Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Vyhraje muž, nebo nůž?

Vypadalo by to asi jako alibistické vyhýbání se kardinálnímu tématu, tak k těm prezidentským volbám teda ještě něco napíšu. Ale že by se do toho člověku chtělo…
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZK

Volit v demokracii (bez přívlastků) spočívalo historicky v tom, že se volič pozitivně přihlásil k programu politické strany či osoby kandidáta. To se nám teď jaksi přerodilo v situaci, že skutečný politický program nemá žádný z kandidátů, kandidáti široce uznávanými osobnostmi ve svém národě nejsou a volič vybírá jen z možností méně či více špatných (to si každý hodnotí podle svých vlastních kritérií). A nemají-li kandidáti skutečný program, bude nemožné následně posuzovat, zda se jej drží a plní tak vůli svých voličů. Současná demokracie si tak zaslouží nový přívlastek, možná demokracie emoční, mediální či virtuální.

0 0
možnosti
ŚS

Já si myslím, že prezident u nás nemá moc možností nějaký politický program plnit. Může sice občas nepodepsat nějaké jmenování, ale tím se směřování státu nezmění.

0 0
možnosti
JF

" ... Zločinec vůbec nemá co kandidovat a dobrotivec by neměl chodit do politiky ale raději sloužit někde u Armády spásy. ...!

S tímto postulátem naprosto souhlasím, válečnický padouch Pavel by z principu kandidovat neměl, a pro pachatele dobra Babiš platí totéž. Jenže kandidují oba a kruciální otázkou je, zde vítěz opět vzkáže straně prohraných, že od teď mohou jen shut upp! To be orr not to be, that is the question (this day) ... :-/

0 0
možnosti
JV

J 10V76l63č18e52k

27. 1. 2023 10:46

Pane Fardo, držte se češtiny, uděláte dobře a možná i s méně chybami. Důkazů, že jste "vzdělanec" není zapotřebí. ;-D

0 0
možnosti
PK

No, pane Jakle, píšete o dvou lidech v titulku a zatím jste popsal Babiše a jeho příznivce. Tak teď ještě o tom druhém. Děkuji

0 0
možnosti
Foto

T15o13m68á61š 58H57r28a19j

27. 1. 2023 12:30

Takže Babiš je padouch i dobrotivec?

0 0
možnosti
VK

Babiš je ekonom a nerozumí válečnictví. U Pavla je to obráceně a je výhodnější pro vládnoucí pětikolku protože jim do toho nebude moc kecat. Generál se bude lépe vyjímat na známkách, jeho konkurentovi by zase slušel více post premiéra.

0 0
možnosti
MM

Ano, pokud Babiš neuspěje, je toto naděje.

0 0
možnosti
PP

P52e49p89a 66P40e55p51a28x

27. 1. 2023 9:36

R^ Autor popsal podstatu té komedie.

0 0
možnosti
OM

O44. 97M33.

27. 1. 2023 9:23

Pane Jakle, kdybych měl volit prezidenta podle toho, jak "budou vyvádět" příznivci toho kterého neúspěšného kandidáta, to bych musel bejt úplně blbej.

0 0
možnosti
Foto

Zatím neděje, myslím tím poslední odstavec, ale politici na tom makají, aby se tak dělo. To víte, je potřeba se světem držet krok.

0 0
možnosti
Foto

Souhlasím a tleskám.R^

0 0
možnosti
JH

Dobře napsáno pane Jákle. Já si myslím, že domokracie, či domokratická/politická soutěž dostala na frak když byl těsně před presidentskými volbami zatčen, pro nic, jistý pan Sládek!! A doraženo to bylo když úřad soudruha Rychetského, údajně hlídače domokracie, změnil v průběhu volební kampaně "vstup" do sněmovny!!

0 0
možnosti
ZL

Koukám, že dnes je a NP tématem dne věštba vychazejici z předpokladu, že ten, kdo nevolí Babiše, je šílenec stižený amokem.

Vy, tedy babisovci, mi něco říkejte o nenávisti.

0 0
možnosti
Foto

Tu nenávist tu podsouváte vy. Pan Jakl jen komentuje stav a svůj názor na základě předchozího. Primárně jde o souboj dvou táborů a právě lidé, kteří se hned chytnou tohoto slova, tu nenávist vlastně tvoří či alespoň posilují.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz