15.11.2019 | Svátek má Leopold


Diskuse k článku

POLITIKA: Kam zmizel střed?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
26.12.2008 10:06

označovat taková hovada jako jsou anarchisti

jako "dobří volové" znamená, že autor o nich nic neví. A označovat naše holohlavé nácky za ultrapravici je už úplně úlet.

Celý článek je silně zavádějící. U nás je extrémní levice kam patří anarchofašisti, KSČSSD, umírněná levice tu téměř chybí, pak tu máme střed kterému se u nás říká pravice, opravdových pravičáků je u nás jen pár a říká se jim ultrapravice. A opravdová ultrapravice zde chybí. Zatim, Oni je svou militantností a tupostí levičáci postupně vytvoří. A pokud ne skolouzneme velmi rychle do nějakého ultralevicového fašistického systému.

26.12.2008 10:03

Není zde pravice

ODS není opradová pravicová konervativní strana. Je to trochu liberálnější verze socialistů, od kterých se dělí ani ne tak politickou ideologií jako osobní nedvraživostí. Pravicová konzervativní strana u nás není, protože česká veřejnost je v naprosté většině levicová a liší se jen odstíny tooto směru.

26.12.2008 10:07

Re: Není zde pravice

Naprostý souhlas, bohužel, je to jak píšete.

26.12.2008 12:23

Re: Není zde pravice

Spousta potenciálně pravicových voličů nemá koho volit a tak volí alespoň ODS, která se za pravicovou pokrytecky označuje. Řada normálních lidí by pravici volila, pokud by zde nějaká taková ovšem vůbec existovala a měla ve volebním systému šanci.

26.12.2008 12:54

Re: Není zde pravice

Uvidíme v polovině ledna.

26.12.2008 10:01

Politický střed neexistuje ! Politický střed je výsledkem politického střetu ! To jen blbí a přemoudřelí havoidi a další pomatenci si myslí, že mají patent na rozum !!! Dzp.

26.12.2008 10:17

Re: Politický střed neexistuje ! Politický střed je výsledkem politického střetu ! To jen blbí a přemoudřelí havoidi a další pomatenci si myslí, že mají patent na rozum !!! Dzp.

Taky by se dalo říct ,politický střed jsou lidé,kteří mají názor "ani tak,ani tak",nebo "vlastně nemám žádný názor,tak je mi to jedno.:-D

26.12.2008 9:55

s Villeto můžete mi podat jasný důkaz toho,že nová strana vznikne ze samých zlodějů?

soudruhu DS /viz vas titulek/ .Vy modri bolsani jste kouzelni :-) , predpokladam, ze ta "nova pravicova strana" si doveze funkcionare a volice z Marsu/Pluta . Tzv. pravice v CR je tvorena z 95% kolaboranty komunistickeho rezimu, resp. jejich detmi a vnuky= tatove/dedove nakradli/privatizovali po sametu majetky/jako nomenklaturni kadry/ a dnes nakradeny/privatizovany majetek legalizuji jejich potomci, ti uz ovsem maji z zivitopisu "vyzmizikovane" , "pochazim z chude delnicke/rolnicke rodiny" , nybrz se hrdi titulem MBA, coz je dnes nahrazka VUML'u . Uvedomte si, soudruhu DS, tzv. ceska pravice, to jsou jen "zradci" , kazdy, kdo mel/ma jiny nazor nez soudruh profesor je "zradce" a se "zradci" se nemluvi /Rumlovci, Kaslovci,Topolankovci, Zieleniec,Lira/. Predpokladam, ze pred vstupem do "nove pravicove strany" soudruh profesor ustnovi "proverkove komise" , vrchnim inkvizitorem bude soudruh syn , jen tak se zabrani infiltraci "zradcu" do echt pravicove strany. Tomu tak mohou verit jen fanatici vaseho zrna, soudruhu DS. Cest :-)

26.12.2008 10:21

Re: s Villeto můžete mi podat jasný důkaz toho,že nová strana vznikne ze samých zlodějů?

Nemohl bys alespoň ve svátek ten montgomerák zapnout, exhibicionisto? ;-(

26.12.2008 13:33

Re: s Villeto můžete mi podat jasný důkaz toho,že nová strana vznikne ze samých zlodějů?

Yrko, než začneš raďit jiným, podívej se dolů. Evidentně tvů huberťák je možná omylem(což pochybuji) zapnut za pravý vejce. Nepomáhá.... Vyčníváš: http://www.sexyfunnypics.com/sfp.shtml

26.12.2008 9:52

Není střed?

Vlevo je,vpravo je,střed není.Já si to nemyslím.Podle mne je 80% vlevo,20%střed a skutečně napravo je drtivá 0.Bohužel. 

26.12.2008 9:49

Nestačím zírat...

pan autor nám vlastně naznačil,do jaké kategorie zařadil většinu populace ČR.A protože levice vyhrála volby ve všech krajích,čímž dali najevo,že mají svůj názor na dění ve státě,tak nám autor říká,že jsme ze 3/4 voli.Kdyby tento autor mohl,nejraději by 3/4 národa nakopal do (Y) ,protože nemají jeho vidění světa.

