17.6.2021 | Svátek má Adolf


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
wotan 24.11.2008 11:12

ksčm

Senát žádá zrušení ksčm, ale pánové demokrati, to se mnělo udělat hned po Sametu a ne čekat 19 let, udělali jste z ní parlamentní stranu,jsou v Bruselu amají 15% preference. v NSR zakázali Nacionální socialismus i Komunistickou stranu a demokracie se tam neshroutila, naopak Spolková republika by nám mněla být vzorem. Ale  pro uklidnění, přestože se ksčm neodstřihne od leninské Placenty, strana, kde věkový průměr je 70 roků biologicky zanikne a pro útěchu pro pana Béma Vítězný únor se konat nebude--- Brusel by nedovolil!-

Vlad 25.11.2008 0:45

Re: ksčm

K té ukázkovosti bundové republiky: co dělají s hrozbou vyznavačů utěrkových čepic nebo randálmachrů? Chrání je jako u nás chrání politici Indočechy. 

K vymření indiánů: Bohužel u komoušů je čím dál tím víc mladých. A mnozí věku středního začínají říkat: "zlaté ku/vy komunistické" už jen napůl žertem.

Místo Bendla Rath? Víte, proti Petříkovi už hůž být nemohlo. Ne že bych očekával, že Rath ještě nemá najatý náklaďák na přijaté všimné. Naštěstí nemá synka ředitelem ředícím školku.

petr..l 23.11.2008 10:08

náckové????

ten kdo poukáže na problémy s nepřizpůsobivými občany, nemusí být nutně nácek. >-

Vlad 25.11.2008 0:56

Re: náckové????

To bych řek, že ne!

V roce 1992 byla v New Yorku senzace: bílý zlatník, který zastřelil při sedmi přepadeních svého krámu sedm lupičů. Třikrát ho ovšem postřelili.  Při tom sedmém nechal žít lupičovu spolupachatelku, která neměla zbraň. Pokaždé byl zproštěn obvinění a stát tím vlastně vyslovil souhlas s jeho jednáním, aniž by ho považoval za rasistu, ač všichni lupiči byli - jaksi - více opálení..

Ergo kladívko, jak říkávali "vtipní" komici: Když parchant napadne vaše dítě, zastřelíte ho jako parchanta a hotovo. Jedno, jestli je zrzek, plešoun, Maor, Macúa Lómué, Yetti nebo Drávid.

Mistr Jan Hus 22.11.2008 21:20

Co tu zase vymýšlíš, modrý svazáku.

;-D

A 21.11.2008 23:35

Tři zlaté

Tři zlaté  p r d y  dědy Habrdy.  Dokud tady nebude stát respektovat právo stejně pro všechny, nebude tady pořádek a prostor dostanou demagogové. jaképak dělení na cikány a bílé. Svoloč se vyskytuje v obou komunitách. Jen v té černé je jí o poznání větší procento. Levičácké žvásty o multikulti a politické kmorektnosti jen vedou k tomu, že se lumpenproletariát radikalizuje a nabývá na drzosti. Prostě je nezbytné posílit policejní dohled a postihovat velice důsledně jakékoli asociální chování bez ohledu na barvu pleti a současně tvrdě omezit sociální síť. Podpory pro nezaměstnané max. 3 měsíce a pak jen bezplatné jídlo a noclehárnu. Ani korunu na dlaň. Bez chlastu, cigaret a herních automatů se prostě budou muset nemakačenkové obejít. Za zlodějnu sedět s povinností pracovat a odpracovat náklady na vězení. Nepřipadá mi to zas tak neřešitelné. věřím, že většina voličů by tenhle program podpořila.

Mistr Jan Hus 22.11.2008 21:21

Re: Tři zlaté

Cikány nepodporuje levice, ale ODSS. Ta jim dává zelenou.:-)

wotan 24.11.2008 11:14

Re: Tři zlaté

Naprostý souhlasR^

Minutus 21.11.2008 23:20

Je to neschopností politiků

Žádná ze stran nemá jakýkoli realistický program a ani ho mít nebude. Není to pro ně výhodné. Jen předvádějí navenek - "my řešíme", "my chráníme". Řešení je jediné. Založit stranu nebo sdružení na postižených místech, a vytvořit reálnou politickou sílu, která na parlamentní strany zatlačí. Ale zájem to udělat mohou mít jen ti, kteří cítí ten problém na vlastní kůži. Náskové jsou směšní maňásci, kteří slouží politikům k silným řečem. Vlastně se navzájem potřebují, protože si dělají reklamu.

Nový 21.11.2008 22:49

politicky korektní a tím pádem zcela mimo realitu

Docela  chápu, že  každý kdo se  chce  živit  v nějakém "institutu"  musí  být  politicky korektní. Až  na  vyjímky to  bohužel  znamená, že  jeho  články  budou pouze   "mlácením prázdné slámy".

Každý  kdo   tu  žije  pár  desetiletí, a  je   nezaujatý,   si  musel všimnout, že  Romům se  role  "diskriminovaných"  náramně  zalíbila  a že  si  z majority udělali  dojnou krávu.

Řešení je jednoduché, ale politicky nekorektní:  stejná práva  a povinnosti  pro  všechny, žádné zvláštní programy 

Kromě toho je  žádoucí  plošně  snížit  socdávky, protože život  na podpoře ( přesněji podpoře  k práci  načerno )  se  stává  nebezpečně populární.

PS: každý kdo vyhrožuje  emigrací - tak  jen ať si ji dopřeje, na hranicích už dráty  nejsou

jirka.s. 21.11.2008 22:13

"Problémy romské menšiny v Česku nelze přehlédnout."

A proč ne? Já mám své problémy, každý má nějaký svůj problém a všichni na ně z vysoka....!!! Proč by měli být cikáni nějakou výjimkou a jejich problémy by se měly řešit až na vládní či bruselské úrovni ? 8-o

Všechny "problémy" cikánů byly při tom v podstatě vyřešeny už za první republiky! 

http://www.bwd.sk/pub/cigani/Ucebnice_patraci_taktiky.pdf

wotan 24.11.2008 11:23

Re: "Problémy romské menšiny v Česku nelze přehlédnout."

Proč nedovolit Romům republiku at dokáží,že se mohou o sebe postarat,Yukon nebo Burundi!!

tomfuk 21.11.2008 19:39

Volání ,aby ......

Volání ,aby právo na práci ,životní jistoty a odpovídající mzda pro ty ,kteří pracovat chtějí ,bylo v ústavě jako zaručené a vymahatelné právo po státu,nic neřeší.Byly doby,kdy toto v ústavě bylo.Ovšem našla se spousta nevděčníků,kteří se svého práva na práci se vzdala.jejich životní jistoty řešil stát v nápravných zařízeních a nazýval je příživníky,byl na to i paragraf.Jiná skupina co se vzdala svého práva na práci,byla sice formálně zaměstnaná,ale svého práva využívali jen občas,.takovým se říkalo bulači.Dovolenou nepotřebovali,udělali si ji jak potřebovali.Ubytovny státních podniků,jim poskytovaly "bezplatný" servis.Volání v současné době po životních jistotách,přiživované neschopnými , demagogickými politiky komunistů a soc.dem.je nebezpečné v tom,že v žádné společnosti tento odvěký sen se nedá uskutečnit.Je to jen výtah k moci,těch co zneužívají hlupáky.Ať už to bylo před válkou,ve válce,po válce za kapitalismu,nacionálního socialismu,komunismu se musí tvrdě pracovat.Ti co mohou pracovat a nepracují, vymlouvají se na cokoli,jsou nekvalifikovaní z jakýchkoliv důvodů a nepracují,nemohou čekat slitování.Za kapitalismu živoří,za nacionálního socialismu jsou buď v koncentráku a za komunismu ve vězení za příživnictví.Vraťme se,ale k ústavním právům.Máme všichni nárok na vzdělání.Nemám teď na mysli,vysoké školy,či průmyslové školy.Mám na mysli obyčejné základní vzdělání a třeba vyučení v nějakém oboru.Proč ho populace v našem státě plně nevyužívá,myslím si,že je to dokonce sledováno státem a sociálními odbory.Nic proti sociálním odborům,ani proti úřednicím v něm.Ovšem leckde,by měli nastoupit vysloužilí policajti jako sociální pracovníci a přesvědčovat,přesvědčovat a kdyby jim stát pomohl snad by do škol začali posílat děti i rodiče,kteří je teď posílají krást ,.taktéž by mělo být vysvětleno těm co natahují ruce,na byty,sociální dávky,že nic nedostanou do ruk  ...:-D

