Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VOLBY: Vyhraje muž, nebo nůž?

Vypadalo by to asi jako alibistické vyhýbání se kardinálnímu tématu, tak k těm prezidentským volbám teda ještě něco napíšu. Ale že by se do toho člověku chtělo…
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FN

Obecná rada pana Jakla se kterou výjimečně souhlasím. Před svou volbou si představte, cituji: "Který tábor si (po své prohře) jen povzdychne, zašklebí se a znechuceně mávne rukou, a který naopak vtrhne do ulic a začne vyvádět kravály, organizovat blokády a bránit Hrad před nechtěným nájemníkem?". Kterému táboru dáváte přednost ? Soudě podle chování autora a IVK jako celku po posledních presidentských volbách v USA, oni dávají přednost té druhé skupině a u nás tedy Babišovi. Proč se styděl napsat to přímo ?.

0 0
možnosti
FN

Líbí se mi, že autor zmínil ty Araby. Až do konce jsem měl strach že na ně zapomene.

0 0
možnosti
JK
KK

Babiš je z jednoho důvodu těžko přijatelný. Je velice úspěšný podnikatel. A malý český človíček je závistivá sw.n é. Že dává práci 40 000 rodinám, že dává miliardu na dobročinost, to už malého českého závistivce nezajímá. Rv

0 0
možnosti
VN

Pane Křivane, z těch dvou nevolím žádného. Ale to, že Babiš "dává práci 40000 rodinám" jste fest přehnal. Všechny firmy, co si vydyndal, předtím existovaly, existovaly by i bez něj. Není jako Baťa, který jako původně švec vybudoval obuvnický průmysl.

Tak znovu: Z těch dvou nevolím žádného. Ani ulízaného zeleného bezmozka, ani vychytralého hraboše kapitálu.

0 0
možnosti
KK

Zločinec vůbec nemá co kandidovat. Kdo chtěl aktivně sloužit zločinecké organizaci KSČ jako špion v demokratickém zahraničí byl a dodnes je zločinec. Zločinec Pavel vůbec nemá co kandidovat!

0 0
možnosti
PV

Babiš je zlo. Protože využil možností nového řádu. Úspěch se nedopouští.

Proto raději volíme KGBáka, který za sebou dosud nezanechal nic, dokonce méně než záletník Václav Flaška...

0 0
možnosti
VN

"Svátého" Vencu ani nepřipomínejte. Doufám, a toho už se asi nedožiji, se bude zase přistávat na letišti Airport Prague, ne na tom dnešním Ochmelkovo.

0 0
možnosti
JM

Dnes odpoledne jsem si jen krátce poslechl duel obou president. adeptů na ČRo a nabyl jsem skálopevného dojmu, že se pan Pokorný (red.) nechal inspirovat při přípravě jejich souboje Podskalského Světáky. V tomto filmu se trojice dámiček z lepší společnosti a parta pracantů dostanou do sofistikované debaty o madame Curie, o Salvatoru Dalím a o podobných, pro praktický život obyčejného člověka tolik potřebných znalostech. O vodováze, o maltě či o pestrém životním údělu pražátka díky okolnostem a prostředí jejich soiré nepadlo ani slovo.

Nu, a v podobném duchu se, alespoň dle mého laického náhledu vedlo poslední předvolební setkání A. B s P. P.

0 0
možnosti
Foto

T21o10m63á69š 92H52r10a95j

27. 1. 2023 12:33

S panem Jaklem souhlas. A k těm dvěma ještě přidávám svůj včerejší komentář:

Babiš je z mnoha důvodů těžko přijatelný. Kromě temné minulosti (tu má PP ještě temnější) to je člověk bez pevných, strukturovaných od principů budovaných názorů. Je neschopný abstraktnější nebo obecnější (ideologické) myšlenky. To je také důvod, proč si často protiřečí (bez ukotvenosti v principech si v delším čase lze jen těžko uchovat konzistenci). Jedinou jeho zbraní je nijak zvlášť pevný, či důvěryhodný selský rozum. Zlo Babiše je v jeho osobě.

