12.12.2019 | Svátek má Simona


Diskuse k článku

POLITIKA: Jen si zahrávejte

Jak je pěkné chodit po světě a pohrávat si s předčasnými volbami, chtělo by se parafrázovat klasika. ODS hraje, tak jako ostatní, hru s Andrejem ne, s Lojzou ano, s Mirkem ano a s Andrejem zase ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 25.10.2017 4:31

Ano, to samé jsem cítil

při pozorování těch šašků z ODS: malé, škodolibé, nemyslící, směšné děti.

Ale:zahnali se sami do kouta a teď neví, jak z něj. Možná je to dobře, protože tak neschopné politiky, neznající společnost, kterou chtějí řídit, je lépe v tom koutě nechat. Na polínku.

ODS může utěšovat, že nejsou sami.

P. Dvořák 25.10.2017 4:45

Re: Ano, to samé jsem cítil

Jak se to vezme. Oni si všichni tak hrají na nekompromisní politické hrdiny, že všichni zůstali sami.

Není to k smíchu, ale je směšné, když jakýsi kdosi, který ještě nic neudělal, ale už vykřikuje, že má dvacet bodů, které musí jiný splnit, aby se s ním pán velkomožný vůbec bavil.

P. Maleček 25.10.2017 4:04

Za tuhle lež by vám Churchill jednu vrazil.

Ale fuj autore, plédovat s Churchillem jako prý příkladem moudrého politika co se prý s každým, i grázlem domluvil, je odporně lhavé poplivání jeho politické kariéry.

Pravý opak je pravdou. Churchill se proslavil a stal politickým i lidským vzorem právě tím, že se s grázlem Hitlerem domluvit odmítl. A až sebevražedně se mu postavil. A to i ve chvíli, kdy se Hitler se svou válečnou mašinérií stal pánem většiny Evropy.

A stejné to je i dnes s Babišem. Zdánlivě je jeho politická mašinérie nezastavitelná a má i řadu podporovatelů. Nejen v Okamurovi a komouších, ale i v řadách ostaních, ODS nevyjímaje. Stejně jako Churchill v řadách britských politiků.

Přesto - a právě Churchill je toho důkazem, je jedinou cestou jak ho porazit se mu nekompromisně postavit a odmítnout s ním jakkoliv spolupracovat. A hlavně nezůstat zavřen ve skleněné věži sněmovny, ale jít mezi lidi a mluvit s nimi. Rozjet nekompromisní protibabišovsko-okamurovskou kampaň. A zdánlivě neporazitelný Babiš se složí jak ten Hitler.

Za to jak jste autore zneužil Churchillova jména k propagaci probabišovského poraženectví, by vám Churchill jednu vrazil.

P. Dvořák 25.10.2017 4:22

Re: Za tuhle lež by vám Churchill jednu vrazil.

Vy jste si nějak popletl vnitřní politiku s vnější. Jinak řečeno, Churchil doma právě nikomu žádnou nevrážel, jako se fackují naši "politici", ale dokázal národ sjednotit a jedině tak porazit Hitlera.

Jenže když naši politici jsou máslo, vy jste margarín. Jako oni nejste pro nic, jste jenom proti něčemu, rád byste "Rozjel nekompromisní protibabišovsko-okamurovskou kampaň.", a potom vám zůstane kdo?

Co takhle nekompromisní domácí Majdánek?

P. Zinga 25.10.2017 4:26

Re: Za tuhle lež by vám Churchill jednu vrazil.

Ale domluvil, pane Malečku, domluvil!Co takhle Stalin, stačí Vám?

P. Maleček 25.10.2017 4:44

Re: Za tuhle lež by vám Churchill jednu vrazil.

Stalin? Nějak jsem si nevšiml, že by Stalin v době německého leteckého ataku Británii pomáhal. Ale toho, že německá letadla bombardující Británii, měla v nádržích bezin dodávaný dobrotivým báťuškou Stalinem, si nevšimnout nešlo.

