Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Vyhraje muž, nebo nůž?

Vypadalo by to asi jako alibistické vyhýbání se kardinálnímu tématu, tak k těm prezidentským volbám teda ještě něco napíšu. Ale že by se do toho člověku chtělo…
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OM

Konzervativní kruhy samozřejmě mohli nabídnout svého skvělého kandidáta, ale místo toho se objevil chudák Bašta... A co je ještě zajímavější, oni si opravdu mysleli, že může uspět.

0 0
možnosti
LH

Mýlíte se, pane. Nikdo Normální není ochoten zaplést se se současnou politikou. Věřte, funguje to tak už i v naší malé vesničce střediskové. Kandidátní listiny jsou plné vejžírků a výlupků, elity nereagují na zvonění u branky. A pokud si nevyvolený, nevybraný dovolí...... Neproklouzne ani muž s brašnou.

0 0
možnosti
AS

Že nad tím, jak svět nefunguje podle jejich představ, brečí levičáci, to je vcelku norma. Oni přece nejlíp vědí, co je pro ostatní nejlepší. Ale že to už dělají i ti, co se prohlašují za pravici, to je smutné. Demokracie vždycky fungovala přesně tak, jak se panu Jaklovi nelíbí, jen to dřív muselo být obalené stranickostí ("politikou"), protože bez stranického aparátu a jeho možností se totiž prakticky nedal sehnat potřebný počat hlasů pro jakékoliv přímé hlasování. Jenže to je -kvůli vývoji společnosti a z velké míry kvůli možnostem internetu- minulost.

V tento okamžik ani nemá cenu rozebírat, jestli je v českém prostředí přímá volba prezidenta dobře nebo špatně. Jsme momentálně v situaci, v jaké jsme. Všechny ty analýzy a vzletná přirovnání obou kandidátů se u každého jednoho občana redukují na velmi prostou otázku obyčejných lidských sympatií nebo nesympatií. A ukazuje se, že pro velkou část lidí je nepředstavitelné, že by jim prezidenta dělal někdo, kdo ze sebe není schopný dostat jednoduchou srozumitelnou větu, pokud mu ji někdo nenapíše, kdo kromě sebechvály neumí nic jiného, než fňukat nad tím, jak mu ostatní ubližují, kdo lže a straší, kdo popírá, co řekl v předchozí větě a kromě dalších věcí i v neposlední řadě kdo neumí česky a komu chybí znalosti ze základní školy. Když to řeknu zkráceně - vedle Babiše je osobnost i medvídek Pú. Pavel rozhodně není bezchybný Mirek Dušín, ale ve srovnání s Babišem není co řešit. Když to zredukuji skoro na úroveň první signální soustavy, zůstane otázka: S kým z těch dvou si dovedu představit, že bych jel na dovolenou a nezabil bych ho ješte před nástupem do letadla?

0 0
možnosti
JF

J86a96n 92F46r66á94ň27a

27. 1. 2023 8:23

Teď otázka, co je důležitější. Jestli umí dokonale česky a nesplete si planety, nebo je to kovaný komunista, aktivně podporující a sloužící režimu který vraždil lidi a teď jenom kvůli funkci převlékl kabát nebo sprostě lže. Já bych s někým jako Pavel na dovolenou nejel a bude li prezidentem poprvé se budu za prezidenta upřímně stydět.

0 0
možnosti
FN

Bohužel volby nejsou o osobách, jejich postojích, myšlenkách a programech. Jsou soubojem dvou reklamních realizačních týmů, které bojují o to, aby svého zaměstnavatele vykreslili jako anděla a soupeře jako rohatého satanáše. Pak se ale nejedná o střet dvou kandidátů na prezidenta, ale střet dvou virtuálních realit. Zatím vede tým, který prodává v úhledném balíčku pravdu, lásku a morálku. Když balíček rozbalíte, najdete tam lež, nenávist a pokrytectví.

0 0
možnosti
PH

P83e41t40r 58H61a43n

27. 1. 2023 8:18

Hm. To se dozvíte, když ten balíček rozbalíte, což jste neučinil. Takže jste zvolil balíček, který ani nemusíte rozbalovat.

0 0
možnosti
KA

K73r85e60i40d89l 83A12.

27. 1. 2023 7:43

Chtěl jsem včera rozproudit diskuzi o politických přednostech Pavla a od jeho voličů jsem se nic nedověděl. Z mého hlediska vede Babiš nad Pavlem aspoň 5:1.