Naproti tomu PP je kultivovaný, uhlazený, umí se vyjadřovat (i sympaticky stručně), na obecnější otázky odpovídá sice obecně (až bezobsažně), ale také strukturovaně a s alespoň formální hlavou a patou. Ostudu tedy neudělá (jak já tuhle vlastnost nesnáším!). Zlo, které s sebou PP nese, netkví přímo v jeho osobě, ale v tom, co reprezentuje: absolutní prounijní konformismus. Můžeme si být jisti, že podepíše všechny budoucí Lisabony, Istanbuly, Marakéše, Green Dealy, Fit for 55, kvóty na migranty, ženy, homosexuály, černochy nebo cokoli jiného. Je přeci dospělý, rozumný, slušný...

Suma sumárum nevím, co by Babiš musel provést (a že se v poslední době snaží!), abych volil PP

0 0
možnosti
ŚS

8-o Babiš podepsal snížení skleníkových plynů v r. 2019 i 2020, v rámci Fitfor 55 odmítl pouze zákaz spalovacích motorů, Marrakéšskou deklaraci ČR za Babiše přijalala, i když ještě neratifikovala. Uvědomte si, že na cestě ke dnešmu bohatství podrazil postupně všechny kamarády a spolupracovníky, vyjma jediného, který mu jako ředitel Lovochemie podepsal takovou smlouvu, která mu později umožnila fabriku schlamstnout. Toho člověka dodnes vyplácí. Opravdu si myslíte, že by voliče nepodrazil?

0 0
možnosti
JK

Já se to pokusím "přeložit" po svém. Už několik voleb nesleduji tolik co kdo v KAMPANI říká neb si myslím, že kandidáti jsou naučení co a jak říkat, slibovat aby se zalíbili co největšímu počtu voličů. Sleduji ty kdo a jak je podporují a hlavně média neb ta jsou schopna ledasčeho i po těchto volbách. Add ta média. Ještě překousnu, že mám pocit, že někomu fandí a někoho očerňují, ale nechci kousat, že tím mi vlastně říkají, trhni si a žer co ti nandáme na talíř.

K těm prázdným obálkám. Boha jeho, snad jste už u nějakých voleb byli!! V seznamu kandidátů daného okrsku si vás odškrtnou a vydají vám úřední obálku. K těm odškrtnutým se případně připíší ti co přijdou s volebním průkazem ( tedy ze svého "domovského" okrsku jsou vydáním průkazu vyškrtnuti, dostanou také úřední a připsáni na tam, kam se dostaví). Z těchto přišlých k volbám se vypočítává volební účast. Úřední obálku vhodíte s kandidátem, prázdnou nebo ji nehodíte vůbec. Pokud uděláte cokoliv mimo vhození platného hlasu, souhlasíte s tím, jak to rozhodnou ti co platný hlas vhodili. Nějaké následné výklady co kdo myslel tím, že vhodil prázdnou obálku (nebo nevhodil ani tu prázdnou) budou odvislé od postoje vykladače a některým výkladům se budete divit ještě tak 2 další roky.

0 0
možnosti
PS

P32a54v23e82l 89S40u56r32a

27. 1. 2023 11:49

Při volební účasti s polovinou prázdných obálek má každý platný hlas jen poloviční sílu. Při neúčasti poloviny lidí má každý hlas sílu dvojnásobnou. Už to konečně pochopte, když stejně nemáte jinou možnost jak se vyjádřit.

0 0
možnosti
ŚS

Trochu jsem se ztratila. Mám volit ty, kdo budou dělat v případě nezvolení jejich vůdce menší bordel (Babišovci), nebo ty kdo budou dělat v ulicích větší bordel (Pavlovci)?

0 0
možnosti
Foto

No tak Vy si hoďte korunou...;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz