22.3.2023 | Svátek má Leona


Diskuse k článku

SVĚT: Zjevení Svaté Gréty

Nejprve křehké dívce přivodili duševní poruchu tím, že ji v útlém dětství vystavili apokalyptickému brainwashingu jako v nějaké sektě. A pak ji klimatická mafie využila k získávání investic na zelený byznys.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Keinkopf 7.8.2019 23:46

Já myslím,

že celej tady ten klimaalarmismus je jenom Al Goreho pomsta "civilizovanému světu" za to, že si ho američani nezvolili prezidentem. Vědeckej základ to nemá, je to v podstatě sektářství, takže se proti tomu ani nějak rozumně nedá postavit.

D. Bařinka 7.8.2019 20:28

Argumenty

Dobrá tedy, argumenty:

1. skleníkový efekt není škodlivý, díky němu existuje na Zemi život. 2. CO2 není jediný a vůbec ne nejvýznamnější skleníkový plyn. Hlavním je vodní pára, poté metan. Vliv koncentrace CO2 na schopnost atmosféry udržet teplo je nevelký ve srovnání třeba s vodní párou, takže i efekt zvyšování jeho koncentrace tomu odpovídá. 3. CO2 je základním východiskem všeho živého, I naše těla jsou složena z uhlovodíků, které na Zemi vznikly díky fotosyntéze, tj. reakce CO2 a H2O v zelených rostlinách za katalytického působení chlorofylu. Čím větší koncentrace CO2, tím lépe rostliny rostou. 4. Není prokázáno, že rostoucí koncentrace CO2 v atmosféře způsobuje nárůst globální teploty. Existují relevantní teorie, že tomu může být přesně naopak: nárůst teplot má za následek nárůst koncentrace CO2.5. Změny globální teploty jsou v historii Země běžné a periodické. Jsou způsobeny mnohými vlivy, jako třeba změnami polohy zemské osy, změnami intenzity sluneční aktivity, a nejen změnami koncentrace čehokoliv v atmosféře. 6. Současná teplota není ani v lidských dějinách nejvyšší. Bývalo tepleji (konec 1. tisíciletí, proč se zasněžené ledové Grónsko jmenuje "Greenland", zelená země? nebo 14-15. století.) Bylo i chladněji, např. tzv. malá doba ledová v 17-18. století (Švédové si uloupené sbírky Rudolfa II. nevezli domů lodí, prostě přešli zamrzlé Baltské moře). 7. Kdo má trochu ponětí o provádění měření čehokoliv, ví něco o stanovení a vyloučení chyby měření (chyba měřidla, chyba metody atd.). Je úsměvné číst teorie analyzující nárůst teplot za posledních x set nebo tisíc let. Jaká byla přesnost měření??? 8. O správnosti ve vědě nerozhoduje konsensus, ale prostě pravda. V parlamentu nelze zrušit konsensuálně Newtonovy gravitační zákony. Stejně to je se zákonitostmi klimatu. 9. Klima je tak komplexní, že neexistuje model, který by jej dostatečně přesně popisoval a tudíž dovolil extrapolovat do budoucnosti jeho vývoj. 10. Závěr: přestaňme už všichni prosím blbnout.

J. Vintr 7.8.2019 21:04

Re: Argumenty

Máte ve všem naprostou pravdu. Ale když se na tom blbnutí s oxidem uhličitým dá tolik vydělat. I náš premiér na tom bohatne a takových je hodně a můžou si to prosadit.

P. Rada 7.8.2019 22:09

Re: Argumenty?

Máte v tom oba naopak zmatek a tvrdíte houposti.

CO2 je zásadním skleníkovým plynem prostě proto, že v běžných teplotách které se v celé tlouštce atmosféry vyskytují nevymrzá!!!