Holt opět kvílení a vymlouvání se slabochů, co se před mocným Andrejem podělali a lezou mu do zadku. Bohužel v ČR historii nic neobvyklého. Takových bylo dost i za nacistické a komoušské okupace. A ti "nejskvělejší" z nich dokázali lézt do zadku oběma totalitám.

A právě jejich potomci teď lezou do zádi Babišovi.

P. Dvořák 25.10.2017 4:50

Re: Za tuhle lež by vám Churchill jednu vrazil.

Hodně jste toho prožil. Předpokládám, jste byl za Hitlera u partyzánů a za komunistů u chartizánů. U koho jste byl posledních osmadvacet let a u koho jste dnes?

Že byste byl něčí potomek, vůbec nepředpokládám.

P. Zinga 25.10.2017 9:25

Re: Za tuhle lež by vám Churchill jednu vrazil.

Pane Malečku, nejste schopen vnímat Vám nepříjemnou pravdu, to je na psychiatra. Dám Vám otázku: s kým sedí Churchill v Jaltě a v Postupimi?

No a dnes vězí mnoho Vám podobných v zadku nové totality, zvané "politická korektnost" a "multikulti".

Stejně jako kdysi prospěcháři a ještě horší užiteční idioti.

I. Mentlík 25.10.2017 7:20

Re: Za tuhle lež by vám Churchill jednu vrazil.

Malečku, Malečku,

včera jste na ně posílal Žižku, a teď jsem to pochopil. Vy sice zřejmě číst umíte, ale tak nějak nechápete význam textu. Omlouvám se Aloisu Jiráskovi, neboť ten jistě nemínil modelovat Vaši představivost.

A autorovi článku BRAVO, to je dost, že se zvedají hlasy proti "státotvornosti" našich politiků se skvělým programem. V minulosti jsem postupně volil ODA, ODS a Svobodné. Letos jsem pochopil euroreferendum.cz, Realisté), že tudy cesta asi nepovede. Ale bohužel mě docela odpuzuje ta ženská (nic proti ženským !!!), co se za mikrofonem tváří, jakoby snědla Šalamounovo lejno.

V. Klepetko 25.10.2017 9:04

Přečtěte si to:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_Hitlerum

:-)))))))

M. Jandáková 25.10.2017 1:39

.

Je to tragédie. Šli do voleb a ZRAZUJÍ voliče. Pan profesor Fiala, má konečně premiéru. A uhraje Sobotku II. Jsem ráda, že nejsem sama, kdo to sleduje jako panoptikální defilé všehoschopných neschopných. Naše země jim asi moc na srdci neleží, soudě podle požadavku na vrchní ouřední židli v parlamentu, stačí jim mnohem míň...

M. Jandáková 25.10.2017 1:51

Re: .

Pusťte na ně Klause! Na přizdihráče v dotaci.

T. Čech 25.10.2017 1:25

Jasně - chci možné plnění programu, nikoli plky

Naprostý souhlas. Od strany kterou volím očekávám, že prosadí co nejvíce ze svého programu. A k tomu (když opustím sen o jednobarevné vládě) je dvojkoalice jedinečnou příležitostí.

Snad jen drobnost k oné EET: Byla chvíle, kdy Babiš měl chuť udělat nějaký limit. Tehdy (snad poprvé v životě) mně udělal radost Kalousek, protože jsem od počátku byl názoru, že při obratu ve statisících je daňový únik nesmysl (odečtu-li náklady a daň snížím o odpočitatelnou položku), že by prostě EET (když už má být) mohla být při obratu nad milion. No a tehdy Kalousek navrhl, aby byla jen pro plátce DPH, což je vlastně cca stejné. Ale ODS se postavila jako jeden ženomuž a vykřikla, že nesouhlasí s výjimkami. To jsem nepobral, protože limit u DPH je od počátku a jistě jej nedal do zákona Babiš, spíše politici standardních stran, kteří myslí hlavou. Tedy stále i dnes měla ODS možnost dohodnout s Babišem tuto (pro Babiše jistě nepatrnou) novelu, a tím částečně splnit svůj volební slib. Klidně s propagandistickým dovětkem, že kdyby měla větší sílu ve vládě, že by to dotáhla až ke zrušení. Jenže to by ji museli vést politici, kteří řeší naplnění programu, nikoli lidé lační po korytu bez jakékoli zodpovědnosti.

