13.12.2019 | Svátek má Lucie


Diskuse k článku

POLITIKA: Jen si zahrávejte

Jak je pěkné chodit po světě a pohrávat si s předčasnými volbami, chtělo by se parafrázovat klasika. ODS hraje, tak jako ostatní, hru s Andrejem ne, s Lojzou ano, s Mirkem ano a s Andrejem zase ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 25.10.2017 10:23

Re: Asi jste, pane Holásku

Politika není jenom o morálce. Politika je hlavně řešení věcí veřejných. Nechejme na posouzení morálky voliče, orgány činné v trestní řízení nech posoudí zákonnost jednání.

Politik musí hrát s kartami, které dostal od voličů. Musí jednat racionálně ne emocionálně. Myslíte, že pan Babiš má nějakou velkou radost z toho, že musí jednat s ODS o sestavení vlády? Myslíte, že pan Babiš hýkal radostí, že musel jít do vlády se Sobotkou?

A. Nový 25.10.2017 10:43

Před volbami jste byl samá morálka

Kde jste ji nechal? Že by vám spadla do urny spolu s volebním lístkem?

M. Malovec 25.10.2017 12:13

Re: Asi jste, pane Holásku

NEMUSEL!!!

F. Egerer 25.10.2017 10:50

Tak to bychom měli mít absolutistickou monarchii

To tedy byla blbost bourat Rakousko-Uhersko. Kdyby tomu bylo, jak píšete, nikdy by u nás, rokem 1918 počínaje, nikdo vládu nesestavil! Zejména v posledních 25 letech by to byl oříšek !!!

P. Götze 25.10.2017 10:58

Re: Asi jste, pane Holásku

Vy asi nebudete moc demokrat co.

A. Alda 25.10.2017 10:10

Výborně, pane.

Když jim opsali program, proč s nimi ten svůj a jimi opsaný program nejdou realisovat? Nebo ten program psali jen na ošálení voličů a jde jim ve skutečnosti o něco jiného?

Eventuální předčasné volby opravdu změní politickou situaci: ANO i SPD posílí. A to značně. A kdo má na kampaň pro další volby za půl roku? No jen ANO, SPD a Piráti.

A. Kohlschűtter 25.10.2017 9:16

komentář p.Holáska

Naprostý souhlas, ani se mi nechce věřit, že je ODS tak nepragmatická :((.

Z. Rychlý 25.10.2017 9:03

Pan Holásek dozajista ODS

nevolil, takže jeho rady jsou radami hraběcími a je třeba se na ně ...vykálet. Já jakožto volič ODS si radit a kritizovat dovolit mohu.

Věcně řečeno: ODS nemůže jít do koalice s Babišem, protože by se společným vládnutím znemožnila a v příštích volbách by o můj (a nejen můj) hlas dozajista přišla. Přímou koalici bych asi neskousnul.

Na straně druhé, každý třetí volič v ČR si přeje vládu ANO. Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale je to realita. Proč jít proti touze a přání třetiny voličů-občanů jako hlavou proti zdi? Pro ODS by bylo výhodné, kdyby odhodila bílé šatičky jakobínské nevěsty netýkavky, oblékla se do pracovního a definovala lépe svou pozici. Kdyby dál říkala: máme své priority, chceme toto a toto, jenže na 100% splnění nemáme dost sil. Třetina voličů chce aby vládlo ANO. Nebudeme tedy dělat uražené bořiče báboviček, my vám vládnutí umožníme, tu máte příležitost, ukažte co umíte. Umožit vládu ANO by bylo vnímáno jako pozitivní gesto, třetina voličů je dost velká množina.

Vypadá to jako míchání vody s ohněm, ale je tu řešení v podobě menšinové vlády. ODS by měla vznik jednobarevné menšinové vlády ANO umožit třeba tím, že odejde ze sněmovny, nebo přímo sepíše opoziční smlouvu 2. Bylo by to něco velmi odlišného od oposmlouvyI. Tehdy se arogantně domlouvaly vítězné mocnosti (ODS a ČSSD) na zachování 1000leté říše, teď ovšem by vlastně mrňousek ODS podal pomocnou ruku 3x většímu soupeři a to by bylo dobré gesto. Na prvním zasedání sněmovny by pak ODS mohla slavnostně podat návrh na zrušení EET a hned by se vidělo, jak si zrušení EET představují ostatní zástupci občanů. ODS by se mohla toho velkorysého, ale nereálného slibu, že zruší EET, zbavit, a bojovat proti němu klidně dál, tedy pokud by se sama chtěla těmi EET důtkami dále bičovat. Menšinová vláda v tomto složení - 1 dominantní strana a 8 různorodých pinčlíků - může mít docela velkou stabilitu, nebyla by to žádná křehká vláda. Zákony by se musely projednat napříč celým spektrem a to je víc než správné.