Babiš: 1) proti euru, 2) proti migraci, 3) proti istanbulské úmluvě, 4) nechce cenzuru, 5) rozumný názor na snížení cen energií.

Pavel: 1) realističtější názor na konflikt na Ukrajině.

I kdyby byl Pavel sněhobílý, tak vole ho, byl bych sám proti sobě, resp. proti svým politickým preferencím. Voliči Pavla řeší v drtivé většině povrchní věci a připadají mi jako v emocionální křeči (jistě ne všichni). Kvůli temné minulosti Babiše zvažuji bílý lístek, ale Pavel na tom "kádrově" není o mnoho lépe, jestli už bych měl uvažovat tímto způsobem.

0 0
možnosti
OV

Jakým způsobem bude prezident bojovat proti zavedení Eura, migraci, Istanbulské úmluvě a pod.? Jaké má k tomu pravomoci a mandát? Dané smlouvy již jsou dávno podepsány platnými představiteli státu a jako takové jsou závazné.

Jaké má prezident pravomoci, aby snížil cenu energií? Může někomu něco nařídit?

Maximálně si může pozvat představitele vlády na hrad na oběd. A mezi polévkou a pečenou kachnou se zeptat, co s tím hoši chtějí udělat.

Jak říkala moje manželka. Nejhorší je, že jednoho bude muset olizovat na poštovních známkách. Tak jsem ji uklidnil, že dnes jsou to už všechno samolepky. Už se nemusí lízat. :-)

0 0
možnosti
RL

Jaký má ta prázdná obálka význam? Někdo je bude počítat? Ten počet se nějak extra zveřejní? Něco z toho bude zřejmé? Už nemám ani náladu, ani sílu proti té hydře dál bojovat. Už mě to nebaví. 70 % občanů dalo jasně najevo, že komouši nikomu nevadí, ba dokonce jsou někteří tak morálně na výši, že si zaslouží kandidovat na nejvyšší posty v republice. Už na to nemám nervy. :-(

0 0
možnosti
KA

K98r97e49i40d71l 81A86.

27. 1. 2023 7:45

Myslím si, že má. Podle mě se budou sčítat neplatné hlasy. Pokud by jich bylo hodně, tak si určitě některý politolog všimne: Aha, řada lidí volila proti oběma kandidátům. Čím víc bude bílých lístků, tím větší šance, že se to ještě propere v médiích. Z tohoto hlediska to má větší symbolický význam než nejít k volbám.

0 0
možnosti
JA

Nemohu svojí volbu postavit na tom, jak bude na výsledek reagovat který tábor.

Za posledních cca 5 let byly v ulicích oba dva výrazné tábory (velice nahrubo reprezentanti stávajících dvou variant).

0 0
možnosti
RL

Já mohu, po zkušenostech z posledních 16 let. A vy taky, ale nechcete to dělat. :-P

0 0
možnosti
JF

J95a84n 56F37r47á40ň46a

27. 1. 2023 6:34

Konečně rozumný komentář prezidentských voleb. Pro republiku bude asi lepší, když vyhraje Pavel. Jinak budou Chvilkaři pořádat demonstrace každý týden a Svěrák nevyleze ze spacáku. Chce to klid.;-D

0 0
možnosti
VM

Ano, špatné to je s tou demokracií v ČR, vlastně celých 33let.

Protože k ní byly položeny špatné základy !

0 0
možnosti
JM

Nebo jinak, opisem: Po osmdesátém devátém bylo naším údělem projít neprobádaným, ztemnělým Labyrintem a navrátit se zpět do světa prosperity, svobody a demokracie. Tím jsme měli sobě i světu dokázat, že do něj přináležíme. Během naší pouti jsme si však sami, vinou vlastní blbosti přetrhli zpět nás navádějící nit. K dalšímu maléru došlo, když jsme, potmě a po paměti tápajíce a hlasitě sakrujíce dospěli k východu z Labyrintu a vstoupili do světa, k nepoznání změněného.

0 0
možnosti
JC

Je smutne že se u nas souboj o myšlenku nebo politicke směrovani zmrsknul na stado opičaku řvoucich na naměsti a nejhorši na tom je že to spoustě politiku vyhovuje!!;-(

0 0
možnosti
JM

Jaký pán, takový krám.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz