30.1.2023 | Svátek má Robin


Diskuse k článku

MEZIBILANCE: Válka Ruska se Západem po půl roce

Blížící se půlroční trvání války Ruska s euroatlantickou civilizací na Ukrajině nám nabízí možnost mezibilance a ptát se, na to, co se agresorovi podařilo a v čem selháváme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 8.8.2022 10:36

Teď jsou ve vazbě dva mladíci, kteří svobodně projevovali svůj názor na ukrajinu....

L. Novák 8.8.2022 12:12

No a? :-)

Soud poslal dezinformátory do vazby. Vyhrožovali Ukrajincům a pronásledovali lékaře

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/policie-zadrzela-dezinformatory-za-vyhruzky-ukrajincum-predt/r~b4e937bc133e11eda3c0ac1f6b220ee8/

J. Vintr 8.8.2022 17:07

V našem trestním zákoníku takový trestný čin není. Soudci si kreativně přizpůsobili zákon aktuálnímu politickému požadavku.

J. Vintr 8.8.2022 9:04

Nedávno jsem četl takovou úvahu, že lidé se dělí na ty, kteří věří tomu, co se říká v televizi - a na ty, kteří používají mozek.....

L. Novák 8.8.2022 9:19

Vy mezi ty s mozkem určitě nepatříte - viz vaše opakované ;-O bludy o tom, že si Američané 11.9.2001 NewYorkská dvojčata (WTC) odstřelili sami... :-P

M. Vaněk 8.8.2022 9:35

Tak nám tedy vysvětlete, jak dokázala dvě letadla z lehkých slitin zbořit TŘI železobetonové mrakodrapy, a to do WTC7 ani žádné letadlo nenarazilo, Cwiesteine...;-D

L. Novák 8.8.2022 9:40

Putinovým ;-O blbům nemá smysl cokoliv vysvětlovat. Zveřejněno je tak obrovské množství dokumentů, že hádat se s idiotem o opaku nemá smysl. ;-)

M. Vaněk 8.8.2022 9:50

Nepochopil jste otázku? Nebo nemáte inteligenci jednat sám za sebe, a jen tapetujete, co vám kdo podstrčí?

O. Vašíček 8.8.2022 13:09

Nevím jestli má smysl reagovat. Ta letadla z lehkých slitin váží pře 250t a pohybují se rychlostí kolem 500km/h (cca v čase střetu). To není jako položit na střechu staticky vyváženou hmotu, ale jako shodit na objekt cca 10x větší bombu než byly "seismické" bomby z 2. svět. války (cca 10t). Navíc plné vysoce hořlavého paliva s teplotou hoření kolem 1500 st. C. Toto namáhaní nemá šanci vydržet ani železo, ani beton a ani železobeton, pokud na to není dopředu dimenzován (a to nebyl). Tak velké mrakodrapy jsou rády, že drží samy sebe, že na ně max fouká vítr a napadne sníh.

Dlouho se upozorňovalo, že by se něco podobného mohlo stát a že plně velké civilní letadlo je účinnější než většina klasických bomb. Jen každý doufal, že se nebude chtít někomu obětovat svůj život se stovkami nevinných.

L. Novák 8.8.2022 16:11

Vintrovi jsme se už před dvěma lety pokoušeli vysvětlit rozdíl mezi statickou a dynamickou zátěží konstrukce, která poté, co ztratila pevnost v místě nárazu letadel a požáru, rozdrtila padajícím blokem budovy všechno na cucky...

Bohužel marně. ;-(

J. Vintr 8.8.2022 22:04

Věřte nebo nevěřte, ale do těch věží ani do Pentagonu žádné letadlo nenarazilo. I když by stejně žádný náraz letadla nemohl těm budovám vážně uškodit.

O. Vašíček 9.8.2022 6:37

Takže se to bratrovi, který byl v té době v NY asi jen zdálo. :)

Žádná výšková budova nevydrží náraz letadla o velikosti Boingu 747. Jediné co je na něco podobného projektováno jsou ochranné betonové obálky jaderných reaktorů.

J. Vintr 9.8.2022 8:10

Kolik těch výškových budov už po nárazu letadla spadlo?

O. Vašíček 9.8.2022 11:37

Naštěstí to, zatím, není pravidlem, aby letadla narážela do budov. Pokud si pamatuji, tak spadlo letadlo v Anglii někdy v 70, 80 letech. Nebyly to výškové budovy, ale, bohužel, klasické činžáky. Rozhodně nevypadaly, že by to letadlo zůstalo na střechách těch budov.

J. Vintr 9.8.2022 12:17

Na základě čeho tedy tvrdite, že ty mrkodrapy by musely po nárazu letadla spadnout. Opakuji ale, že do tech budov ve skutečnosti žádná letadla nenarazila. Mimo jiné o tom neexistují žádné fyzické důkazy.

O. Vašíček 9.8.2022 16:24

Říkám, že brácha byl v NY. Nebyl blízko (naštěstí) ale na budovy viděl. První neviděl, ale druhé ano. My jsme to s kolegy sledovali v televizi a na síti (ano už v roce 2001 bylo skoro online zpravodajství :)).

Jaké fyzické důkazy máte na mysli, když se zkoumaly motory, černé skříňky a pod.?

J. Vintr 9.8.2022 18:16

Podle všeho viděl jen ten výbuch. Mimochodem, samotný ten výbuch, nepochybně vytvořený předem připraveným pyrotechnickým efektem, dokazuje, že mu nepředcházel žádný náraz letadla. Letící dopravní letadlo totiž vytváří slušnou turbulenci a spiralové víry, které by byly na tom ohnivém oblaku zcela zřetelně vidět. V televizi jste v "přímém" přenosu viděl jen velmi primitivní montáž. Evidentní montáží byla i všechna ostatni videa, která měla zobrazovat náraz letadla. Nikde jsem nenarazil na zminku že by by se zkoumaly černé skříňky. Vím jen o tom, že ukazovali jeden motor (podle znalců ze zcela jiného typu letadla), pohozený někde na rohu ulice a pár plechů, pocházejicích z mnohem menšího letadla. Přitom by se v troskách budov musely najít tisíce součástí letadel. Nikde jsem neviděl obrázek něčeho takového.

M. Vaněk 8.8.2022 22:29

Fakta: ocel křehne při 1600°C, bod tání je cca 1800°C, to jen na okraj. Dále: dohledejte si požár v Madridu, kde hořel hotelový mrakodrap 32 hodin - a nespadl... Na světě spadly v důsledku požáru jen tři mrakodrapy, a všechny 11/9 v NY. Zvláštní jsou i fotky z těch budov: údajně tam panuje obrovský žár, ale v oknech visí lidé, vyhazují papíry i předměty. Kouř je černý a hustý, což znamená nedostatek kyslíku při hoření, takže k teplotám, které by měly možnost ocelové nosníky narušit, se to ani nepřiblížilo. Zatímco v Madridu hařel mrakodrap janým červeným plamenem do žluta, což znamená nadmíru velké množství kyslíku, a tudíž by spadnutí bylo na místě - ale ejhle, hotel zůstal stát... WTC 7 je kapitola sama pro sebe - v této budově sídlila CIA, NSA, FBI, a další agentury USA, a dle svědků tam těsně před demolicí docházelo ke stejným výbuchům, jako v WTC 1 a 2. Báchorku o poddimenzované konstrukci vyvrátili inženýři, který tyto mrakodrapy nejen kreslili, ale i stavěli (doporučuji na yt Inženýři a piloti za pravdu o 9/11) Takže vemte rozum do hrsti, a začněte hledat a především přemýšlet.

O. Vašíček 9.8.2022 6:57

Že šel černý kouř znamená, že byl nedostatek kyslíku na okraji požáru. V centru ho mohlo být dostatek na prohřátí nosníků. Nemusí být zrovna teplota tání nebo křehnutí, aby rapidně klesla jeho nosnost. Stačí i 500-600 st. C. Viděl jsem hořet halu, kde chytla "nehořlavá" tepelná izolace. Střecha byla soustavně polévána a chlazena hasiči, ale protože hořelo v meziprostorách, tak to nešlo uhasit. 30cm nosníky a ocelové trubky byly pokroucené, jako by byly z plastu. A tam rozhodně nebyla teplota přes 1000 st. C. A bylo tam jen statické namáhání střechy, na co byly tyto nosníky projektovány.

S požáry se v budovách počítá a zátěž nosníků je počítána i na tepelné namáhání (do určitého stupně). Ale je to počítáno opět na statické zatížení samotnou budovou. Pokud k tomu přidám ránu letadlem (nebo bombou), tak se ta statika trochu změní. :) A to tam ještě přidám těch 200t.