Nový 21.11.2008 22:38

Re: Volání ,aby ......

velmi výstižné !

Slávek-Valašsko 21.11.2008 18:01

je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

"komouš" a "cikán" to je prostě nežádoucí "pakáž" .  Tak je to vtloukáno do povědomí společnosti . Štvaní proti komunistům  zažívá společnost již 19 let  í ale lid si zvykl.Někdy je to "vendeta" za  40 let které by určité skupiny uvedly do povědomí hlavně  mladé generace jako "rudou krutovládu" aniž by  se řeklo i b) ja to doopravdy bylo Věčně nelze už  se vším vystačit a  tak  štvaní proti komunistům je mnohdy až příliš kontraproduktivní a potvrzuje rčení,že o kom se mluví ne umřel stává se takto určitou samopropagandou. Proto  bojovníci za " lepší svět bez pravidel" si vzali za cíl se zviditelnit a  do  hry vtlačili  další "žhavou kartu". etnikum rómů -lidově cikánů a  tak by chtěli budovat svou viditelnost. Televize pak  vybere ten správný moment, který ještě emoce podporuje nikoliv tlumí.Do podvědomí zasévá  další " nepřítel  života v české kotlině" Bohuže v politické rovině což by mělo být nepřípustné a neslučitelné  a listinou. Život Rómu má jiné tradice zvyklosti ale to  nevyřeší žádná Dělnická strana. Vyřeší to jen ta politická moc , která vrátí do  ústavy či listiny to základní" právo na práci a slušnou odměnu za ni pro ty, kteří  pracovat chtějí .  jednota práce a povinností K tomu byl  bohužel nejblíž svými  politickými postoji  socialistický stát se všech zámých politicko-ekonomickcýh formaci. Řešení senátora Čunka  ve Vsetíně  u  Romů nebylo  žádným řešením v politické rovině Bylo jen  řešením nazrálého  občanského problému,  který v danou chvili bylo řešit třeba. Díky mu za to že ukázal jednu z cest která  je skutečně  zdravým občanským přístupem integrace, třeba z omyly , ale určitě  řešením které je    bez nepokojů a emocí. Určití novináři   stále   senátoa Čunka osočují s politického kojunkturalismu a zviditelňování v tomto směru. é štvaní proti komunistům i rómům a židům už tady bylo. Kdo  ho zastřešoval na to dějiny odpověď znají Či ne diskutujme......

Lobo 21.11.2008 18:09

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Proč nezajít ještě dál? Třeba by se mohl propašovat do euroústavy čl.13199: Nikdo nesmí být omezen ve svém právu zastávat jakékoli pracovní místo, a důvodem odmítnutí nesmí být ani věk uchazeče, ani barva pleti, ani jeho názor či schopnosti.

