22.11.2019 | Svátek má Cecílie


Diskuse k článku

POLITIKA: Kam zmizel střed?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
27.12.2008 2:49

Re: ...možná trochu z jiné strany,

ve všech "civilizovaných zemích", je zákon proti praní špinavých peněz - ale MY jsme si to vyřešili "po svém", nebo-li po česku.. "ten hoch" jak se zmiňujete, řekl:"Naprosto nechápu, proč najednou někoho pobuřují špinavé peníze"..a měli jsme všechny starosti, se špinavými penězi vyřešené..

26.12.2008 23:06

Hrade:

ale pokud vim, tak od nastaveni systemu byly dob, kdy CSSD vladla, dokonce v jednobarevne vlade. Tak proc system  nezmenila, kdyz je spatny?

26.12.2008 18:45

Napsat o neofasistech ze jsou krajni pravice muze jen VUL !!!

Napsat o neofasistech ze jsou krajni pravice muze jen VUL !!!  pane autore, vy jste asi dost mimo ze ? Takze priste predtim nez neco napisete, radeji si neco o veci nastudujte... RvRvRv;-O

26.12.2008 18:44

střed?

Současná ODS je strana středová .Proto to mají její koaliční partneři tak těžké .Autor článku využil nepřítomnosti svátkujícího komentátorstva ke svému intelektuálnímu průjmu .

26.12.2008 18:49

Re: střed?

Vy "svátkující komentátorstvo", copak takhle vypadají daně za vládnutí  - dle Vás skoro  "středové vlády"? - kde jsou ty "davy středněpodnikajících živnostníků", - kteří zneužívají "daňového blaha" jim poskytovaného - laskavou "středovou stranou" a vytvářejí nové a nové živnostenské firmičky? 

26.12.2008 18:59

Re: střed?

Marie, vy jste neuvěřitelný případ. To máte v hlavě jen pár blbých frází, které už budete opakovat do soudného dne?

Jestli něco dělá potíže živnostníkům, tak jsou to vysoké daně a vysoké náklady na platy zaměstnanců. Plus naprosto nemotivační progresivní daně. A tohle je všechno dílo ČSSD, která tady donedávna vládla. Dílem ČSSD je i minimální daň, která přinutia mnoho živnostníků odhlásit živnostenský list.  Dlaším hřebíčkem do rakve živnostníků bylo převedení DPH na služby z 5% na 19% (za Šidly), čímž se skokově zdražily náklady živnostníků, neplátců DPH, a navíc došlo k tomu, že se služby živnostníků pro kocového zákazníka prodražily o minimálně o 14%. Marie,  je opravdu strašně hloupé, co tady presentujete.      

26.12.2008 20:39

Re: střed?

Martine, když to neumíš, tak "neživnosťuj". Jsou i jiné možnosti. Konopné provazy jsou ještě levné. Až sem vtrhnou v plné míře klasické produkty našich živnostníků vyrobené děvčaty v Jakartě, v Šanghaji nebo Ulanbátaru za pár haléřů výrobních nákladů, stejně ti i při záporné dani pokud ji ty a tobě podobní "vyžgrindají" na státu, nic jiného nezbude. Nebo máš zahrádku na venkově po babičce, a můžeš fungovat jako samozásobitel? Víš kolik potřebuje rodina v našich půdněklimatických podmínkách metrů čtverečních zemědělské půdy, aby se uživila? Za Marie Terézie to byl čtvrtlán. Hnojilo se jenom chlévskou mrvou. ;-(:-/;-€!!  

26.12.2008 18:24

Mám trošku jiný názor

1. Politický střed tady vlastně neustále máme - vždyť je to furt 50 na 50!

2. Jak byste chtěl vytvořit střed, když jeden chce k vodě u Máchova jezera a druhý do Tater někam nahoru?  Uděláme zeměpisný průměr?

3. Já nepotřebuji stranu průměrnou (středovou), volím tu s velice přibližným programem pro samostatné občany (nikoliv lidi) v daném čase a místě  - no zkrátka ODS. Tečka.

26.12.2008 18:29

Re: Mám trošku jiný názor

"no zkrátka ODS. Tečka", koukám že také patříte mezi ty kterým se příčí společenství - jako je malý a střední živnostník, ale proč?

26.12.2008 18:35

Proboha, nikoliv!

Mně jen vychází (ale nejsem živnostník, živnostenský list má dcera i syn - student), že spíše pravice pomůže těm samostatným (např a nejen živnostníkům). Strana středová je pro mně jen strana neurčitá, nedefinovaná, nikoliv špatná atd!! Samozřejmě bráno realisticky - tedy vůči naší slavné levici!

26.12.2008 18:55

Re: Proboha, nikoliv!

Bydlím v Praze a vidím jak mizí jeden malý živnostníček za druhým a ptám se proč.Potřebovali jsme nedávno elektrikáře na drobnou opravu, a to byl skutečně problém, stejně tak třeba něco takového jako je čalouník. Minulý měsíc jsme tu měli kominíka, máme plynové topení, vedené do komína a byl tu 80 letý kominík a říkal, no já už půjdu do penze a jsem zvědav kdo to bude dělat?Když je tu taková "daňová pohoda", proč lidi nezakládají živnosti a raději jsou nezaměstnaní?

