20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

EVROPA: Našim putincům

Poslyšte slova pamětníkova! Bylo ráno dvacátého prvního srpna roku 1968, kdy americké tanky s bílým pruhem a pancíři rachotily po dlažbě českých měst. Lidé se slzami bezmoci v očích hrozili pěstmi a volali Ami, go home… Prosím? Co říkáte? Že to bylo jinak? Že to nebyly americké, ale ruské tanky s tím bílým pruhem, a uslzení lidé nekřičeli Ami go home, ale Jdi domů, Ivane?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Jelínek 14.10.2014 12:53

slava ukrajine

Slava ukrajine

L. Křivan 14.10.2014 13:14

Re: slava ukrajine

Sláva. A proč ?

V. Novák 14.10.2014 13:17

Salo Ukajině! Herojam salo!

Budou ho přes zimu potřebovat.

Bezsádelní umrznou.

L. Křivan 14.10.2014 13:31

Re: Na tuhle zimu jsem zvědavej.

Ukrajina ještě nezaplatila dluhy za plyn, a Rusko zakázalo EU dodávat ruský plyn na Ukrajinu.  Jinak zastaví dodávky.  Podle toho jak náš kocour žere a jaký má kožich by měla být hodně tvrdá zima.  Na druhou stranu, prachy jsou prachy, a EU za plyn platí.  Bude to zajímavá zima.

V. Novák 14.10.2014 14:53

Re: Na tuhle zimu jsem zvědavej.

No "zakázalo"... Rusko nemůže zakazovat dodávky a nemůže je ani přerušit, jinak by Gazprom platil těžké penále. Ovšem nemusí dodat to, co si evropské země nadiktují vysoko nad nasmlouvané dodávky.

Pokud mají ve smlouvách i zákaz přeprodeje plynu, a to by Gazprom měl mít, nechť žalují u arbitráže - a prohnou se západní firmy. Které si to nenechají líbit a budou požadovat kompenzace po státech.

"Zajímavou zimu" budou mít na Balkáně... Tady by to měl Nord Stream s Jamalem (a plnými zásobníky) utáhnout.

I. Tellner 14.10.2014 16:10

Re: slava ukrajine

Sláva omrzleým ukrajinsko-rusosovětským prdelím!

K. Luboš 14.10.2014 11:46

Logika pana autora mě fakt dost ...

Takže když někdo prohlásí, že Hitler měl rohy, ocas a na nohou kopyta, a já prohlásím, že to je blbost, tak jsem jako nacista?

L. Křivan 14.10.2014 13:38

Re: S Hitlerem je problém...

Kdyby válku o fous neprohrál,...  Spousta sociální vymožeností jako placená a laciná dovolená s KdF (něco jako ROH),  1.Máj,... bytová sociální výstavba,..   to se nedá oddiskutovat a to byl důvod, proč měl takovou podporu v národě.. Nevěděli, že válku začne a nakonec prohraje.

P. Beránek 14.10.2014 14:44

Re: S Hitlerem je problém...

Jasně. Můj táta ty "sociální vymoženosti" zažil na vlastní kůži. Čtyři roky koncentráku, holt taková to byla "placená a laciná dovolená". Vy se možná budete divit, ale byl móóóć rád, když je Američané osvobodili.

L. Křivan 14.10.2014 15:06

Re: S Hitlerem je problém...

Pane Beránku, ty koncentráky přišly až hodně později. Já píši o době od 1933 do vypuknutí války.  Hitlerův vzestup byl díky neschopnosti Výmarské republiky a pitomosti spojeneckého diktátu Versailského míru.  Po 1933 stoupal díky sociální politice a navrácení národní hrdosti Němcům.

Měli bychom poznat chyby i sílu nepřítele. Ne jenom mu nadávat.

J. Boleslav 14.10.2014 18:03

Re: S Hitlerem je problém...

Jistě, Dolfa byl v podstatě fajn kluk. Jožka byl ale přece jen ještě o fous lepší. Jinak to ale oba byli nepochybně levičáci jako poleno.

H. Lukešová 14.10.2014 18:14

Re: S Hitlerem je problém...

To rozhodně.

L. Křivan 14.10.2014 20:35

Re: S Hitlerem je problém...

přečtete si pořádně tu poslední větu.

J. Vintr 14.10.2014 11:23

Je to o psychologii

člověk má přirozený sklon shovívavě nahlížet na toho, o kom si myslí, že má nad ním vrch a naopak se snaží za každou cenu shazovat toho, vůči němuž se cítí menší. V našich očích budou Rusové vždycky tak trochu zaostalí mužici, kteří slezli z toho stromu o hezkých pár generací později než naši předkové a vůči nimž si můžeme připadat chytřejší a civilizovanější. Zato ti zatracení Amerikáni jsou, marná sláva, evidentně o hodně dál než my.

Jinak se samozřejmě nedá vyloučit (ba je to vysoce pravděpodobné), že u nás působí početná expozitura ruské tajné služby, kterou si tady v pohodě mohly za čtyřicet let vybudovat jejich předchůdkyně NKVD a KGB.

K. Jež 14.10.2014 11:23

Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

a diktátorskou politiku Ruska je sám okupant, diktátor a nemorální. Minimálně smýšlením. To je logika. Jednoduchá. I když zde pro mnohé nepochopitelná.

R. Gramblička 14.10.2014 11:32

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

vy jste taky zřejmě dost jednoduchý. Ve věci máte jasno: Rusko špatné, EU dobrá. Jak jednoduché, že? Být kritický vůči oběma stranám a vidět věci v souvislostech je nad vaše možnosti

K. Jež 14.10.2014 11:46

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Není to mimo mé možnosti. Já se vyjadřoval k současné politice Ruska a schvalovačům této politiky. Několikrát si to přečtěte a snad se vám to i přes vaši složitost podaří pochopit.

V. Novák 14.10.2014 11:49

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

To si jen myslíte, že to není nad vaše možnosti.

Každým svým příspěvkem dokazujete, že nejste schopen ničeho jiného, než přežvykování státní propagandy. Jež je mimochodem stále hloupější a méně přesvědčivá.

K. Jež 14.10.2014 11:53

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Ten článek není o mě. Pokud jste se do mě zamiloval, poproste mě o číslo účtu. Můžete mi pak na něho přispět i velikou částkou. Já vám za ni pošlu mírně nošenou ponožku.

V. Novák 14.10.2014 12:07

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Ne - to vlákno je o vás. Ke své smůle jste se zamontoval - a blbě - do diskuze, na niž evidentně nemáte. Nejste schopen argumentovat, jenom vykřikovat pitomosti.

ps - o kom/o čem je 6. pád a píše se "o mně". Moje učitelna na ZDŠ nám k tomu dávala takovou pomůcku - použijte druhou osobu a poznáte to. Třeba se vám bude její poučka taky hodit.

K. Jež 14.10.2014 12:20

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

A kolik teda pošlete ?

K. Jež 14.10.2014 12:22

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Kdo podporuje současnou nemorální, okupační a diktátorskou politiku Ruska je sám okupant, diktátor

a nemorální. Minimálně smýšlením. To je logika. Jednoduchá. I když zde

pro mnohé nepochopitelná.

V. Novák 14.10.2014 12:45

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Logika pro pitomce a ovčany opakující "Putin špatný, Putin špatný".

Nemusíte pořád dokazovat svoji ovcovitost, opravdu je to už zbytečné.

K. Jež 14.10.2014 13:05

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Toto je můj příspěvek a reakce na článek, nebo spíše konstatování faktu, tedy jeho nadpis: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační.  A nyní mně řekněte jak můj příspěvek souvisí s vaším slaboduchým napadáním mé osoby.

V. Novák 14.10.2014 13:19

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Inu - komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Vám nelze vysvětlit hloubku vaší tuposti. Pardon - tuposti vašich vejšplechtů - třeba vůbec nejste tupý a jen se tupým stavíte...

K. Jež 14.10.2014 13:24

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

To já si naopak myslím, že vy neinteligentní a agresivní jste.

K. Jež 14.10.2014 13:18

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Dle vás je tedy Putin dobrý. Pak ovšem vy sám jste diktátor, amorální a okupant, protože okupant, diktátor a amorální Putin se vám jeví jako dobrý člověk, protože nejste ovcovatý, ale svůj. Už jsem vás pochopil.

S. Netzer 14.10.2014 14:47

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Kdyby jen špatný.

Kágébácký h*jzl to je.

L. Křivan 14.10.2014 15:35

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

No jo, ale výsledky má ! Rusko převzal v dezolátním stavu, dnes je to opět velmoc.

Kágébácký h*jzl  - to máme v Bruselu takovou "hraběnku",  ta byla taky v žoldu KGB.  Jak byste tuhle 3,14ču  nazvala ?

K. Jež 14.10.2014 19:19

Re: Kdo podporuje současnou nemorální, okupační

Rusko je velmoc jedině z pohledu hromad jaderných zbraní.