7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vlad 25.11.2008 0:56

Re: náckové????

To bych řek, že ne!

V roce 1992 byla v New Yorku senzace: bílý zlatník, který zastřelil při sedmi přepadeních svého krámu sedm lupičů. Třikrát ho ovšem postřelili.  Při tom sedmém nechal žít lupičovu spolupachatelku, která neměla zbraň. Pokaždé byl zproštěn obvinění a stát tím vlastně vyslovil souhlas s jeho jednáním, aniž by ho považoval za rasistu, ač všichni lupiči byli - jaksi - více opálení..

Ergo kladívko, jak říkávali "vtipní" komici: Když parchant napadne vaše dítě, zastřelíte ho jako parchanta a hotovo. Jedno, jestli je zrzek, plešoun, Maor, Macúa Lómué, Yetti nebo Drávid.

Vlad 25.11.2008 0:45

Re: ksčm

K té ukázkovosti bundové republiky: co dělají s hrozbou vyznavačů utěrkových čepic nebo randálmachrů? Chrání je jako u nás chrání politici Indočechy. 

K vymření indiánů: Bohužel u komoušů je čím dál tím víc mladých. A mnozí věku středního začínají říkat: "zlaté ku/vy komunistické" už jen napůl žertem.

Místo Bendla Rath? Víte, proti Petříkovi už hůž být nemohlo. Ne že bych očekával, že Rath ještě nemá najatý náklaďák na přijaté všimné. Naštěstí nemá synka ředitelem ředícím školku.

wotan 24.11.2008 11:23

Re: "Problémy romské menšiny v Česku nelze přehlédnout."

Proč nedovolit Romům republiku at dokáží,že se mohou o sebe postarat,Yukon nebo Burundi!!

wotan 24.11.2008 11:14

Re: Tři zlaté

Naprostý souhlasR^

wotan 24.11.2008 11:12

ksčm

Senát žádá zrušení ksčm, ale pánové demokrati, to se mnělo udělat hned po Sametu a ne čekat 19 let, udělali jste z ní parlamentní stranu,jsou v Bruselu amají 15% preference. v NSR zakázali Nacionální socialismus i Komunistickou stranu a demokracie se tam neshroutila, naopak Spolková republika by nám mněla být vzorem. Ale  pro uklidnění, přestože se ksčm neodstřihne od leninské Placenty, strana, kde věkový průměr je 70 roků biologicky zanikne a pro útěchu pro pana Béma Vítězný únor se konat nebude--- Brusel by nedovolil!-

petr..l 23.11.2008 10:08

náckové????

ten kdo poukáže na problémy s nepřizpůsobivými občany, nemusí být nutně nácek. >-

Mistr Jan Hus 22.11.2008 21:21

Re: Tři zlaté

Cikány nepodporuje levice, ale ODSS. Ta jim dává zelenou.:-)

Mistr Jan Hus 22.11.2008 21:20

Co tu zase vymýšlíš, modrý svazáku.

;-D

Slávek- Valašsko 22.11.2008 12:03

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Žádný komoušaparátčík jsem nebyl ani nejsem. Politruk také ne ani kazatel třídní nenávisti či šovinismu Co se mně líbilo? vše co jsem prožil za svůj věk  63 let, ,že jsem mohl obyčejně  a svobodně pracovat a to každý den. bezplatně se dlouhodobě sebevzdělávat, levně nakupovat knihy i produkty kultury.Moje matka od  šedesátách let těžce nemocná až do své smrti měla dostupnou lékařskou péči, která z dnešních pohledů by nás ekonomicky zruinalovalaDo svých 60 jsem měl i pevné zdraví .   Dnes si také nestěžuji, jsem  dobře díky své předchozí práci  zabezpečen tak abych mohl obyčejně žít víc nechci

A 21.11.2008 23:35

Tři zlaté

Tři zlaté  p r d y  dědy Habrdy.  Dokud tady nebude stát respektovat právo stejně pro všechny, nebude tady pořádek a prostor dostanou demagogové. jaképak dělení na cikány a bílé. Svoloč se vyskytuje v obou komunitách. Jen v té černé je jí o poznání větší procento. Levičácké žvásty o multikulti a politické kmorektnosti jen vedou k tomu, že se lumpenproletariát radikalizuje a nabývá na drzosti. Prostě je nezbytné posílit policejní dohled a postihovat velice důsledně jakékoli asociální chování bez ohledu na barvu pleti a současně tvrdě omezit sociální síť. Podpory pro nezaměstnané max. 3 měsíce a pak jen bezplatné jídlo a noclehárnu. Ani korunu na dlaň. Bez chlastu, cigaret a herních automatů se prostě budou muset nemakačenkové obejít. Za zlodějnu sedět s povinností pracovat a odpracovat náklady na vězení. Nepřipadá mi to zas tak neřešitelné. věřím, že většina voličů by tenhle program podpořila.