Vodní pára se pak chová jako významný zesilovač tohoto efektu ale zas jen v troposféře. Pokud by někdo s atmosféry odstranil nevymrzající skleníkové plyny jako CO2, NOx, Metan ... zakrátko by planeta zkolabovala do sněhové koule s povrchovou teplotou hluboko pod bodem mrazu. K tomuto v prehistorii taky došlo ale sopečnou činností doplnované nevymrzající plyny po čase vše zvrátily do stavu kdy je na většině povrchu voda tekutá.

Rostliny jsou adaptovány na složení atmosféry a jejich růst závisí na limitujících faktorech - třeba na nedostatku vláhy. Zásadně se mýlíte i v otázve změn teploty. Nehodnotíte ai gradient ani míru a přecenujete periodičnosti. Tvrdíte prostě hlouposti které jsou v přímém rozporu s pozorováním. Nyní nastupující globální klim. změna nemá minulých min 55milionů let obdobu!!!

J. Ganaur 7.8.2019 22:32

Re: Argumenty?

Ale no tak!

D. Bařinka 8.8.2019 6:53

Re: Argumenty?

Prosím o překlad do češtiny. Termín plyn, který nevymrzá, neznám. Jak se takové vymrzání plynu projevuje? Co to je gradient trochu tuším, není to třeba rychlost změny v čase? Ale míra...? Jo a neznám nikoho, kdo by prováděl pozorování posledních 55 milionu let. A proč ne třeba 155 milionů let?

P. Rada 8.8.2019 8:31

Re: Argumenty?

Plyn který nevymrzá také neznám. Proto jsem přeci psal o podmínkách.

Vymrzání vodní páry se projevuje např nárůstem ledového povrchu těles. Viděl jste někdy jinovatku alespon v chladničce? Nebo jste nevystrčil nos s klimatizované oblasti?

Před 55 miliony let nastala epizoda PETM právě jako teplotní odezva zemské atmosféry na sycení uhlíkem:

http://climatemap.blogspot.com/2013/03/posledne-velke-oteplovanie.html

L. Novák 8.8.2019 16:16

Re: Argumenty?

MaŠíBle "Rado"! Dominantním představitelem blbosti jsi tady ty. Potíž je, že to nikdy nepochopíš... :-P

P. Szirotný 7.8.2019 20:18

Když slyším nebo čtu slovo "aktivista",

"otvírá se mi kudla v kapse". Aktivista je zkrátka člověk, kterému se nechce pracovat a rozhodl se živit profesionálně protesty proti čemukoliv, případně prosazováním čehokoliv. Hlavně když ho to uživí. A klimatické změny jsou miliardový byznys. Co na tom, že "užitečný idiot" aktivista si z toho koláče ukousne jen malinkatou část. A Greta ? Poslal bych na její rodiče Barnevernet ze sousední země.

P. Rada 7.8.2019 22:16

Re: Když slyším nebo čtu slovo "aktivista",

Otvíráním kudly v kapse tak akorát projevujete svou zkratkovitost až primitivní hloupost.

Pokud jde o miliardový byznys tak na tom ale něco je. Jenomže jinak. Ekosystémové služby jako že zaprší ale né moc, vzduch bude dýchatelný, teplota přívětivá, lesy vonavé.... to vše lidstvo užívá zdarma avšak násobně to převyšuje celosvětové HDP. Pokud o to lidé přijdou přijdouo všechno co k životu nezbytně potřebují.

Zkuste si postavit ve vesmíru skleník a vybavit ho technikou tak aby v něm byla pohoda jako doposud na většině zeměkoule a spočítejte si co by to vše stálo.

D. Mach 7.8.2019 19:14

Neurážejte, argumentujte!

