5.12.2021 | Svátek má Jitka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
KATO 25.11.2005 16:32

Re: Re: výměnu manažera provádí běžně schopný (psychicky zdravý) manažer, aniž by musel konstruovat obvinění nebo intrikařit.

  Já bych byl s tou  Musílkovou  opatrnější------
KATO 25.11.2005 16:29

Re: No, obraz bídy a utrpení,

  DOPORUČUJU NA SLOVENSKO.........dál nedolétnete-------
ehad 25.11.2005 7:29

Re: Re: Re: Re: Všem mým školitelům !

A Vy jste levicak nebo pravicak? :-) Ja jen, ze Vas argument je znacne levicovy. Kolik deti v CR trpi astmatem? A kolik z nich bylo u more?
Ladislav N. 25.11.2005 6:42

Re: výměnu manažera provádí běžně schopný (psychicky zdravý) manažer, aniž by musel konstruovat obvinění nebo intrikařit.

Korektně vyhodila šéfka VZP Musílková nynějšího nuceného správce - za chlast - ovšem nebylo to uvedeno jako důvod. Sama to popsala v rozhovoru pro LN - nechtěla toho člověka diskvalifikovat pro jeho další kariéru. Teď se jí tahle velkorysost vrací - grázl Rath ji skandalizuje a ten druhý blokuje vedení VZP...
Ladislav N. 25.11.2005 4:56

Souvislosti a podobnosti - Bude Rath za své lži odsouzen k omluvě a vyplacení částky?

Budiž poučením rozhodnutí Ústavního soudu ČR:
 
Ústavní soud vrátil novináři Ivanu Brezinovi naději, že se mu bývalý premiér Miloš Zeman bude muset omluvit za obvinění z korupce. Brezina v roce 1999 žaloval Zemana, který o něm prohlásil, že za peníze energetické společnosti ČEZ psal články podporující dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. Ústavní soud zrušil dřívější rozhodnutí vrchního a Nejvyššího soudu, podle nichž se Zeman nemusel novináři omlouvat, ani mu zaplatit požadované odškodné.
 
Vrchní a Nejvyšší soud se přiklonily k Zemanovu vysvětlení, že jen zopakoval to, co mu sdělil tehdejší generální ředitel ČEZ Milan Černý. Podle Ústavního soudu však předchozí verdikty porušily základní právo na zachování osobní cti a dobré pověsti.
Vrchní soud uvedl, že občan nemůže být postižen za to, že zveřejňuje informace, kterými poškozuje někoho jiného. Stačí, aby následně prohlásil, že se dotyčnou věc dozvěděl od člověka, o jehož pravdomluvnosti nemá důvod pochybovat. „Nemá-li ústavní činitel svá tvrzení faktů důkladně prověřena co do pravdivosti, není oprávněn je zveřejnit,“ prohlásila včera ústavní soudkyně Eliška Wagnerová.
*** Budiž Ústavní soud za taková moudrá rozhodnutí pochválen.
Ladislav N. 25.11.2005 4:18

Re: Re: Re: VZP je příšerný a neprůhledný moloch a mé pocity z ní vyjádřil přesně Šedovous

Tak tyhle zkušenosti jako OSVČ mám taky. Ovšem Šedovous je ten, komu VZP platí příjmy. Tudíž jeho zkušenost je z jiné strany, než zkušešnost naše.
Kikina 25.11.2005 2:51

Re: Ad Špatný zásah na technopárty

Myslím, že jakákoliv škoda na pozemcích byla řádově minimálně 10x nižší nežli nás stáli Bublanovi ministranti..! (Z našich daní ..... koho vzít za  tyto vyhozené penze k odpovědnosti..?)
Kikina 25.11.2005 2:42

Re: Politické tanečky.

S tím nezbývá nežli souhlasit. Bohužel...
Kadlus 25.11.2005 0:08

Re: Re: Všem mým školitelům !

Nejprve jsem chtěl začít německy- ale moje kolegyně v důchodu v Sasku má cca 3x vyšší důchod, ačkoliv přispívala na pojištění / průměrně v %/stejně jako já-oba jsme učitelé.Za auto jsem platil cenu odpovídající v Eu stejnou, kvalitní potraviny jezdím kupovat do Německa a platím za dálnici, která by na př. v GB neprošla první kolaudací.(nerovnost= díra 3%, tj. 3 cm na 1 bm/Navíc, zrovna čtu, že mi ještě zdraží energie.Takže- srovnat s EU jen ve vybírání peněženek, ne v technické ale bohužel ani v morální úrovni.
občan z kraje města 24.11.2005 22:27