Minutus 21.11.2008 23:20

Je to neschopností politiků

Žádná ze stran nemá jakýkoli realistický program a ani ho mít nebude. Není to pro ně výhodné. Jen předvádějí navenek - "my řešíme", "my chráníme". Řešení je jediné. Založit stranu nebo sdružení na postižených místech, a vytvořit reálnou politickou sílu, která na parlamentní strany zatlačí. Ale zájem to udělat mohou mít jen ti, kteří cítí ten problém na vlastní kůži. Náskové jsou směšní maňásci, kteří slouží politikům k silným řečem. Vlastně se navzájem potřebují, protože si dělají reklamu.

Nový 21.11.2008 22:51

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Slávku, ty jsi  byl komunistuický  aparátčík nebo politruk? Jinak  nepochopím, co se ti za  komunistúú tak  náramě  líbilo.  Od  třetí věty už jsem tě  nečetl.

Nový 21.11.2008 22:49

politicky korektní a tím pádem zcela mimo realitu

Docela  chápu, že  každý kdo se  chce  živit  v nějakém "institutu"  musí  být  politicky korektní. Až  na  vyjímky to  bohužel  znamená, že  jeho  články  budou pouze   "mlácením prázdné slámy".

Každý  kdo   tu  žije  pár  desetiletí, a  je   nezaujatý,   si  musel všimnout, že  Romům se  role  "diskriminovaných"  náramně  zalíbila  a že  si  z majority udělali  dojnou krávu.

Řešení je jednoduché, ale politicky nekorektní:  stejná práva  a povinnosti  pro  všechny, žádné zvláštní programy 

Kromě toho je  žádoucí  plošně  snížit  socdávky, protože život  na podpoře ( přesněji podpoře  k práci  načerno )  se  stává  nebezpečně populární.

PS: každý kdo vyhrožuje  emigrací - tak  jen ať si ji dopřeje, na hranicích už dráty  nejsou

Jenda 21.11.2008 22:39

Re: 112

Protoze je to jejich prace a protoze mesto vi, ze ty kofoly stejne bude muset nejak ubytovat.

Slávek-Valašsko 21.11.2008 22:38

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Dobrý večer. Snad poznámka k poslední věte.Přál bych Vám těch  40 let opravdu prožít...... letos mně bylo 63 a plných 44 let jsem tu žil v tom co mnozí  rádoby nazývají" rudá krutovláda". Takže jsem to prožil. Mám právo mít svůj názor. nemám za potřebu dělat něčemu propagandu.V prosté rodině a v této  zemi  byl můj život plodně prožitý a pěkný. Ale to jsem si zařídil sám.Rodiče nebyli privilegovanými doby a nebyl jsem jim ani já.Vyučil jsem se ve vsetínské Zbrojovce jako mnoho jiných, ta vyráběla výrobky  světrové úrovně textilních strojů i pyrotechniky. Zanikla až po osvobození Česka- euroatlantickými reformátory. byla konkurenceschopná svými dokonalými  výrobky na světových trzích .V mé obci bylo  vyspělé JZD s vysokou organizací práce a ekonomickými výsledky. Žádný kolchoz na UkrajiněJá jsem za socialismu při zaměstnání  vystudoval   vysokou školu  a pracuji  tak jak vždycky  cílevědomě a výkonně dodnes . Vždy jsem si  říkal své názory nahlas lidé na to byli zvyklí. Od společnosti  jsem  žádný nadstandart  nepožadoval o výhody se nedoprošoval a nepovažoval za společensky nedoceněného.Před ani po. Konjukturálně neuvažuji.A v tom je recept mého  normálního lidského štěstí.  Dívám se okolo sebe a k tomu se vyslovuji. Zkrátka neplivám do poháru ze kterého jsem kdysi pil a také nechválím den před večerem. Z  takové podstaty   vycházím...... Měla zvítězi  pravda.a  láska zvítězil mamon a nenávist .V politickém životě  hlavně  ke komunistům, nemá to racionlaitu ,ale je to strašně módní a jisté síly si k tomuto pašalíku přibraly romy a fotbal, to vidíme  až dost často a média  to ještě živí neklid , násilí a nenávist -takovou společnost  by tady někdo  rád měl. Lidé ale naštěstí též přemýšlejí o  vizi  svého života vidí  pravdu  v její podstatě a nahotě.Tak je to milý pane takže ne  páni Slávkové- ten má pouze svůj názor. Na shledanou v lepších časech pane Georgy forma  vlády mně zas tolik nevadí,ale  její přístupy k vlastnímu občanovi, nad těmi přemýšlím....

Nový 21.11.2008 22:38

Re: Volání ,aby ......

velmi výstižné !

Jenda 21.11.2008 22:36

Re: Pro ty, co jako já

I mlaticky spolecnost potrebuje. Podstatne je kdy, kde a koho mlati.

Jenda 21.11.2008 22:34

Re: Čunkovi vyřešení problému Romů přinesl nenávist medií!

Presne tak. Stat spravednosti zabrani!

Jenda 21.11.2008 22:33

"a oddělení jsme přidali zdravotní asistentku"

Houbeles asistentku. Dvoumetrovyho boxera s rakoskou by to chtelo.

