3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Jen si zahrávejte

Jak je pěkné chodit po světě a pohrávat si s předčasnými volbami, chtělo by se parafrázovat klasika. ODS hraje, tak jako ostatní, hru s Andrejem ne, s Lojzou ano, s Mirkem ano a s Andrejem zase ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 26.10.2017 7:34

Re: Rozumný názor autora.

Ve vší úctě, tím, že na vyspělejším západě trestně stíhaní politici někdy opouštějí své funkce před rozhodnutím soudu, mnohdy ovšem až na nátlak svých spolustraníků a informované veřejnosti, oni politici a veřejnost berou spravedlnost do svých rukou? Zajímavý pohled.

Z. Rychlý 26.10.2017 6:22

Re: Je lépe v opozici než v pozici? Asi ano.

Propagandě se vyhýbám. Na zprávy v televizi se nedívám, poslední tiskovinu Finmag jsem přestal podporovat. Mým jediným zdrojem je internet, kde si zatím mohu vybrat mezi zdroji. Píše tam kdekdo kdeco, takže každá informace musí být vyhodnocena podle orientace zdroje, protože každý píše o skutečnostech podle svého úhlu pohledu. Tolik k vlivu propagandy na mou osobu. Vím o ní a snažím se její vliv eliminovat, nakolik to jen jde.

Co se týká programů, na mě působí program ANO pro volby 2017 jako snůška vágních slibů, zatímco program ODS je mnohem, mnohem konkrétnější. Jelikož program ANO je všeobjímající, mohlo se stát i to, že si paní Urdženija myslí, že došlo k vykradení jejich programu. Proto i já píšu o neexistenci programu, ne že bych nevěděl o existenci písemné formy, ale pro mě to není program, ale snůška mnohdy úsměvných slibů. Babišovi nevěřím ani nos mezi očima. Je to predátor, který jde tvrdě za svým - získání a udržení co největší OSOBNÍ moci. Službu veřejnosti tam nevidím. Program ODS mi vyhovuje, uvidíme, co se jim podaří. ODS by měla podpořit menšinovou, jednobarevnou vládu ANO, aby se ANO (podobně jako VV) mohlo před veřejností patřičně znemožnit. Ono k tomu možná časem dojde, pokud tedy Andrej nenajde nějaké děvky, které mu vytvoří koaliční fíkový list. Na Andrejovi je mi sympatické jen to, jak proti němu vystupují zděšení EU pohůnci, i když nechápu proč to dělají. Babišovo mletí prázdné slámy o reformě EU je jen mletím prázdné slámy.

V. Klepetko 25.10.2017 23:55

Re: Je lépe v opozici než v pozici? Asi ano.

S tomto plánem bych souhlasil. Pravda je ale taková že "neexistence programu ANO" je mýtus. Je stejně propracovaný jako ten ODS. Jen Vám se to snaží propaganda v masmédiích zatajit.

V. Klepetko 25.10.2017 23:27

Re: "Zatím tlačí celou zemi do kopru."

Celý ten problém bys mohl vyřešit pomocí NLP reframingu... Dobrou noc!

V. Klepetko 25.10.2017 23:19

Re: Divím se,

Ještě že je tu máme, Svobodné. Myslím to vážně! Je potřeba promyslet, zda by nebylo dobré zvýšit podporu Svobodných o 2-3%. Možná že teď budete mít mnohem větší mediální prostor. V rámci větší mediální plurality :-))

V. Klepetko 25.10.2017 23:00

Re: = velká chyba tehdejší ODS.

Tož i složité.

Ale každopádně je to sranda:-)))

V. Klepetko 25.10.2017 22:58

Re: "hnutí není vůbec homogenní, "

Telička odešel sám.

Poměry uvnitř hnutí znáš jen z výstupů nepřátelské propagandy! Která je vedena s pomocí modernich metod psychologické války. HLP. Eriksoniánské hypnózy. Manipulace s podvědomím. Hoaxy. Moru Václava Moravce... Je to hybrydní válka, řekl bych...:-))

M. Mařák 25.10.2017 22:51

= velká chyba tehdejší ODS.