26.12.2008 22:03

Re: Proboha, nikoliv!

Jenže to není ani tak daněmi, jako  že se lidem jednak nechce dělat, za druhé příšernou administrativou, po socanech, ale nejenom.

26.12.2008 18:04

Jenže jak jsem zmínil na začátku, chybí tady střed. Co si má počít člověk, který si myslí, že regulací má být málo, ale nějaké být musejí? Který uznává volný trh, ale nevěří, že se vždy a za všech okolností trh sám dokáže zregulovat bez krutých důsle

tohle je totiž přesně TO - co by sebou přinesla sama společnost  - malých a středních živnostníků! To by byla ta středová strana - která tady "furt chybí" - protože tady "furt a furt" chybí střední společenská vrstva - tedy živnostníci - a TA STRANA  by se nemusela složitě "zakládat" - ale byla by tady a to zcela logicky, protože ta společnost malých středních živnostníků - by pomocí existence té strany hájili existeci svoji!! - Teprve střední vrstva znamená stabilní a bohatý stát. Ovšem nikoliv tzv.BOHATÁ SPOLEČENSKÁ VRSTVA LIDÍ vytvořená z bývalých veksláků a jiných pochybných komunistických existencí...

26.12.2008 18:06

Re: Jenže jak jsem zmínil na začátku, chybí tady střed. Co si má počít člověk, který si myslí, že regulací má být málo, ale nějaké být musejí? Který uznává volný trh, ale nevěří, že se vždy a za všech okolností trh sám dokáže zregulovat bez krutých d

No a proč chybí?

Protože kdekdo raději stávkuje za vyšší mnzdy, než aby "se udělal pro sebe"?

26.12.2008 18:20

Re: Jenže jak jsem zmínil na začátku, chybí tady střed. Co si má počít člověk, který si myslí, že regulací má být málo, ale nějaké být musejí? Který uznává volný trh, ale nevěří, že se vždy a za všech okolností trh sám dokáže zregulovat bez krutých d

no pár takových co raději stávkují, nežli by se "udělali pro sebe" asi je, ale hlavně jsou vysoké a nepříliš srozumitelné daně!

26.12.2008 18:03

Slavo,

a je to "normální", progresivní daň považována za spravedliávou

Je povazovana za spravedlivou jejimi platci nebo prijemci? ;-)

26.12.2008 18:05

Re: Slavo,

Stačí se podívat na propagátory!

26.12.2008 18:02

"Tak nevím, jsem blbej já nebo voni? "

"Dospěl jsem k poznání, že ideově zůstala někde v období anglické průmyslové revoluce. Kapitalizmus bez přívlastků, neviditelná ruka trhu, pokud možno žádné regulace, sobeckost a hamižnost pro ni nejsou nemorální."

To jste někde od té ODS četl, slyšel, nebo vám to nakecal Paroubek?

ODS (bohužel) je asi tak na úrovní běžné evropské sociálně demokratické strany, v nejlepším případě někde v tom středu.

Chybí-li zde něco, jsou to liberálové.

26.12.2008 18:50

Re: "Tak nevím, jsem blbej já nebo voni? "

Tohle podpořím. Jsem také názoru, že tady žádná pravicová strana není. ČSSD je běžná velmi levicová ( také se od soudruhů moc neliší ) sociální demokracie, jak už AeroKarel napsal. ODS je taková středová strana ( kterou tak moc hledáte ) která má plnou hubu pravice a plné ruce silně levicových rozhodnutí. Na pravici u nikoho nevidím.

26.12.2008 17:39

výplody chorého mozku

ten paskvil "redaktorky" je reklama na mentálně retardovaný novinářský plebs. jinak ty výplody chorého mozku nejde přečíst. pravice v čele s george bushem z jehož análu čouhá pařát ods, ve světě spěje mílovými kroky k nicotnosti, což vy jste tento rubikon překročila už dávno. jste nic, jste rudá později modrá pandemie, kterou se už lidstvu podařilo vykořenit. ps. usa je v krizi která ohrožuje samu její státnost. kapitalismus dnešního typu končí, zkrátka je překonán a tak musí odejít

26.12.2008 18:02

Re: výplody chorého mozku

Nepomůže-li prášek, zkuste mokrý hadr na hlavu.

26.12.2008 18:07

Re: výplody chorého mozku

Trochu mi Váš příspěvek připomíná našeho papouška, mluví , ale smysl to nedává. Na rozdíl od Vás však nemá volební právo. :-D

26.12.2008 17:25

Certiku,

ze za muj blahobyt muze nejake uceni o individualismu, Hayekova knizka, nebo Klaus, a ne moje osobni prace

Zajimave. Takze za Vas blahobyt muze Vase osobni (individualni) prace, ale s individualismem to nema nic spolecneho.  

