29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

POLEMIKA: Nechutně nadstranický prezident

Článek pan Plesla Klaus podvádí své volitele (LN 2.11.) je nepravdivý a trapný už sám o sobě, ale ještě větší punc trapnosti mu dal dnes již známý fakt, že prezident, osočovaný autorem z obstrukcí a z "vedení války proti Paroubkovi" se rozhodl dr. Ratha jmenovat takřka neprodleně poté, co premiér Paroubek spolu s navrhovaným ministrem (že si ale dali na čas!) uspořádali všechny náležitosti tak, aby jmenováním nedošlo k porušení Ústavy. Neboli dr. Rath se vzdal pozice prezidenta lékařské komory a Paroubek vzal zpět svoji nesmyslnou a zmatečnou duplicitní žádost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
František Vízek 15.11.2005 22:05

Re: Nemůže za nic DOKONČENÍ

Zadruhé: v Ústavě se o prezidentu republiky píše v hlavě třetí (Moc výkonná), čili prezident je u nás součástí moci výkonné, ale z výkonu své funkce není odpovědný (čl.54). Plnou odpovědnost nese vláda, která je podle článku 67 vrcholným orgánem výkonné moci.    Přesto doma i venku vystupuje Václav Klaus s plným nasazením a vskutku bojovně nejen proti europeismu, multikulturalismu, „environmentalismu“, „humanrightismu“, proti NGO-ismu, ale dokonce i sociáldemokratismu (!), byť sociální demokracie již dvoje volby v Česku vyhrála. Svoje prezidentství tak upozaďuje funkcí čestného předsedy ODS, když obtížně skrývá potěšení z každého štulce, kterým se mu daří „oblažit“ Paroubkovu   „Strakovku“ a účinně napomoci jemu milé „prrravé“ opozici. Nad čím tak mává rukou ? Nad volebními výsledky, nad Ústavou ČR, nad jejími zájmy i důvěryhodností.   Tomu tleskat nemohu.
František Vízek 15.11.2005 22:02

Nemůže za nic

V prosinci 1989 dostal „od Husáka“ federální ministerstvo financí, poté byl „Havlovým“ premiérem, nato předsedou Poslanecké sněmovny, nyní prezidentem, ale vinu za nic žádnou nenese, má pouze - zásluhy. Tak soudí paní Milena Varadinková, které viníci jinak „naskakují“ opravdu snadno: Havel, Špidla, Gross, Tošovský, Zeman, Paroubek, Rath… Kde je pravda ? Zaprvé už na „sporu dvou prezidentů“ Klause a Ratha   lze snadno ukázat, který z nich ctil Ústavu. Ta říká v článku 70 jasně, že „člen vlády nesmí vykonávat činnosti, jejichž povaha odporuje výkonu jeho funkce“ a dodává, že „podrobnosti stanoví zákon“. Příslušný zákon č. 238/1992 Sb. jednoznačně upřesňuje, že ony činnosti musí veřejní funkcionáři „zanechat v nejbližší možné době ode dne kdy začali vykonávat svou funkci“.   Čili přes sympatie či antipatie k tomu či onomu prezidentovi je zřejmé, že Václav Klaus měl pana doktora Ratha   (byť se skřípením zubů) nejprve jmenovat, on měl až poté (se skřípěním zubů) svoje aktivity neslučitelné s funkcí člena vlády opustit. Zadruhé: v Ústavě se o prezidentu republiky píše v hlavě třetí (Moc výkonná), čili prezident je u nás součástí moci výkonné, ale z výkonu své funkce není odpovědný (čl.54). Plnou odpovědnost nese vláda, která je podle článku 67 vrcholným orgánem výkonné moci.    Přesto doma i venku vystupuje Václav
Akademik 11.11.2005 15:56

Re: Re: Kocourovi-právníkovi z Hradu

Jistě, co se děje s čestným prohlášením kandidáta na ministra je přísně utajovaná skutečnost, do kterého nám plebsu nic není.
Akademik 11.11.2005 15:44

Re: Re: Re: Re: Cerno-bile videni

Nad výší svého platu, imunitou, auta s majáčky, každoročním milionem za mandát se ale až dojemně shodují.
Milena 10.11.2005 18:36

Re: Re: Re: Nelhat-nekrást

Milý Honzíku, já jsem přece uvedla pouze známá fakta. Havel prodal Lucernu Junkovi a odkoupil ji se ziskem zpět. Junek je estébák a stíhaný tunelář. Tečka. Zvracíte tady tak leda Vy.
Honza 10.11.2005 14:51

Re: Re: Nelhat-nekrást

Milá paní Mileno. Slušní lidé zvracejí na toaletě. Nechápu proč své zvratky prezentujete zde. Výplody Vašeho mozku nápadně připomínají jistého pana Kojzara. Jistě víte o kom muvím. 
Psychiatr 10.11.2005 11:33

Psychotesty

Bylo by velmi dobré a zajímavé, kdyby se vysocí státní představitelé, včetně poslanců a senátorů, museli podrobit psychotestům...
Asi bychom se s některými figurami už více nesetkali. Současně s nimi by zmizeli i jejich nekritičtí obdivovatelé. 
Marta 10.11.2005 10:54

Re: Re: Re: Re: Kdepak, pane Šejno

Pani Varadinková, Já žasnu co hloupých lidí se do Vás naváží za to, že  píšete přesně to ,jak to vše bylo s Havlem a jeho kumpánama  a Sarajevem. Většího intrikána než je on jsem nepoznala.Socanům  a komoušům vadí,že jako ženská jste chytrá a v argumetacích na Vás nemají.Vše co píšete ja pravda. Pana presidenta Klause si moc vážím. Je to president za kterého se nemusím stydět.Havel neuměl ani přádně mluvit.Pro mě to byl zléj skřet. Když po revoluci propustil vězně -vrahy kteří vzápěti zabili dost dětí,tak to jsem mu nikdy neprominula.On tím,že nemá děti,tak on to tak nebral. O něm by se dalo psát dost dlouho,myslím tím v negativním smyslu, ale nestojí mi za to.
Marta 10.11.2005 10:37

Re: Milá autorko, vaše nechuŤ k "pravdoláskovníkům" a jiné "pakáži", která soustavně otravovala komunisty a dnes jejich modré nástupce svědčí o vašich bolševických kořenech

P.Čechu, jste opravdu,ale opravdu  HŇUP.To co z Vás vylezlo za debility je ukázka toho jací lidé volí socany a komouše.Opravdu jste PRIMITIV!
KARTÁČ Josef 10.11.2005 10:24

Re: Re: M. Varadinková: Nepochybuji o tom, že ta kampaň byla odstartována na pokyn Havla.

 ŠVÝCARSKÁ VILA -byla zřejmě umným protitahem přátel Klause t.j.ŽELEZNÉHO,JAKLA ATD.
 NEBYLO NAD TO DOKÁZAT,ŽE JE KLAUNOVI KŘIVDĚNO...
bp 10.11.2005 8:35

Re: fakt by mě zajímalo, jestli je tu někdo, kdo se vrací po čase ke starším vláknům?

Vlákna jsou vcelku dobrá, protože umožňují, aby se do sebe nemíchala různá témata. Dokonce by bylo užitečné, aby existovala možnost zobrazení pouze základních příspěvků bez následné rozvlákněné diskuse. Ale co je katastrofa až skoro k lumpárně, je to nešťastné stránkování - myslím, že mnoho z nás by si rádo prohlédlo diskusi celou a po těch strašných stránkách to je "šílenej vopruz". :-) A pak se často děje to, co píšete.
jonáš 9.11.2005 23:38

Re: Re: Tak jsem si myslel,

jakej -- mam ho furt na svym místě, to jsem kontroloval --
Ladislav N. 9.11.2005 23:26

Re: M. Varadinková: Nepochybuji o tom, že ta kampaň byla odstartována na pokyn Havla.