Tak je to prosté.

V. Klepetko 25.10.2017 22:42

Re: Je třeba "zabít" ODS Fialu

Množiny: Konjunkce. Dusjunkce.

Je to prosté! :-))

M. Mařák 25.10.2017 22:15

Re: Je třeba "zabít" ODS Fialu

Přirozeně, že náš systém koaličního vládnutí vede strany v koalici k nějakému kompromisu, jenž však nemusí být zcela v souladu s programy jednotlivých stran.

Proto tvrdím, že operovat s tím, že v něčem existuje nějaká programová shoda, není relevantní informace, neboť v něčem jiném zase neexistuje. Vem si třeba ODS za Topolánka, Zelení měli šest poslanců a pět ministrů, nebo obráceně, nebo tak něco, již si to přesně nepamatuji a nechce se mně to hledat. Jaká byla shoda mezi tehdejším tak trochu fašistickým programem Zelených a tradičním programem ODS, jehož základem je občan?

V. Klepetko 25.10.2017 22:04

Re: Je třeba "zabít" ODS Fialu

Nesouhlasím. V našem systému poměrného zastoupení prostě každá koaliční strana prosadí jen část svých priorit. Máme to tak od nepaměti! To je to pravý smysl reálné politiky. Nastavení daní, podpora rodin, každá vláda nějaký malý ale reálný manevrovací prostor má! Programový průnik stran vždy trochu pootočí kormidlo a já jako volič mohu spolurozhodnout, kterým směrem...

Jestli su myslíš, že reálná politika, když to řeknu tím slovním obratem co nemá rád Milan, o něčem jiném - tak jsi radikálním a revolučním stoupencem nějaké oligarchokracie nebo satrapokracie nebo Království nebo co:-)))))

Revolucionáři by to chtěli změnit. Já to považuji za méně funkční, ale přeci jen fungující. Změna Ústavy je nereálná a za současné nestability i nežádoucí.

M. Mařák 25.10.2017 22:02

Re: "hnutí není vůbec homogenní, "

Viz Telička a podobně...

M. Prokop 25.10.2017 21:59

"Zatím tlačí celou zemi do kopru."

Jestli Bureš, tak souhlasím.

M. Prokop 25.10.2017 21:57

"hnutí není vůbec homogenní, "

V jedné věci ano: Dokonale poslouchá svého tvůrce. Kdo ne, letí.

V. Klepetko 25.10.2017 21:57

Re: Já ho považuji za zbabělce, který ničí parlamentní demokra

Nezapomínej, že nejsi jeho volič.

Odspovědnost je na něm, snad ji unese! A na těch, kdo si ho vybral. Zatím tlačí celou zemi do kopru.

M. Prokop 25.10.2017 21:56

Re: Je třeba "zabít" ODS Fialu

Jistě.

A ten programový mix někdo podporuje (o pohnutkách raději nemedituji) a někdo nepodporuje. Oboje je zcela normální a běžné a pokud tak onen hypotetický někdo činí v souladu s předvolebními sliby, dobře činí. A vyhodnotí si to voliči, jiné měřítko není.

Takže, žádný důvod k hysterčení typu "Podkopává svým postupem princip poměrného zastoupení.".

M. Mařák 25.10.2017 21:56

Re: Je třeba "zabít" ODS Fialu

Mix z programů koaličních stran jinými slovy znamená, že operovat s programem je v reálné politice naprostý nesmysl.

Z. Rychlý 25.10.2017 21:55

Re: Je lépe v opozici než v pozici? Asi ano.

Pak tedy dozajista nebude realizován.

V. Klepetko 25.10.2017 21:54

Re: Pan Fiala by si měl uvědomit, že dokonce i jeho voliči

Napsal to blbě. Ty taky:-))) Tak se nehádejme, měj se tu!

M. Prokop 25.10.2017 21:53

Re: Fiala je Okamura s brýlemi?

Doporučil bych nehysterčit (Podkopává svým postupem princip poměrného zastoupení.).