Jenda 21.11.2008 22:30

Re: Přečtěte si Program dělnické strany zde:

A o tom co je a co neni prace a kdo uz ma pravo zit z nasetreneho rozhoduje Spirit. "kořistili". Komunisto.

Jenda 21.11.2008 22:26

Re: MIK

Tvrzeni, ze Hitlerovske Nemecko nebyl levicovy rezim je asi tak jako tvrdit, ze vlk neni selma. Jiste, kdyz se zeptate treba rysa, tak vam bude tvrdit, ze jedina opravdova selma je on, ale staci se podivat na vlkovo chovani a je jasno. Jenom holt to chce premyslet a ne pouze opakovat poucky z ucebnice sepsane rysem.

jirka.s. 21.11.2008 22:13

"Problémy romské menšiny v Česku nelze přehlédnout."

A proč ne? Já mám své problémy, každý má nějaký svůj problém a všichni na ně z vysoka....!!! Proč by měli být cikáni nějakou výjimkou a jejich problémy by se měly řešit až na vládní či bruselské úrovni ? 8-o

Všechny "problémy" cikánů byly při tom v podstatě vyřešeny už za první republiky! 

http://www.bwd.sk/pub/cigani/Ucebnice_patraci_taktiky.pdf

Ypsilon 21.11.2008 21:45

Re: Řešení, ale tabu:

Mno, já měl spíš na mysli co s těma "nadpočetnejma" dětma až vstoupí v platnost zákon, že rodina s x dětmi nedistane na přídavcích nic. Pak jsem si uvědomil, že pokud nikdo z rodičů nepracuje, vyjde to nastejno, protože přídavky se pro přiznání dávek počítají jako příjem rodiny. Takže ve výsledku dostanou stejně jen ty socdávky. Pokud rodiče ( rodič) pracují, tak bych se přídavkům ani u početnější rodiny nebránil. Dětí je málo.

Za první republiky, pokud vím, kromě období krize (žebračenky) nikdo nic od státu nedostal : Na druhou stranu, děda byl soustružník ve Škodovce (prý dobrý) a rodinu s dvěma dětmi uživil. Babička se vrátila do práce až za války. Dnes  jsou dva příjmy většinou nutností.

O pohodlném životě na dávkách bych si dovolil pochybovat. Tušíte kolik to je?

S.P.Q.B 21.11.2008 21:15

Re: Tento problém

Viděls film Smradi? Doporučuji.

A taky si zjistit,jak autorka s pokusem o výchovu cikáňat dopadla.

Pamětník starejch dob 21.11.2008 21:04

Víte, existuje ještě jiné pojetí pravice, konzervativní, které

mimochodem vychází z toho, jak tento pojem kdysi vznikl - čestnější místo, po pravici krále měla šlechta a duchovenstvo, vlevo třetí stav, tedy buržoasie (proletáři zastoupeni nebyli).

Takže pravicový režim, možná generála Franca, se bude opírat o církev, statkářské kruhy a velkoburžoasii třeba se šlechtickými tituly apod. V tomto pojetí jsou ovšem Američané levičáci.

Pamětník starejch dob 21.11.2008 20:51

Re: Řešení, ale tabu:

Rodiče by museli pracovat, aby je uživili nebo mít jen tolik dětí, kolik uživí.

Mimochodem, podobný zákon měli v Singapuru. Ono to ale chce, aby stát dal na jevo, že "ono se to nějak nezařídí," každý bude konfrontován s důsledky svého jednání. To platilo i u nás jako většinový názor ještě za první republiky. Paradoxem je, že tam, kde jsou na to lidé zvyklí, pracují nějakou i když by mohli pohodlně žít na dávkách. Po čase se ale "morálka práce" ((c) např. R. Nixon) rozloží, zvláště, přijdou-li přistěhovalci, kteří ji nemají.

Pamětník starejch dob 21.11.2008 20:44

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

To máte pravdu. Leckdo dnes mluví o "etice" a o "morálce." Ale to není přesné. Etika není na západě něco, co by člověk mohl nebo nemusel doržovat podle vlastního svědomí. To jsou nepsané zákony, jejichž porušení je společnost schopná rozlišit a tvrdě sankcionovat.

Iqn 21.11.2008 20:36

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Popiš jak to bylo.

Pamětník starejch dob 21.11.2008 20:33

Abychom byli přesní - oni říkali, zakládat družstva bylo špatně,

ale když už tady jsou, je lepší je nechat. Ač třeba jako "Venkovská zemědělská, a.s." Uvědomte si, že veškerá existující mechanizace byla počítána na velké podniky. Nebožtík Josef Lux sám říkal, "v prvovýrobě nemůže být dnes rentabilní menší podnik než 50 hektarů." To je ale důsledek vývoje, který by samozřejmě probíhal i za kapitalismu, ač v jiné formě.

Ypsilon 21.11.2008 20:28

Re: Řešení, ale tabu:

Idea sice hezká, ale co s těmi "nadpočetnými" dětmi?