Re: Re: Rath je ve skutečnosti republikán

Zde není prostor vysvětlovat jednu z metod v řízení. Postup, který jsem uvedl je v některých případech úspěšný. Je to na delší vysvětlování na které není prostor. Obecně máte pravdu i s tou tzv. nezávislostí VZP. Mně šlo o to, zvýraznit skutečnost, že výměnu manažera provádí běžně schopný (psychicky zdravý) manažer bez toho, aniž by musel konstruovat obvinění nebo intrikařit.
AeroKarel 24.11.2005 22:03

Nebyl bych si jist Šumaváku,

Drath určitě blbý není. Hajzl, to ano.
Ale jak na blby zabírá je vidět z diskuse.
Ty jo 24.11.2005 20:51

Re: Rath je ve skutečnosti republikán

Obcane obcane, delate stejnou chybu jako Rath. Ve zdrave fungujici spolecnosti se osoby meni kdyz delaji chyby. Vymena za ucelem "loajality" demoralizuje dost zasadnim zpusobem kazdou firmu. Krom toho, pokud to nevite, VZP je na ministerstvu NEZAVISLA, je to jeden z principu demokracie. Rath svym jednanim prokazuje, ze neni demokrat, je to proste Urvalek druhy.
 
K osobe Dr. Ratha: je tyo psychopat, ktary by neprosel personalnim pohovorem v prumerne personalni agenture.
Ladislav N. 24.11.2005 20:17

Re: Re: Ano, socialistická solidarita v praxi

ODS se snaží držet Musílkovou (před útočícími grázly z ČSSD) a vy zase usilujete o zdravotnictví neomezeně pro všechny a zdarma. Tak tady ještě vykládejte, co je socialistické...
Čumil 24.11.2005 19:22

Re: Cumil ano

Nojo, pf, ale já si vždycky optimisticky myslel, že i dno zvedá svou úroveň. :-))
Čumil 24.11.2005 19:09

Re: Tak jsem si to přečetl.

Vážně to není tak špatné, pane Nový?  V tom případě je to velice, ale opravdu velice špatné s vámi.
AeroKarel 24.11.2005 19:03

No, obraz bídy a utrpení,

některé ty komentáře. Asi si tento národ kombinaci Paroubek-Dráth zaslouží. A já také, za to že jsem dosud neemigroval.
Šumavák 24.11.2005 18:58

Sládek byl chytřejší.....

Prokop 24.11.2005 17:49

Re: Re: VZP je příšerný a neprůhledný moloch a mé pocity z ní vyjádřil přesně Šedovous

Nejsem ani lékař ani zaměstnanec VZP, ale pouhý a prostý pojištěnec. Jsem však zaměstnancem a současně OSVČ, která zaměstnává jiné pracovníky. Krom toho vedu manželku coby osobu spolupracující. To je pro řadu pracovníků VZP již kombinace smrtící a pro některé naprosto nezvládnutelná. O svých dlouholetých  jednáních a kontaktech se zaměstnanci této instituce bych mohl napsat román, nad kterým byste Ladislave N. plakal, nebo se možná smál. To podle toho jakou máte náturu, ale nevěřícně hlavou byste kroutil zcela určitě. A proto znovu - Šedovous měl pravdu a těm dvěma kohoutům - Rathovi a Topolánkovi nechť vystaví účet voliči...
Jirka 24.11.2005 17:11

Re: Obycejna zkusenost II.cast

Pane, píšete mně z duše! Umím si živě představit, jak pan R. přišel za panem Par.: za mnou stojí lékaři, za nimi jejich pacienti - to je hlasů! No a ten, který je schopný jeden den něco prohlásit a za dva dny to popřít, protože by mu to  mohlo odbrat hlasy, s ním uzavře dohodu. Rath pak slíbí doktorům, že nebude ani zpětně kontrolovat jejich uplatněné požadavky a má je  na své straně! to ovšem vyžaduje dostat pojišťovnu pod  kontrolu. Jistě, není to důvod jediný, ale nepodceňoval bych jej. Jinak jdluh VZP činí  cca 5 % z obhospodařované částky a troufám si říci, že v rámci firmy ušetřit  5%  musí jít bez ohrožení její existence.
A pan Topolánek by si měl uvědomit, kam se jeho strana dostala, když většina komentářů k aktivitám ODS vychází z podezření, že zase chtějí něco někde čmajznout, nebo že zametají stopy. A že na rostoucích preferencích komunistů mají snad větší podíl ostatní strany, než komunisté samotní. ˇUspěch KSČM je zaviněn neschopností ostatních stran udělat si pořádek ve svých řadách.  A to několik profláknutých křiklounů vypuštěných při každé příležitosti do medií a pak zase zavolaných zpět do stranické boudy nezmění. A to je mně hodně líto a nenaplňuje žádnou zvláštní nadějí na změnu k lepšímu.
Ivan Nový 24.11.2005 17:04