Po vyšetřování byla i pěkná reportáž s animacemi. Bylo tam pěkně nasymulováno, proč došlo k destrukci, když to mělo vydržet. Hlavní nosná konstrukce byla uvnitř a i při běžném požáru se ji nemělo nic stát. Bohužel to letadlo se probouralo až k centrální nosné části a tu zaplavilo hořícím palivem. A to už není běžný požár a ani zemětřesení.

Konspirace jde na jednoduchá řešení složitým způsobem. Někdy je to "přirozenější" i účinnější. Nemusím si hned bourat budovu s tisíci obětí, stačí jen špatně reagovat na signály o možném nebezpečí. On ji někdo zbourá za mě.

Když Vám někde spadne výšková budova ukotvená hluboko do podloží, tak s tím podložím to pěkně škubne. A když to škubne správným směrem, tak to může poškodit i sousední budovu i když nedostala přímý zásah. Víte jaký zvuk dělá lámající se železobetonový nosník nebo vzpěra, když je pod soustavným tlakem a skokově se překročí mez pevnosti? Je tam akumulováno hodně energie a ta se rychle uvolní. V lokálním prostředí se jedná o malý výbuch se všemi projevy, včetně zvukovými. Snad kromě ohně. :)

M. Vaněk 9.8.2022 10:26

Vidím, že jste zanícený naiva... Všechny tři budovy se zhroutily úhledně do svého půdorysy rychlostí volného pádu (zdokumentováno), jako by trosky nekladly žádný odpor. Jinak si dohledejte konstrukční materiály obou věží WTC 1 a 2, kde zjistíte, že železobetonové jádro tvořilo páteřní nosnou část, a srovnávat to se střechou chlívku v Horní Dolní je zcela mimo mísu.

Dále je zajímavé, že letadla prošla železobetonovou konstrukcí jako nůž máslem - také žádný odpor (srovnejte náraz B-29 do ESB ve třicátých letech - tuším - ocasní kormidlo s částí trupu viselo z budovy), a záhada na konec: do Pentagonu narazí Boeing, který dělá akrobatické výkruty 15 m nad zemí (tady doporučuji fyziku 6. třídy; a zamíří si to přímo do účetního oddělení, kde mají ten den napilno, protože v Kongresu má vysvětlit, kam se poděly 2 mld. dolarů), a při údajném střetu s budovou, složí svá křídla jako vlaštovka - v budově je pouze otvor o průměru cca 6 m, ale žádné stopy po křídlech nebo po směrovce... Nějak jste se též pozapomenul vyjádřit k další záhadě, jak spadla WTC 7..., daleko od dopadu čehokoliv. Ještě vám doporučuji zajímavou přednášku prof. Walda, ale obávám se, že původní verze s otázkama studentů a veřejnosti byla odstraněna (na yt jsem ji nenašel, jen vystříhanou verzi bez dotazů z publika) - na velmi zajímavé a erudované dotazy odpovídal p. Wald - nevím, nebylo předmětem šetření, nejsou k dispozici data, nebylo zkoumáno... Taktéž doporučuji slhédnout videa kolapsu všech věží - u WTC 7 jde evidentně o řízenou demolici bez jakýchkoliv pochybností. Dále mi vysvětlete, jaké tíhy a tlaky se projevily na konstrukci, která celá odolává, ale najednou tzv. "palačinkovým" efektem se zhroutí - to před tím tam ta "váha" navíc nebyla?

M. Vaněk 9.8.2022 10:27

Kdyby se zhroutila totiž jen vrchní patra, tak bych tomu rozuměl - křehnutí, kolaps díky váze, tíze, tkakům atd..., ale z fyzikálního hlediska by se musel zastavit onen sesuv maximálně pod konstrukcí, která byla oslabena, a nikoliv pokračovat do základu... Znamenalo by to totiž, že ona "zdravá" konstrukce pod dopadem čehokoliv neunesla tíhu nad sebou, a logicky tedy se měla zhroutit už dávno.