VL 21.11.2008 18:37

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

No jo, ale to pak budete mív v ČR deset milionů ministrů a ministryň a nebudou ani lidé, kteří by dělali náměstka, či náměstkyni ministra :-D

Paranoid 21.11.2008 18:48

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Proč tak pravice straší komunisty?  Protože jí ujíždí půda pod nohama. Protože naše pravice je pouze pseudopravice. Po sametové revoluci byla převážná většina lidí v očekávání, že všechno to špatné co komunisti zavedli se zlepší. Jenže čas ukázal, že ani náhodou. Dnešní vrchnost krade daleko víc a nestydatěji než komunisti. Ti si o sobě mysleli (omylem), že oni jsou ti praví a to je dost uspokojovalo. Dnes převážná většina lidí procitla a začíná se ptát, jestli ti komunisti nakonec nebyli menším zlem. A plně se  potvrzuje, že značná část toho co se učilo o kapitalismu je nakonec pravda.

Trotl 21.11.2008 19:19

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Tak to holt dopadá, když ten kapitalismus nám tu budují komunisti a socialisti. Jak jste správně poznamenal, pravice ta tu nikdy u vesla nebyla, páč tu žádná ještě není.

Ypsilon 21.11.2008 20:23

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Ono když lidé mají možnost vyjet za prací do zemí "staré" Evropy, tak rychle zjistí, že všude je sice chleba o dvou kůrkách, ale některé gauneřiny se tam moc nenosí.

Pamětník starejch dob 21.11.2008 20:44

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

To máte pravdu. Leckdo dnes mluví o "etice" a o "morálce." Ale to není přesné. Etika není na západě něco, co by člověk mohl nebo nemusel doržovat podle vlastního svědomí. To jsou nepsané zákony, jejichž porušení je společnost schopná rozlišit a tvrdě sankcionovat.

Gregory 21.11.2008 18:31

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Štvaní proti komunistům?  Naštěstí je ještě dost lidí , kteří vědí jak to doopravdy bylo . Bylo to ještě o dost horší než se dnes říká . Je dost pochybných individuí , která se komunistickou minulost snaží lakovat na růžovo . A takoví , různí Slávkové jim v tom vydatně pomáhají .  A Vám osobně bych těch 40 let opravdu přál prožít .

Paranoid 21.11.2008 18:51

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Jenže je to i naopak. Ideologie se tlačí třeba do kultury vrchem spodem. Dnešní mládeži blbnou hlavy a tvrdí i to co nikdy pravda nebyla. I značná část zemědělců, které kdysi nutlili komunisti do družstev nakonec pochopila a uznala, že hospodaření ve velkém má něco do sebe.

Pamětník starejch dob 21.11.2008 20:33

Abychom byli přesní - oni říkali, zakládat družstva bylo špatně,

ale když už tady jsou, je lepší je nechat. Ač třeba jako "Venkovská zemědělská, a.s." Uvědomte si, že veškerá existující mechanizace byla počítána na velké podniky. Nebožtík Josef Lux sám říkal, "v prvovýrobě nemůže být dnes rentabilní menší podnik než 50 hektarů." To je ale důsledek vývoje, který by samozřejmě probíhal i za kapitalismu, ač v jiné formě.

Iqn 21.11.2008 20:36

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Popiš jak to bylo.