Xavere,

myslíte, že v Praze mohou socialisti vyhrát volby? Zřejmě ne. Pak je jedno kdo tam kandiduje. Takže je tam třeba nasadit, někoho nepohodlného, aby prohranými volbami přišel o vliv. Nebo si snad myslíte, že pan Paroubek plánuje vyhrát volby za socialisty i v Praze? Pak je ale špatný stratég, mnohem snadněji vyhraje v jiných regionech, tak proč nejlepší lidi nenasadit  tam, a ne do Prahy? Pokud ovšem tato úvaha neplatí, pak má velké cíle, ale pak by zase měl v Praze kandidovat sám a ne někoho za sebe nastrkovat.
občan 24.11.2005 17:01

Rath je ve skutečnosti republikán

Vůbec nepochybuji o tom, že VZP je neefektivně řízená a nedělám si iluze o schopnostech ředitelky Musílkové. Je mi však jasné, že tato nefektivita ovlivńuje 3% rozpočtu a její vliv může být tak 20% z těch 3% takže je to 0,15%. Z hlediska velikosti rozpočtu VZP to určitě není zanedbatelná částka, ale určitě není a nemůže být příčinou problémů této organizace. Každý normální manažer by při nástupu do funkce ministra zdravotnictví ředitele VZP vyměnil a to z mnoha důvodů (loajalita, koncepční integrovatelnost), nicméně ne z těch které uvádí Rath. Myslím, že uplatńuje metodu - účel světí prostředky, ale to i v případech, které to nevyžadují. Normální člověk, by našel poklidný způsob výměny ředitelky, bez nesmyslného obviňování. Nemyslím však, že by byl tak blbý, aby od začátku nevěděl, že za deficit VZP nemůže. Je to hra kterou hraje a zřejmě ho to baví. Jeho porucha se dala poznat už při jmenování, kdyby tu funkci PLK složil, šlo by vše hladce. Z mého pohledu má psychologický profil zcela shodný s Dr. Sládkem, dokonce mne napadlo jestli to není Sládek po plastické operaci.
Čenda Krchov 24.11.2005 17:00

Re: Re: Re: pan Topoůánek jako obvykle

A kolikpak se asi rozkradlo v Rumunsku, kde se privatizovalo pod taktovkou poskomunistů. Tato čísla jsou hausnumera a při každém takovém třesku se krade ostošest, tomu žádná vláda nedokáže zabránit. Ostatně, podívejte se do historie, např. USA... Zapomeňte na to co bylo, s tím se stejně nic už neudělá a koukejte makat, ať plníte státní kasu
občan XY 24.11.2005 16:55

PANE TUPOLÁNKU -

 Tak moc zase do toho RÁTHA   a  ČSSD  NEMLAŤTE , nebo nám JICH BUDE NAKONEC LÍTO, tak  jako vás..........
Wlasta 24.11.2005 16:46

Re: Re: "Systémově"

K poslednímu bodu.
Můžete si nechat vyjet u své zdravotní pojišťovny veškerá ošetření za určité období? Pokud vaše odpověď zní ano tak nepotřebuje počítačové zdravotní knížky, neboť existuje evidence výkonů, které pojišťovna proplácí.
To co chybí je vůle provádět vnitřní kontrolu a jít do sporu s lékaři.
A zdravotní knížka je dle mého  informace pro jiného než mého doktora o mém zdravotním stavu.
 
Xaver X.X. 24.11.2005 16:33

Ivano Nový, vy jste maskovaný socan???????

Nebo jste špionem v Lidovém domě? Díky, díky kapitáne, chlapíku statečný...
Dindik 24.11.2005 16:13

Re: Re: Pravda je, že MUDr. Rath se pod ochranou ČSSD chová jako grázl,

Před časem  ve Psu psal zaměstnanec ( asi městského)  úřadu - bylo to v souvislosti s volbami- že nejhoršími zastupiteli jsou  lékaři a hned po nich právbníci . hlavně ti první jsou silně  přesvědčeni, že všemu rozumí a netrpí pochybnostmi o svém konání. Výsledky jsou pak žalostné. Jistě, jsou  i vyjímky , znám ¨solidníhoi starostu s titulem MUDr, ale dal jsem si na to pozor a souhlasím s autorem
Ivan Nový 24.11.2005 15:57

Tak jsem si to přečetl.

A není to tak špatné, jenže žijeme v době kdy demokracie pro mnohé není hodnotou.
Xaver X.X. 24.11.2005 15:51

Tak jsem si myslel, že rathovskou rétoriku osočování

používá Rath...a on Topolánek. Poradci, raďte a ne rathďte!!!!!!!
www racek 24.11.2005 15:37

Re: Ano, socialistická solidarita v praxi

je to od ní opravdu hezké ... a ani nevadí, že obětuje zase 2 až 3 procentíčka prferencí. jedna soudružka přece za to stojí ... bože, takhle se chová český manažewr, šéfujíécí jedné z největších firem v česku?!?
Janus 24.11.2005 15:35

Re: Všem mým školitelům !

Když oni to nejsou jen zdravotníci ...