Ale chápu vás: odvahu podívat se realitě do očí má málokdo, a raději bude do nekonečna tvrdošíjně bojovat za svou slepotu. A tak se místo myšlení přimknete ke "konspiračním" teoriím, a vše máte vyřešeno... ;-D

J. Vintr 9.8.2022 16:02

Ve skutečnosti není třeba předkládat důkazy, že ty budovy byly zničeny řízenou demolicí. Důkazy, že se mohlo stát něco tak fyzikálně nemožného by naopak měli dodat ti, kteří tvrdí, že se ty budovy rozpadly rychlostí volného padu jen působením gravitace.

M. Vaněk 9.8.2022 18:36

...ale vysvětlujte tohle omámeným... ;-)

O. Vašíček 9.8.2022 16:11

Ta konstrukce vzdorovala celkem dlouho. Hlavní nosná konstrukce byla ve středu budovy. Jednalo se o železobetonový skelet obdélníkového průřezu. Na něj byla zavěšena konstrukce podlah, která zároveň sloužila k propojení tohoto nosného prvku s vnější podpůrnou vertikální ocelovou nosníkovou konstrukcí.

vnitřní nosná konstrukce byla projektována na požár vně (uvnitř pater) ne v její vnitřní části. Byla schopna unést 11 pater bez vnější opory staticky a 6 dynamicky (tzn. pokud na jednotlivé podlahy položím zátěž 11 podlah nebo na ni spadne 6 podlah, tak by to vydržela. Bohužel po poškození vnější konstrukce letadlem a následným požárem začaly horní podlahy povolovat a dopadat na "spodní" podlahu (dynamická zátěž) a bylo jich více než 6. Vnitřní konstrukce bez vnější podpory začala požárem taky měknout a mírně se naklánět. Tím došlo k "odloupnutí" vnější konstrukce i pod nárazovou podlahou a ta neunesla zátěž, která na ni padala. I tak vydržela dost dlouho. Ale jakmile začal proces hroucení, tak se s propadávajícím se množstvím podlah jen urychloval. Poslední přízemní patro zkolabovalo během 0,1 s. Tímto procesem se celá budova složila do sebe jen s "mírným" opadem vnějších konstrukcí mimo. Ale i to stačilo na nenávratné poškození okolních budov.

Zdravá konstrukce samozřejmě unese celou projektovanou tíhu s dostatečnou rezervu i předpokládaným poškozením. Ale je rozdíl jestli např. mostovku dálničního mostu opatrně položím na pilíře pomocí jeřábů, nebo je na ty pilíře hodím z výšky např. 10 metrů. A ještě několik pilířů poškodím.

M. Vaněk 9.8.2022 18:35

Že vy budete další agent CIA, který má za cíl tyhle bláboly cpát do hlav otrokům v koloniích jako je havlostán? Proč se ve své urputné omezenosti raději neseznámíte s profesionály, kteří to projektovali, stavěli a vaši teorii vyvrátili...? ;-D Po dvaceti letech této pohádce věří už jen skuteční zabedněnci.

J. Vintr 9.8.2022 22:41

Vy evidentně vůbec nic nevíte o konstrukci těch budov. A nejspíš jste ani neviděl žádné video z jejich destrukce ani žádné fotky toho, co z těch budov zbylo. Jinak byste tady nemohl plácat takové hlouposti....

O. Vašíček 10.8.2022 0:15

Jen co si pamatuji. Nějaké pořady v TV kolem roku 2002. Internet (např.: https://en.wikipedia.org/wiki/Collapse_of_the_World_Trade_Center), Youtube. Mírná znalost statiky a pod. :)

O. Kaucký 8.8.2022 10:20

Těch druhých ubývá.

P. Hák 8.8.2022 8:57

"Putinova dlouhodobá strategie se vyplatila"

Divný. Já teda čtu jen povolená mainstreamová média a tam se furt píše, že Putin prohrává a jak moc prohrává, případně že už prohrál.

Jestli on pan Hvížďala není Putinův agent.

L. Novák 8.8.2022 9:32

A jéje, zase nastoupil jeden z Putinovi věrných blbů z české páté kolony...

Zkuste uvést příklady, kde mainstream tvrdí, že Putin válku vojensky prohrál nebo prohrává (a z výsledků vyhledávače vynechejte texty, kde je psáno, že prohrál morálně... ) :-P

Prohrál v tom smyslu, že nedokázal při (CIA ústy prezidenta USA předem ohlášeném) "bleskovém přepadení" obsadit a ovládnout Ukrajinu, což byl původní plán Putinových hrdlořezů. ;-)