8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ladislav N. 25.11.2005 4:56

Souvislosti a podobnosti - Bude Rath za své lži odsouzen k omluvě a vyplacení částky?

Budiž poučením rozhodnutí Ústavního soudu ČR:
 
Ústavní soud vrátil novináři Ivanu Brezinovi naději, že se mu bývalý premiér Miloš Zeman bude muset omluvit za obvinění z korupce. Brezina v roce 1999 žaloval Zemana, který o něm prohlásil, že za peníze energetické společnosti ČEZ psal články podporující dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. Ústavní soud zrušil dřívější rozhodnutí vrchního a Nejvyššího soudu, podle nichž se Zeman nemusel novináři omlouvat, ani mu zaplatit požadované odškodné.
 
Vrchní a Nejvyšší soud se přiklonily k Zemanovu vysvětlení, že jen zopakoval to, co mu sdělil tehdejší generální ředitel ČEZ Milan Černý. Podle Ústavního soudu však předchozí verdikty porušily základní právo na zachování osobní cti a dobré pověsti.
Vrchní soud uvedl, že občan nemůže být postižen za to, že zveřejňuje informace, kterými poškozuje někoho jiného. Stačí, aby následně prohlásil, že se dotyčnou věc dozvěděl od člověka, o jehož pravdomluvnosti nemá důvod pochybovat. „Nemá-li ústavní činitel svá tvrzení faktů důkladně prověřena co do pravdivosti, není oprávněn je zveřejnit,“ prohlásila včera ústavní soudkyně Eliška Wagnerová.
*** Budiž Ústavní soud za taková moudrá rozhodnutí pochválen.
AeroKarel 24.11.2005 22:03

Nebyl bych si jist Šumaváku,

Drath určitě blbý není. Hajzl, to ano.
Ale jak na blby zabírá je vidět z diskuse.
AeroKarel 24.11.2005 19:03

No, obraz bídy a utrpení,

některé ty komentáře. Asi si tento národ kombinaci Paroubek-Dráth zaslouží. A já také, za to že jsem dosud neemigroval.
KATO 25.11.2005 16:29

Re: No, obraz bídy a utrpení,

  DOPORUČUJU NA SLOVENSKO.........dál nedolétnete-------
Šumavák 24.11.2005 18:58

Sládek byl chytřejší.....

občan 24.11.2005 17:01

Rath je ve skutečnosti republikán

Vůbec nepochybuji o tom, že VZP je neefektivně řízená a nedělám si iluze o schopnostech ředitelky Musílkové. Je mi však jasné, že tato nefektivita ovlivńuje 3% rozpočtu a její vliv může být tak 20% z těch 3% takže je to 0,15%. Z hlediska velikosti rozpočtu VZP to určitě není zanedbatelná částka, ale určitě není a nemůže být příčinou problémů této organizace. Každý normální manažer by při nástupu do funkce ministra zdravotnictví ředitele VZP vyměnil a to z mnoha důvodů (loajalita, koncepční integrovatelnost), nicméně ne z těch které uvádí Rath. Myslím, že uplatńuje metodu - účel světí prostředky, ale to i v případech, které to nevyžadují. Normální člověk, by našel poklidný způsob výměny ředitelky, bez nesmyslného obviňování. Nemyslím však, že by byl tak blbý, aby od začátku nevěděl, že za deficit VZP nemůže. Je to hra kterou hraje a zřejmě ho to baví. Jeho porucha se dala poznat už při jmenování, kdyby tu funkci PLK složil, šlo by vše hladce. Z mého pohledu má psychologický profil zcela shodný s Dr. Sládkem, dokonce mne napadlo jestli to není Sládek po plastické operaci.
Ty jo 24.11.2005 20:51

Re: Rath je ve skutečnosti republikán

Obcane obcane, delate stejnou chybu jako Rath. Ve zdrave fungujici spolecnosti se osoby meni kdyz delaji chyby. Vymena za ucelem "loajality" demoralizuje dost zasadnim zpusobem kazdou firmu. Krom toho, pokud to nevite, VZP je na ministerstvu NEZAVISLA, je to jeden z principu demokracie. Rath svym jednanim prokazuje, ze neni demokrat, je to proste Urvalek druhy.
 
