31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pasáček koz ve Vermontu 7.1.2008 2:05

Re: Upřímný Američan

Mr. Greenspan se zajisté mýlí. Irák byl napaden, protože svými zbraněmi hromadného ničení ohrožoval USA a celý svět. To ví každý inteligentní člověk, pouze hlupáci si myslí něco jiného. Kdyby USA napadly Irák pro ropu, podle mezinárodního práva by to byl válečný zločin.

Pasáček koz ve Vermontu 7.1.2008 2:04

Upřímný Američan

Mr. Alan Greenspan byl 18 let ředitelem Federální Rezervní Banky (tedy hlavním ekonomem USA), která určuje americkou ekonomickou a peněžní politiku.  V září 2007 vyšla jeho kniha vzpomínek The Age of Turbulence: Adventures in a New World (Čas neklidu: dobrodružství v novém světě). V této knize napsal:

I’m saddened that it is politically inconvenient to acknowledge what everyone knows: The Iraq war is largely about oil.  (Jsem zarmoucen, že je politicky nepohodlné přiznat to co každý ví: ve válce v Iráku jde hlavně o ropu).  V rozhovoru s novináři listu Washington Post pak prohlásil, že agrese proti Iráku byla nezbytná pro zabezpečení světových ropných zdrojů a pro rozvoj globální ekonomiky. Sám tuto agresi americké vládě doporučil.  Ministr války Robert Gates to komentoval takto: Velmi si vážím Mr. Greenspana, ale nesouhlasím s ním. Nevěřím, že v Iráku jde o ropu. Napadli jsme Irák proto, aby byl Střední východ stabilní.  Což se opravdu plně podařilo ........

Mr. Greenspan ve své knize také kritizuje prezidenta Bushe a Republikány v Kongresu za neodpovědnou finanční politiku, která způsobila enormní zadlužení USA. Státní dluh roste každou minutu o 1 milion dolarů. Mr. Greenspan  také předvídá, že euro může brzy nahradit dolar jako světovou měnu.

Petr Vileta, balík z Plzně :-) 7.1.2008 2:04

Re: zbláznil se?

Tak pozor, starosta se tam nedavno pristehoval, drive zil ve meste. Sez zbytkem souhlasim.

Pasáček koz ve Vermontu 7.1.2008 2:02

Americká základna v Čechách

Radarová základna není problém technický, ale politický. Propaganda, že radar bude ochraňovat proti raketám z Iránu, nebo z Koreje se již zhroutila pod tíhou faktů. Radar je proti Rusku.

Proč tedy tato  základna musí být pod americkým velením a nemůže být pod velením NATO? Důvod je prostý: Staří členové NATO (Francie, Německo a další) jsou proti americké agresivní zahraniční politice a odmítají další americké vojenské základny. Těch jsou po celém světě už desítky. Členové NATO nebudou podporovat americký útok na Rusko. Mnoho států NATO odepřelo účast na agresi USA proti Iráku, ty, které byly přinuceny, ted´ z Iráku odcházejí. Odmítají také posílat další vojáky do Afganistánu.

Evropské národy nechtějí další zbrojení, chtějí žít v míru a spolupracovat s Ruskem. To je proti zájmům USA. Proto Američané chtějí vybudovat nové základny proti Rusku ve východoevropských zemích, kde jsou vlády protirusky zaměřeny a ochotně základny přivítají. I když většina občanů těchto zemí je proti.

Česká republika je již členem NATO a EU. Radarová základna v Čechách bude podporovat agresivní politiku USA a zvyšovat napětí ve světě.

Je to opravdu v českém zájmu ?  To je ovšem pouze akademická otázka. O vybudování základny již bylo rozhodnuto !

pp 7.1.2008 1:52

A to jste ještě neslyšeli,

že by chtěli zvolit naším prezidentem Putina?

Stanislav 7.1.2008 1:42

Re: no pozor

No přesně! V pátek večer jste byl ještě aktivním zářičem ... :-)

exulant 7.1.2008 1:23

co je na tom noveho?