M. Těhanová 25.10.2017 9:10

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Taky řešení, předčasné volby by díky blbbbcům dopadly ještě hůř, než tyhle.

P. Zinga 25.10.2017 9:28

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Asi ano, dali by hlasy např. Pirátům. Paní Těhanová, jste namyšlený inteligent či dokonce intelektuál?

J. Kohoutek 25.10.2017 9:46

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Ostatní jsou blbci, jenom já jsem nejlepší a nejskromnější.

V. Klepetko 25.10.2017 9:12

Re: Pan Holásek dozajista ODS

"Menšinová vláda v tomto složení - 1 dominantní strana a 8 různorodých pinčlíků" -

to bude asi nějaký omyl, menšinová vláda by musela být jednobarevná. Nebo si snad myslite, že třeba STAN, TOP09 nebo Piráti nominovali do menšinové vlády své ministry - aby si ODS mohla v klidu takového kočkopsa kritizovat se závětří?

M. Těhanová 25.10.2017 9:23

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Ta dominantní by byla ve vládě sama, trochu jste to nepochopil s těmi pinčlíky.

V. Klepetko 25.10.2017 9:49

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Jenže pan Fiala zazdil i jednání o podpoře menšinové vlády. A nechal si to potvrdit grémiem, poslaneckým i senátním klubem. A to už je otevřená konfrontace pri 80% programové shodě!

Z. Rychlý 25.10.2017 9:25

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Asi trochu neobratné vyjádření. Samozřejmě že jednobarevná vláda ANO a proti ní 8 pinčlíků. Složit vládu ze všech subjektů bez opozice (jak jste to asi pochopil vy) tak nějak jde jen na papíře.

V. Klepetko 25.10.2017 9:54

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Dalo by se o tom jednat. Jenže on nikdo nechce jednat vůbec o ničem!

J. Kulheim 25.10.2017 10:06

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Pokud by ODS šla do opozice a udělala "opoziční smlouvu, tak by dopadla ještě hůř. Notoričtí kritici budou kritizovat vždycky . Důvod si najdou.

Pokud Babiš vládu nesestaví, tak prezident pověří pana Fialu sestavením vlády. Bez ANO vládu nesestaví. Dostane se do ještě horší situace.

A. Alda 25.10.2017 10:18

To je pravda.

To je to pravé "naběhnutí na vidle"!

Z. Rychlý 25.10.2017 12:06

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Pane Kulheime, s tou opoziční smlouvou2 jako chybou bych si nebyl tak jistý. Byl jsem zatvrzelý kritik oposmlouvy se socany, protože tehdy byla arogantní a upečená ve smyslu, že si dva stejně velcí kmotři a šibalové chtěli zakonzervovat pro ně výhodný stav. Tomu teď tak není. ODS může zůstat v opozici s ostatními pejsky a kočičkami a snažit se upéci dort. Bude to nechutné a ničemu to neprospěje. ODS pak získá nálepku elitářského klubu zastupujícího tu správnou echt pravici, která v praxi ničeho nedosáhne. Enkláva v moři levice, kterou čeká vymření. Byl jsem kritik této oposmlouvy a měl jsem pravdu. Teď jsem příznivcem oposmlouvy2, která by umožnila ANO samostatné vládnutí, včetně plné zodpovědnosti za výsledky. Muselo by to ovšem být politické gesto, nikoli kšeft výměnou za nějaké pašalíky. Vytvořené vládě ANO posléze jít po krku, kdykoli něco špatného sesmolí. Na tom by ODS vydělala, jako strana, která je spolupracující, nikoli jen vystrkovat bradu zezadu a potutelně se ušklebovat. Samozřejmě bych nechal ostatní strany, ať se chvíli pinoží. Ale bez ANO nikdo vládu nesestaví a v určitou chvíli už bude nutno něco udělat. V předčasných volbách by padla vina na ty malé a ANO by z toho jen profitovalo.