K osobe Dr. Ratha: je tyo psychopat, ktary by neprosel personalnim pohovorem v prumerne personalni agenture.
občan z kraje města 24.11.2005 22:27

Re: Re: Rath je ve skutečnosti republikán

Zde není prostor vysvětlovat jednu z metod v řízení. Postup, který jsem uvedl je v některých případech úspěšný. Je to na delší vysvětlování na které není prostor. Obecně máte pravdu i s tou tzv. nezávislostí VZP. Mně šlo o to, zvýraznit skutečnost, že výměnu manažera provádí běžně schopný (psychicky zdravý) manažer bez toho, aniž by musel konstruovat obvinění nebo intrikařit.
Ladislav N. 25.11.2005 6:42

Re: výměnu manažera provádí běžně schopný (psychicky zdravý) manažer, aniž by musel konstruovat obvinění nebo intrikařit.

Korektně vyhodila šéfka VZP Musílková nynějšího nuceného správce - za chlast - ovšem nebylo to uvedeno jako důvod. Sama to popsala v rozhovoru pro LN - nechtěla toho člověka diskvalifikovat pro jeho další kariéru. Teď se jí tahle velkorysost vrací - grázl Rath ji skandalizuje a ten druhý blokuje vedení VZP...
KATO 25.11.2005 16:32

Re: Re: výměnu manažera provádí běžně schopný (psychicky zdravý) manažer, aniž by musel konstruovat obvinění nebo intrikařit.

  Já bych byl s tou  Musílkovou  opatrnější------
občan XY 24.11.2005 16:55

PANE TUPOLÁNKU -

 Tak moc zase do toho RÁTHA   a  ČSSD  NEMLAŤTE , nebo nám JICH BUDE NAKONEC LÍTO, tak  jako vás..........
Ivan Nový 24.11.2005 15:57

Tak jsem si to přečetl.

A není to tak špatné, jenže žijeme v době kdy demokracie pro mnohé není hodnotou.
Čumil 24.11.2005 19:09

Re: Tak jsem si to přečetl.

Vážně to není tak špatné, pane Nový?  V tom případě je to velice, ale opravdu velice špatné s vámi.
Xaver X.X. 24.11.2005 15:51

Tak jsem si myslel, že rathovskou rétoriku osočování

používá Rath...a on Topolánek. Poradci, raďte a ne rathďte!!!!!!!
Kantor 24.11.2005 15:20

Ano, socialistická solidarita v praxi

je hezké vidět, jak se ODS snaží solidárně držet nad vodou paní Musílkovou.
www racek 24.11.2005 15:37

Re: Ano, socialistická solidarita v praxi

je to od ní opravdu hezké ... a ani nevadí, že obětuje zase 2 až 3 procentíčka prferencí. jedna soudružka přece za to stojí ... bože, takhle se chová český manažewr, šéfujíécí jedné z největších firem v česku?!?
Ladislav N. 24.11.2005 20:17

Re: Re: Ano, socialistická solidarita v praxi

ODS se snaží držet Musílkovou (před útočícími grázly z ČSSD) a vy zase usilujete o zdravotnictví neomezeně pro všechny a zdarma. Tak tady ještě vykládejte, co je socialistické...
Š 24.11.2005 15:13

penze u nás bude třeba ještě 40 let 400 EUR a v Německu 2500 EUR. Je to daň za socialismus.

