20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

POLITIKA: Kam zmizel střed?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Magor Milda 26.12.2008 22:33

Příliš brzy na vážnou klasifikaci.

ČSSD není levicová, ODS není pravicová strana, pokud nasadíme měřítka obvyklá ve vyspělých demokraciích. Strana bývá totiž taková, jako její předseda nebo předsednictvo. Jaký pán, takový krám, říkával už můj dědeček. Takže začnu stranu studovat od těch jejích pánů.

Nejenom to, co říkají dnes, nýbrž co činili dříve je rozhodující. Podle činů poznáte je, pokud nečinili nic, je zbytečné se tím poznáváním zabývat, takoví totiž i nadále nebudou činiti nic!

U Václava Klause bych to studium zahájil analýzou jeho kandidátské práce, bohužel se originál tohoto díla zřejmě světového významu někam zatoulal, prý si ji kdysi kdosi vypůjčil a nevrátil. Tam musí být vědecky založena naše kapitalistická budoucnost bez všech přívlastků, již v době Temna!

O soudruhovi Paroubkovi je řada zpráv z jeho začátků jako provianťák, který kamarádům nosil salámy, po jeho záslužnou činnost jako ředitel RaJ a Hlavního Města Prahy. Sebrané proslovy z těch dob by jistě byly bestsellery, lidé by se dnes potěšili, jakého to moudrého to předsedu naše Strana má!

Takže naši historikové a detektivové by měli napnout síly a před volbami těm kandidátům prezentovat výběry z jejich díla, k jejich radosti i potěšení voličstva!

AeroKarel 26.12.2008 22:47

Re: Příliš brzy na vážnou klasifikaci.

ČSSD je (mimo značné dávky demagogie) nepochybně levicová strana, od komunistů se lišící čím dál tím méně.

ODS není tak pravicová jak by se snažila předstírat, nicméně nic lepšího není k mání.

m.l. 26.12.2008 21:47

Hokej v politických směrech

Máte trochu hokej v těch politických směrech. Fašisti jsou spolu s komunisty krajní levice. Za pravici je v našich končinách označili bolševici aby se od nich slovně distancovali, ale ve skutečnosti je to totéž v bleděmodrém. Tento omyl bohužel přetrvává podobně jako železo ve špenátu.

AeroKarel 26.12.2008 21:55

Re: Hokej v politických směrech

Ne tak docela. Nacisté byli to co ta zkratka říká, nacionální socialisté. Fašisté sice ze socialismu vyšli, ale pak se mu dost vzdálili. Těžko říci že doprava, spíš směrem k diktatuře. Možná korporativismus, silná úloha profesních svazů, raději ne moc voleb .....Ale pro koministy bylo typické, že neradi užívali pojem nacionální socialismus, nacismus, všemu raději říkali fašismus.

Ale říkat obému pravice je nesmysl, to ano.

Mahel 27.12.2008 12:00

Re: Hokej v politických směrech

Toto zařazení je v souladu se zařazováním Friedricha August von Hayeka (1899-1992), který toto řazení použil ve své knize "Cesta do otroctví" (v českém překladu také s myslím s názvem "Cesta z nevolnictví). Autor je nositel Nobelovi ceny za ekonomiku v roce 1974. Moc zajímavé čtení. Souhlasím proto s výše uvedeným zařazením.

Mahel 27.12.2008 12:03

Re: Hokej v politických směrech

Pardon Nobelovy ceny

Mahel 27.12.2008 12:06

Re: Hokej v politických směrech

Aby bylo jasno se zařazením Autora: m.I. Datum: 26.12.2008 21:47

Budíš 26.12.2008 21:14

Nezájem o levici i pravici.