Pan Kremlík bohužel dokazuje to, co je už staletí jasné. Když nejsou argumenty, je potřeba ze svého protivníka udělat úhlavního nepřítele. Proč se na nás pan Kremlík neobrátí s argumenty, že k žádnému globálnímu oteplování nedochází, že se nemění lokální klima, že se nezvyšuje počet a intenzita přívalových dešťů, že stoupají letní teploty nejen u nás, ale i ve Finsku a v Grónsku? Nechte Gretu mluvit, neurážejte ji ani její rodiče (to už ja faktu ubohost) a přesvěčte nás argumenty, že je vše v pořádku a že tu necháme planetu našim dětem naprosto v pořádku.

J. Ganaur 7.8.2019 19:34

Re: Neurážejte, argumentujte!

A Greta argumentuje?A jak argumentujete Vy?A co se týče pana Kremlíka, on popírá klimatické změny?

L. Novák 7.8.2019 19:45

Re: Neurážejte, argumentujte!

Melete blbosti. Gréta nade vši pochybnost nemá znalosti k tomu, aby vyslovovala jakákoliv odborná stanoviska. Tudíž je to jenom (zneužitý) maskot pro politické ekofašisty, kteří se neštítí žádné špinavosti k dosažení svých politických cílů.

Změny klimatu nikdo nezpochybňuje, jsou součástí vývoje planety Země a mění se odjakživa i v době existence rozvinutého života na planetě. Zpochybňujeme vědecky neprokázaná tvrzení o katastrofických změnách klimatu způsobeného člověkem.

Blbosti, které tady prezentuje např. MaŠíBl "Rada", jsou jasným signálem, podobní hyperaktivisté s vědou nemají nic společného, jsou jenom kazateli nového zeleného náboženství:

"...Dnešní klima se totiž globálně mění nejdramatičtěji za posledních dokonce 55milionů let!..." Jenom blb může zahlásit podobnou pitomost. Kde lze spolehlivě u dat starších např. 100 tis. let prokázat, jakou rychlostí probíhaly změny v intervalu 50 let?

M. Prokop 7.8.2019 20:43

Re: Neurážejte, argumentujte!

Článek není o podstatě klimatických změn (neustálých, od vzniku Země), ale o zneužití (nemocného) dítěte.

P. Zinga 7.8.2019 17:43

FaktNews: Bolestivé pokuty pro zelené magory.

Ve Švýcarsku blokovali zelenorudí magoři 2 banky, protože tyto financují "klimaškodlivé projekty". Za akci byli patřičně odměněni: všichni 48 hodin v base bez možnosti kontaktu s rodinou či advokátem a k tomu mastné pokuty : v Curychu každý 1 200,- Franků a v Basileji dokonce až 9 000,- Franků. Je to pro "aktivisty" bolestivější, než pokutě odpovídající basa (cca 60 dní), navíc se nemohou chlubit, že trpěli v base za "věc".

https://www.eike-klima-energie.eu/2019/08/07/heftige-strafen-fuer-klimaaktivisten-in-der-schweiz/

L. Novák 7.8.2019 17:26

Pokus o největší globální manipulaci lidstva v historii

Současné pseudoekologické šílenství nemá s vědou a vědeckými důkazy nic společného. Jde jen o to, zda dokáže komunistickými zelenými bludy ovládnout voličskou většinu...

F. Farniente 7.8.2019 16:03

Středoevropské sucho

Všimli jste si, že začátek a prohlubování středoevropského sucha časově koreluje s nástupem a rozvojem větrných elektráren na severozápadě a západě Evropy?

Z. Lapil 7.8.2019 16:21

Re: Středoevropské sucho

Taky už jsem slyšel. Zkouším sledovat www.ventusky.cz, ale nezdá se, že by tam byly nějaké nespojitosti vlhkosti nebo proudění. Animované je to krásně, ale netuším, jak podrobná je zobrazovací síť neboli jestli je vliv těch elektráren aspoň potenciálně viditelný.

V. Petr 7.8.2019 16:26

Vliv těch elektráren je JISTÝ. Jde ale o to, nakolik je

VÝZNAMNÝ. Podle principu "předběžné opatrnosti" by ovšem měly být určitě odstaveny, když jako nic moc nevíme...