Tak daň, hm koukám hodně nerovnoměrně rozložená, viď Ivane !?
Na kterém úbočí jejího statistického rozložení se ráčíte vynacházet ?
pf 24.11.2005 14:31

Cumil ano

to je to to dno zoufalstvi - tohle mozna bude premierem a s nim prijde ta azurova sestava.
Čumil 24.11.2005 19:22

Re: Cumil ano

Nojo, pf, ale já si vždycky optimisticky myslel, že i dno zvedá svou úroveň. :-))
Andy 24.11.2005 14:09

VZP ma na rizikovy kapital na ivestovani do vyvoje softwaru, a vyhazuje 100 mil tisteni debilniho casopisu (kdo z vas ho kdy vybec cetl - my ho vyhazujeme s reklamami bez rozbaleni)

ty reklamy, co jsou k němu přibalený je pro změnu Rathovo soukromé podnikání, možná by nebylo od věci zkontrolovat, kdo platí poštovný.
 
ale je mi to celkem fuk. Goebelse si klidně pěstujte, když ho potřebujete. Já si počkám, jak se teď péče o pacienty zlepší a pojištovny budou platit včas a dost.
BAlbert 24.11.2005 14:06

Obycejna zkusenost II.cast

IZIP by - podle meho nazoru - mela vest sama pojistovna a pak by se jiste aktualni naklady a vykony na pacienta objevovaly vcas a melo vse nejaky smysl. Jako OSVC me zajima kolik jsem za rok zaplatil a kolik naopak na me chronicke onemocneni vydala VZP, v tom pak muze byt sila argumentu pro platce i prijemce zdravotnickych sluzeb. Jinak je to postavene na hlavu. Kdyz jsem si spocital za kolik bychom byli schopni vyrobit casopis VZP vcetne honoraru autorum a porovnal nasi castku se zverejnenym udajem, zhrozil jsem se. Ano, VZP vyhazuje penize lopatou a nebo si nekdo masti kapsu desnym zpusobem. Pak se dozvite, ze kdesi v jiznich Cechach nejaka lekarska manzelska dvojka inkasuje za mesicni provoz svych tri ci ctyr ordinaci bezmala triceti milionu. Pozor nikoliv rocne, ale mesicne. No to neni divu, ze neni na leky a rehabilitacni pomucky, na narocne operace. Co vsak delaji revizni lekari? VZP nema ekonomicky usek s kontrolnim oddelenim? Co na to lekarska komora, jak muze obvodak mit takovy prijem a jak to ze profesor Pavko kritizuje bodove ohodnoceni narocnych operaci. Ona asi bude chyba nekde jinde a jak je videt, tak to nekomu nevadi a naopak se ihned nauci plavat i v kalne vode. Lekarska cest vepsi. Ale penize jsou na uctu. A o ty jde predevsim. Kde asi ma hrob dr. Galen? Rad bych mu na nej polozil kytku.
Jirka 24.11.2005 17:11

Re: Obycejna zkusenost II.cast

Pane, píšete mně z duše! Umím si živě představit, jak pan R. přišel za panem Par.: za mnou stojí lékaři, za nimi jejich pacienti - to je hlasů! No a ten, který je schopný jeden den něco prohlásit a za dva dny to popřít, protože by mu to  mohlo odbrat hlasy, s ním uzavře dohodu. Rath pak slíbí doktorům, že nebude ani zpětně kontrolovat jejich uplatněné požadavky a má je  na své straně! to ovšem vyžaduje dostat pojišťovnu pod  kontrolu. Jistě, není to důvod jediný, ale nepodceňoval bych jej. Jinak jdluh VZP činí  cca 5 % z obhospodařované částky a troufám si říci, že v rámci firmy ušetřit  5%  musí jít bez ohrožení její existence.
A pan Topolánek by si měl uvědomit, kam se jeho strana dostala, když většina komentářů k aktivitám ODS vychází z podezření, že zase chtějí něco někde čmajznout, nebo že zametají stopy. A že na rostoucích preferencích komunistů mají snad větší podíl ostatní strany, než komunisté samotní. ˇUspěch KSČM je zaviněn neschopností ostatních stran udělat si pořádek ve svých řadách.  A to několik profláknutých křiklounů vypuštěných při každé příležitosti do medií a pak zase zavolaných zpět do stranické boudy nezmění. A to je mně hodně líto a nenaplňuje žádnou zvláštní nadějí na změnu k lepšímu.
Čumil 24.11.2005 14:06