V. Klepetko 25.10.2017 21:53

Re: Je třeba "zabít" ODS Fialu

Martine, jen úplně telegraficky, z cesty:

- hnutí není vůbec homogenní, je velmi různorodé, diferencované, pluralitní. Je to koncert diverzity:-)

- od roku 89 se vždy realizuje nějaký programový mix. z programů koaličních stran. Program - to není toaletní papír, ale smysl politiky. Kdo tvrdí něco jiného, je bud ́ populista, nebo "přímý demokrat":-))))))))))))))))))))))))))))))

M. Prokop 25.10.2017 21:52

Re: Já ho považuji za zbabělce, který ničí parlamentní demokra

Politika je něco, o něčem jsou pohádky ("Politika je o normálních kompromisech!").

Však to Topolánek taky odsral, i Nečas. Pokud někdo něco takového udělá, z nutnosti, možná mu to jako volič prominu, možná také ne.

Pan Fiala zatím plní předvolební sliby, což je spíš na pochvalu než na kecy o panně Marii jen proto, že zcela správně nechce spolupracovat s tvým novým milcem.

Riskování budoucnosti země, to určitě bude bureš vytahovat, ale jestli mu na to chceš naskočit, tak já zaručeně ne.

Ano, ubohé a smutné.

V. Klepetko 25.10.2017 21:47

Re: Fiala je nuda (nejen v Brně)

i zpráva:-))))) i zleva:-)

M. Prokop 25.10.2017 21:46

Re: Divím se,

Třeba já, kdyby nebyli Svobodní.

M. Mařák 25.10.2017 21:46

Re: Je třeba "zabít" ODS Fialu

Ano.

V. Klepetko 25.10.2017 21:45

Re: Fiala je nuda (nejen v Brně)

Tak to se shodneme. To je dobrá správa! Náhlý zánik Fialova hnutí by nás všechny ale výrazně oslabil. Proto se ho zde snažíme trochu srovnat:-)))

M. Prokop 25.10.2017 21:45

Re: Pan Fiala by si měl uvědomit, že dokonce i jeho voliči

Kdyby napsal NĚKTEŘÍ voliči, tak jo, asi nějací existují. Pokud to ovšem píše o voličích ODS obecně ("že dokonce i jeho voliči nevnímají jako hlavní nebezpečí"), pak mne pochopitelně zajímá, jak mu to ti voliči sdělili.

Ale problém je stejně jinde, že?

M. Prokop 25.10.2017 21:42

Re: Je třeba "zabít" ODS Fialu

Normální průběh ....

V. Klepetko 25.10.2017 21:41

Re: Já ho považuji za zbabělce, který ničí parlamentní demokra

Topolánek si vzal do vlády jurodivého magora Bursíka a taky za to musel zaplatit vysokou cenu. Předtím se nakoupil kvůli získání moci Melčáka s Pohankou.

Nečas si vzal do vlády jakési veverky a spolupracoval s neobyčejně podivným a podezřelým Lidem...

Politika je o normálních kompromisech! Jenže kolega Fiala ze sebe náhjle dělá Pannu Marii a je ochoten riskovat budoucnost země kvůli pár procentům voličů... Kvůli budování vlastní politické kariéry.

Ubohé. Smutné. Reálné...

Ś. Svobodová 25.10.2017 21:38

Re: Řekla bych to stručněji

Ověřit objektivnost a vyváženost konkrétní TV produkce by neměl být v dnešní době problém. Problém vidím v tom, že i když Rada ČT uzná na základě stížnosti chybovost či nevyváženost, tvrdí, že se nejedná o delikt (Pražák - ukrajinská krize). A když soud udělí pokutu ČT, ten jí zaplatí z našich poplatků. Změna zákona je nutná. Za pravdivost a vyváženost by měl odpovídat konkrétní vedoucí a za chyby své a svých podřízených platit ze svých odměn. Rada ČT by měla být volena kupř. jako soudní porota v USA, nebo losem z přihlášených či podobně...