P. Rada 7.8.2019 17:27

Re: Vliv těch elektráren je JISTÝ?!

Proč právě jen svými nevědomostmi zdůvodnujete obecné použití principu předběžné opatrnosti?

Zkusil jste v rámci předběžné opatrnosti jistotu významnosti vyčíslit a porovnat?

V. Petr 7.8.2019 21:15

A proč bych to jako dělal??? "Používám" princip

"předběžné opatrnosti" stejně, jako zelení. Tedy nepodloženě, bez kvantifikace, ale určitě reálněji, než jejich "efekt motýlích křídel..."

Z. Lapil 7.8.2019 17:28

Re: Vliv těch elektráren je JISTÝ. Jde ale o to, nakolik je

Předběžná opatrnost je pěkná ptákovina, dokud nejsou jasné priority. I v tom autě si zdůvodním jízdu pomalou (nezabiju se) i rychlou (nezabije mě tchýně, že jsem nestihl slavnostní oběd).

P. Zinga 7.8.2019 17:44

Re: Vliv těch elektráren je JISTÝ. Jde ale o to, nakolik je

Přesně, pane Petře, ale již jsem zde psal, že předběžná opatrnost je v režii zelenorudých magorů.

P. Grigar 7.8.2019 18:43

Re: Vliv těch elektráren je JISTÝ. Jde ale o to, nakolik je

.. ale pánové, pánové!! Princip předběžné opatrnosti nelze uplatňovat v případech, kdy jde o záchranu lidstva. Jsou myšlenky a "myšlenky". O neposkvrněném početí se také nediskutuje, tedy aspoň v určitých kruzích.

P. Rada 7.8.2019 17:23

Re: Středoevropské sucho

Všil jste si, že začátek prohlubocání sucha na středním východě na úroven nejnižší za posledních 900let kam jen sahají dendrologická data koreluje s počátkem nepokojů, válek, migrací s oblasti Sýrie?

Možná ale máte při svém typu všímavosti za to, že výškové budovy či lesy větrům odpor nekladou. Možná vás i napadne, že by vše mohl vykompenzovat nešní úbytek lesů - že?

Já mám naopak za to, že na srážkovost má podstatný vliv typ proudění vzduchu a obecně synoptická situace. V posledních deseti letech se ale mění právě toto. Hlavně střed a sever Evropy který dominantně ovlivnovalo převládaící západní atlantské proudění začínají postihovat neobvyklé situace tlakových výší nad kontinentam a naopak posilující proudění od severovýchodu. Né nadarmo to meteorologové uvádějí ve svých zprávách:

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/tiskove_zpravy/2019/Predbezna_zprava_o_suchu_2018.pdf

P. Zinga 7.8.2019 17:46

Re: Středoevropské sucho

A hustota CO2

koreluje s cenou poštovních známek v USA.

P. Grigar 7.8.2019 18:54

Re: Středoevropské sucho

.. toho jsem si nevšimnul, pane Rado, ale zcela jasně vidím, že jste se už absolutně odpoutal od věcného obsahu článku p.Kremlíka a zase tady do nás pumpujete svoje oblíbené a sekretariátem posvěcené brožury. Vy jste schopen aplikovat vaše milované(a jediné..) téma i na Kinseyho zprávy (Sexual Behavior in the Human Male.. & Female)

P. Aron 7.8.2019 15:21

A proč svatá Gréta

A její příznivci neprotestují raději proti ničení deštných pralesů v Brazílii. Inu nedostala ještě instrukce.

J. Ganaur 7.8.2019 15:27

Re: A proč svatá Gréta

To by měli, mohlo by to mít užitek.

P. Rada 7.8.2019 15:57

Re: A proč svatá Gréta

Užitek parazitů bývá zkázou jiných a zpětně i těch parazitů.

To je právě problém dnešních lidí kteří se mnohdy vymanili symbiotickému způsobu života.