D. Bokr 25.10.2017 0:33

Moje řeč

Přesně tenhle názor mám také. Veškeré hrdinské odmítání Babiše, které může vyústit v nové volby, se může proti hrdinům tvrdě obrátit a nemusím být daleko od pravdy, že v tom případě by Babiš mohl získat i 50%. A pak by se všichni remcalové mohli jít zahrabat.

V koalici by mohli Babiše daleko víc usměrňovat než v opozici. Ale na to nemají ani koule ani politickýho fištróna.

V. Klepetko 25.10.2017 0:39

Re: Moje řeč

Omyl pana profesora Fialy. : Autor: V. Klepetko Datum: 24.10.2017 17:25

"Jestli si někdo myslí, že ČSSD a lidovci se budou v klidu konsolidovat v zátiší opozice a svolávat si sjezdy, Piráti budou mít čisté ruce a učit se demokracii, pan Fiala si na horní palubě Titaniku bude v klidu budovat svůj exkluzivní klub a Babiš bude mezitím demonstrovat v quasi-stabilní vládě, závislé na blahovůli KSČM, jaký je lump - tak to určitě bude zcela zásadní omyl!

Pokud "demokratické strany" opravdu zablokují jednání o vládě, tak nastane rychlý proces. Zeman ještě stihne v rychlém sledu jmenovat 2x po sobě Andreje Babiše premiérem. Třetí pokus pak bude mít předseda sněmovny, který nominuje na předsedu vlády opět Andreje Babiše. A ten bude vládnout bez důvěry až do rychlých předčasných voleb. V těch čeká ODS osud ČSSD. Na jaře příštího roku to vyhraje Babiš, a posílí i Okamura - což bude odkaz všech liberálních demokratů svým občanům!

Tak si to pojďte na jaře rozdat!

Nebo vemte rozum do hrsti a neodmítejte jednání dříve než ještě vůbec prezident republiky někoho pověřil vyjednáváním o vládě!"

J. Dostál 25.10.2017 0:28

Spolupráce s Babišem

by pro ODS zřejmě byla polibkem smrti. Takovou zradu by jim jejich současní voliči už asi neodpustili.

T. Čech 25.10.2017 1:30

Re: Spolupráce s Babišem

Naopak, jako současný (tedy páteční) volič si ji zase na dlouhou dobu vyškrtnu ze seznamu volitelných stran přesně v tom případě, že opět bude jen mlátit prázdnou slámu.

O. Schnabl 25.10.2017 5:13

Re: Spolupráce s Babišem

Vy asi nejste volič ODS a vaše řeči jsou jen zbožná přání.

M. Těhanová 25.10.2017 9:44

Re: Spolupráce s Babišem

To je přece cílem tohoto tlaku.

V. Klepetko 25.10.2017 0:27

Včera jsem za podobný názor dostal strašlivě vynadáno:

1url.cz/rtgwA

:-))

J. Bruner 25.10.2017 5:29

Re: Včera jsem za podobný názor dostal strašlivě vynadáno:

vrátil jsem se a znovu pročetl diskuzi. I kdyý volím zřejmě jinou stranu, co do prosazování obsahu volby se shodneme.Každá ze zvolených stran je systémová a tím pádem demokratická a měla by se drát na výsluní, tedy do vlády, aby prosadila co nejvíce. To je systém neboť i každý z nás, voličů, by tak postupoval.Kdo to nedělá, ten nezastupuje voliče, ale jen se drží za bukem a tláská prebendy.