Nejen to, ale existuje odůvodněý absolutní nezájem o politické strany jako takové.Po dvacetileté zkušenosti může každý potvrdit ,že parlamentní demokracie založena na politikaření pol. stranách je to nejhorší co nás mohlo potkat a co odsunulo naší demokracii a touhu po ní někam do bludiště, lépe kocourkova.Jistě hned někdo podotkne, že tak je to v celém civilizovaném světě a já na to,že jsme se ale mohli všech chyb již známých z tohoto světa vyvarovat, ale my jsme je slepě díky politikům okopírovali.Občana nezajímá levice, pravice a jejich všem škodící handrkování o ničem.Občan chce věcné řešení,třeba fungující policii a ne falešná hesla na autech policie"pomáhat a chránit "za velké peníze. Občan opravdu chce, aby byl slušný člověk  ochráněn před darebákem a bylo mu v potížích pomuženo. Občan má právo za své peníze vyžadovat ochranu a chce si své policie považovat.Občan má právo žádat na lidech, kteří hovoří a reformě veřejných financí ,aby nejdříve pochopili, že hospodaří hlavně s cizími, tedy penězi občana a, že reforma znamená hlavně lepší hospodření s těmi penězi a ne další uzákoněná okrádání občana.Chce fungující zdravotnictví, dobré silnice, školství ,minimální obtěžování ze strany byrokratických vyhlášek atd. a občana nezajímá, kdo to zajistí, ale jestli to vše a další zajistí.Sám dává na to vše, peněz dost .Po zkušenostech tvrdím, že politické strany  jsou nám a demokracii brzdou  i když vím,že za vším jsou lidé s plusy i mínusy.

AeroKarel 26.12.2008 21:58

Re: Nezájem o levici i pravici.

A odkud víte, co chce občan, nechcete raději mluvit sám za sebe?

A k těm vašim požadavkům, ono se k nim dá dospět zprava i zleva, přičemž postupy a cena jsou dost odlišné. Proto jsou volby, aby ovčané rozhodli který přístup si volí.

Fafa 26.12.2008 22:18

Re: Nezájem o levici i pravici.

Občan chce věcné řešení

Dobre, treba vecne reseni duchodu. Ale nekdo pro to vecne reseni musi dat zadani. Mely by duchody zajistit lidem udrzeni stejneho zivotniho stylu jako meli pred odchodem do duchodu nebo by mely zajistit vsem duchodcum urcitou minimalni zivotni uroven bez ohledu na jejich predchozi zamestnani? Vecne reseni a prislusne danove upravy je mozne delat az potom, co se nejak odpovi na tuhle otazku.  

AeroKarel 26.12.2008 22:48

Re: Nezájem o levici i pravici.

Což platí v podstatě na jakoukoliv otázku, ano.

pepa 26.12.2008 20:53

kam zmizel střed

Máte naprostou pravdu,středová strana je tu u nás velmi potřebná. jenomže u nás nemá na růžích ustláno.Jediná středová strana u nás vždy byla KDU-ČSL.A jak se kní mnoho občanú stavi.V našich podmínkách to má těžké a dokud lidi nepochopí co je to středová politika,tak půjdeme s extrému do exstrému.Někdo ty protipóly musí korigovat.Snad to někdy naši občané pochopí.

Recenzent 26.12.2008 20:49

Příspěvek

Samé kecy a pořád kecy, modré, oranžové, černé, zelené a červené. Z historie země české je zřejmě, že Češi neumějí vládnout, co jedni nahospodařili, to druzí obratem prošustrovali a tak dokola, až nám tu zbyl zbyteček po osamostatnění Slovenska a tak nejlepší cestou je zmizet v EU, aby si tu už nikdo nehral na vládce a všichni museli makat a nemuseli se starat o pravici, levici, střed a vzad.

vasekpav 26.12.2008 21:08

Re: Příspěvek

Zmizet v EU to bych docela bral ?!Stejně geneticky jsme všelijak pomíchaní ,ve světle toho mi suverenita Česka přijde jako děsnej blábol!!

marie 26.12.2008 21:15

Re: Příspěvek

Ámen...

AeroKarel 26.12.2008 21:59

" a všichni museli makat"

na panstvo v Bruseli.

Pěkně děkuji, hnízdo socanů.

jeff 26.12.2008 20:34

Balíku z Plzeně,

neusuzujete snad, že politici ve středu politického pole kradou jinak, nebo méně, než ti vlevo, nebo v pravo? Máte i jiný důvod pro jejich namnožení?

mik 26.12.2008 20:43

Re: Balíku z Plzeně,

jistě, nedělají revoluce ani devoluce

AeroKarel 26.12.2008 22:00

Re: Balíku z Plzeně,

Jen si tiše kradou. Třeba jistý Čunek, Kalousek ......