Slávek-Valašsko 21.11.2008 22:38

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Dobrý večer. Snad poznámka k poslední věte.Přál bych Vám těch  40 let opravdu prožít...... letos mně bylo 63 a plných 44 let jsem tu žil v tom co mnozí  rádoby nazývají" rudá krutovláda". Takže jsem to prožil. Mám právo mít svůj názor. nemám za potřebu dělat něčemu propagandu.V prosté rodině a v této  zemi  byl můj život plodně prožitý a pěkný. Ale to jsem si zařídil sám.Rodiče nebyli privilegovanými doby a nebyl jsem jim ani já.Vyučil jsem se ve vsetínské Zbrojovce jako mnoho jiných, ta vyráběla výrobky  světrové úrovně textilních strojů i pyrotechniky. Zanikla až po osvobození Česka- euroatlantickými reformátory. byla konkurenceschopná svými dokonalými  výrobky na světových trzích .V mé obci bylo  vyspělé JZD s vysokou organizací práce a ekonomickými výsledky. Žádný kolchoz na UkrajiněJá jsem za socialismu při zaměstnání  vystudoval   vysokou školu  a pracuji  tak jak vždycky  cílevědomě a výkonně dodnes . Vždy jsem si  říkal své názory nahlas lidé na to byli zvyklí. Od společnosti  jsem  žádný nadstandart  nepožadoval o výhody se nedoprošoval a nepovažoval za společensky nedoceněného.Před ani po. Konjukturálně neuvažuji.A v tom je recept mého  normálního lidského štěstí.  Dívám se okolo sebe a k tomu se vyslovuji. Zkrátka neplivám do poháru ze kterého jsem kdysi pil a také nechválím den před večerem. Z  takové podstaty   vycházím...... Měla zvítězi  pravda.a  láska zvítězil mamon a nenávist .V politickém životě  hlavně  ke komunistům, nemá to racionlaitu ,ale je to strašně módní a jisté síly si k tomuto pašalíku přibraly romy a fotbal, to vidíme  až dost často a média  to ještě živí neklid , násilí a nenávist -takovou společnost  by tady někdo  rád měl. Lidé ale naštěstí též přemýšlejí o  vizi  svého života vidí  pravdu  v její podstatě a nahotě.Tak je to milý pane takže ne  páni Slávkové- ten má pouze svůj názor. Na shledanou v lepších časech pane Georgy forma  vlády mně zas tolik nevadí,ale  její přístupy k vlastnímu občanovi, nad těmi přemýšlím....

Pamětník starejch dob 21.11.2008 20:04

Jeden citát

Svoboda má svá úskalí, demokracie není nedokonalá. Ale nikdy jsme nemuseli stavět zeď, abychom lidem zabránili odejít, aby se nedostali ven - J. F. Kennedy

Jak je možné, že na hranicích byly ostnaté dráty nabité elektřinou tak, jako v nacistických koncentrácích, minová pole (1952) a např. závora, spočítaná tak, aby ji nedokázal prorazit ani tank. To všechno proto, aby nikdo nemohl odejít z tohoto komunistického ráje. Toto bychom měli ukazovat mladým, kteří to nezažili.

Pamětník starejch dob 21.11.2008 20:25

To "právo na práci" by chtělo definovat, v tomto státě pracuje

více cizinců, než máme nezaměstnaných. Víte třeba o tom, že 42% mladých jde letos na vysoké školy??? Je úplně jasné, že je buď nedodělají, nebo spíše školy, aby nepřišly o dotace, nastaví známkování tak, aby to udělal "každý blbec" či vystudují "obor," který je k ničemu. A tito lidé pak nebudou chtít např. čistit záchody, ač se na nic jiného nehodí, mají přece "kvalifikaci." Toto je problém např, Francie. Ti si na "čistění záchodů" najali gastarbeitry, jenže jim neprozřetelně dali občanství a jejich děti už táké nechtějí "čistit záchody."

Nový 21.11.2008 22:51

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Slávku, ty jsi  byl komunistuický  aparátčík nebo politruk? Jinak  nepochopím, co se ti za  komunistúú tak  náramě  líbilo.  Od  třetí věty už jsem tě  nečetl.

Slávek- Valašsko 22.11.2008 12:03

Re: je to důsledek cíloevědomě pěstovaných předsudků

Žádný komoušaparátčík jsem nebyl ani nejsem. Politruk také ne ani kazatel třídní nenávisti či šovinismu Co se mně líbilo? vše co jsem prožil za svůj věk  63 let, ,že jsem mohl obyčejně  a svobodně pracovat a to každý den. bezplatně se dlouhodobě sebevzdělávat, levně nakupovat knihy i produkty kultury.Moje matka od  šedesátách let těžce nemocná až do své smrti měla dostupnou lékařskou péči, která z dnešních pohledů by nás ekonomicky zruinalovalaDo svých 60 jsem měl i pevné zdraví .   Dnes si také nestěžuji, jsem  dobře díky své předchozí práci  zabezpečen tak abych mohl obyčejně žít víc nechci