11.5.2024 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

POLITIKA: Milá pravice!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
emil 21.10.2008 14:13

Re: Co udělala ODS tak špatného...

Když pitomec interpretuje dle svého cokoliv, pitomcem stále zůstává. I ve vašem případě.

Chris Kelvin 21.10.2008 15:15

Re: Co udělala ODS tak špatného...

Nadáváte-li mi do pitomců, tož nápodobně ve větším :-)

honzak 21.10.2008 12:15

Re: Co udělala ODS tak špatného...

nejen místostarostové a nejen privatizovali bytové domy... Budiž ale po pravdě řečeno, že soudruzi přátelé z ČSSD budou dělat to samé.

Milda 21.10.2008 12:25

Re: Ano, dělali a budou dělat to samé, ale lokální a krajští funkcionáři za ODS již při tom

příliš, příliš mlaskali... Teď si prostě zamlaskají opět socdemáci... A v dalších vobách se to zase změní.

Chris Kelvin 21.10.2008 12:35

Re: Ano, dělali a budou dělat to samé, ale lokální a krajští funkcionáři za ODS již při tom

Podle mě je nejhorší ten stav, když už je tam někdo moc dlouho a považuje svou pozici za téměř jistou (volby na základě "stranického dresu", nikoli kvality politiků). A tato situace je tu už dlouho.

Veteran 21.10.2008 13:45

Re: Ano, dělali a budou dělat to samé, ale lokální a krajští funkcionáři za ODS již při tom

Šokuje mne jak jsou modří ptáci šokováni. Vždyť na tom výsledku počínaje Topolánkem a konče místními funkcionáři ODS dlouhodobě pilně pracovali!!!  Topolánkova arogance, aféra Morava s padronem Tlučhořem, radarová kampaň, dalíkovské nákupy poslanců a mnoho jiných k tomu exemplárnímu debaklu přímo spěly. 

honzak 21.10.2008 11:33

všechno zlý je k

něčemu dobrý. Že by sosani vytáhli atomového dědka a dostavěli Temelín? Nějaká kačka z tak velké akce ukápne jak do Lihového domu, tak i těm lepším "přátelům".

zermad 21.10.2008 11:32

Pane Moszi

Prosím Vás, jak můžete mluvit o pravici v České republice? Vždyť v našem státě, přiznejme si to upřímě, je tak 80% lidí levicově smýšlejících. Jak může v takovém státě pravicová strana vůbec být?

Tady přece žádná neexistuje, ODS to teda rozhodně není. Tak že, máme co jsme chtěli, nic víc.

Beldor 21.10.2008 11:32

Hmm..

Zda se me ze autor sobe a volicum prisuzuje mnohem vetsi miru intelignece nez jim nalezi;-D;-D Lidi kteri stale rikaji(pokud vyhraji jejich favorite) Volici nejsou hloupi,mne uz jsou dosti k smichu....:-PRv

čtenář 21.10.2008 11:32

Souhlas s mnoha

názory, ale výsledek voleb mj. ukazuje, že reformy nejsou bezzubé a že jsou cítit. To je přece dobrá zpráva. Že to vadí zpátečníkům, to je jiná věc. Dobré je taky, že voliči volili "většinovým" způsobem, tj. převážně velké strany, i když upřednostnili ty soc.dem. blázny. Blázny proto, protože jsou ochotni se spojovat s komunisty. To se v historii sociální demokracií už mnohokrát "osvědčilo" a jen blázen si je ochoten podruhé sáhnout na horká kamna. Osobně též považuji SZ za větší nebezpečí než soc.dem.  Ta, pokud vím, není např. proti dobudování Temelína.  Státní dluh, který soc.dem. nepochybně v budoucnu zvětší nás připraví maximálně o úspory a penze (už dnes se platí takové úroky z minulých dluhů, že bez nich by se dalo každému penzistovi přidat dvě tisícovky měsíčně), ale civilizace jako taková se pod soc.dem. nezhroutí díky nedostatku elektřiny.

Ladislav N 21.10.2008 11:37

Re: Souhlas s mnoha

V y se divíte, že partaj (ČSSD) z 50% tvořená "bývalými" členy KSČ se nebrání spolupráci s komunisty? Vždyť mezi nimi není podstatného rozdílu....

Marat 21.10.2008 12:06

Re: Souhlas s mnoha

Komunistické strany jsou přece dítkem sociální demokracie.Dítkem nezdárným,nevděčným,ale přece jen vlastním dítkem.I Uljanov a Džugašvili byli nejprve socdem,nežli táto strana porodila kompartaj.

Chris Kelvin 21.10.2008 11:40

Re: Souhlas s mnoha

Proč myslíte, že pouze SZ je proti dobudování Temelína? Podle mě je proti tomu i ODS, protože by přišla o penízky z těžby uhlí. Stavba jaderky je běh na dlouhou trať, když o ní rozhodnu dnes, slízne smetanu tak přespříští (kdovíjaká) vláda. Prachy zamazané uhelným mourem jsou tady teď, v tomto okamžiku.

Ladislav N 21.10.2008 11:44

Re: Chris Kelvin IP: 193.179.164.xx

Neplácejte zase. Víte dobře, že jediná parlamentní partaj, kterí už dlouhá léta vystupuje proti jaderné energetice, jsou Zelení. NIKDO jiný.

ODS se jimi jenom kvůli sestavení vlády nechává vydírat.

Chris Kelvin 21.10.2008 11:59

Re: Chris Kelvin IP: 193.179.164.xx

Jasně. ODS jenom nikdy neřekla, že by pro stavbu jaderných elektráren byla.