Mne prednasel na KU pred 50 lety marxismus/leninismus nejaky Radomir Stemberk a ten rikal dost podobne nesmysly. Proti tomu starosta na dedine nema takovou audienci.

Esmerald 7.1.2008 1:21

Re: zbláznil se?

Hej, to je pravda "JaS"i !! Že mne to nenapadlo samého ? Přece to jsou staří prokádrovaní zoufalci, kteří tam pro Rusy pracovali. Prostě tam zůstali a nebo se narodili a zůstali jako vzorek ruského DNA když jejich legitimní otcové radostně využili příležitosti neplatit alimenty a odešli. Vodka tam asi tekla z vodovodu, máchorka silná, ukradený benzin zadarmo, srnčího stříleného kalašnikovem jako terč plné špajzy, zlaté to časy pro soudruhy z Trokavce. A svědomí ? Co to je ? Nikdy jsme to neměli a nepotřebovali, tak budeme lhát dál, když s tím americkým radarem již krást určitě nepůjde. 

clay 7.1.2008 1:18

starostu Trokavce řadím

k zoufalcům typu hledačů Štěchovického pokladu už dlouho. Nyní se jim ale omlouvám, jsou v podstatě neškodní blázni. Tohle je nebezpečný debil.

Esmerald 7.1.2008 0:57

Trokavec má zřejmě zvláštní autonomní demokracii

Zašel jsem si pro legraci na tu stránku Trokavce, ale žádná sranda to nebyla. Několik zoufalců patheticky lže a po vzoru bolševické "demokracie" je to jako s tím rudým telefonem, který má jenom sluchátko. Trokavec se chová, jakoby názor čtenářů neměl existova. Ale záhada přece tady je. Je tam sice rubrika " Ohlasy čtenářů" v které je třeba jakási Krajanka Alexa z Havaje, ale jak probůůůh se ta pomatenkyně do Trokaveckého počitače nabourala, když to já nezmohu, ač se snažím těm trottlům říct, že je ráno a po flámu. Hybaj na pole.

JaS 7.1.2008 0:48

zbláznil se?

To vyjádření znamená změnu. Kdy se zbláznil? Jaká změna? Přece žádná! Jaké obyvatelstvo smělo žít v sousedství sovětských atomových raket? Jen tam zůstalo i se svým starostou.

zdeněk 7.1.2008 0:36

no pozor

ony použily atomovou zbraň i na mě. sem byl v pátek večer v hospodě, když sem lehal do postele tak strašná rána a celou sobotu jsem měl nemoc z ozáření;-D

Jan 7.1.2008 0:16

Autor má naprostou pravdu

Tak se nám ti odpůrci radaru pěkně vybarvují;-P Tvrdit, že USA zkouší své atomové bomby v Afghánistánu nebo v Palestině...:-D To už není ani k smíchu, ale k pláčiRv

A TO CHTĚJÍ TAKOVÍ JEDINCI MLUVIT DO NAŠÍ ZAHRANIČNÍ POLITIKY, zneužívajíc referenda ???

Já se jenom divím, jak může tak velká část našeho národa naletět těm protiradarovým kecům (nejen) bývalých komunistů, popř. těch exotů v asociaci "Ne základnám..." To snad hodlají čekat, až bude Irán ty atomové zbraně mít??? To pak bude řečí: jaktože jste nevybudovali adekvátní obranu?8-o

P.S. Autor má naprostou pravdu. Jen zapomněl dodat, že do toho blázince patří i členové jisté nejmenované politické strany. Jenže to bychom přišli o velkou část našeho levého politického spektra (konkrétní jednotlivce si libovolně dosaďte).

Stachanov 7.1.2008 0:12

Neoral se narodil do špatné doby, ideální by pro něj bylo jiné povolání

inkvizitor církve katolické, obránce čistoty a víry 8-o;-D viděl by za vším ďábla a přitom by nekonečně sloužil dobru ;-D ani slovník by moc nemusel měnit