26.12.2008 17:25

O levicovosti čechů

V současné době si Peroutkově Budování státu listuji. Je pravda, že je velká analogie mezi lety popisovaným a dnešními, což mne uklidnilo a stal jsem se optimistou. Ne se vším , co se zde děje, souhlasím, ale zase můj pohled není, při pohledu na politickou scénu tak skeptický. Je pravda, že analogii přibývá. Na některé věci se vsak poněkud zapomíná, a proto bych si dovolil citovat Aloise Rašína (J. Šetřilová:Alois Rašín). Je to jeho dopis z korespondence s E. Benešem ze 4 ledna 1919. Beneš se táže ze  Ženevy ministra Rašína: „Co se to proboha děje v republice?. Jak to, že mezi lidem narůstá nespokojenost, mezi poslanci bují korupce, pokračují hádky v parlamentu,politické strany jsou nemiřitelné,nechtějí se o ničem dohodnout“. Rašín si sedl a napsal dopis: (kráceno) „obyvatelstvo, stůně třemi těžkými chorobami. První z těchto choroba jest zlenivění a zlenošení obyvatelstva a to, že tento národ odvykl pracovati, a vojáci , kteří se vracejí z fronty, odvykli práci úplně... Druhou velkou chorobou jest levicové zaměření lidu, že se věří v Omnipotenci státu... Každá činnost má byt státem nejen řízena ale i placena.... a tak se přichází s návrhy, ze se výrobcům se statni pokladny má připlatit, aby se to v prodeji mohlo dáti laciněji... každý raději očekává pomoc od státu , místo aby vlastní pílí svůj majetek rozmnožiti ráčil. Třetí chorobou jest, ze lid si mysli, že svoboda předpokládá neposlušnost a že svoboda znamená zákaz poroučení.“ Osobně si myslim , že obyvatelstvo stále stůně těmito třemi těžkými chorobami a politici většiny směrů rovněž. http://bakala.bigbloger.lidovky.cz/c/23772/Proc-mne-soucasne-politicke-deni-nerozciluje-a-nevadi.html

26.12.2008 17:30

Re: O levicovosti čechů

Z toho až mrazí. Ona totiž historie má tu nemilou vlastnost, že se ve spirálách vrací (zvláště, když lidé nechtějí znát svoji minulost.)

26.12.2008 18:46

Re: O levicovosti čechů

No to ne. Tohle Rasinovo nadavani na lenost lidu, to jenom ukazuje ze zcela stejna demence se na vedoucich mistech stale opakuje. Proste porad dokola: nejaky balik se omylem dostane do nejakeho uradu, tam se mu nevede a nic se nechce zmenit, tak zacne nadavat na lenost lidu, to mu nikam nepomuze, prijde dalsi balik a cele se to opakuje jak pohadka o psovi a jitrnicce. Lide nechteji znat svou minulost, a tak porad dokola nadavaji na to, jak je lid liny, i kdyz to jim v minulosti nikam nepomohlo.

Jedina spravna politika je vetsi prisnost na chudy lid.

26.12.2008 18:50

Re: O levicovosti čechů

Umíte vůbec pochopit psaný text?

26.12.2008 19:11

Re: O levicovosti čechů

A co vy, jak jste na tom vy? Benes pise "Jak to, ze jsou stale rozepre?" (podle nekterych zprav byl Benes degenerovany a ty jeho otazky to rozhodne jen potvrzuji) a Rasin odpovida "Je to tim, ze lid je liny" (no dobre, rekneme, ze Rasin nebyl totalni hovado a ze jde jen o pripad na blbou otazku blba odpoved).

V pripade, ze nejste schopen pochopit psany text, ja vam opakuju, ze Rasin uznal za vhodne napsat, ze se nam stale nedari dosti dobre, protoze lidu se nechce dosti intenzivne pracovat. Tenhle vyrok je snad nejaky destilovany vytazek degenerovane ruske slechty.

26.12.2008 19:23

Re: O levicovosti čechů

Vaše interpretace je přitažená za vlasy a hlavně se jedná o účelový blábol. Rašín a Beneš patří k nejlepším československým politikům historie, ať se Vám to líbí nebo ne. Beneš je sice diskutabilní postavou, ale skutečně bych mu vyčítal jedinou věc - podcenění vývoje a pomoc při instalování komunistů. A já nerozumím tomu, proč se snažíte popřít nepopiratelné - rok 1948 byl zejména selháním obyčejných voličů, kteří ve volbách špatně rozhodnuli. Házet problémy na politiky je dnes móda, chápu, ale je to hloupost, většina problémů vychází defektního myšlení voličů.

26.12.2008 19:38

Re: O levicovosti čechů

Ja si odpoustim celkova hodnoceni a zameruji se na pochopeni psaneho textu. Kdybych to mel uchopit tak nejak bezelstne, tak ten text ukazuje ty dva aktery jako naproste blby. Jestli to byli nejlepsi cs. politici, no tak to bohuzel.