A když už jsme u toho "plácání", tak nápodobně, Ladislave, ve větším :-)

Beldor 21.10.2008 12:13

Re: Souhlas s mnoha

Jasne a ted napisete ze mate tajnyho znamyho v ODS ktery vam to rekl,co?:-D:-D:-D

Veteran 21.10.2008 13:47

Re: Souhlas s mnoha

"čtenář má určitě předplacenu Mladou frontu Dnes.

Martin 21.10.2008 11:17

výstižné

velice výstižný článek. Jenom ještě k debaklu SZ:

Jsem volič SZ  a ani nejmenší náznak pokory ze strany Martina Bursíka mě velmi mrzí.

Ladislav N :-))) 21.10.2008 11:30

Re: výstižné

Zdá se, že občané konečně pochopili, jak je politika zelených magorů škodlivá. Pro všechny. ;-P

Veteran 21.10.2008 13:54

Re: výstižné

Konečně i zeleným dojde, že Bursík není žádný zelený, ale karierista, který je odhodlán šplhat po řebříku jakékoliv barvy. Jen aby byl dostatečně dlouhý.

karel 21.10.2008 11:07

pane Moszi, nač odesákům napovídat ?

Je to přesně tak jak jste napsal, jenže pro modré fanatiky je to nepřijatelné. Oni nepochopí, že že ODS nejvíce poškodila  kvalifikovanou střední třídu ( já platím například daně vyšší o 50 tis za rok a ještě jsem přišel o dětské přídavky - tyto peníze nejdou na snížení dluhu ČR,ten trvá dál, ale ve prospěch těch nejbohatších). A k tomu mám možnost sledovat totalitní nesnášenlivé velkopanské sobecké vládnutí Topolánkovy vlády. No děkuji, nechci, nechci sobeckou arogantní politiku vlády, která pracovitým bere a nejbohatším přidává, národ považuje za chátru, na jejíž názory není třeba se ohlížet ( Kosovo, radar atd...) , pozice si buduje jen díky politické korupci a není ochotna komunikovat s opozicí ve prospěch všech. Většina slušných a inteligentních lidí které znám půjde opět volit čssd, nejsou ideální, ale rozhodně dnes představují menší zlo než neobolševická ods.

vládík 21.10.2008 11:18

Re: pane Moszi, nač odesákům napovídat ?

Prosím - můžete dát výpočet vašich daní loni a letos?  Já jsem si dělal mnoho kontrolních výpočtů a prodělek mně nevyšel vůbec nikde. V žádné výši příjmů (zaměstnaneckých či OSVČ), v žádné variantě počtu osob (do tří dětí). Vždy byla čistý příjem letos vyšší, než loni (pravda - někde jen o desetikoruny, ale vždy vyšší). U které kategorie jsem udělal chybu???

 4.200 Kč/měs. na dani znamená u zaměstnance (bezdětného) hrubý příjem 22.800 Kč/měs. A vám se - údajně - daň o tuto částku zvýšila. Moc by mně zajímal ten výpočet.  Pro úplnost - u OSVČ je daň 4.200 Kč/měs. z částky cca 30 tis. Kč/měs.  Kolik berete, že přírustek byl tak vysoký?

Ladislav N 21.10.2008 11:35

Re: ad: karel IP: 80.188.40.xxx

Ten idiot netuší, že jenom úroky z dluhů zbylých po vládě KSČSSD činí kolem 40 mld. Kč ročně...

pahejl 21.10.2008 11:39

Re: ad: karel IP: 80.188.40.xxx

proto je treba zatnout do statni kasy dalsi sekeru ve vysi ctvrt bilionu pro flandaky. uroky pak sice budou dvojnasobne, ale to uz hloupym ladislavum vadit nebude, protoze ty dluhy nadelali jeho favoriti a on jako zivnostnik dane prece stejne neplati, ze? ;-D

Ladislav N 21.10.2008 11:49

Re: pahejl IP: 78.102.155.xxx

Hloupý jsi ty, protože netušíš, o čem to vlastně plácáš..... a pojem "mandatorní výdaje stanovené zákonem" taky neznáš... (Y)

pahejl 21.10.2008 13:35

Re: pahejl IP: 78.102.155.xxx

ten termin samozrejme znam, jen nevim proc s nim operujes? vydaje stanovene zakony jsou tu uz od dob jisteho premiera  klause :-)

vládík 21.10.2008 14:32

Re: pahejl IP: 78.102.155.xxx

Ne - ty jsou tu od doby, kdy existuje státní rozpočet. Minimálně jako platy úředníků.

  Jde o to, co vše obsahují a kolik zbytečných sociálních výdajů ze svých daní platme.

stínový občan 21.10.2008 12:52

Re: ad: karel IP: 80.188.40.xxx

:-D!

pahejl 21.10.2008 11:36

Re: pane Moszi, nač odesákům napovídat ?

podle mne ten rozdil dela zruseni spolecneho zdaneni manzelu a vratka za urok z hypoteky. v takovem pripade se lze velmi snadno k castce jako 50 tisic dopocitat. pro ostatni lidi uplatnujici odpocty vysly danove deformy sul nul, pro hure honorovane se dane mirne zvedly. prestante uz s temi agitkami ze si tzv. snizenim dani vsichni polepsili.

pra 21.10.2008 12:51

Re: pane Moszi, nač odesákům napovídat ?

Pahejle, toto jsou pouze hospodský keci. Vem si kalkulačku a dolož tvé tvrzení výpočtem. To ale asi neumíš.