Nemoc BSE-CJD má děsivé mediální dopady :)) Kampaň s "Klausovou vilou" odstartovala TV Nova současného Klausova přítele Železného. Ale s tak krátkou a selektivní pamětí toho asi moc pamatovat nebudete....
nováček 9.11.2005 23:21

Re: Re: porušení Ústavy

 
 Kdo pro boha pracoval za totáčei v nekomunistickom podniku?
jura-p 9.11.2005 22:19

fakt by mě zajímalo, jestli je tu někdo, kdo se vrací po čase ke starším vláknům?

Nechce se mi to ani zkoumat. Napsat reakci po vlákně ke staršímu příspěvku znamená, že to píšu jen sám pro sebe a možná pro zvědavého autora příspěvku, který se chodí koukat, jestli jeho komentář zabral natolik, aby se někdo chytil na vlákno. To už si člověk může psát do notebooku a občas se kouknout, jestli mu to počítač nesmazal. A bude to číst asi tolik lidí, jako když reaguje na starším vlákně.
Milena 9.11.2005 22:19

Re: Re: Re: Vradínková, pohrobek JZD Slušovice, co místo inž. Čuby následuje inž. Klause

Povinně odebíraný tehdejšími státními podniky - co tím máte na mysli?
Otakaro 9.11.2005 22:13

absolutne sedi!

Plesla muzu, ale posledni dobou to prehani. on chce nejspis (dobre) radit ODS, ale dela to SPATNE!
Milena 9.11.2005 22:03

Re: Nelhat-nekrást

No, a ještě: když tu jeho restituovanou půlku chtěla od něj odkoupit jeho švagrová, prohlásil o ní v televizi, že je duševně chorá. Pak to prodal Junkovi, který, kromě toho, že byl pohrobkem StB, byl tajké tunelářem (nedávno jsme četla, že je trestně stíhán za vytunelování Gumotexu Břeclav). Ale to není všechno, protožeí to od Junka Havel  odkoupil zpět, ale za méně peněz, takže na tom vydělal tuším 50 melounů. Proč by se s ním Juinek  nepodělil o své tunelářské zisky, že? Jo, ten mafiánský kapitalismus, to je ale svinstvo. Kdo jiný to musí vědět lépe, než Havel?
Milena 9.11.2005 21:51

Re: Re: Re: Renata D.

Renatko, Vy už jste jako rádio Jerevan. Ta vila není ve Španělsku, ale v Portugalsku, a nevlastní ji Klaus, ale Havel:-) Nebo myslíte tu neexistující vilu ve Švýcarsku? Ta byla součástí obrovské mediální kampaně. Nepochybuji o tom, že ta kampaň byla odstartována na pokyn Havla. To měl totiž Havel ve zvyku, požádat novináře, aby takovou kampaň vedli proti lidem, kteří Havlovi vadili. A že mu vadil nejvíc ze všech lidí právě Klaus, o tom přece dnes už nepochybuje nikdo. Svědectví o jiné takové Havlově kampani najdete třeba zde:
 
Není pravda, že Klaus si na nic nepamatoval, on u soudu přece neřekl, že si to nepamatuje, ale že u toho tehdy prostě nebyl, když účetní účtovaly o tom daru. Jako premiér seděl v úřadu vlády, nikoliv v kanceláři ODS. Nestál těm účetním za zadkem a nesledoval, koho napadlo ten dar rozepsat a ušetřit na daních. Řekla bych, že to bylo "pod jeho rozlišovací schopností". Něco takového je totiž "pod rozlišovací schopností" šéfa prakticky každé firmy. Pokud si šéf firmy nevede účetnictví sám (což padá v úvahu jen u opravdu maličkých firem), tak zpravidla není schopen zdůvodnit, proč jeho účetní účtovala nějaký zápis tak a ne jinak. Zpravidla tomu sám ani nerozumí, jak se to smí nebo nesmí účtovat, a musí se spolehnout, že ta účetní to udělá dobře. A když ne, nese následky jeho firma, to ano. Doměří se mu daň a dostane pokutu.
nováček 9.11.2005 21:46

