16.9.2021 | Svátek má Ludmila


CON: Crwecon 2010 - Pátý ročník komiksového srazu

27.4.2010 12:05

Crwecon 2010 klub CrossTOPlistZveme vás na ne-li největší, pak rozhodně jednu z největších akcí týkajících se komiksu u nás. Konat se bude 29. 5. v klubu Cross v Praze 7, na křižovatce ulic Plynární a Jankovcova, jen pár desítek metrů od stanice metra C Nádraží Holešovice, nebo stejnojmenné zastávky tramvají číslo 5, 12 a 15, či autobusů 102, 186 a 210.

Prostory klubu budou přístupné od devíti hodin a vstupné se tradičně neplatí. Program nabízí širokou škálu pořadů pro komiksové fanoušky i laiky - mimo jiné přednášky o Star Wars komiksech, příbězích Soudce Dreda či mystické sci-fi sáze Incal. Svoje ediční plány tu představí nakladatelství Crew, BB art, Netopejr, Albatros a další, návštěvníci se budou moci zúčastnit malířského workshopu, prohlédnout si autorské galerie či zhlédnout tematické filmy.

V prodejní nabídce pochopitelně nebudou chybět komiksy české i zahraniční, nové, antikvární i raritní, dále pak figurky, trička a obrazová alba. V této souvislosti dojde i na křty novinek – měla by zde být k dostání první kniha dobrodružství Soudce Dredda, fantasy epos Dragonero, třetí svazek série 100 nábojů, nové přírůstky k řadám Simpsonovi a Calvin a Hobbes, kniha obrazů Karla Jerieho nebo nové číslo úspěšného fanzinu BubbleGun. Ze zavedené tradice nevybočí ani dražba obrazů a ke koupi tak budou originály od našich předních komiksových výtvarníků.

V rámci akce budou vyhlášeny výsledky třetího ročníku ceny Fabula Rasa, o jejímž udělení hlasují samotní čtenáři na stránce www.comicsb.cz

Veškeré potřebné údaje a průběžně upřesňovaný program naleznete na stránce www.crew.cz/crwecon

Srdečně zve a příjemnou zábavu přeje nejen Nakladatelství Crew, ale všichni ostatní pořadatelé nejstarší komiksové akce u nás.

Reportáž z posledního Crweconu se Stanem Sakaiem.

Jiří Pavlovský


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...