26.12.2008 9:54

Re: Nestačím zírat...

Ano říká.A právě proto že mají takový názor na dění ve státě.

26.12.2008 10:09

Re: Nestačím zírat...

Pan autor zařadil většinu populace správně. Jinak se ale dost mýlí.

26.12.2008 10:12

Re: Nestačím zírat...

Správně to zařadil autor!! A vy  politruk oněch volů..

26.12.2008 10:24

Re: Nestačím zírat...

Ano, jste voli. Kromě jiného proto, že si pletete hrušky s jablky. Tvrdit, že v krajských volbách se projevila vůle 3/4 národa může jen vůl. K volbám přišlo něco přes 40% oprávněných voličů, z nich 34% získala ČSSD. Umíte pomocí ujednoduché matematiky spočítat, kolik že je těch volů?

26.12.2008 11:08

Re: Nestačím zírat...

Musím se svého jmenovce zastat. Že lidi nepřišli k volbám a volilo jen 40% voličů - tak to také považuji za projev tohohle národa.

26.12.2008 13:25

Re: Nestačím zírat...

I já to považuji za projev tohoto národa.Za projev ubohosti,za projev absolutního nezájmu o vlastní budoucnost,o budoucnost svých dětí.Jestliže 60%ům lidí jsou tyto hodnoty lhostejné,nezasloužíme si nic jiného než to,co máme.

26.12.2008 9:33

Klausovy ekonomicko-politické názory jsou jasné a stručné: zásahy státu do ekonomiky či do podnikání mají být co nejmenší.

soudruh Delam Sikozy je k nakousnuti :-) /viz jeho titulek/ a spousta dalsich modrych bolsanskych blabolu v diskusi. Mozna "trosicku" bude problem v tom, ze soudruh prezident vzdy neco jineho rikal a uplne neco jineho delal . K titulku, ano, soudruh Klaus nechtel zadne zasahy do ekonomiky, proto zavedl "bankovni socialismus" a zacal vybirat vypalne od managmentu podniku ve kterych mel stat majoritu. Vypalne vybirala soudruzka Livie, jako clenka spravnich a kontrolnich rad techto podniku. Vskutku "liberal" jako kdyz vysije, soudruhu Sikozy, me to spise napadne pripomina soudruha Luzkova /starosta Moskvy/ , jehoz zena je jednou z nejbohatsich lidi v Rusku. Ano drahy modry soudruhu, soudruh Klaus pod hesly  liberalnich ekonomu/filosofu zavedl klasicky oligarchicky system z Ruska nebo latinske Ameriky. Jeste poznamecka k tomu majetku. Vlastnit majetek , na tom jiste neni nic spatneho, otazkou je, jak se dotycny jedinec toho majetku dopracoval. A zde "Balik" spravne pise, ze nemravne nabyty majetek je nemravny. Prave soudruh Klaus a jeho modrobolsevicka strana zavedla v 90'ych letech pravidla, aby se dalo vyhravat  goly vstrelenymi rukou. Jste stejni jako vasi rudi brachove ,soudruhu Sikozy, mate vzdy libiva hesla o vseobecnem blahobytu, jen jak na svinu vam to vzdy nejaci imperialiste/komuniste zhati :-) . Cest :-)

26.12.2008 9:33

jasnovidec

s Villeto můžete mi podat jasný důkaz toho,že nová strana vznikne ze samých zlodějů?Vaše nenávist ke straně,která ještě nevznikla je ubohost.Za to,že tu je špatná situace můžou lidé jako vy!Vy vidíte všude jen špínu a zlo a očkujete to lidem.Tvrdíte ,že komunisté a holé mlebky jsou pravice a to je nesmysl a nehorázná blbost.Hitlerbyl levičák a hlásal lebicové názory.Komunisté nacpali nácky na pravici a blbci to po nich do dnes papouškují.Za komunistů jste mlčel asi vám jejich vláda vyhovovala a dnes nadáváte nma všechno.Já jsem rád,že jsem se dožil svobody a jen mě štvou idioti,kteří se stále snaží otravovat vzduch pliváním jedovatých článků.Paroubek ,Ráth,Zaorálek,Sobotka ,Filip atd na základě neustálých lží a nenávistných výlevů na politické protivníky získávají u primitivů body a těch je tady zřejmě hodně

26.12.2008 9:20

Chybí střed

Chybí středová strana, alepokud vznikne a bude mít velkou podporu voličů, budou se do ní hrnout prospěcháři a nakonec zůstane středová jen podle názvu. Slušní lidé se do politiky nehrnou a pokud se tam dostanou tak je svině vyštvou. Smiřme se s tím, že to lepší nebude!