J. Dobil 25.10.2017 13:59

Re: Pan Holásek dozajista ODS

Pan Holásek má nepochybně pravdu v tom, že ODS se pasivita a "hrdé" lpění na 100% dodržení předvolebních slibů voličům může velmi hrubě nevyplatit. A prohlášení paní Udženija, že s Babišem do vlády je nemožno jít, protože Babiš do svého programu opsal program ODS (skutečně to řekla, slyšel jsem to na vlastní uši), hraničí až s myšlením inkludovaného žáka. Vždyť je-li tomu tak, už svým pouhým vstupem do vlády by ODS měla splnění svého volebního programu takřka jisté. A naopak při nevstupu jí nezbude, než z opozičních lavic plně podporovat návrhy zákonů Babišovy vlády, protože když zásadovost, tak i v podpoře vlastních předvolebních programových tezí...

A pokud jde o Babišovu vládu bez ODS - ta je přece stále sestavitelná několika způsoby. Prvním pokusem třeba může být i menšinová vláda ANO s tolerancí Okamury a ještě někoho (komunisté, piráti?) a když to nevyjde, vládnutí této menšinové vlády v demisi (vzor Topolánek 2006) přinejmenším do prezidentských voleb a v případě opětovného vítězství Zemana klidně i několik dalších měsíců. V mezidobí už se buď podaří dohodnout koaliční vládu většinovou (a tady by měla ODS na koalici kývnout, nebo kývne Okamura v součinnosti s několika do té doby zakoupenými přeběhlíky - tipuji především od socanů a od pirátů, kteří jsou vším jiným, jen ne ideově jednotnou stranou).

Pokud by ani tento druhý pokus o koalici Babišovi nevyšel, jmenoval by jeho předseda sněmovny úřednickou vládu v čele se Švejnarem a na podzim by nás čekaly spolu s komunálními i nové předčasné volby do sněmovny. A během toho roku by Babiš z pozice v čele exekutivy nepochybně voličům ukázal, že vládnout umí lépe, než tradiční ukecané politické strany, čímž by je v příštích, jejich zásadovým antibabišismem vyvolaných volbách, dále marginalizoval.

V. Heidlerová 25.10.2017 8:59

Malé strany

Malé strany, a tou zatím je i ODS, rostou a sílí právě v opozici, tam se pozná, co doopravdy chtějí a co ne. Návrat na výsluní bývá trpký a zdlouhavý, ale je nutný. Prosím, beru na vědomí, že vyhrálo ANO, ale v čele má obviněné lídry z trestných činů. a to z nich nesmyje ani nově získaná imunita. Pokud by tam ti dva šejdíři - Bureš a Faltýn - nebyli, myslím, že by koalice byla možná a bezproblémová. Nikde na světě by nemohl být podezřelý hned z několika trest. činů premiérem, nemohl by sestavovat vládu. Jen u nás v Kocourkově to možné je. Když Bureš tak miluje svou novou vlast a demokracii, ať se čestně jako chlap vzdá pozice budoucího premiéra - a hned se vzduch i politická scéna pročistí. Nemějte za zlé, že strany, které slíbily voličům, že nepodpoří Bureše, to teď chtějí nebo i musí dodržet. ANO přece není jen Bureš a Faltýn, klidně ať vládne, ale bez nich. Nebo jsou v ANO jen samí blbci? Nazdar.

M. Šejna 25.10.2017 9:04

Re: Malé strany

A kdo je prosím ten Bureš a Faltýn?

V. Heidlerová 25.10.2017 9:07

Re: Malé strany

Přezdívky získané v boji za lepší zítřky, uvedu příklad: Uljanov-Lenin, Džugašvili-Stalin atd. Háááááááááááááááááá

M. Šejna 25.10.2017 9:25

Tak jo

a jak mám přezdívát bojovníky za lepší zítřky z ODS?

I. Schlägel 25.10.2017 11:58

Re: Tak jo

Něco si vymyslete.

V. Klepetko 25.10.2017 13:58

Re: Tak jo

https://cz.pinterest.com/pin/350717889705825869/

http://1url.cz/ftgBZ

:-)))))

J. Brožek 25.10.2017 9:08

Re: Malé strany

To nevadí, že jste nepochopil, nic si z toho nedělejte. My ostatní víme.

A. Nový 25.10.2017 10:33

Re: Malé strany

Šejna pochopil, jen rád ze sebe dělá blbce.

J. Brožek 25.10.2017 10:56

Re: Malé strany

Je otázkou, jak moc se předváděný postoj shoduje se skutečností.

M. Těhanová 25.10.2017 9:06

Re: Malé strany

Konečně jasné a srozumitelné slovo.

Ale on sám má strach, že by ho podrazili, tak proto chce mít všechno pod palcem. Má na své členy páky, aby poslouchali.