Tak tohle chce být příštím premiérem -

no, potěš pánbu...!
BAlbert 24.11.2005 14:06

Obycejna zkusenost I.cast

Bylo mi uz padesat a tak se mohu bez uzardeni zucastnit verejne debaty, navic k problemu, ktery se me bezprostredne tyka. Mam svou obvodni lekarku, prijemnou damu zhruba meho rocniku, ktera me po zdravotni strance zna jiz dobre tricet let. Pobyt v ordinaci nezdrzuji, vse vyridime ve stoje, vezmu rocept a odchazim. Pak mam jeste druhou lekarku na diabet, tam byvaji pravidelne ctvrtletni konzultace na slabou pulhodinku, vezmu recepty a pri odchodu vyslovim prani se s lekarkou a sestrou opet priste uvidet. Protoze jsem uzivatel pocitace (byt systemu macintosh) zridil jsem si IZIP v nadeji, ze si budu sledovat a hlidat naklady vydaju na me choroby. Omyl pratele. Nic nefunguje. Jen se napriklad z Maca dostat na system bylo nekolik tydnu martyrium. Kdyz se to podarilo zjistil jsem, ze ucet neni funkcni. Proste vas tam eviduji a tim to konci. Nazdar. Moje lekarky sice maji v ordinacich PC, ale udajne o databazi pacientu nic nevedi. Muj zubar ma tak malou ordinaci, ze by se mu tam vesel leda notebook. U ocniho nemaji pocitac vubec, pani doktorce tahne na osmdesat. Jsou to jinak mili a vstricni lide. Takze chyba je nekde jinde. pokracovani
pf 24.11.2005 14:01

sedo, tak si to tak neber hele

pan presor Klaus je presor a jeste k tomu ma na vedlejsak prezidentovani 10 milionu dusi.
No a plat ma polovicni proti mistnimu slovutnemu profesorovi. Za dve zamestani polovina. A slysis ho, ze by si nekdy stezoval?
 
Stredocech - muzete nejak citovat, kde Rath rekl ze chce rozdavat aspirin zdarma a setrit na chemoterapeutikach?
 
VZP ma na rizikovy kapital na ivestovani do vyvoje softwaru, a vyhazuje 100 mil tisteni debilniho casopisu (kdo z vas ho kdy vybec cetl - my ho vyhazujeme s reklamami  bez rozbaleni) a pritom je systematicky v cervenych cislech. Jeno za to by ochechule Musilkova mela jit od valu. Jestlize ji ODS haji tak soucasne haji jeji vyhazovani penez. Proc si domysli kazdy, kdo ma IQ vyss nez dnesni datum.
 
 
Ivan Nový 24.11.2005 13:24

Francouzská mediální agentura, kterou někdo najal socialistům,

už jeho odvolání připravuje. Všimli jste si, jak často se zdůrazňuje v médiích kolikáty to den je ve funkci? To mají v záloze, až budou vysvětlovat jeho odstoupení. Titulky budou něco jako - skončil po 20 dnech. Lidi zaujme těch 20 dní a na ostatní zapomenou.
jaroušek 24.11.2005 14:01

Re: Francouzská mediální agentura, kterou někdo najal socialistům,

Až na to, že Paroubek dnes prohlásil, že chce Ratha za lídra kandidátky ČSSD v Praze! To jaksi neštymuje, ne?
Ivan Nový 24.11.2005 14:29

jaroušku,

ale štymuje, počítá s tím, že tam neprojde, nebo kalkuluje s tím, že odpovědnost za Ratha svalí na pražskou organizaci. Velmi chytrý tah. Několik much jednou ranou. Buď ho schválí a nebude muset kandidovat v Praze on, nebo ho neschválí a bude mít důvod vyhodit jej i z ministerstva. Někoho za sebe, aby kandidoval v Praze najde. Nejlépe pana Křečka. Když ve volbách neuspěje, bude se moci časem zbavit i jeho a Prahu ovládnout lidmi, které si vybere.
Xaver X.X. 24.11.2005 16:33

Ivano Nový, vy jste maskovaný socan???????

Nebo jste špionem v Lidovém domě? Díky, díky kapitáne, chlapíku statečný...