta lidí / Planet of the Humans (2019) ? Ne? Vřele doporučuji! Viz https://planetofthehumans.com (anglický originál s titulky) a nebo tentýž s titulky českými

https://www.fastshare.cz/13472435/planet-of-the-humans-2020-dokument-1080p-ac3-2.0-en-cz-titulky.mkv

V. Braun 2.8.2020 17:53

Pokud je to tak jak říkáte tak byste si měl s p,Radou, dle hesla svůj k svému, docela rozumět.

V. Braun 2.8.2020 17:51

Význam obalu coby nástroje prodeje klesá (téměř) přímo úměrně růstu podílu nákupů přes internet.

V. Braun 2.8.2020 17:48

Proti chození pěšky nic nemám, na kratší vzdálenosti. Kvůli emisním normám dopravní prostředky nezmizí, o to strach nemám.

V. Braun 2.8.2020 17:43

Přečetl jsem a podstatný je dle mého názoru následující odstavec. takže žádná senzace se nekoná.

"Podle Jáchyma Brzeziny z Českého hydrometeorologického ústavu v Brně je nutné se dívat ne na období před a po omezení volného pohybu, nýbrž primárně na srovnání meziroční – které německá čísla zmiňují spíše okrajově – resp. srovnání s průměrem za několik posledních let. Ze statistiky ústavu je patrné, že v Česku takový meziroční pokles je vidět."

V. Braun 2.8.2020 17:37

Ano, řeky jsou docela čisté, mimo jiné proto, že EU nás donutila instalovat čističky.

B. Lukáš 2.8.2020 17:25

Hnutí na ochranu přírody a vůbec ekologií jako vědu považovali budovatelé socialismu víceméně jako překážku v úsilí dosažení lepších zítřků. Propaganda tehdejších budovatelských vůdců neměla hesla prosazující šetrnost a ochranu přírody, ale bezohledně postupovali dle hesla: „ přes soustavné úspěchy, k úplnému krachu“. Proto tak dopadli a mám obavu, že současná pokroková generace plýtvajících konzumních budovatelů dopadne stejně. Jsem v pokročilém věku a ještě dovedu porovnávat. Postoj autora k ekologii je velmi povrchní a mimo planá klišé nenaznačuje nic, jak se lze pro zajištění kvalitního, ale neplýtvajícího způsobu života k přírodě chovat, abychom se vyhnuli zmíněné cesty k „úplnému krachu“.

L. Novák 2.8.2020 15:32

Jenom abyste kvůli těm vašim emisním normám nemusel začít chodit pěšky.... :-P

J. Jurax 2.8.2020 11:31

Vskutku, pozoruji, že na Vás opravdu nic neplatí.

L. Novák 2.8.2020 11:30

Chcete snad tvrdit, že výrobce tak činí jenom z plezíru? ;-)

J. Jurax 2.8.2020 11:28

A Vám snad na bruselských nápadech něco vadí?

J. Jurax 2.8.2020 11:27

Mohl byste svou myšlenku trochu rozvést, aby byla správně pochopena?

L. Novák 2.8.2020 11:26

Přesně!

J. Jurax 2.8.2020 11:17

Jo to já bych těch 1000 km ujel raději autem, je to větší zábava a taky operativnější. A je to kupodivu - nejedete-li sólo nebo nemáte-li na vlak nějaké slevy - zpravidla levnější. Větší vzdálenosti pak raději letadlem, neboť jsem přes ně fanda.

No a taxík nepatří k nejlevnějšímu způsobu dopravy a sdílený elektromobil tuplem, platíte-li plnou, nedotovanou cenu. Takže jen v nezbytných případech - kupříkladu na Novém Zélandu je fakt lepší si pronajmout auto a nejezdit tam svým už jen proto, že se tam jezdí vlevo ... :-)

J. Nevrkla 2.8.2020 11:10

pane Rado, vidím, že by vám vyhovoval středověk bez všech těch současných vymoženosti. Lidé hladoveli, byli nemocní, chudí, umírali daleko dříve. Doufám, že tam už nespadneme. Nevím, čím se zivite, výrobou to zřejmě nebude, tou zemědělskou už vůbec ne. Ale jejich plodů si jistě užíváte.

J. Jurax 2.8.2020 10:56

Bohužel zbude. Oni jsou v tomto punktu kreativní.

P. Moravčík 2.8.2020 10:52

Presne tak. Nedávno som si kúpil kameru. V papierovej krabici s nalepenou plastovou výstelkou bola kamera v zabalená v kúsku penovej hmoty, to bolo vložené do bublinkovej fólie (to jediné malo zmysel), a potom som ťahal von 7 vrecúšok s rôznymi prídavnými dielmi. Najviac ma dojala starostlivosť o jazykové mutácie návodov na používanie, ktoré boli tiež zatavené vo fólii, (aby sa nerozbili?). Podobne s hromadou plastového odpadu skončíte pri vybaľovaní testovacích súprav a kompletovaných injekčných prípravkov v medicíne a laboratóriách. Inde to zrejme nebude iné. Má to pôsobiť luxusnejšie alebo dôveryhodnejšie?

S. Donát 2.8.2020 10:48

Už se zakázaly ty nejúčinnější hasící přístroje, tedy halonové ;-) . Naštěstí se našla dosti účinná náhrada - PHP halotronové.

R. Polášek 2.8.2020 10:21

Nejspíš proto, že tam budou mít spousty spotřebičů na zemní plyn, který při spalování taky generuje nezanedbatelné množsví oxidů dusíku. Ale o tom se nejspíš nesmí mluvit, protože zemní plyn má němcům zachránit zpackanou Energiewende.

R. Polášek 2.8.2020 10:16

No ona separace ve firmách má mnohem větší smysl. Pokud se jedná o výrobní odpady, obvykle není problém zajistit, že výsledné posbírané plasty jsou jednoho druhu a navíc nezestárlé a ničím neznečištěné. Ve většině případů se tak mohou prakticky bezproblémově a beznákladově vrátit na začátek výrobního cyklu do výroby plastové suroviny a v součtu ten plast tak použít na výrobu téměž úplně ze 100 % a dosáhnout tak prakticky bezodpadové technologie. Zvláště když se jedná o technické plasty, které už často přímo ve své specifikaci mají možnost do určitého procenta využít při výrobě recyklát stejného plastu.

Jak už ale to je plast z popelnic, směs všemožného plastu různého druhu, stáří a znečištění. je to problém.

F. Kusák 2.8.2020 8:35

To jste mě špatně pochopil, právě že ne. Stát nastavuje obecné podmínky, ale já se snažím spoléhat co nejvíce sám na sebe, obecné podmínky ale musím, avšak zase jen racionálně, respektovat. Říkám to dost kostrbatě, ale snad jste mě porozuměl.

J. Svoboda 2.8.2020 7:48

Předvedl jste jen další trolí taktiku - trolové si vzájemě podporují hulvátské ad hominem příspěvky.

Dělejte to častěji, těm, které by to mohlo vyhnat z diskuze to docvakne a přestane to na ně platit, jako na mě už dávno.

Pěkný den.

J. Svoboda 2.8.2020 7:20

Kromě ekologie vám tedy na bruselských nápadech vlastně nic nevadí ;-D

Pěkný den.