V. Klepetko 25.10.2017 9:45

Re: Včera jsem za podobný názor dostal strašlivě vynadáno:

Pane Brunere, je možné že věci spějí k rychlým předčasným volbám na jaře. Za těchto okolností by možná pro nás bylo neobyčejně výhodné uzavřít "pakt o neútočení".

Naznačuje to i ta dnešní krásná pohádka, publikovaná na Psu:-)) Stejně se třeba zákon o referendu nejspíše podaří prosadit až po doplňujících volbách do Senátu: kdyby jim tam Sněmovna stačila do Senátu natlačit již schválený ústavní zákon, s podporou SPD i Pirátů, tak by to bylo předvolební téma jak lusk!

J. Bruner 25.10.2017 14:07

Re: Včera jsem za podobný názor dostal strašlivě vynadáno:

tak jak znám M.Zemana odhaduji, že dá maximum prostoru AB na sestavení vlády v obou pokusech. Pak a zase s největším zapojením AB najmenuje vládu s AB v čele a s jeho ministry. Prozatímní jednání AB s ostatními má vzbudit zdání, že AB zapojuje všechny, všem dávcá šanci, ale ti se jí bojí, nechtějí s kůží na trh a tím AB posílí. A navíc nepotrřebuje předčasné volby, co potřebuje k ovládnutí vlády a PAS již má.

A tak, jak tupě mu nahrávala ČSSD, mu nahrávají skoro všichni teď. Já být na jeho místě, tak stále svolávám ostatní, řeším s nimi sněmovnu, dlouze bych diskutoval o ničem a pak vyhlásil, že nikdo o vládní angažmá nemá zájem a nastoupí postup dle prvého odstavce.

V. Klepetko 25.10.2017 14:43

Re: Včera jsem za podobný názor dostal strašlivě vynadáno:

No ale to je jasné, že v případě neústupnosti trpaslíků zde bude i po několika neuspěšných žádostech o důveru "úřednická vláda" v čele s óbrúředníkem Babišem - jenže jen do rychlých nových voleb - AB nemá zapotřebí se nechat dlouhodobě držet v šachu. Za této - velmi nechtěné ale reálné konstelace - je jen třeba mít rozumnou a poctivou dohodu s SPD a nějak vymámit od Pirátů nebo v nejhorším možném případě i od Filipa ten jedniný hlas, který chybí ke zvolení předsedy Sněmovny.

O. Zuckerová 25.10.2017 0:14

Tak to je!

Moudrý článek. Kdo si z něj nevezme poučení, bude si časem nucen vzít "poučení z krizového vývoje"!

J. Berger 25.10.2017 5:53

Re: Tak to je!

Paní Zuckerová, naprostý souhlas s článkem i s mladým Klausem: lépe se prosazuje program ve vládě než v opozici. Být hrdý je krásné, ale v politice se nenosí a je kontraproduktivní. Nepůjde-li ODS s ANO do koalice, můžeme se dočkat koalice ANO-ČSSD-Okamura (+ KDU), což by bylo sice dost stabilní, ale daleko horší. ANO tam totiž bude vždycky. Jde jen o to s kým, a jak bude ten "někdo" povolný. ODS se svými % bude daleko lepší "krotitel" ANO než ČSSD (navíc s Okamurou). Může licitovat: my vám schválíme, když vy nám schválíte. To jaksi v opozici nejde.

M. Těhanová 25.10.2017 9:48

Re: Tak to je!

Z výroků V.Klause ml. získávám nepříjemný pocit, že je bílý kůň Babiše v ODS. Najednou se tam zjevil a je velmi aktivní, aby ji ovládl. Ráda bych se mýlila, ale působí tak.