Re: JB 14:00 - zkusme to takto:

 Souhlasím! máte pravdu
Marek 9.11.2005 21:45

Nelhat-nekrást

Prohlásil též pan Klaus,že nebude restituovat,nechal to vyřídit švagrovou a pak"svoji" polovinu prodal pohrobkúm STB ?
Steve Prosek 9.11.2005 21:41

pani Varadinkova

co budouci clanecek o vyjimecnosti - "cestneho doktoranta" z Indie (prave udeleno :o))) ve smyslu http:1stopkorea.comimagesnk-schoolchildrens-palace-kimilsung.jpg
šk 9.11.2005 21:00

Re: Milá autorko, vaše nechuŤ k "pravdoláskovníkům" a jiné "pakáži", která soustavně otravovala komunisty a dnes jejich modré nástupce svědčí o vašich bolševických kořenech

Frantíku,
už jsem ti jednou říkal - bubnuj a nemysli - nemáš čím.
čtenář 9.11.2005 20:58

Re: Leitungu,

Toto je sice legrace, ale v praxi to vypadá jinak. Představte si, že máte např. řídit nějaké odvětví. Pochopitelně k tomu potřebujete hodnověrná data. Vinou systému však dostáváte nesmyslné údaje, a nebo také vůbec žádné. A přitom EU požadované údaje musíte do Bruselu posílat. Pak si prostě obdržená data doplníte a upravíte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, nic tím vlastně moc nepokazíte. Pokud máte dostatečné zkušenosti, spíše je ještě vylepšíte. Nejhorší je, když potřebná data nedostáváte již vůbec. Pak i největší borec musí kapitulovat a vzdát to. Vinit za to státní statistiku je ošidné.
Mileno V. 9.11.2005 20:38

Re: Re: Renata D.

A jakpak se Havel podílel na finančních machinacích ODS, všechny ty Lájoše Bacze, mrtvé sponzory, vily ve Španělsku v TV Nova, Kožené a LTO. To snad musel toho Klause zhypnotizovat , asi až tak že u soudu si Klaus už na nic, ale opravdu na nic nepamatoval. Takže místo lhavého viru tenkrát asi byl v modě vir zapomenutí. Ve výsledku to ovšem bylo stejné a ostudné.
čtenář 9.11.2005 20:32

Re: Spravedlnost, Milenko moje

jen tří, a to ČEZ, Česká spořitelna a ZVVZ Milevsko. Ovšem podle statutů příslušných rad (dozorčí, správní) náležela za výkon funkce patřičná odměna. Zda se ale v té době toto dle nějakého obecně závazného předpisu pokládalo za střet zájmů mi není známo.
Ladislav N. 9.11.2005 20:18

Re: Lásko, bože lásko, kde ťa ludé berů...

Netrvá to už nějak moc dlouho? :) Dr. Plzák vždycky říkával v ČT, že ta slepá "chemická" láska netrvá déle, než dva (!) roky. :-D
čtenář dodatečně 9.11.2005 20:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cerno-bile videni

sám jsem zde ujel a tím porušil svoji zásadu slušnosti - omlouvám se
kocour 9.11.2005 19:25

Re: Re: V čem by byly porušeny demkratické principy?

Z Ústavy lze dovodit, že prezident může - teoreticky - odvolat premiéra kdykoli.
Milena 9.11.2005 19:18

Re: Renata D.

A jakým mechanismem se podíleli Klaus a Topolánek na pádu Grosse? To oni mu podstrčili Vika, Roda, Barkovou a všechny ty jeho neuvěřitelné báchorky? Jakpak  to dokázali? To snad toho Grosse museli zhypnotizovat? Nebo očarovat? Infikovat ho nějakým lhavým virem? Podělte se s námi o to, jak se dá zařídït, aby Gross ze sebe udělal to, co ze sebe svými hloupými báchorkami udělal:-)