Michal 26.12.2008 19:36

Test

Test politické orientace je na této adrese http://www.politicalcompass.org/

arch.JJ 26.12.2008 19:03

...možná trochu z jiné strany,

..snad ale také  k věci. Ze svého okolí vím, že plno živnostníků se v této zemi nemá zle. Např. řemeslníci nedělají za faktury , ale za hotové. Ne však docela, ale poměrně ve velkém rozsahu. To znamená, že nedaní ve výši 100°% svých příjmů z podnikání, ale pouze přiznanou část. Pokud tito živnostníci získávají jiné výhody, jako různé sociální příspěvky, proč by nevolili např. ČSSD? Nechci paušalizovat tuto skutečnost na všechny živnostníky. Bylo by to jistě nespravedlivé. Jen podotýkám, že mnozí z nich platili daně minimální, přitom brali čisté nezdaněné peníze a hlavně k tomu další jiné státní dávky. No nevolili byste tu stranu, která vám to umožní. 

marie 26.12.2008 19:22

Re: ...možná trochu z jiné strany,

tak o "tomhle", nic nevím,  ale asi to není v pořádku, jedná se zřejmě o obcházení daňového zákona.. Ale vůbec nechápu proč by měl živnostník volit socialisty - to přece není logické?

arch.JJ 26.12.2008 19:36

Re: ...možná trochu z jiné strany,

...snad pro to, že mu nastavený systém, tvořený ČSSD, vyhovuje. Možná je to zbytečně zbytnělý polštář sociální ochrany. Kdo ví. Ale trochu mne to vytáčí. Nevím pak, je-li lepší podvádět, nebo přiznat barvu. Zatím se držím toho druhého. Proto si také myslím, že zjednodušení daňového zákona prospěje věci a to v rozsahu minimalizování všech daňových úlev. To ale ČSSD neumí prosadit či nemá zájem tento systém vytvořit. (Současná vláda se zatím o to snaží). Třeba někomu poměrně nepřehledný daňový systém vyhovuje. Umíte odpovědět na otázku, komu a pro koho je složitý daňový systém dobrý?

Martin 26.12.2008 19:42

Re: ...možná trochu z jiné strany,

Pro daňové poradce. :))) A pak pro ty, kdo to chtějí obcházet. Tenhle systém je tak složitý, že není problém v něm najít prostor a udržovat firmu permanentně účetně na nulovém zisku.

arch.JJ 26.12.2008 19:49

... a je to !

...Potom je třeba odpovědět na otázku, odkud chce ten, co neumí zabezpečit kontrolovatelný výběr daní do státní kasy, finance pro státní kasu.

arch.JJ 26.12.2008 19:51

Re: ... a je to !

...zajistit finance pro státní kasu.

marie 26.12.2008 19:48

Re: ...možná trochu z jiné strany,

no určitě pro ty, kteří umějí podvádět, slušnýho člověka to rozčiluje a připravuje o peníze....

arch.JJ 26.12.2008 19:55

Re: ...možná trochu z jiné strany,

...asi tak, ale nevzdáme to, nebo snad ano ?

Hrad 26.12.2008 20:24

Re: ...možná trochu z jiné strany,

Tento systém nenastavila ČSSD. Ten byl nastaven tím hochem, který hlasitě řek, že nazná žádné špinavé peníze a uskutečňován těmi, kteří to s tichým jásotem přijali a začali budovat kapitalismus v Čechách, v čem pokračují dál. Bylo to nedávno. Začátek 90 tých let. Pro ty, kteří v té době, kdy čas oponou trhnul,  ještě říkali hovnu koko, je to nutné neustále opakovat, ať mají být na co pyšní.    

AeroKarel 26.12.2008 22:51

Re: ...možná trochu z jiné strany,

Ten hoch nastavil, co bylo v té době možné. Socánci to doprasili k horšímu.

Ta záležitost s "neznám špinavé peníze" je dobrý test inteligence. Zařadil jste se někam k automatické pračce, nebo vědomě lžete.

Často si to opakujte.