26.12.2008 9:02

Politický toaletní papír

Tak si někdy říkám, že by mohlo být v Česku lépu, kdyby si lidé měli na čem vybít svoji nespokojenost a frustraci. Proto by vždy před volbami mohl být k dostání toaletní papír, kde by spolu byly v jednom balení rolky s různými barvami. Modrá, červená, oranžová, žlutá, zelená atd. Každý by si ráno ulevil jak tělesně, tak duševně a možná by se pak na okolní svět tvářil optimističtěji. Pro ty kterým by to nestačilo, by byla k dispozici speciální verze s přibalenými gumovými razítky portrétů "oblíbených" politiků. Sice jsem původně uvažoval s předtiskem rovnou na samotný papír, ale varianta s gumovými razítky by vyřešila přeběhlictví;-).>- 

26.12.2008 8:51

Socializmus nefunguje

ani v židovských kibucích. Většina z nich už dávno nerovozuje zemědělství, ale něco jako přidruženou výrobu v našich bývalých JZD, stačí promluvit s Izraelci.

26.12.2008 7:35

A také tu máme zelené,

kteří ve spojení s rudými vytvářejí barvu hnědou - něco jako NSDAP. Sebranku, která by chtěla pod pláštíkem ochrany životního prostředí regulovat úplně všechno a rozhodovat úplně o všem. Stranu pokřivených uhrovitých obličejů a prostitutek.

26.12.2008 14:51

Re: A také tu máme zelené,

Přímo si o to říkáš. Tak já ti to teda dopřeju. Jsi debil.

A pojď se hádat, srabe, když to máš tak rád :D

26.12.2008 7:17

A co zelení mužíčci ?

Milý autore, když něco popisuji, dělám to komplexně, kampak se vám vytratila strana vskutku universální, hodící se vpravo i vlevo, která je plná jak "dobrých volů", tak "volů jak anděl", z nichž někteří naváhají v okamžicích dějině pouličních zvratů vzít do dlaně i dlažební kostičku,  A plná těch kteří si myslí ,že stát má regulovat asi vše počínaje babkami, kterým se zakáže topit uhlím, která dbá na naše zdraví a bude nás nutit chodit pešky a za vozem, která moudře rozdělí vybraná daně na zelené dotace a má v záhlaví heslo " Donutíme je silou Kaťuško", ano uhadli jste je to strana zelených, plamínek to naděje naší politiky, hodící se do každé koalice, už abyste zmizeli, s pánem bohem.

26.12.2008 6:13

zmatení pojmů

"Sami sebe (komunisté) řadí k levici, ale zároveň chtějí zavádět "řád jako řemen" jako krajní pravičáci..."  Názorná ukázka, jak přijetí propagandistického pojmosloví vede k řetězení logických chyb. Jak sám níže připouštíte, označení neonacistů za extrémní pravici je jen dobře zavedeným nesmyslem. Jde ve skutečnosti o extrémní levici, což je v naprostém souladu s faktem, že "řád jako řemen" je základním symptomem levičáctví. Není tedy nejmenší rozpor v tom, že komunisté sami sebe řadí k levici. Váš názor na dobrosrdečné extrémní levičáky a omezené extrémní pravičáky v této souvislosti raději nechám bez komentáře.

26.12.2008 10:15

Re: zmatení pojmů

"Řád jako řemen" mal zavedený aj Pinochet, ktoreho z nejakého lavičiarstva môžete dosť ťažko obviňovať. A nacisti išli veľkokapitálu /pochopiteľne nežidovskému/ na ruku spôsobom, ktorý bol skutočne  nezlúčiteľný s ľavičiarskymi tézami o spoločnom vlastníctve výrobných prostriedkov.  A  súkromné podnikanie ako také, bez ohľadu na rozsah, zachovali tiež. Tak aká extrémna ľavica, prosim vás.  

Viete, implikácia nie je ekvivalencia a to, že každý komunista presadzuje rozsiahle regulovanie  neznamena, ze kazdy kto presadzuje rozsiahle regulovanie je komunista. Keď už o tej logike.

26.12.2008 17:49

Re: zmatení pojmů

V boji potřebuje řád každý, s tím Pinochetem jste nezvolil dobrý příklad. Nicméně netvrdím, že řád a pravice se vylučují. Také tvrdím, že řád jako řemen a levice jsou neoddělitelné, čímž oponuji autorovi, podle něhož jsou naopak v protikladu. K té logice... váš problém s ní je tomu autorovu velmi podobný. Jít na ruku velkokapitálu je možná neslučitelné s nějakými tezemi, v praxi si ovšem velkokapitalisti s nikým tak nerozumí jako s levicí. Nacisti nebyli výjimkou, což z nich opravdu, ale opravdu pravičáky nedělá.

26.12.2008 5:58

naopak

Dobré ráno. Myslím si, že ve středu je naopak nahuštěno a že Vaše charakteristiky politiky nesedí zejména u ČSSD a ODS. Podle mne obě tyto strany mají k autentické levici a pravici dost daleko a řídí se jinými kritérii. Nebo jinak řečeno, idee jsou až na x-tém místě.