LIDÉ: Scarlett Rauschgoldová (alias Darth Zira)
V Brně, kde se narodila, vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a po promoci pokračovala v postgraduálních studiích mezinárodního a evropského práva v zahraničí (Londýn, Štrasburk, Haag a Maastricht). Po návratu do ČR zakotvila v Praze, jmenovitě na Ministerstvu financí, kde (s krátkým intermezzem na Úřadu průmyslového vlastnictví) pracuje dodnes – t. č. na odboru pro Evropskou Unii a mezinárodní vztahy. Jak kvůli pracovnímu vytížení tak kvůli tomu, že většinu jejího volného času naprosto pohlcuje žánr fantastiky ve všech svých možných podobách (mj. je hlavou sci-fi klubu Academia Sithia, členkou Rady ČS Fandomu a poměrně častou přednášející na conech, především o Hvězdných válkách), musela své za dob studií široce rozevláté zájmy omezit jen na to, že si sem tam najde trochu času na astrologii, numerologii a tarotové karty.
Píše necelých pět let a začínala s fan fikcemi ze světa Hvězdných válek, které byly dosud oceněné „Zlatým ysalamirijem 2004“, třetími místy v téže soutěži v letech 2003 a 2006, vítězstvím v „Yodově vánoční soutěži 2004“ a druhým místem tamtéž o dva roky později – většina z těchto povídek je dostupná na Jedilandu („Darth Erbena“, „Palpyho kšand“a „Sithského holocronu“ se neúčastní, protože je sama pořádá). Ovšem od doby, co začala psát i „normální“ fantastiku (převážně časovky, alternativní historie a dark fantasy), se tomuto žánru věnuje spíše okrajově, protože na něj má času stále méně.
Za temný příběh Čarodějnici nenecháš živu býti získala ocenění „Vidoucí 2005“ v kategorii veřejné poroty, slovensky psaná sci-fi z doby tzv. „normalizace“ Elixír mladosti zvítězila v „Ceně Fantázie 2005“ a zároveň byla zfilmována jako jedna z ročníkových prací na pražské FAMU, za alternativní historii Pavilón šelem obdržela „Stříbřitělesklý halmochron 2006“ a humoristická polit fiction Blízké setkání čertvíkolikátého druhu vyhrála v soutěži „Radegast 2k+6“. Dále má na svém kontě druhé místo v soutěži „Vidoucí 2004“ v kategorii veřejné poroty s pochmurně laděnou fantasy pohádkou Setkání, dvě druhá místa v soutěži „Zlatá zebra“ – v roce 2005 za fantasy časovku Žila jsem… kolikrát? a o rok později za sci‑fi hříčku Podobnost čistě náhodná, třetí místo v soutěži „Radegast 2k+4“ za svérázné pojetí svatováclavské legendy Drahomiř ze Stodoran a větší počet čtvrtých a pátých míst v jiných ročnících již jmenovaných soutěží nebo v soutěžích jiných („Rokle šeré smrti“, „O dřevěného Turka“).
S její povídkovou tvorbou se lze mimo již zmíněného Jedilandu a našeho internetového listu Sarden setkat také v pořadu Nula jednička na stanici Českého rozhlasu Leonardo (odvysíláno bylo zatím 9 jejích povídek: česká verze Elixíru mladosti, zkrácená a přepracovaná Drahomiř ze Stodoran, dále Pavilón šelem a Náhrdelník – obě na pokračování, Dobrá rada, Et tu, mi filii, Zlý jelen, Podobnost čistě náhodná a Na rýnské skále) a na webových stránkách Mensy ČR.
V tištěné podobě její práce vyšly ve sbornících Zlaté zebry (ročníky 2004, 2005 a 2006), Stříbřitělesklého halmochronu (ročníky 2004, 2005 a 2006) a Rokle šeré smrti (ročníky 2004 a 2005), v časopise Fantázia, v antologii Cena Fantázie 2006, v Časopise Mensy ČR (č. 4/2007 a 5/2007) a samozřejmě také ve sbírce Černé sny aneb příběhy na nedobrou noc, kterou spolu s Haninou Veselou sestavila a za spolupráce s mnoha dalšími obětavými dušemi uvedla v život.
Mimo to pro časopis Pevnost poměrně pravidelně píše reportáže ze SF&F akcí a vede v něm společenskou rubriku týkající se dění v české a slovenské fantastice Bulvár Alfa Ralfa. Reportáže, recenze a další články z jejího pera se objevují v Interkomu, Časopise Mensy ČR a pochopitelně i zde na Sardenu. V březnu 2007 vyšel román ze světa Hvězdných válek Háv klamu, který přeložila z angličtiny.